Windows

Windows 10 - problemi

Marko :D sub 24.8.2019 23:28
CyberDemonVZ kaže...

Počelo se pojavljivati od prije koji dan. Svaki put kod paljenja računala.

 

Win i Office original. Nisam instalirao ništa novo.

Ovo još nisam doživio od Microsofta da mi baš ovako, preko cijelog ekrana guraju nešto što ne želim. Čak ga i obrišem sa diska i kod sljedećeg pokretanja evo ga opet....

 

A ni ne znam što je to...

 

Deinstaliraj Microsoft Teams. To je, ja mislim, dio Microsoft Officea.

 

https://support.office.com/en-us/article/uninstall-microsoft-teams-3b159754-3c26-4952-abe7-57d27f5f4c81

CyberDemonVZ sub 24.8.2019 23:37
Marko :D kaže...

Deinstaliraj Microsoft Teams. To je, ja mislim, dio Microsoft Officea.

https://support.office.com/en-us/article/uninstall-microsoft-teams-3b159754-3c26-4952-abe7-57d27f5f4c81

 Već sam ga tri put maknuo, pa se opet pojavio.

Sad vidim da mi je promaknuo ovaj Installer 

Hvala!

 

Ima još netko problema s tim? Nemam pojma kako mi se instaliro?

OK, možda imam, troje malih klinci koji igraju Minecraft, pa tu i tamo počnu klikati po ikonama koje ne poznaju... 

Marko :D ned 25.8.2019 09:14

To je dio Microsoft Officea. Dobio si ga kada si instalirao isti. Rekao bih da je netko slučajno otvorio Microsoft Teams i da se od onda pokreće pri startupu. To se meni jednom prije dogodilo, ali s Microsoft Office OneNote.

fight sub 31.8.2019 02:55

jedno pitanjce.ovako poznanici je nesto stekati pocelo racunalo,zvala je nekog majstora koji joj u pc racunalo ugradio ssd.

ali nije mogao podici sitem jer su bili biosi zakljucani.pa je medutim zvala mene,ja sam otkljucao bios koji je bio zmrznut nisam mogao 

nista da podesavam i mogao sam micati s streljicama samo ljevo desno,ali gore dole nista nije radilo sve je automatski sam uradio oko boota ja sam samo kliknu na f4,

za save exit ubacio dvd i poceo da instaliram windowse.kada sam instalirao,poceo sam da vrsim update.ali on je samo radio stare update.radi se o racunalu pc amd a6 malo starijem tipu,

i maticna ploca ecs a75 m2 v10.gdje sam stao,da povlacio je samo stare update,a nista nove za verziju 1903.

e sad pitanje za vas tu dali sam trebao da skinem verziju Os  win10 1903.ili kaj raditi..lp

nicky.sl sub 31.8.2019 03:25
fight kaže...

jedno pitanjce.ovako poznanici je nesto stekati pocelo racunalo,zvala je nekog majstora koji joj u pc racunalo ugradio ssd.

ali nije mogao podici sitem jer su bili biosi zakljucani.pa je medutim zvala mene,ja sam otkljucao bios koji je bio zmrznut nisam mogao 

nista da podesavam i mogao sam micati s streljicama samo ljevo desno,ali gore dole nista nije radilo sve je automatski sam uradio oko boota ja sam samo kliknu na f4,

za save exit ubacio dvd i poceo da instaliram windowse.kada sam instalirao,poceo sam da vrsim update.ali on je samo radio stare update.radi se o racunalu pc amd a6 malo starijem tipu,

i maticna ploca ecs a75 m2 v10.gdje sam stao,da povlacio je samo stare update,a nista nove za verziju 1903.

e sad pitanje za vas tu dali sam trebao da skinem verziju Os  win10 1903.ili kaj raditi..lp

 Skini zadnju verziju (1903) i instaliraj ju. 

Ovako na staru verziju će skidati najprije sva ažuriranja za staru pa će tek tad ponudit nadogradnju na noviju verziju. 

Jednostavnije i puno brže je da skineš najnoviju verziju

fight sub 31.8.2019 13:26
nicky.sl kaže...
fight kaže...

jedno pitanjce.ovako poznanici je nesto stekati pocelo racunalo,zvala je nekog majstora koji joj u pc racunalo ugradio ssd.

ali nije mogao podici sitem jer su bili biosi zakljucani.pa je medutim zvala mene,ja sam otkljucao bios koji je bio zmrznut nisam mogao 

nista da podesavam i mogao sam micati s streljicama samo ljevo desno,ali gore dole nista nije radilo sve je automatski sam uradio oko boota ja sam samo kliknu na f4,

za save exit ubacio dvd i poceo da instaliram windowse.kada sam instalirao,poceo sam da vrsim update.ali on je samo radio stare update.radi se o racunalu pc amd a6 malo starijem tipu,

i maticna ploca ecs a75 m2 v10.gdje sam stao,da povlacio je samo stare update,a nista nove za verziju 1903.

e sad pitanje za vas tu dali sam trebao da skinem verziju Os  win10 1903.ili kaj raditi..lp

 Skini zadnju verziju (1903) i instaliraj ju. 

Ovako na staru verziju će skidati najprije sva ažuriranja za staru pa će tek tad ponudit nadogradnju na noviju verziju. 

Jednostavnije i puno brže je da skineš najnoviju verziju

 ok!a imali mozda naki alat, koji bih sam odmah napravio nadogradnju,a da ne moram ponovo da instaliram windowse iste...lp

fight sub 31.8.2019 17:20
fight kaže...
nicky.sl kaže...
fight kaže...

jedno pitanjce.ovako poznanici je nesto stekati pocelo racunalo,zvala je nekog majstora koji joj u pc racunalo ugradio ssd.

ali nije mogao podici sitem jer su bili biosi zakljucani.pa je medutim zvala mene,ja sam otkljucao bios koji je bio zmrznut nisam mogao 

nista da podesavam i mogao sam micati s streljicama samo ljevo desno,ali gore dole nista nije radilo sve je automatski sam uradio oko boota ja sam samo kliknu na f4,

za save exit ubacio dvd i poceo da instaliram windowse.kada sam instalirao,poceo sam da vrsim update.ali on je samo radio stare update.radi se o racunalu pc amd a6 malo starijem tipu,

i maticna ploca ecs a75 m2 v10.gdje sam stao,da povlacio je samo stare update,a nista nove za verziju 1903.

e sad pitanje za vas tu dali sam trebao da skinem verziju Os  win10 1903.ili kaj raditi..lp

 Skini zadnju verziju (1903) i instaliraj ju. 

Ovako na staru verziju će skidati najprije sva ažuriranja za staru pa će tek tad ponudit nadogradnju na noviju verziju. 

Jednostavnije i puno brže je da skineš najnoviju verziju

 

 

ili da nisam mozda kod instalacije kada ponude one postavke,ja ih sve poiskljucim,da nema nesto veze s tim mozda..

 

 ok!a imali mozda naki alat, koji bih sam odmah napravio nadogradnju,a da ne moram ponovo da instaliram windowse iste...lp

 

ihush ned 1.9.2019 08:22

-nema alata, skineš wininstall i (re)instaliraš-upgrejdaš. Svaki install kojeg pokreneš iz aktivnog win je upgrade. Može biti isključivo ista verzija-serija, npr 32-ili-64bit + jezik, to mora biti isto (ili editirati reg da dozvoli drugi jezik).. + home/pro itd..

hrvojecro pon 2.9.2019 13:27

Pozdrav, već nekoliko dana ne mogu otvoriti fotografije. Svaki put kad kliknem za neku sliku dobijem poruku da se aplikacija Fotografije ažurira i da bi uskoro trebala biti spremna za upotrebu. To "uskoro" već neobično dugo traje, pa pitam da li je netko imao tu situaciju i zna li kako je riješiti? Hvala!

error_666 pon 2.9.2019 19:20

Pozdrav svima 

Primjetio sam u zadnje vrijeme da mi store i XBOX beta app kolju procesor kad god ih pokrenem (XBOX app pogotovo ) , i ima neki  lag . Zna neko sto bi moglo bit problem ? Windows najnoviji i PC iz potpisa .Hvala 

Marko :D pon 9.9.2019 16:16
AF139 kaže...

..meni od zadnjeg update Serch držao 38% CPU pa dok naprave zakrpu ja ugasio ručno..

djigibao kaže...
također i kod mene debilana od Search/Cortana opterecuje CPU nepotrebno....
Laptop, Win Home

To je bug kod zadnjeg ažuriranja. Rješenje je opisano na Redditu.

djigibao pon 9.9.2019 17:09
Marko :D kaže...
AF139 kaže...

..meni od zadnjeg update Serch držao 38% CPU pa dok naprave zakrpu ja ugasio ručno..

djigibao kaže...
također i kod mene debilana od Search/Cortana opterecuje CPU nepotrebno....
Laptop, Win Home

To je bug kod zadnjeg ažuriranja. Rješenje je opisano na Redditu.

 

provjeri link...
...ups 404...

AF139 pon 9.9.2019 19:20

To sa pauzom za ažuriranja ne diram odavno jer mi se desilo da sam jednom to uključio i kod svakog ulaska u "advanced" pogledam a ono odmah drugi datum do kada traje pauza pomaknuto misec dana kao da sam trenutno kliknio na pauzu....neznam sad kod ove verzije je pauza premještena na prozor gdje radim ažuriranja.

-----------

Nije se meni tražilo puno po netu pa sam ručno u task menageru pokušavao ugasiti ali se samo ponovo uključivalo , ja opet ono dva search..ugasim nabrzinu i čudo nema ga ponovo, odem u Windows/WinApss / microsot cortana i promjenim ime cilog foldera. Nakon restarta nema Search ni na task bar ikoni, nema Cortane u "all setings" i Cpu nije zauzet

Kad stigne ažuriranje vidit ću  jel rješeno...iako mi se ovako sviđa, a "search" nisam ni 10 puta koristio od kad koristim win 10 i Cortana mi je bila izgašena mada sam sad sigurniji da je .

 

AF139 uto 10.9.2019 07:28

Nije se radilo o Cortani ni o jeziku , Cortanu sam usput spomenio jer je u njenom folderu Windows/SystemApps/Microsoft.Windows.Cortana_xxxxxxx SearchUI.exe kojeg sam htio ugasiti radi zauzeća CPU.

 

ps: Kad mi netko donese PC za srediti prvo ga prebacim na Eng. da bi ga mogao brže koristiti bez pogađanja što je na Hrv. rječniku prevodioc htio reći prevodom.

Marko :D uto 10.9.2019 07:57
BlackMoon kaže...

Prestanite se praviti "englezi", prebacite windowse na materinji jezik i nestati će vam mrska Cortana i svi problemi. Najjednostavnije rješenje. Ja ih nisam niti imao.

Nije do Cortane već do povezanosti Binga i Windows Searcha. Imam Windows na engleskom i nemam Cortanu.

AF139 kaže...

Nije se radilo o Cortani ni o jeziku , Cortanu sam usput spomenio jer je u njenom folderu Windows/SystemApps/Microsoft.Windows.Cortana_xxxxxxx SearchUI.exe kojeg sam htio ugasiti radi zauzeća CPU.

 

ps: Kad mi netko donese PC za srediti prvo ga prebacim na Eng. da bi ga mogao brže koristiti bez pogađanja što je na Hrv. rječniku prevodioc htio reći prevodom.

Slažem se. Nema potrebe za prebacivanjem računala s engleskog na hrvatski. Meni se također lakše snalaziti na engleskom nego na hrvatskom.

morrisoN sri 11.9.2019 21:10
Nisam Ja,Nisi Ti kaže...

Pozdrav.

 

Imam jedan problem koji sam danas primjetio. Na laptopu u jednom text documentu imam napisano par bitnih stvari. Danas idem nešto provjeravat i primjetetim da u tom dokumetu umjesto slova, prikazani su nekakvi "znakovi". Slika vam je dolje, uglavnom umjesto tih znakova su bila slova. WTF ahahahaha

 

EDIT: bilo koji text doc. umjesto slova mi piše ove znakove xD

1. neko ti je promijenio defaultni font u notepadu

 

ili

 

2. nemaš instaliran office (word), a umjesto u wordpadu, neko je asocirao .doc fileove na notepad.

 

Rješenje: Instaliraj neki besplatni office ili asociraj .doc fileove na wordpad (desni klik na file, open with.... worpdad...

ihush čet 12.9.2019 12:46

-podesi font u notepadu, npr arial-console..

-text je .txt .. kad u rečenici dodaš riječ doc/dokument tad ostali pomisle na word-doc tj ekstenziju-filefirmat word dokumenta, .doc/docx.. i tad su mogući i 'pogrešni' savjeti, pa i to da sam ja pogrešno razumio napisano. Ugl. ne trebaš mijenjati-popravljati file-asocijacije, tj. text/.txt se otvara u notepadu i to je ok. (da ne stvoriš problem tamo gdje ga za sad nema).