Windows

Windows 10 - problemi

SamoPitam3 ned 1.3.2020 01:57
dasan kaže...

Edit:Uspio sam uci u safe mode koje su mi sad opcije šta mogu napraviti iz safe moda a da ne instaliram ponovno winse..

Sad mi je lako sve bitno sam prebacio na d disk

 Wow. Nakon jednog dana si uspio uci u safe mode... Jeeeej... Sada da nagadjamo sto i kako. Mozes mozda pokusati reset windowsa (ne znam jel' ide iz safe mode-a) - https://www.laptopmag.com/articles/reset-windows-10-pc (prvi link koji se pojavio nakon googlanja).  Vec si mogao sve reinstalirati i postaviti sve od nule. Nabavi si neki manji SSD cisto da na njega stanu windoze pa ce sve manje boljeti.

Riot ned 1.3.2020 14:18

Sinoć sam primjetio kako mi strelica miša zastaskuje, otvorim task manager i kad ono 97% od 16 gb rama potrošnja, doduše chrome je tu najviše zaslužan sa svojih 10 gb na oko 17 otvorenih tabova. Inače potrošnja bude oko 40% u sličnim slučajevima pa ne znam što se desilo...

SamoPitam3 čet 12.3.2020 01:46
fromcelltohell kaže...

Čudi me da nitko nije spomenuo ovo:

 

https://www.windowscentral.com/another-windows-10-update-wreaking-havoc-fix

 

Znači, opcionalni update KB4535996 stvara ljudima gro problema sa systemom.

 

Zanimljivo da Microsoft šuti o tome.

 

https://support.microsoft.com/en-us/help/4535996/windows-10-update-kb4535996

 

Meni đubre stoji ponuđeno za instalaciju, hah pa nisam lud da stisnem na download and install XD

 Ne kuzim kakve veze ima ovo da si to stavio i pod opcenito i pod probleme.

Eto meni je ponudio trenutno KB4540673 koji sam instalirao. Ovaj tvoj "problematican" je instaliran prije cca 14 dana i nije bilo nikakvih problema. Doduse neki problemi su se odvijali oko toga, ali su iz njega maknuli ono problematicno sto je bilo.

 

fromcelltohell čet 12.3.2020 05:42

"Ne kuzim kakve veze ima ovo da si to stavio i pod opcenito i pod probleme"

Stavio sam u obje teme da bi ekipa bolje vidjela o čemu se radi.
Ne znam što to tebe smeta?
BTW, pročitajte malo koje sve probleme je taj update ljudima stvorio, pun je Internet primjera.
Onaj kome je svejedno, može zanemariti moj post i svejedno instalirati taj update.
Ja znam da ja neću, barem dok Microsoft ne otkloni problem sa istim.

Anđeo bez falinge čet 12.3.2020 13:04

deči, ne se ljutiti..

s računalima sam od 1993 godine pa do sad.....

 

zna moj lega ihush  da sam se žalio na taj win 10, no otkad mi je moj lega Friday "poklonio" reg broj od tada nemam nikakvih problema...

furao sam cijelo vrijeme win 8.1 bez licence..

e, sad budi čovječe pametan...stvarno sad mislim da ekipa iz Ms skonta lažnjake te namjerno rade ljudima probleme..

od kad sam ukucao regularni SN nemam nikakvih problema i postale su mi smiješne te raspre o apdejtima ovim ili onim..

 

ja pustim svaki update i nikakvih problema nemam.....

 

nisam pametan, no čekam slijedeći upgrade te ću nešto moći reći...

Posmatrač čet 12.3.2020 13:43
Anđeo bez falinge kaže...

deči, ne se ljutiti..

s računalima sam od 1993 godine pa do sad.....

 

zna moj lega ihush  da sam se žalio na taj win 10, no otkad mi je moj lega Friday "poklonio" reg broj od tada nemam nikakvih problema...

furao sam cijelo vrijeme win 8.1 bez licence..

e, sad budi čovječe pametan...stvarno sad mislim da ekipa iz Ms skonta lažnjake te namjerno rade ljudima probleme..

od kad sam ukucao regularni SN nemam nikakvih problema i postale su mi smiješne te raspre o apdejtima ovim ili onim..

 

ja pustim svaki update i nikakvih problema nemam.....

 

nisam pametan, no čekam slijedeći upgrade te ću nešto moći reći...

 Ja nemam problema sa laznjacima nikad....

playjob čet 12.3.2020 13:47
playjob kaže...

Piše mi da sam instalirao to ažuriranje KB4535996, ali kad ga odem obrisat, isti ne vidim u listi instaliranih ažuriranja. Može pomoć?

 Probao sam pomoću command prompta i ukucavanja naredbe systeminfo.exe te pomoću powershella i naredbe Get-Hotfix i Get-Hotfix KB4535996, piše da to ažuriranje nije instalirano.

morrisoN čet 12.3.2020 19:26
tajo1960 kaže...
tajo1960 kaže...

Novi Dell laptop, novi Win10 gore, aktivirani, neće početi update. Čekam par dana i neće. Stavim drugu verziju Winsa - opet neće. Inače sve radi, Win defender se updatira još kod instalacije, ostalo ne i ne.

Svi driveri skinuti ručno sa Dell stranice, instalirani, nema "žutih" u Device manageru, sve radi, ali update ne kreće.

Fixao i Problem sa Update-om u Winsima - neće.

 

Itko ideju zašto neće?

 

Zbilja nitko nema ideju? Savjet?

 Si probao sa update troubleshooterom?

 

https://support.microsoft.com/hr-ba/help/4027322/windows-update-troubleshooter

djigibao čet 12.3.2020 19:49
playjob kaže...

Piše mi da sam instalirao to ažuriranje KB4535996, ali kad ga odem obrisat, isti ne vidim u listi instaliranih ažuriranja. Može pomoć?

 Pogledaj u: Control Panel\All Control Panel Items\Programs and Features

playjob čet 12.3.2020 20:34
djigibao kaže...
playjob kaže...

Piše mi da sam instalirao to ažuriranje KB4535996, ali kad ga odem obrisat, isti ne vidim u listi instaliranih ažuriranja. Može pomoć?

 Pogledaj u: Control Panel\All Control Panel Items\Programs and Features

 Pogledao sam i nema tamo. Vidi.

 

Posmatrač čet 12.3.2020 22:11
Anđeo bez falinge kaže...
Posmatrač kaže..

 Ja nemam problema sa laznjacima nikad....

 eto, super... onda objasni ljudima koji imaju problem s KB.... što da rade...

 Zasto bio ja to morao znati ili objasniti. Samo prenosim svoje iskustvo.... 

Anđeo bez falinge pet 13.3.2020 11:20
Posmatrač kaže.

 Zasto bio ja to morao znati ili objasniti. Samo prenosim svoje iskustvo.... 

 NHF

 

i ja sam prenio moje iskustvo, i tko razmišlja, svatio je da meni taj update nije napravio apsolutno NIKAKVE PROBLEME a računalo je iz 2011 godine.

nećemo se svađati, jer je život i onako kratak...

Riot pet 13.3.2020 21:54

Stariji laptop mi je počeo raditi probleme nakon onog zadnjeg update-a, mreža je svako malo nedostupna (integrirana i usb bežična, i žična), restart i shut down ne funkcioniraju zbog onog procesa instaliranja update-a koje traje i po cijeli dan pa ga moram prisilno isključiti, system restore isto ne radi. Mislim da ću njega migrirati na linux s obzirom da služi većinom za goste, ali je strašno to koliko je Microsoft sposoban otežati rad svojim korisnicima.

steve90 ned 22.3.2020 22:35

Pozdrav!

Je li itko od vas koristio spajanje laptopa preko LTE mreže (znači imam sim karticu u laptopu)? Sad u ovoj novonastaloj situaciji sam primoran koristiti 3G/LTE za spajanje na net jer drugog izbora nemam. Mislio sam si super, u laptop mogu ubaciti sim karticu pa ću si još bacit hotspot pa da mogu koristiti taj net i na mobitelu. No međutim iz nekog razloga nemam onu "cellular" opciju unutar windowsa. Malo sam tražio po netu, i navodno windowsi vole to pregaziti i jedno od rješenja je bilo reinstalirati drivere. Probao sam to i nije pomoglo, probao sam u biosu onemogućiti adapter, restartao računalo, opet omogućio, restartao, no ni to nije pomoglo. Jednostavno mi ne postoji taj adapter u windowsima. Laptop je Dell Precision 3541 a koliko sam pronašao, radi se o Intel XMM 7360 Global LTE-Advanced adapteru. Ako netko ima ideju što dalje da probam, bilo bi odlično.

fromcelltohell ned 22.3.2020 22:42
steve90 kaže...

Pozdrav!

Je li itko od vas koristio spajanje laptopa preko LTE mreže (znači imam sim karticu u laptopu)? Sad u ovoj novonastaloj situaciji sam primoran koristiti 3G/LTE za spajanje na net jer drugog izbora nemam. Mislio sam si super, u laptop mogu ubaciti sim karticu pa ću si još bacit hotspot pa da mogu koristiti taj net i na mobitelu. No međutim iz nekog razloga nemam onu "cellular" opciju unutar windowsa. Malo sam tražio po netu, i navodno windowsi vole to pregaziti i jedno od rješenja je bilo reinstalirati drivere. Probao sam to i nije pomoglo, probao sam u biosu onemogućiti adapter, restartao računalo, opet omogućio, restartao, no ni to nije pomoglo. Jednostavno mi ne postoji taj adapter u windowsima. Laptop je Dell Precision 3541 a koliko sam pronašao, radi se o Intel XMM 7360 Global LTE-Advanced adapteru. Ako netko ima ideju što dalje da probam, bilo bi odlično.

 

A može i SIM kartica bit u mobitelu pa napraviti Hotspot i spojit laptop na njega. Ili povezati USB tethering.

Evo, baš USB tetheringom imam povezan komp na mobitel dok mi Iskon ne prebaci uslugu na novu adresu. I to šljaka čist OK.

steve90 pon 23.3.2020 09:53

Ma jasno je meni to sve i razmišljao sam i o tome, ali zašto ako laptop ima (nadam se da ima, jer zašto bi inače mogao ubaciti sim karticu) ugrađenu karticu/adapter u sebe koja to podržava ali ju windowsi ne vide. U svakom slučaju hvala na prijedlogu.

fromcelltohell pon 23.3.2020 09:53
steve90 kaže...

Pa znam da može, to upravo i radim ali lakše mi je držati laptop cijeli dan upaljen i upaliti hotspot na njemu, nego mob cijeli dan držati na punjaču.

 

 Sve 5, razumijem. Iako, evo kod mene je mob s mini usb kabelom spojen na komp pa i tako laganini puni bateriju, taman je uvijek na 100% u slučaju da ga moram otpojit.

I nije mi teško ni spojit sve nazad u slučaju da se mičem od računala, par sekundi i 3 geste po zaslonu mobitela.

CyberDemonVZ pon 23.3.2020 10:06
steve90 kaže...

Ma jasno je meni to sve i razmišljao sam i o tome, ali zašto ako laptop ima (nadam se da ima, jer zašto bi inače mogao ubaciti sim karticu) ugrađenu karticu/adapter u sebe koja to podržava ali ju windowsi ne vide. U svakom slučaju hvala na prijedlogu.

 Naravno, sve jasno!

 

Ali kad se već mučiš neko vrijeme, a važno ti je, očito nešto nije kako bi trebalo biti, radije pronađi nekog tko prodaje prije nego nas sve zaključaju po stanovima :)

 

Možda laptop ima adapter nekompatibilan s našim providerima, možda treba pronaći drivere za određenu mrežu, možda je fizički oštećen, možda reinstall Windows pomogne, možda problemi s firewallom... Previše možda

ihush pon 23.3.2020 10:38
steve90 kaže...

Ma jasno je meni to sve i razmišljao sam i o tome, ali zašto ako laptop ima (nadam se da ima, jer zašto bi inače mogao ubaciti sim karticu) ugrađenu karticu/adapter u sebe koja to podržava ali ju windowsi ne vide. U svakom slučaju hvala na prijedlogu.

 -u seriji postoje razni modeli.. to što ima utor ne znači da je utor funkcionalan... npr za usa-uk-eu-azija.. tržište ili standard wifija + jeftinije im je raditi jedan model s opcijama.

-provjeri specifikacije svojeg laptopa (za naše tržište, ne vrijedi npr za usa). Ako podržava, tad mora postojati u biosu neka opcija (enable-disable i sl.) + driver koji u paketu ima sve, tj laptop je ugl s jednom karticom minipci i jedan driver za lan-wlan-bt-.. i sim tj u tom driveru je tad sve za tu karticu. Sam model kartice možeš provjeriti, otvoriš laptop i pročitaš oznaku. Win s tim karikirano nema veze tj to je stvar HW-proizvođača, o(ne)mogućeno ili (ne)postojeće.. kao i npr zaključane jezgre/clock CPUa. Win je samo os.. ili ako ti je nešto zbrljan sys, bootaj neki live npr ubuntu .. ako uređaj postoji i ako je omogućen (u biosu) tek tad ga neki os može vidjeti a kad ima driver onda i koristiti.