Windows

Windows 7 - općenito

benko ned 9.11.2008 20:48

pa evo dao sam si malo truda i instaliro windows7!!

 

Sve u svemu win mi se cine odlicnim,brzim i stabilnim. definitvno se ubrzo startup/shutdown a i tu su lijepe kozmeticke promjene. Ima par novih i zgodnih mogucnosti, i neki novi/uredeni programi(search,calculator,paint,wmp,perfomanse monitor,security,....).

 

Driveri savrseno rade(odlicno pronalazi sve drivere sa int), skoro svi drvieri su od viste(koji su bez ijednog problema primljeni) osim za graficku koje sam skinuo beta za win 7.

 

Isto tako glad za memom je smanjen, vista je trosila punih 1200-1500mb a sad win 7 trosi oko 700mb (konfa u potpisu).

 

Instalacija je gotovo potpuno automatizirana (jedino treba zadat na  koju particiju i na kraju samo ime accounta.

 

Ima par dobrih novih mogucnosti i fora koje su mi se jako dopale.

 

to su i par slikica na koijima mozete vidjet neke nove mogucnosti.

 

u iducem postu cu dodat jos slika ;)

 

ovdje mozete pronac i par tutorijala o win7

http://www.bug.hr/forum/topic/windows/windows-7-tutorijali-trikovi/26073.aspx

Proz0r ned 9.11.2008 21:41
benko kaže...
Proz0r kaže...

Znaš li kako se ponaša u dual boot-u sa XP-om?

 neznam kako sa xp-om ali sa vistom savrseno a tu je i slika dualboota(sry zbog kvalitet slikano mobom)
 Np, kvaliteta je super, a još me zanima može li se ikako namjestiti timeout i default OS na izborniku? Ako da, onda možda i ja uskoro isprobam :)
Proz0r ned 9.11.2008 21:53

benko kaže...
moze, ako mislis na ono kolko dugo da ceka do auto izbora(default 30sec)
 Da, na to sam mislio, a misliš li da na sve ili samo na taj timeout?
Sa kojim se utility-em to može napraviti ili se mora ručno prčkati uokolo, a ako je ovo drugo, kako se to može namjestiti ručno?

klimama ned 9.11.2008 22:03

Proz0r kaže...
benko kaže...
moze, ako mislis na ono kolko dugo da ceka do auto izbora(default 30sec)
  Da, na to sam mislio, a misliš li da na sve ili samo na taj timeout?
Sa kojim se utility-em to može napraviti ili se mora ručno prčkati uokolo, a ako je ovo drugo, kako se to može namjestiti ručno?
  Klikneš Start>Run, upišeš msconfig i potom stisneš Enter (ili klikneš Start i u Search Box upišeš msconfig i stisneš Enter) . Klikneš na "Boot" i pod "Timeout" upišeš nakon koliko sekundi hoćeš da automatski počne učitavati Windowse, a u popisu operativnih sustava klikneš na onaj koji hoćeš da se automatski učitava i potom klikneš na "Set as default".

klimama ned 9.11.2008 23:49
Junky kaže...

a kaj je s aktivacijom ? kolko je onaj probni period ? i jel ima kakav crack ?

  Imaš 30 dana triala koji se, pretpostavljam, može produžiti na 120 dana kao i kod Viste. 
Ovdje imaš objašnjeno kako se produžava trial za Microsoft Server 2008. Na isti način se radi i za Vistu i pretpostavljam za Windowse 7, samo što se ne radi o koracima od 60, nego od 30 dana.
Ta se naredba može maksimalno upotrijebiti 3 puta.
 
scorpion667 ned 9.11.2008 23:49
zero cool kaže...

A nista, meni to sve izgleda kao malo bolja modifikacija Viste.Opet će bit problema sa driverima.

  Kojih problema s driverima? Misliš na neki hardware ili perfiriju koji su stari preko 500 godina jer ja nikad problema s driverima nisam imao.
Junky ned 9.11.2008 23:58
klimama kaže...
Junky kaže...

a kaj je s aktivacijom ? kolko je onaj probni period ? i jel ima kakav crack ?

  Imaš 30 dana triala koji se, pretpostavljam, može produžiti na 120 dana kao i kod Viste. 
Ovdje imaš objašnjeno kako se produžava trial za Microsoft Server 2008. Na isti način se radi i za Vistu i pretpostavljam za Windowse 7, samo što se ne radi o koracima od 60, nego od 30 dana.
Ta se naredba može maksimalno upotrijebiti 3 puta.
 

 
  A jel ko to konkretno probal na sedmici ?