Posmatrač uto 2.6.2020 18:44
bloodborne kaže...

Ma gledam iskreno neku koja je pristojne velicine da mi stane u jedan od dva manja auta.

Jer u novi nece ici nema sanse. A ooet da bude dovoljno velika da se to sve pokosi relativno brzo.

Imam tri grunta za kositi i to mi traje citav dana da se odlucim na sva 3 odmah i jos malo prepravka

s flaksericom i ode citav dan na kosnju. Tako ne znam nije problem ni 3000

ali mislim da mi ne treba toliko skupa gledam sad neku od husqvarne za 2k nema samohod sve ostalo okej.

I vise nisam pametan

 Nemoj stedjeti. Kupi neku sa briggsovim motorom sto jacim... 

Ja imam sa 625ex motorom i negdje sam procitao (neda mi se sad traziti) da se moze drzati i uspravno....

fer-de-lance uto 2.6.2020 21:48

Najpoznatiji su ti Briggs&Straton motori, navodno kvalitetni, made in USA.

Ali njih ja npr. ne volim zato kaj imaju karburator iznad rezervoara i prek divovske membrane vuku gorivo prema gore (tak je na ovoj koleginoj, njemu je pumpica pukla, a možda već i membrana ne valja).

Meni je draži ovaj sistem gdje je karburator ispod razine rezervoara, pouzdanije je.

E sad, važnije ti je da je motor čim jači (kao što je kolega Posmatrač rekao) jer mali motor brzo rasturiš.

Ali onda ti je i kosilica puno veća i teža, tak da sam odluči...

 

Posmatrač sri 3.6.2020 07:16
fer-de-lance kaže...

Najpoznatiji su ti Briggs&Straton motori, navodno kvalitetni, made in USA.

Ali njih ja npr. ne volim zato kaj imaju karburator iznad rezervoara i prek divovske membrane vuku gorivo prema gore (tak je na ovoj koleginoj, njemu je pumpica pukla, a možda već i membrana ne valja).

Meni je draži ovaj sistem gdje je karburator ispod razine rezervoara, pouzdanije je.

E sad, važnije ti je da je motor čim jači (kao što je kolega Posmatrač rekao) jer mali motor brzo rasturiš.

Ali onda ti je i kosilica puno veća i teža, tak da sam odluči...

 

 Ja volim briggs jer je lako za servisirati. Dijelova kud god maknes. Ove slabije se brzo guse cim je malo gusca ili veca trava.

A sto se tice karburatora nemam pojma ;) Stalno izbacuju nove modele....

Čitatelj sri 3.6.2020 08:41

Kod Hondinih modela je najveci problem velicina - vecina ih ne stane u gepek normalnog vozila,

osim da preklopis siceve - sto nije stalno opcija ako se vozis s obitelji.

 

A manji modeli su im opet nedovoljno mali i snazni. Osim kad VTEC lupi i pretvori se TypeR kosilicu.

Miro čet 11.6.2020 01:06
Widowmaker kaže...
 

Ali ja moram pohvaliti ovaj Einhellov Agillo trimer na baterije

 

https://pevex.hr/trimer-akumulatorski-einhell-agillo-2x3-0-ah-kit-set-324320.html

 

Trimer radi na dvije baterije od 18V tako da ustvari radi na 36V. Sa trimerom u ovom setu dolaze dvije baterije od 3 Ah i dva punjača za 999 kn što je odlična cijena jer te baterije i punjači kada se kupuju posebno koštaju više od ovog cijelog seta.

Na ovim baterijama nikada nisam imao vrijeme košenja kraće od 30 min. I to u veoma gustoj travi koja je bila i visine preko koljena. Glava sa niti za košenje nije baš nešto jer ima samo jednu nit koja je lošeg kvaliteta. Kada se namota bolja nit kosi 20% bolje i sasvim dobro kosi čak i veću travu, ali prava zabava počinje kada se stavi priloženi trokraki nož. Nisam mogao vjerovati da akumulatorski trimer tako dobro kosi. Kolika god da je trava motor se neće zagušiti, a reže i prilično debele grane na koje sam naletio nekoliko puta u visokoj travi. Ima brushless motor i stvarno ima snage.

 

Ja sam od prije imao još dvije baterije od 4 Ah tako da mogu kositi debelo preko sat vremena bez prestanka što je meni i više nego dovoljno.

Ko nema već baterije od prije isplati se čak kupiti dva ova trimera u setu sa baterijama i punjačima jer izađe isto kao da se dokupe još dvije baterije od 3 Ah, a ostaje vam još jedan trimer, dva punjača, one naramenice za nošenje trimera i nož u rezervi.

Prava je milina kositi sa ovim trimerom, mnogo manja masa i buka nego sa klasičnim benzinskim, skoro savršen balans (baterije nazad, motor naprijed u glavi), nema zajebancije sa benzinom, svjećicama, povlačenjem onog sranja da upali, problema sa paljenjem...

Garancija na trimer je 2+1 godina ako se registrujete na Einhell stranici, a na baterije 2 godine posle registracije.

Nemam ga nešto dugo, kosio sam tri puta do sada pa ne mogu govoriti o trajnosti, ali ja sam za sada prezadovoljan, prevazišao je sva moja očekivanja. Pogotovo za ovu cijenu u Pevexu je odlična kupnja.

 

 

Baš ti hvala za ovaj prikaz, nedavno sam vidio u Pevexu da imaju u ponudi nekoliko Einhellovih akumulatorskih modela, za koje prije nisam ni znao da postoje. Nemam iskustva s trimerima, a svi mi frendovi govore "nemoj kupovati ništa jeftino". Tako već neko vrijeme odmjeravam akumulatorsku Husqvarnu (https://www.husqvarna.com/hr/proizvodi/cistaci-sikare/520irx/967916202/), ali mi je skupa... Inače imam nekoliko alata od Einhella i sa svima sam vrlo zadovoljan, pa vjerujem da bi i trimer trebao biti solidan.

 

Činilo mi se da je u Pevexu bilo naznačeno da uz trimere NE dolaze baterije u paketu, pa možeš li to pojasniti? Da li uz neke modele dolaze, a uz neke ne? I spomenuo si cijenu 999, na webu je 1.999, pa sad jesi li slučajno izostavio 1 ili se tvoja cijena odnosi na nešto drugo?

 

Koliko dugo se pune baterije kada ih isprazniš do kraja?

Posmatrač čet 11.6.2020 07:10
Miro kaže...
.....

 

 

Baš ti hvala za ovaj prikaz, nedavno sam vidio u Pevexu da imaju u ponudi nekoliko Einhellovih akumulatorskih modela, za koje prije nisam ni znao da postoje. Nemam iskustva s trimerima, a svi mi frendovi govore "nemoj kupovati ništa jeftino". Tako već neko vrijeme odmjeravam akumulatorsku Husqvarnu (https://www.husqvarna.com/hr/proizvodi/cistaci-sikare/520irx/967916202/), ali mi je skupa... Inače imam nekoliko alata od Einhella i sa svima sam vrlo zadovoljan, pa vjerujem da bi i trimer trebao biti solidan.

 

Činilo mi se da je u Pevexu bilo naznačeno da uz trimere NE dolaze baterije u paketu, pa možeš li to pojasniti? Da li uz neke modele dolaze, a uz neke ne? I spomenuo si cijenu 999, na webu je 1.999, pa sad jesi li slučajno izostavio 1 ili se tvoja cijena odnosi na nešto drugo?

 

Koliko dugo se pune baterije kada ih isprazniš do kraja?

 Zadovoljan sa Einhellom? Mora da ga ne koristis.... Ja nista od einhela nisam upotrijebio vise od 5 puta a da nije crklo.... Drugi problem sa einhellom sto su rezervni dijelovi van garancije fakticki nepostojeci pogotovo baterije....

 

Ja sam puno zadovoljniji Villagerom....Imam njihov trimer BC 2700 XCE vec 3 godine i radi perfektno. Zadnji put 6 mjeseci nije upaljen i upalio bukvalno na treci potez....

 

Generalno elektricne masine kupujem samo makitu i Bosh....

Widowmaker sri 17.6.2020 17:40
Miro kaže...
Widowmaker kaže...
 

Ali ja moram pohvaliti ovaj Einhellov Agillo trimer na baterije

 

https://pevex.hr/trimer-akumulatorski-einhell-agillo-2x3-0-ah-kit-set-324320.html

 

Trimer radi na dvije baterije od 18V tako da ustvari radi na 36V. Sa trimerom u ovom setu dolaze dvije baterije od 3 Ah i dva punjača za 999 kn što je odlična cijena jer te baterije i punjači kada se kupuju posebno koštaju više od ovog cijelog seta.

Na ovim baterijama nikada nisam imao vrijeme košenja kraće od 30 min. I to u veoma gustoj travi koja je bila i visine preko koljena. Glava sa niti za košenje nije baš nešto jer ima samo jednu nit koja je lošeg kvaliteta. Kada se namota bolja nit kosi 20% bolje i sasvim dobro kosi čak i veću travu, ali prava zabava počinje kada se stavi priloženi trokraki nož. Nisam mogao vjerovati da akumulatorski trimer tako dobro kosi. Kolika god da je trava motor se neće zagušiti, a reže i prilično debele grane na koje sam naletio nekoliko puta u visokoj travi. Ima brushless motor i stvarno ima snage.

 

Ja sam od prije imao još dvije baterije od 4 Ah tako da mogu kositi debelo preko sat vremena bez prestanka što je meni i više nego dovoljno.

Ko nema već baterije od prije isplati se čak kupiti dva ova trimera u setu sa baterijama i punjačima jer izađe isto kao da se dokupe još dvije baterije od 3 Ah, a ostaje vam još jedan trimer, dva punjača, one naramenice za nošenje trimera i nož u rezervi.

Prava je milina kositi sa ovim trimerom, mnogo manja masa i buka nego sa klasičnim benzinskim, skoro savršen balans (baterije nazad, motor naprijed u glavi), nema zajebancije sa benzinom, svjećicama, povlačenjem onog sranja da upali, problema sa paljenjem...

Garancija na trimer je 2+1 godina ako se registrujete na Einhell stranici, a na baterije 2 godine posle registracije.

Nemam ga nešto dugo, kosio sam tri puta do sada pa ne mogu govoriti o trajnosti, ali ja sam za sada prezadovoljan, prevazišao je sva moja očekivanja. Pogotovo za ovu cijenu u Pevexu je odlična kupnja.

 

 

Baš ti hvala za ovaj prikaz, nedavno sam vidio u Pevexu da imaju u ponudi nekoliko Einhellovih akumulatorskih modela, za koje prije nisam ni znao da postoje. Nemam iskustva s trimerima, a svi mi frendovi govore "nemoj kupovati ništa jeftino". Tako već neko vrijeme odmjeravam akumulatorsku Husqvarnu (https://www.husqvarna.com/hr/proizvodi/cistaci-sikare/520irx/967916202/), ali mi je skupa... Inače imam nekoliko alata od Einhella i sa svima sam vrlo zadovoljan, pa vjerujem da bi i trimer trebao biti solidan.

 

Činilo mi se da je u Pevexu bilo naznačeno da uz trimere NE dolaze baterije u paketu, pa možeš li to pojasniti? Da li uz neke modele dolaze, a uz neke ne? I spomenuo si cijenu 999, na webu je 1.999, pa sad jesi li slučajno izostavio 1 ili se tvoja cijena odnosi na nešto drugo?

 

Koliko dugo se pune baterije kada ih isprazniš do kraja?

Nisam do sada vidio ovaj post pa evo da odgovorim:

 

Bila je duže vrijeme akcija u Pevexu za ovaj Agillo trimer gdje je bila akcija za set sa dvije baterije od 3 Ah i dva punjača za 999 kn. Sada je cijena 1999 kn.

Za onu cijenu od 999 kn je bio odlična kupovina, sada baš i nije, više se isplati uzeti neki bolji motorni za taj novac. Ovaj baterijski realno nije baš previše upotrebljiv sa samo jednim setom baterija jer zavisno od toga šta se kosi može raditi nekih tridesetak minuta. Kada se dokupe još dvije baterije od 4 Ah, svaka po 400 kn izađe već fina cifra pa se ne isplati. Ja imam 6 baterija i 4 punjača pa ga mogu koristiti prilično dugo u komadu, a odgovarao mi je i zbog toga što imam i drugog Einhellovog baterijskog alata koji koristi iste baterije.

 

Ova Husquarna je vjerovatno odlična, ali je to samo za nekog ko profesionalno koristi i zarađuje sa tim jer ova cijena koja je navedena za samo mašinu bez baterija koje su koliko vidim prilično skupe i izađu još kao i mašina ako se misli koristiti kako treba tako da...

bananaman1 sri 17.6.2020 22:20
Posmatrač kaže...
Miro kaže...
.....

 

 

Baš ti hvala za ovaj prikaz, nedavno sam vidio u Pevexu da imaju u ponudi nekoliko Einhellovih akumulatorskih modela, za koje prije nisam ni znao da postoje. Nemam iskustva s trimerima, a svi mi frendovi govore "nemoj kupovati ništa jeftino". Tako već neko vrijeme odmjeravam akumulatorsku Husqvarnu (https://www.husqvarna.com/hr/proizvodi/cistaci-sikare/520irx/967916202/), ali mi je skupa... Inače imam nekoliko alata od Einhella i sa svima sam vrlo zadovoljan, pa vjerujem da bi i trimer trebao biti solidan.

 

Činilo mi se da je u Pevexu bilo naznačeno da uz trimere NE dolaze baterije u paketu, pa možeš li to pojasniti? Da li uz neke modele dolaze, a uz neke ne? I spomenuo si cijenu 999, na webu je 1.999, pa sad jesi li slučajno izostavio 1 ili se tvoja cijena odnosi na nešto drugo?

 

Koliko dugo se pune baterije kada ih isprazniš do kraja?

 Zadovoljan sa Einhellom? Mora da ga ne koristis.... Ja nista od einhela nisam upotrijebio vise od 5 puta a da nije crklo.... Drugi problem sa einhellom sto su rezervni dijelovi van garancije fakticki nepostojeci pogotovo baterije....

 

Ja sam puno zadovoljniji Villagerom....Imam njihov trimer BC 2700 XCE vec 3 godine i radi perfektno. Zadnji put 6 mjeseci nije upaljen i upalio bukvalno na treci potez....

 

Generalno elektricne masine kupujem samo makitu i Bosh....

 Meni je Einhell baš smeće ili griješim? Imao neku za živicu i crkla za koji dan. Dobro, bila je krš od mog starog, ali opet. Iznenadio sam se kad sam vidio da imaju kosilice po ozbiljnim cijenama (3-4 000 kn???). 

Miro uto 23.6.2020 23:48
Posmatrač kaže...

 Zadovoljan sa Einhellom? Mora da ga ne koristis.... Ja nista od einhela nisam upotrijebio vise od 5 puta a da nije crklo.... Drugi problem sa einhellom sto su rezervni dijelovi van garancije fakticki nepostojeci pogotovo baterije....

 

 Generalno elektricne masine kupujem samo makitu i Bosh....

 Imam par stvari od Einhella, a najduže višenamjenski alat Multimaxx TE-MG 200 CE, već nekoliko godina. Dosta sam ga koristio za brušenje i osobito čišćenje utora, fugni... Čak sam ga i posuđivao drugima, radi i dalje bez problema.

 

I ja bih radije kupio Bosha, ali jednostavno je Einhell bio dosta jeftiniji, a meni ne treba profesionalni alat. Ima alata kojeg sam kupio u Lidlu da ga nisam ni izvadio iz kutije...

Miro uto 23.6.2020 23:56
Widowmaker kaže...

Nisam do sada vidio ovaj post pa evo da odgovorim:

 

Bila je duže vrijeme akcija u Pevexu za ovaj Agillo trimer gdje je bila akcija za set sa dvije baterije od 3 Ah i dva punjača za 999 kn. Sada je cijena 1999 kn.

Za onu cijenu od 999 kn je bio odlična kupovina, sada baš i nije, više se isplati uzeti neki bolji motorni za taj novac. Ovaj baterijski realno nije baš previše upotrebljiv sa samo jednim setom baterija jer zavisno od toga šta se kosi može raditi nekih tridesetak minuta. Kada se dokupe još dvije baterije od 4 Ah, svaka po 400 kn izađe već fina cifra pa se ne isplati. Ja imam 6 baterija i 4 punjača pa ga mogu koristiti prilično dugo u komadu, a odgovarao mi je i zbog toga što imam i drugog Einhellovog baterijskog alata koji koristi iste baterije.

 

Ova Husquarna je vjerovatno odlična, ali je to samo za nekog ko profesionalno koristi i zarađuje sa tim jer ova cijena koja je navedena za samo mašinu bez baterija koje su koliko vidim prilično skupe i izađu još kao i mašina ako se misli koristiti kako treba tako da...

 Hvala na dodatnom pojašnjenju. Ako bude opet isti set na akcija i slučajno naletiš na to - pliz, pošalji mi PP!

 

Meni je tih 30 minuta sasvim dovoljno, baš zato mi se i nije uzimala Husqvarna, jer je to predobar alat za ono što meni treba (nije velika površina, ali uz divlju travu ima jakog korova, tik uz šumu, pa se više radi o čišćenju terena, a ne o održavnju travnjaka - i to samo 2-3 puta godišnje).

Posmatrač sri 24.6.2020 07:25
Miro kaže...
Posmatrač kaže...

 Zadovoljan sa Einhellom? Mora da ga ne koristis.... Ja nista od einhela nisam upotrijebio vise od 5 puta a da nije crklo.... Drugi problem sa einhellom sto su rezervni dijelovi van garancije fakticki nepostojeci pogotovo baterije....

 

 Generalno elektricne masine kupujem samo makitu i Bosh....

 Imam par stvari od Einhella, a najduže višenamjenski alat Multimaxx TE-MG 200 CE, već nekoliko godina. Dosta sam ga koristio za brušenje i osobito čišćenje utora, fugni... Čak sam ga i posuđivao drugima, radi i dalje bez problema.

 

I ja bih radije kupio Bosha, ali jednostavno je Einhell bio dosta jeftiniji, a meni ne treba profesionalni alat. Ima alata kojeg sam kupio u Lidlu da ga nisam ni izvadio iz kutije...

 Pa zeleni bosh se moze naci povoljno... Ne preferiram jer ise bosh vec sto mogu naci dio godinama nakon istela garancije.....

Neuk sri 24.6.2020 09:28
Posmatrač kaže...

 Zadovoljan sa Einhellom? Mora da ga ne koristis.... Ja nista od einhela nisam upotrijebio vise od 5 puta a da nije crklo.... Drugi problem sa einhellom sto su rezervni dijelovi van garancije fakticki nepostojeci pogotovo baterije....

 

Ja sam puno zadovoljniji Villagerom....Imam njihov trimer BC 2700 XCE vec 3 godine i radi perfektno. Zadnji put 6 mjeseci nije upaljen i upalio bukvalno na treci potez....

 

Generalno elektricne masine kupujem samo makitu i Bosh....

 
Ja imam par alata od Einhella i prezadovoljan sam kad pogledam koliko je plaćeno i šta je za to dobiveno. Imam brushless aku busilicu i fleksaricu. Ne štedim ih, a rade li rade. Ne trebam napominjati da su cijenom bile višestruko jeftinije od razvikanije konkurencije.

Naravno da su Bosch, Makita, Metabo, DeWalt bolji, ali i skuplji. Einhell ima i smeća, zato ne treba kupovati one najjeftinije ulazne modele. Ali ovi skuplji Einhellovi modeli su po mom mišljenju prava stvar. Tko ima novaca svakako da je bolje kupiti plavi Bosch, Makitu, i slično.. Kome je to skupo ima jeftiniju alternativu.

Posmatrač sri 24.6.2020 11:01
Neuk kaže...
Posmatrač kaže...

 Zadovoljan sa Einhellom? Mora da ga ne koristis.... Ja nista od einhela nisam upotrijebio vise od 5 puta a da nije crklo.... Drugi problem sa einhellom sto su rezervni dijelovi van garancije fakticki nepostojeci pogotovo baterije....

 

Ja sam puno zadovoljniji Villagerom....Imam njihov trimer BC 2700 XCE vec 3 godine i radi perfektno. Zadnji put 6 mjeseci nije upaljen i upalio bukvalno na treci potez....

 

Generalno elektricne masine kupujem samo makitu i Bosh....

 
Ja imam par alata od Einhella i prezadovoljan sam kad pogledam koliko je plaćeno i šta je za to dobiveno. Imam brushless aku busilicu i fleksaricu. Ne štedim ih, a rade li rade. Ne trebam napominjati da su cijenom bile višestruko jeftinije od razvikanije konkurencije.

Naravno da su Bosch, Makita, Metabo, DeWalt bolji, ali i skuplji. Einhell ima i smeća, zato ne treba kupovati one najjeftinije ulazne modele. Ali ovi skuplji Einhellovi modeli su po mom mišljenju prava stvar. Tko ima novaca svakako da je bolje kupiti plavi Bosch, Makitu, i slično.. Kome je to skupo ima jeftiniju alternativu.

 Al opet ti ostaje problem rezervnih dijelova izvan garancije.... Al ok. Nemam ni ja samo makitu. Imam i einhel busilicu koju maltene ne koristim imam nekoh Villager aparata....

fer-de-lance sri 24.6.2020 14:42
Posmatrač kaže...

 Pa zeleni bosh se moze naci povoljno... Ne preferiram jer ise bosh vec sto mogu naci dio godinama nakon istela garancije.....

 Da, zeleni bosch je best buy u nekim kategorijama.

Jeftin, a dobar, čak često i jeftiniji od crvenog einhella.

Moram priznat da sam ugodno iznenađen brusilicom koju sam kupio prije dvije godine, bila 20% jeftinija od einhella iste klase, a bar više nije šrot kakav je zeleni bosch bio jedno vrijeme, čist ok konstrukcija.

Neuk kaže...

Ja imam par alata od Einhella i prezadovoljan sam kad pogledam koliko je plaćeno i šta je za to dobiveno. Imam brushless aku busilicu i fleksaricu. Ne štedim ih, a rade li rade. Ne trebam napominjati da su cijenom bile višestruko jeftinije od razvikanije konkurencije.

Naravno da su Bosch, Makita, Metabo, DeWalt bolji, ali i skuplji. Einhell ima i smeća, zato ne treba kupovati one najjeftinije ulazne modele. Ali ovi skuplji Einhellovi modeli su po mom mišljenju prava stvar. Tko ima novaca svakako da je bolje kupiti plavi Bosch, Makitu, i slično.. Kome je to skupo ima jeftiniju alternativu.

Imam jednog poznanika kaj fleksa 0-24, i rasturi apsolutno svaku brusilicu za godinu dana, i do sad mu daleko najdulje preživjele dvije crvene uske einhell brusilice (ne znam koji model), već skoro 4 godine.

Tak da einhell ima itekako dobrih proizvoda, a ono kaj kolega kaže, servisna podrška i dijelovi su nepostojeći, ali u toj klasi alata ni nema veze.

A ful profi alat je skroz druga priča...

 

 

Posmatrač ned 26.7.2020 08:41
fer-de-lance kaže...
....

Imam jednog poznanika kaj fleksa 0-24, i rasturi apsolutno svaku brusilicu za godinu dana, i do sad mu daleko najdulje preživjele dvije crvene uske einhell brusilice (ne znam koji model), već skoro 4 godine.

Tak da einhell ima itekako dobrih proizvoda, a ono kaj kolega kaže, servisna podrška i dijelovi su nepostojeći, ali u toj klasi alata ni nema veze.

A ful profi alat je skroz druga priča...

 

 

Meni ista crkla nakon dvije godine a nije bila upaljena vise od 5 puta tako da mi je bilo jeftinije placati majstora da mi to odradjuje ;)

Imam jos einhelll busilicu i kad ona crkne osim bosha i makite nista u moju garazu nece uci. Radi dijelova i dugotrajnosti... Kupim i imam.....

fer-de-lance ned 26.7.2020 08:50

Da, meni se isto čini da je to ipak najbolje rješenje.

Obični kućni korisnik koji malo koristi alat možda ipak bolje da uzme bosch i makitu, a profesionalci uzmu einhell koji valja, i kad krepa bace ga, a košta koliko i servis za ove prve dvije marke.

Na kraju cifra ispadne ista, a imaš alat odmah, bez čekanja na servis.

A kućnom korisniku onda bosch i makita nikad ne krepaju, i to je to.

Kontra od trenutne logike, ali ima smisla.

 

Miro pon 3.5.2021 23:56
XXX-Man kaže...

Bila je akcija u vrijeme kad je kolega pisao post, nažalost davno prošlo.

 

Postoje opcije samo sa uređajem, a postoje i KIT verzije istih proizvoda gdje dolazi sve. Naravno, ne za sve modele.

 Opet je akcija u Pevexu - uspio sam napokon kupiti ovaj kit. Čekao sam godinu dana i dočekao. Kupio sam prije nekih tjedan dana, i to tek nakon što sam obišao Žitnjak, pa Jankomir, našao u poslovnici na Črnomercu...

 

Akcija im traje do polovice svibnja, možda su dobili nove količine (tako su mi barem tvrdili da će biti).

 

Sada dođe 1.099 kuna - Agillo 36/255 BL plus dvije baterije s punjačima (dobije su ekstra, nisu u paketu s kosilicom).

del4nec uto 4.5.2021 09:46
Posmatrač kaže...
Jbg moje i tudje potrebe i mogucnosti nisu iste...
Ovo gore se posebno odnosi na aku alat....
Ajd nadji einhell bateriju nakon garancije....

 Pa einhell koristi power x change već više od 5 godina i pašu ti baterije na svaki aku uređaj. I imaš servisni centar u Začretju.

Miro uto 4.5.2021 19:07
davor333 kaže...
Daj napiši prve dojmove, koliko baterija traje, kako se ponasa u radu ;)

 Na žalost ja ti gotovo uopće nemam iskustva s flaksericama (prije sam isključivo koristio gurajuće kosilice na kotačima), tako da nisam baš nešto meritoran za dati neki kvalitetniji dojam. Ovo mi je prva u životu...

 

I stigao sam je samo isprobati, nekih cca pola sata. Ima popriličnu masu iako nije glomazna (mislim da je nešto preko 8 kg s baterijama), i treba se potruditi oko postavljanja u balans, pogotovo ako si neiskusan poput mene. Ima neku vrstu prsluka/naramenica s dobrim štitnikom (dođe ti na bok) na kojeg se okači kosilica. Prema YouTube vidima neki je prije okače, a tek onda navuku prsluk - ne znam još što je spretniji, to ću tek iskusiti...

 

Ono što me je najviše razočaralo je što se flaks jako brzo trošio, a sistem "automatskog" izvlačenja je nekako tvrd i lupkanje po zemlji nije pomagalo, morao sam doći do neke tvrde podloge ili rukom izvuči flaks. Opet ponavljam - može biti da je tome uzrok moja neukost, ali i teren - u mom slučaju se ne radi o kultiviranom travnjaku uz kuću, već o korovu uz šumu. Ne znam još da li bi izvlačenja flaksa bolje radili s nekim drugim flaksom ili bih ja trebao prijeći na nož i s njim sve kositi.

 

Uz nož za košenju dobije se jednokratna matica, valjda je to tako uobičajeno, ali nisam stigao to ni isprobati.

 

Baterije koje se dobiju na ovoj akciji su svaka 4 Ah, nakon 30 minuta od tri lampice (za prikaz napunjenosti) dvije su se još palile, nemam pojma koliko bi još doista izdržale.

 

Nije bučna dok se kosi, ali nije baš ni nečujna, no u svakom slučaju s te strane ugodna za rad, ali njena masa mi djeluje kao nešto što bi moglo biti zamorno uz dulji rad.

 

Svakako bi za više detalja i kvalitetniji dojam bilo uputno pitati Widowmakera, on ti je nesuporedivo referentniji izvor od mene (barem za sada, javim se kroz koju godinu opet ).

mika2210 pet 7.5.2021 13:46

Ja imam hrpu alata od einhella, sve koristim skoro na svakodnevnoj bazi i nikad s ničim nisam imao nikakvih problema. Nekad (prije desetak ili više godine) je Einhell bio relativno loš, al su se puno popravili u zadnje vrijeme.

Od Einhell alata imam aku brushless bušilicu koja je zašrafila na tisuće i tisuće šrafa i dalje ko i prvog dana, višenamjenski alat Varrito koji je dva puta pao s krova s visine od 5-6 metara i nije mu bilo ništa, ručni cirkular, blanjalicu, šišač živice, polirku za auto, brusilicu, kosilicu i flaksericu. Mislim da je to sve. S ničim od navedenog nisam imao problema, a stvarno sve koristim. 

E da, imam i pumpu za pumpanje vode iz bunara. 

 

Nije to profesionalni alat poput Makite i Boscha, ali su i cijene daleko od tih proizvođača, i za hobi korisnike taj alat je i više nego dobar ;)

Widowmaker pon 10.5.2021 09:49
Miro kaže...
davor333 kaže...
Daj napiši prve dojmove, koliko baterija traje, kako se ponasa u radu ;)

 Na žalost ja ti gotovo uopće nemam iskustva s flaksericama (prije sam isključivo koristio gurajuće kosilice na kotačima), tako da nisam baš nešto meritoran za dati neki kvalitetniji dojam. Ovo mi je prva u životu...

 

I stigao sam je samo isprobati, nekih cca pola sata. Ima popriličnu masu iako nije glomazna (mislim da je nešto preko 8 kg s baterijama), i treba se potruditi oko postavljanja u balans, pogotovo ako si neiskusan poput mene. Ima neku vrstu prsluka/naramenica s dobrim štitnikom (dođe ti na bok) na kojeg se okači kosilica. Prema YouTube vidima neki je prije okače, a tek onda navuku prsluk - ne znam još što je spretniji, to ću tek iskusiti...

 

Ono što me je najviše razočaralo je što se flaks jako brzo trošio, a sistem "automatskog" izvlačenja je nekako tvrd i lupkanje po zemlji nije pomagalo, morao sam doći do neke tvrde podloge ili rukom izvuči flaks. Opet ponavljam - može biti da je tome uzrok moja neukost, ali i teren - u mom slučaju se ne radi o kultiviranom travnjaku uz kuću, već o korovu uz šumu. Ne znam još da li bi izvlačenja flaksa bolje radili s nekim drugim flaksom ili bih ja trebao prijeći na nož i s njim sve kositi.

 

Uz nož za košenju dobije se jednokratna matica, valjda je to tako uobičajeno, ali nisam stigao to ni isprobati.

 

Baterije koje se dobiju na ovoj akciji su svaka 4 Ah, nakon 30 minuta od tri lampice (za prikaz napunjenosti) dvije su se još palile, nemam pojma koliko bi još doista izdržale.

 

Nije bučna dok se kosi, ali nije baš ni nečujna, no u svakom slučaju s te strane ugodna za rad, ali njena masa mi djeluje kao nešto što bi moglo biti zamorno uz dulji rad.

 

Svakako bi za više detalja i kvalitetniji dojam bilo uputno pitati Widowmakera, on ti je nesuporedivo referentniji izvor od mene (barem za sada, javim se kroz koju godinu opet ).

Svakako probaj kositi nožem, neuporedivo bolje radi. Kad se radi sa nožem trebalo bi skinuti onaj crveni "spojler" na kojem je onaj nožić za skraćivanje flaksa. Inače oni vijci kojim se taj crveni "pojler" pričvršćije na štitnik su po meni overkill i nisu postrebni jer one tri kopče odlično drže i mnogo je lakše stavljati i skidati ga bez njih.

Ovaj flaks koji se dobije uz trimer je veoma loš i treba ga zamijeniti boljim, dosta bolje kosi sa kvalitetnijim flaksom.

U ovu glavu kao ide do 2 mm, ali sam ja stavio 2,4 mm, samo treba ga treba malo stanjiti na početku da može ući u onu rupicu kod početka namotavanja.

Masa i balans su meni jedna od najvećih prednosti ovog trimera, benziski su mnogo teži, a i bučniji.

Posle godinu dana korištenja sam prilično zadovoljan. Bilo bi fino da ima malo više snage u nekim situacijama, ali kosim prilično velike površine dosta visoke trave i kada se koristi nož može se dobro nositi sa tim.

Da, benzinski bi to uradio brže, ali kad pomislim na pravljenje mješavine, sipanje benzina, hoće neće da upali, svjećice, izduvni gasovi, buka i slično nije mi problem ostati 10-20 minuta duže da pokosim 200 kvadrata.

 

Javi kako ide kada se malo privikneš. ;)

 

EDIT:

Nešto razmišljam o izjavi da bi ti masa mogla biti problem za duži rad, a meni se baš sviđa zato što je lagana. Kako si rekao da nemaš iskustva sa trimerima možda je nisi pravilno okačio na pnaj remen / prsluk?

Trimer mora visiti na kaišu, a ne da ti nosiš njegovu masu u rukama. Tvoje je da ga mičeš lijevi-desno, a pojas nosi svu masu. Naravno ponekad ga moraš podignuti, ali veliku većinu vremena teret bi trebo biti na leđima (preko naramenica), a ne u rukama.

I baš mi je taj trimer dobar zbog balansa jer su baterije nazad a brushless motor dole u glavi pa je otprilike podjednaka masa na oba kraja.

Probaj ručku postaviti malo više (prema baterijama), to bi ti trebalo pomoći i kod balansa i kod lakšeg nošenja mase na remenu.