vrle pet 23.11.2018 09:45

Pozdrav svima. Molio bih ako ima netko za posuditi win 10 samo za čistu instalaciju. Ili da mi sprži na DVD/stick. Imam acc u Microsoftu pa mi ne trebaju kodovi i šifre. Samo da podignem sistem jer mi lap ne podržava 8-icu.
Hvala na pomoći.

Ajar pet 23.11.2018 09:48
vrle kaže...

Pozdrav svima. Molio bih ako ima netko za posuditi win 10 samo za čistu instalaciju. Ili da mi sprži na DVD/stick. Imam acc u Microsoftu pa mi ne trebaju kodovi i šifre. Samo da podignem sistem jer mi lap ne podržava 8-icu.
Hvala na pomoći.

 možeš to i linuxom. 

Ajar pet 23.11.2018 12:03
vrle kaže...
Nisam nikad imao Linux tako da uopće neznam ni kako izgleda, a i trenutno nemam mogućnost skidanja ičega sa neta jer ne mogu upogoniti wifi dok ne dignem sustav.

 linux ne moraš ni instalirati da bi "podigao sustav". uzmeš LIVE distribuciju npr. linux mint (https://linuxmint.com/edition.php?id=237), 1,6 GB, postaviš CD ili USB flash kao boot device (ovisi na čemu je skinuta live verzija) i to je to. on se učita samo u RAM i kad pregledaš i postaviš sve, samo izvadiš CD ili USB. i izgleda dobro, ne grize. nemoj mi samo reći da nemaš nikoga kod koga bi mogao skinuti nekakav linux na usb?! to je čas posla. možeš čak i na telefon (SD-kartica), ako s njega pišeš ove postove. 

ihush čet 29.11.2018 15:35
Mary Sue kaže...

Ako dosad nije iznašao rješenje, bojim se da i neće.

- hoće :) ljudi su dovitljiva stvorenja.. bar neki.

- veći 'problem' vidim u tome da je nekome lakše-brže otvoriti temu i čekati odgovore koji mogu biti pogrešni ili beskorisni, dok u sekundi ima sve..

.. i još važnije (mada se na prvu tako ne čini..) legalnije, legalno. Nasuprot, svatko tko bi mu dao-posudio, postao bi pirat (distributer bez dozvole vlasnika..), za nešto što je legalno, lako dostupno, pa čak i brže nego da npr dostavom pošaljem stikić kroz grad (brzine downloada, postupak izrade koji traje ovisno o brzini pola sata do par sati..).

+ pri tome, jednostavnim izbornikom, čak na hrv, može izabrati željeni win, jezik, home/pro, 32-64, jedan-sve i to najnoviju verziju + koja će raditi na svim računalima uefi/gbr/mbr.. dok to s nekom kopijom ne mora biti (jer možda nema odgovarajući boot) + tko zna što je modificirano.. piraterija kao navika, kao pušenje, štetno i uopće se ne razmišlja, samo se konzumira..