Windows

Windows 10 - problemi

Marko :D pet 15.5.2020 17:23

Ne znam bili to imalo ikakvu svrhu jer aplikacija kao admin već radi u pozadini. Ono što mi je palo na pamet je to da je problem možda izazvan time što je sama aplikacija suspendirana. Jer, Windows automatski suspendira aplikacije u pozadini, a ne postoji način na koji bi je mogao dodati u iznimke.

VladRi pet 15.5.2020 17:38
Marko :D kaže...

Ne znam bili to imalo ikakvu svrhu jer aplikacija kao admin već radi u pozadini. Ono što mi je palo na pamet je to da je problem možda izazvan time što je sama aplikacija suspendirana. Jer, Windows automatski suspendira aplikacije u pozadini, a ne postoji način na koji bi je mogao dodati u iznimke.

realno nema, cisto sam mislio da vidis da li mozda neka prava jebu (neki f-up od m$)

 

ali da, realno nema smisla... :)

BlackMoon sub 16.5.2020 06:06

@Marko: Nema tu pravila. Ta UWP aplikacija je šrot otkad se pojavila još 2015. Ja sam je neko vrijeme koristio kao glavnu mail aplikaciju i u početku nisam dobivao notifikacije. Kasnije, valjda s nekim updateom su se pojavile i sve je radilo kako treba, ali app je i dalje ostala ružna, neozbiljna i potpuno amaterskog izgleda, pa sam je uklonio jednom zauvijek i koristim MS Office Outlook kao main client.
Tragikomedija je bila u tome da mi se ta ista Mail i Kalendar aplikacija par puta, mada uninstalirana vraćala sama od sebe, dok nisam zasukao rukave i počupao je iz registry baze. Toliko o UWP aplikacijama, nečem najgorem šta je MS ikad "izmislio" i nakeljio u windowse. Nema kod njih korisničkih fixeva, popravaka... ili ti radi ili ne.
Još ću ti jedan manje bitan primjer navesti: Neko sam vrijeme koristio Team Viewer UWP, jer je bio jednostavan i imao sve ono što mi treba za potreban rad i pomoć prijateljima, jer klasična aplikacija je davno postala shrotware, puna nepotrebnih govana. Nakon nekog vremena Team Viewer UWP mi se počeo rušiti već pri poktretanju, bez ikakve obavijesti, dojave greške ili koda greške. Ništa nije pomoglo. Reinstalacija, clear install...Već dugo ne koristim Team Viewer jer sam našao AnyDesk odličnu alternativu, a problem s UWP Team Viewerom ostao je i danas.

Marko :D sub 16.5.2020 11:19
BlackMoon kaže...
@Marko: Nema tu pravila. Ta UWP aplikacija je šrot otkad se pojavila još 2015. Ja sam je neko vrijeme koristio kao glavnu mail aplikaciju i u početku nisam dobivao notifikacije. Kasnije, valjda s nekim updateom su se pojavile i sve je radilo kako treba, ali app je i dalje ostala ružna, neozbiljna i potpuno amaterskog izgleda, pa sam je uklonio jednom zauvijek i koristim MS Office Outlook kao main client.

Znači upravo ovo mi je reklo više ljudi. Isti problemi, neko vrijeme obavijesti nisu radile, ali onda su proradile same od sebe. Nevjerojatno!

BlackMoon kaže...
Tragikomedija je bila u tome da mi se ta ista Mail i Kalendar aplikacija par puta, mada uninstalirana vraćala sama od sebe, dok nisam zasukao rukave i počupao je iz registry baze. Toliko o UWP aplikacijama, nečem najgorem šta je MS ikad "izmislio" i nakeljio u windowse. Nema kod njih korisničkih fixeva, popravaka... ili ti radi ili ne. 

A kada sam ja govorio da se aplikacije vraćaju, rekao si da je kod tebe sve u redu. 😄

BlackMoon kaže...
Još ću ti jedan manje bitan primjer navesti: Neko sam vrijeme koristio Team Viewer UWP, jer je bio jednostavan i imao sve ono što mi treba za potreban rad i pomoć prijateljima, jer klasična aplikacija je davno postala shrotware, puna nepotrebnih govana. Nakon nekog vremena Team Viewer UWP mi se počeo rušiti već pri poktretanju, bez ikakve obavijesti, dojave greške ili koda greške. Ništa nije pomoglo. Reinstalacija, clear install...Već dugo ne koristim Team Viewer jer sam našao AnyDesk odličnu alternativu, a problem s UWP Team Viewerom ostao je i danas.

Činjenica je da je Microsoft Store pun smeća i nekvalitetnih aplikacija, ali bi konkretno iskoristio ovu priliku da navedem dvije aplikacije koje često koristim, a nisu dio Windowsa — Dynamic Theme i HP Smart.

 

Dynamic Theme mi zamijenjuje ono smeće od Windows Spotlighta koje ne radi od prve verzije Windowsa 10. Dakle, aplikacija prikazuje Windows Spotlight slike i bez oglasa i kojekakvih "informacija", samo slika (svaki dan nova).

 

HP Smart je u principu driver, ali u UWP verziji. To se mora imati instalirano ako želite koristiti HP printer i skener inače ne radi. Aplikacija je korisna, nudi dosta opcija.

Posmatrač sub 16.5.2020 11:34
Marko :D kaže...
BlackMoon kaže...
@Marko: Nema tu pravila. Ta UWP aplikacija je šrot otkad se pojavila još 2015. Ja sam je neko vrijeme koristio kao glavnu mail aplikaciju i u početku nisam dobivao notifikacije. Kasnije, valjda s nekim updateom su se pojavile i sve je radilo kako treba, ali app je i dalje ostala ružna, neozbiljna i potpuno amaterskog izgleda, pa sam je uklonio jednom zauvijek i koristim MS Office Outlook kao main client.

Znači upravo ovo mi je reklo više ljudi. Isti problemi, neko vrijeme obavijesti nisu radile, ali onda su proradile same od sebe. Nevjerojatno!

.....

Činjenica je da je Microsoft Store pun smeća i nekvalitetnih aplikacija, ali bi konkretno iskoristio ovu priliku da navedem dvije aplikacije koje često koristim, a nisu dio Windowsa — Dynamic Theme i HP Smart.

 

Dynamic Theme mi zamijenjuje ono smeće od Windows Spotlighta koje ne radi od prve verzije Windowsa 10. Dakle, aplikacija prikazuje Windows Spotlight slike i bez oglasa i kojekakvih "informacija", samo slika (svaki dan nova).

 

HP Smart je u principu driver, ali u UWP verziji. To se mora imati instalirano ako želite koristiti HP printer i skener inače ne radi. Aplikacija je korisna, nudi dosta opcija.

 Mail i calendar je smece tesko i nikad mi nije radilo kako treba sa gmailom...

 

Sto se tice hp smart ne bih se bas slozio da ima dosta opcija.... Rudimentarna aplikacija koja radi osnovne stvari. Nista vise od toga....

Marko :D sub 16.5.2020 11:54
Posmatrač kaže...

Mail i calendar je smece tesko i nikad mi nije radilo kako treba sa gmailom...

 

Sto se tice hp smart ne bih se bas slozio da ima dosta opcija.... Rudimentarna aplikacija koja radi osnovne stvari. Nista vise od toga....

A čuj sad ovo; ja koristim Mail & Calendar s Outlook.com mailom i opet ne radi. Dosta Microsoftovih aplikacija ne radi ispravno s vlastitim računima, a ti bi još i da rade s drugima. Recimo, na Microsoftovim stranicama se vrlo često mora brisati cache, jer je njihova caching politika valjda toliko stroga kada se nerijetko dogodi da se u pregledniku prikazuje stari sadržaj dok se odmah nakon čišćenja cachea prikazuje novi.

 

Također, pojavljuje se i veliki delay među aplikacijama i platformama. Recimo, na desktop stranici Outlook.com, spremaju se kontaktirane e-mail adrese što je vidljivo i u Android aplikaciji. Te kontaktirane e-mail adrese možeš obrisati samo na jedan jedini način; na desktop stranici Outlooka (nova e-mail poruka ➡ u polju za unos e-mail adrese klikaš X na često kontaktirane). Nakon što ih na desktop verziji obrišeš, one ostaju u aplikaciji za mobitel još neko vrijeme (meni je bilo par tjedana). 

 

Drugi primjer, ako promijeniš sliku Microsoftovog računa; neko vrijeme će se na uređajima još uvijek pojavljivati stara slika. I tako će biti sve dok ne deinstaliraš aplikaciju i ponovno je instaliraš ili čekaš nekoliko tjedana da se sve ažurira automatski. Čisto radi usporedbe, kada na Google-u promijeniš sliku računa, promijena je odmah vidljiva na webu i na svim uređajima.

 

To je čisti dokaz da su same Microsoftove stranice, a i aplikacije pune bugova koji se riješavaju jako sporo ili nikako. Upravo zbog toga sam sve što se može bez velikih promijena, zamijenio s Google-ovim aplikacijama, ali neke stvari ću svakako nastaviti koristiti; Outlook.com i Windows.

Posmatrač kaže...

Sto se tice hp smart ne bih se bas slozio da ima dosta opcija.... Rudimentarna aplikacija koja radi osnovne stvari. Nista vise od toga....

Da, ali meni radi najvažnije – čisti glave bez potrebe za printanjem dijagnostičke stranice i trošenjem tinte. Zbog toga mi je super. 😉

Posmatrač sub 16.5.2020 11:59
Marko :D kaže...
.....

 

To je čisti dokaz da su same Microsoftove stranice, a i aplikacije pune bugova koji se riješavaju jako sporo ili nikako. Upravo zbog toga sam sve što se može bez velikih promijena, zamijenio s Google-ovim aplikacijama, ali neke stvari ću svakako nastaviti koristiti; Outlook.com i Windows.

Posmatrač kaže...

Sto se tice hp smart ne bih se bas slozio da ima dosta opcija.... Rudimentarna aplikacija koja radi osnovne stvari. Nista vise od toga....

Da, ali meni radi najvažnije – čisti glave bez potrebe za printanjem dijagnostičke stranice i trošenjem tinte. Zbog toga mi je super. 😉

 UWP su uvedene zbog mobilne platforme koja je zavrsila kako je zavrsila. TO je bilo smece od pocetka....

Ciscenje glave bez trosenja tinte? Kako to izvede?

Marko :D sub 16.5.2020 12:15

Mislim, printer i dalje koristi malo tinte za čišćenje, ali ona se dobrim dijelom i ušpara kada ne moraš ispisivati te silne dijagnostičke stranice. Kod mene je slučaj da prvo čišćenje ne napravi dobar posao, tek drugo ili treće; to su sasvim nepotrebne tri stranice pune tinte.

stražar pon 18.5.2020 17:24

Imam probleme s nadogradnjom Win 10, verzija 1903 mi nije prošla, javlja grešku 0x80240034 - to je bilo 29.8.2019. Zatim još tri puta s greškom 0xc1900101. Verzija 1909 isto tri puta nije prošla i javlja grešku 0xc1900101. Pokrenuo sam troubleshooting (Win update), ništa nije pronašao. Riječ je o orginalnim Windowsima.

SeaCucumber2 pon 18.5.2020 17:42

jucer komp radi kao urica, ugasim odem spavati. dodem danas upalim komp i baci error u notification panel da drive ima error i da je potreban restar. Ok rebotam komp i onda ponovno error Recycle bin on D:\ is corrupted. OK, preko CMD rijesim to, reboot i problem manje.

Slijedeci je problem sto nemam vise adminska prava na D disk (C: je system disk odnosno sdd, a D: hdd na kojeg trpam manje bitne programe i igre).

Disku mogu pristupiti ali moram uvijek kliknuti continue odnoso potvrditi da mogu korisiti filove na disku. Sta god postavim nikako ne mogu maknuti glupi error, odaberem admina ne pomaze, odaberem korisnik (ujedno admin) nista, odaberem everyone ne pomaze.

Nakon toga mi ponovno baci error sa recycle bin.

Disk je poskeniran sa HD sentinel, sa dusk check preko samih windowsa, skinuo softver sa seagate stranice = disk uredan bez bad sketora.

Jedino sta sam jucer radio sa diskom je update apexa i tu mi je bilo laga u igri, jer bi zakucao disk na 100%, ali komp je radio nekoliko sati normalno posle igranja.

 

Postoji li nacin da rijesim problem a da nije format, jer imam 200gb igra na njemu i nekih drugih stvari?

 

Hvala

morrisoN pon 18.5.2020 18:04
SeaCucumber2 kaže...

jucer komp radi kao urica, ugasim odem spavati. dodem danas upalim komp i baci error u notification panel da drive ima error i da je potreban restar. Ok rebotam komp i onda ponovno error Recycle bin on D:\ is corrupted. OK, preko CMD rijesim to, reboot i problem manje.

Slijedeci je problem sto nemam vise adminska prava na D disk (C: je system disk odnosno sdd, a D: hdd na kojeg trpam manje bitne programe i igre).

Disku mogu pristupiti ali moram uvijek kliknuti continue odnoso potvrditi da mogu korisiti filove na disku. Sta god postavim nikako ne mogu maknuti glupi error, odaberem admina ne pomaze, odaberem korisnik (ujedno admin) nista, odaberem everyone ne pomaze.

Nakon toga mi ponovno baci error sa recycle bin.

Disk je poskeniran sa HD sentinel, sa dusk check preko samih windowsa, skinuo softver sa seagate stranice = disk uredan bez bad sketora.

Jedino sta sam jucer radio sa diskom je update apexa i tu mi je bilo laga u igri, jer bi zakucao disk na 100%, ali komp je radio nekoliko sati normalno posle igranja.

 

Postoji li nacin da rijesim problem a da nije format, jer imam 200gb igra na njemu i nekih drugih stvari?

 

Hvala

 Mislim da ti je format najmanji problem. Meni miriše na krepavanje diska, bez obzira šta dijagnostika kaže. Za svaki slučaj, napravi backup ako imaš šta važno.

MOgY pon 18.5.2020 18:07
stražar kaže...
Imam probleme s nadogradnjom Win 10, verzija 1903 mi nije prošla, javlja grešku 0x80240034 - to je bilo 29.8.2019. Zatim još tri puta s greškom 0xc1900101. Verzija 1909 isto tri puta nije prošla i javlja grešku 0xc1900101. Pokrenuo sam troubleshooting (Win update), ništa nije pronašao. Riječ je o orginalnim Windowsima.

 skinut media creation tool od Windowsa i samo updataj preko tog toola i ja sam ima praoblem s updateom i sve sam probao ali ovo je spasilo stvar!

SeaCucumber2 pon 18.5.2020 18:10

ma nemam toliko vazno, nesto knjiga u pdf a ostalo igre.

disk ima mozda 2 god, iako znam da nije to neki znak.

chkdsk uvijek nade neki error, svi ostali softver pokazuju da je disk zdrav.

ima neka app koja je pouzdana? dal je mogao neki update pozderati na taj nacin disk? 

Valentin17 pon 18.5.2020 18:35
SeaCucumber2 kaže...

ima neka app koja je pouzdana?

Probaj proskenirati disk sa HD Tune, opcija ERROR SCAN, ali full, nikako quick.

Možeš pokrenuti i command prompt kao administrator te tamo upisati sljedeće: sfc /scannow

ihush pon 18.5.2020 20:47
SeaCucumber2 kaže...

HD tune:

-elapsed time: 102,29min

-svi sektori zeleni

 

 

Sfc /scannow prosao test bez problema

 

Chkdsk u CMD kaze 0kb in bad secotrs

 

Error checking nasao nesto editiram kad rebootam pc

 -99% nije hw-kvar, tj nema razloga sumnjati u diag-alat proizvođača..

-tj 99% user-štetočina uzrok.. tj juzer koji čačka s multibootom, VMom, linuxom.. očekivana posljedica.

 

recbin..? pa što, tj to je samo indikator kod normalnog juzera na ext.disku (safe remove.. unmount), dok u ovom slučaju ne mora biti ext disk (multi-vm..) pa to objašnjava zbrljavljene permišne itd, drty disk.

.. win je na C: .. stvarno? :)) ok, šala.. no ako želiš biti nešto više od juzera-početnika, počni učiti s razumijevanjem, može i na greškama.

-možda zvuči bahato-okrutno? .. pa ovisi, npr sve što je važno imaš backup, dok igre i sl. možeš nadoknaditi.. i važno je samo tebi, nama ne. :) S tim razlogom za sebe moraš naučiti ili ne čačkati.

-admin-user? preuzmi vlasništvo-owner..

+ na računalu je vrlo jednostavno pravilo, ako je ispravno 2+2=4, uvjek, milijardu puta isto.. determinizam. Ako ti se nešto desilo, desit će se opet isto ako ponoviš isti postupak pa sad sjeti se što si radio prije gašenja.. tj na isti način vidiš problem kad pokupiš virus, osim što u ovom slučaju ne trebamo malware jer imamo juzera koji čačka-uči-pokušava.. i to je dovoljno za sumnju (ali može biti i malware, kvar, nešto treće..)

--- pa do tog da napraviš clean install i idući put ne napraviš istu grešku, tj sjetiš se... tako se uči, mada nije baš efikasna metoda. :)

-da bi otklonio bilo koji problem prvo moraš otkriti uzrok. Dežurni sumnjivci su, disk-kvar, malware.. i juzer. :)

SeaCucumber2 pon 18.5.2020 21:04

ajd ovako, nadrobio si pola stvari koje uopce nisu bitne jer da jesu spomenuo bi ih. Da saam cackao nesto i zbrkao napisao bi odmah ovdje.  Kao sto rekoh jucer po tom disku je jedino pisan update apexa i to je to. Zasto to znam zasto jer mi tom sluzi hdd, da skupi sve nebitno da ne trpam ssd glupostima.

Na tom hdd su apex i jos poneka igra, whatapp, pdf knjiga i virtualka. Hvala sto se referiras na moje postove o virtualci i linuxu koje sam pisao na linux temi:). Dakle ako sam prije 3 dana rijesio virtualku onda bi logicno bilo da  ako sam zdrmao nesto da bi se dogodilo dan dva poslije, kazem najvjerojatnije. 

Admin sam na kompu, na kompu ne koristim ni torrent (za to sluzi laptop), malware moze biti 0%, a i defender bi nesot javio. Btw skenirao sam hitmanpro already. Dakle jucer ugasen komp koji urednon vrti igru sa tog D diska i danas sve pukne. Doslovno.

Za cijeli navedeni disk imam cak 3 4 usera sa full admin pravima, dakle ja, autent. users, everyone, svi mogu citati i pisati, pa i dalje nekim folderima ne mogu staviti da sam admin. Dakle ja citam file samo moram kliknuti da nemam admin prava, only read jel.

Tema je win 10 problemi pa shodno tome i pitam ovdje.

 

ihush pon 18.5.2020 22:01

-naravno, .. pa ponovo, nije kvar, nije malware.. što može biti?

-što te spriječava u preuzimanju vlasništva (properties-permisioni..)..?

-misliš da linux-vm nema veze s tim? npr mountanje ili nešto što si radio.. kao i nabrojeni soft koji može napraviti svoje foldere sa svojim permišnima npr user-vbox (koji da bi radio moraš dodati usera u odgovarajuću vbox grupu itd..).

-tj nešto je promijenilo postavke-permišione, ako nisi ti, tko-što? Kvar nije, jer kvarovi ne 'rade' tako ostaje soft+user...

BlackMoon uto 19.5.2020 03:35
stražar kaže...
Imam probleme s nadogradnjom Win 10, verzija 1903 mi nije prošla, javlja grešku 0x80240034 - to je bilo 29.8.2019. Zatim još tri puta s greškom 0xc1900101. Verzija 1909 isto tri puta nije prošla i javlja grešku 0xc1900101. Pokrenuo sam troubleshooting (Win update), ništa nije pronašao. Riječ je o orginalnim Windowsima.

 Ako ti ne prolazi nadogradnja, probaj isključiti svu nepotrebnu periferiju na računalu, čak i ako imaš neke starije PCI ili PCI-E kartice na ploči (tipa kakva starija TV kartica, wifi ili bluuetooth adapter ili slično i pobriši im drivere. Nekad stariji, nekompaktibilni hardver ili njegovi driveri znaju korisniku napraviti golgotu. Mene je prilikom jedne nadogradnje uništila starija Leadtek-ova analogna TV kartica, koju sam imao ubodenu samo radi daljinskog upravljača koji mi je radio za WMC. Kad sam je počupao i zavitlao u smeće, sve je proradilo.

Valentin17 uto 19.5.2020 06:12
SeaCucumber2 kaže...

Po meni tebi je jedino riješenje kopiranje svih podataka s diska, brisanje particije te izrada nove i formatiranje ispočetka.

Vjerovatno ti je APEX sje... nešto kod nadogradnje, probaj, ništa ne gubiš.

ps. malo mi je čudan disk od 200 GB, meni se čini da ti imaš stariji disk od 250 GB kojem po meni crkava elektronika

i to ti sada stvara probleme, a programi za dijagnostiku ne mogu otkriti probleme sa elektronikom, tijekom nadogradnje

APEXa i kopiranja velike količine podataka elektronika je dala svoje.

ps. 2 po ovom vremenu od 102 minute koliko je trebalo da HD Tune proskenira disk mogu pretpostaviti isto da se radi

o starijem disku jer po tome brzina diska je loša.

SeaCucumber2 uto 19.5.2020 16:18

200gb stvari imam na njemu, inace je disk 1tb

situacija je sad povoljnija iako sad nisam siguran dal disk krepava ili ne.

Jucer sam uspio 'dobiti' admin prava nad diskom, nema vise dosadnog klikanja da potvrdim da sam admin, i ikone se vratile na desktop.

Cim se komp upalio otvorio sam file explorer i isao desni klik na disk da vidim jel se sta promijenilo i tu je malo zastekalo, dakle prilikom prvog pokretanja ili reboota sustava na par trenutaka zasteka ako pokusavam pregledati disk.

Prilikom pokretanja nekog programa sa diska situacija je slijedeća:

-.pdf cita bez problema, otvaram knjige po nekoliko stotina stranica, ok malo mb za usporedbu ali ide glatko

-ako pokusam pokrenuti igru otvori launcher ali recimo zakuca disk na 100%, uz povremene padove na normalni usage. Pokrenuo launcher novig CoD i isao je odmah update i tu zakuca disk, iako launcher radi samo usporeno

-packet tracer otvori normalno

-whatsapp app otovri normalno

 

Posto mi je kuciste na stolu cujem kad krene zakucavati disk, zvuk je kao da pokusava ocititati podatke samo je toliko zakucan disk usage da pokusava svakih nekoliko sekundi.

Sad dal je softveri ili hardverski tesko mi je reci, disk defragment win10 obavljaju sami periodicki, mogu to pokusati. Sve prethodni update winsa su u redu.

Ima tko jos kakvu sugestiju prije nego puknem format:D

ihush uto 19.5.2020 17:14

format je najefikasnij način najbrži i implicira da ćeš prije napraviti backup potrebnog

tj ako ovako ostavš, tad možeš u bilo kojem trenu izgubiti sve dok testovi, defrag-chkdsk mogu pomoći ali i ubiti disk, tj ovisi što je uzrok kojeg još ne znaš.

ako je vjerovati diag-postovima tad nije kvar i tad je dobra šansa da će format biti najkonkretnije rješenje..  brže od testa i defraga, a ako je malware ili kvar tad će se ponoviti odnosno tad tražiš uzrok..

SeaCucumber2 uto 19.5.2020 20:31

da mislio sam jos testirati tipa unistalirao sam igru pa isao opet skidati sa neta. Islo je dobro ali isto je znalo zabiti disk na 100%. Sad tesko je to toccno kontrolirati kad se igra downloada i instalira sama, dakle malo download pa install.

Puknuo sam format, naravno ne quick, i sad instalirao za promjenu Origin i proslo je glatko. Probam sutra download igru ponovno pa da vidim, posto je radi o 40gb pa da tesitram pod opterecenjem.

Nakon sto sam formatiorao disk, na njemu je bio vmware, sve je nestalo, sad mi pod karticom security-permisions na tom D disku stoji Autentichate users sa svim pravima, naravno i na sistemskom disku isto.

 

Nadam se da ce sad biti ok, pa zanemarimo gornji dio posta da ne bude off topic. Mene zanima dvije stvari, zapravo kako je krenuo problem:

 

-sto je moglo uzrokovati corrutped recycle.bin na D disku (na C radilo uredno)?

-sto je moglo promijeniti permisione za diskove? iskljucio bi tu uzrok virtualke posto njezin acc nije bio dio niti jedne pa ni admin grupe i jos nije imao nikakva prava. Dal je mogao update ili nesto?

ihush uto 19.5.2020 23:07

ne, nije update, jer bi to bio neki update koji je samo tebi napravio takav problem, dok jendostavno odbijaš jednostavniji odgovor.. tj ili vm ili čačkanje ili pristup raznim osevima.. ili bilo koji soft koji pristupa disku, kao igra ili malware i razlika je samo što za jedan soft možeš znati za drugi ne tj na identičan način kako i sad možeš mijenati permisione tako radi svaki soft tj uvjek sve na računalu radi soft jer računalo je soft i ne možeš ništa kliknuti što nije neki soft tj predviđen dio-rutina-naredba kao copy, on-off itd..

 

SeaCucumber2 sri 20.5.2020 17:34

hm sto god, pitao sam zato da cisto iz razloga da znam sta i kako. ako je disk ispravan meni nije problem format ako imam backup, ali format kao format nije rijesenje. kao kad vecina odmah kaze reinstall winsa.

za sad disk radi ok, sto je najvaznije jer ne mogu naci racun a imam slip od jamstva :D

kako laptop koristim za svakojaka tesitranja ipak sam ovo prvi put vidio. A vjeruj mi imao sam na laptopu i virtualke, i dual booteve, torrente (potencijalne malware lol) i svasta nesto.

ugl tnx svakom na savjetu

tzvhdsse sri 20.5.2020 19:29

Pozdrav, instalirao sam windows i sve radi ok, pokušao sam kupiti aktivacijski ključ preko ebaya, ali mi stalno dolazi nekakva greška. Zanima me zašto mi treba taj ključ ako mi već sada sve radi ok?

ihush sri 20.5.2020 19:45
tzvhdsse kaže...
Pozdrav, instalirao sam windows i sve radi ok, pokušao sam kupiti aktivacijski ključ preko ebaya, ali mi stalno dolazi nekakva greška. Zanima me zašto mi treba taj ključ ako mi već sada sve radi ok?

 -zašto misliš da ti treba ključ? :) radi.. a ako želiš, kupiš-aktiviraš tj tad možeš customizirati desktop i ms je malo sretniji tj prestane nuditi kupnju-reklamu..