netmail8 sri 28.11.2018 16:46

Dobar dan,

imam Asus L502S dosao je s predinstaliranim Windows 10. Laptop je od same kupnje prije cca 10 mjeseci uzasno spor, ne ocekujem nista previse za tu lovu (3000 kn) ali lapzop je katastrofalno spor, najveci problem je kad pokrenem google chrome (youtube) jako cesto se zamrzne na 10ak sekundi. Sto mogu ucinit da se to ne desava, dali bi ugradnja ssd diska to rjesila?

Hvala

Alkaline sri 28.11.2018 17:24

Taj laptop ima pre loš procesor, u rangu onih iz osrednjih laptopa iz 2007 godine kojih možeš naći na njuškalu za 500 kn.

Ne znam gdje si kupio ali šteta novaca, u trgovinama je išao po 1800 - 2000 kn koliko vidim.

 

Upgrade nije moguć jer je socket FCBGA1170, odnosno zalemljen je na ploču.

nathan.fake sri 28.11.2018 19:18
netmail8 kaže...

Dobar dan,

imam Asus L502S dosao je s predinstaliranim Windows 10. Laptop je od same kupnje prije cca 10 mjeseci uzasno spor, ne ocekujem nista previse za tu lovu (3000 kn) ali lapzop je katastrofalno spor, najveci problem je kad pokrenem google chrome (youtube) jako cesto se zamrzne na 10ak sekundi. Sto mogu ucinit da se to ne desava, dali bi ugradnja ssd diska to rjesila?

Hvala

ugradnja SSD-a bi definitivno poboljsala situaciju, ali ne bi rijesila problem.

 

kako je kolega reko to je dosta slab procesor, a tu nadogradnje nema jer je BGA (lemljen na plocu), a ne u socketu (da se razumijemo svi unazad cca4 god su BGA).

 

sto se browsanja (opcenito) tice, probaj koristit Edge, a ne Chrome. Edge radi puno bolje na low end masinama, usput instaliraj i neki adblock.

 

sto se YT-a tice, probaj se vratit na "stari" layout tako da editiras jedan cookie.