Widowmaker pon 27.4.2020 08:36
CyberDemonVZ kaže...

https://www.lidl.hr/hr/p/smanji-stres-u-dodiru-s-prirodom/aku-trimer/p37071

 

Akumulatorski trimer?

Do sad su me Parkside uređaji jako ugodno iznenadili....

Ali aku trimer? Pa koliko tome čudu traje baterija? Nekoliko minuta?

 Taj iz Lidla vjerovatno nije nešto, možda je dobar da se malo poprave ivice oko staza i ivičnjaka posle košnje kosilicom.

 

Ali ja moram pohvaliti ovaj Einhellov Agillo trimer na baterije

 

https://pevex.hr/trimer-akumulatorski-einhell-agillo-2x3-0-ah-kit-set-324320.html

 

Trimer radi na dvije baterije od 18V tako da ustvari radi na 36V. Sa trimerom u ovom setu dolaze dvije baterije od 3 Ah i dva punjača za 999 kn što je odlična cijena jer te baterije i punjači kada se kupuju posebno koštaju više od ovog cijelog seta.

Na ovim baterijama nikada nisam imao vrijeme košenja kraće od 30 min. I to u veoma gustoj travi koja je bila i visine preko koljena. Glava sa niti za košenje nije baš nešto jer ima samo jednu nit koja je lošeg kvaliteta. Kada se namota bolja nit kosi 20% bolje i sasvim dobro kosi čak i veću travu, ali prava zabava počinje kada se stavi priloženi trokraki nož. Nisam mogao vjerovati da akumulatorski trimer tako dobro kosi. Kolika god da je trava motor se neće zagušiti, a reže i prilično debele grane na koje sam naletio nekoliko puta u visokoj travi. Ima brushless motor i stvarno ima snage.

 

Ja sam od prije imao još dvije baterije od 4 Ah tako da mogu kositi debelo preko sat vremena bez prestanka što je meni i više nego dovoljno.

Ko nema već baterije od prije isplati se čak kupiti dva ova trimera u setu sa baterijama i punjačima jer izađe isto kao da se dokupe još dvije baterije od 3 Ah, a ostaje vam još jedan trimer, dva punjača, one naramenice za nošenje trimera i nož u rezervi.

Prava je milina kositi sa ovim trimerom, mnogo manja masa i buka nego sa klasičnim benzinskim, skoro savršen balans (baterije nazad, motor naprijed u glavi), nema zajebancije sa benzinom, svjećicama, povlačenjem onog sranja da upali, problema sa paljenjem...

Garancija na trimer je 2+1 godina ako se registrujete na Einhell stranici, a na baterije 2 godine posle registracije.

Nemam ga nešto dugo, kosio sam tri puta do sada pa ne mogu govoriti o trajnosti, ali ja sam za sada prezadovoljan, prevazišao je sva moja očekivanja. Pogotovo za ovu cijenu u Pevexu je odlična kupnja.

 

 

Joe1977 sub 2.5.2020 22:17

Bok! Imam Bosch Rotak 43 Li već nekih 3 godine i uglavnom sam zadovoljan. Dobio sam dvije baterije od 4ah i razmišljam o kupnji još jedne od 6ah, al baterija košta kao pola ove Vaše Powerworks PC82LM51S kosilice . Nekako mi se čini pametnije dodat još tolko i dobijem još jednu kosilicu i bateriju. A naspram Boscha izgleda ko tenk. Čelično kučište, 20 kila teža, 82V. Čak sam je i probao u bauhausu. Slučajno digao ručku za pogon. A ona uključena. I bum u stalažu. Izvadio i bateriju, a baterija ogromna, ko dvije boscheve. A kakvi su prvi dojmovi? Kako kosi? Super da je samohodna, jer treba gurat 32 kile, al ovaj moj Bosch je tak lagan da kosim jednom rukom. Idealno za povuci-potegni oko biljaka. Ili je ova više za velike travnjake bez prepreka?

Milka30 sub 2.5.2020 22:26

Evo moji dojmovi o ovoj Iskrinoj kosilici koju imam preko godinu dana.

 

Prošle godine se pokvarila,pa je morala na servis(sto vam je inace preko Peveca katastrofa),sada se opet pokvarila,jucer mi je pucala iz auspuha i loše radi (na negdje 40% snage).

Pod garancijom je i nije problem za to,ali je problem to cudo utovariti u auto i ici se svađati sa Pevecovim prodavačima.

-Košara je katastrofa i teško se skida,sajle loše postavite i smetaju priliko skidanja košare.

 

Nemojte se shebati kao ja i kupovati ovo strahnje!

Reedy ned 3.5.2020 08:35
Milka30 kaže...

Evo moji dojmovi o ovoj Iskrinoj kosilici koju imam preko godinu dana.

 

Prošle godine se pokvarila,pa je morala na servis(sto vam je inace preko Peveca katastrofa),sada se opet pokvarila,jucer mi je pucala iz auspuha i loše radi (na negdje 40% snage).

Pod garancijom je i nije problem za to,ali je problem to cudo utovariti u auto i ici se svađati sa Pevecovim prodavačima.

-Košara je katastrofa i teško se skida,sajle loše postavite i smetaju priliko skidanja košare.

 

Nemojte se shebati kao ja i kupovati ovo strahnje!

 Osobno nikad (vise) nebi kupio kosilicu koja na sebi nema Briggs motor. Jednom se također opekao kao i moj poznanik, od onda samo briggs i toci i vozi.

Widowmaker pon 4.5.2020 11:28
Overthinker kaže...

I? Si kosio, kakvi su dojmovi? Na akciji je pa razmišljam da ju kupim..

Hvala!

 Kao što sam napisao iznad za ono što sam do tada kosio sam pozitivno iznenađen snagom i kvalitetom.

Kosio sam još jednom i utisci su još uvijek isti. Sasvim dovoljno za košenje prilično zaraslih površina.

Definitivno nije za nekog ko kosi neki veliki voćnjak negdje u brdu daleko od utičnice za punjače, ali za moje potrebe je savršena, a imam prilično veliko dvorište i još puno veći prostor oko kuće.

Ako budeš kupovao obavezno uzmi još jedan set baterija ili čak kao što sam pomenuo isplati se uzeti i dva ova seta jer dobiješ još jedan trimer i baterije po cijeni samo dodatnih baterija. Pa možeš imati na jednom glavu sa niti, a na drugoj sa nožem pa se ne moraš zezati sa mijenjanjem.

 

Jedna stvar koju sam primijetio, a koja bi mogla biti problematična je da je navoj za glavu sa niti za košenje normalan desni. Obično je na trimerima lijevi kontra navoj pa je izbor dodatnih glava sužen jer većina neće odgovarati.

 

Inače, od mene sve preporuke za nekog ko traži lagan tih, a opet veoma sposoban trimer. Einhell Agillo ima sve.

bananaman1 ned 10.5.2020 22:11
Milka30 kaže...

Evo moji dojmovi o ovoj Iskrinoj kosilici koju imam preko godinu dana.

 

Prošle godine se pokvarila,pa je morala na servis(sto vam je inace preko Peveca katastrofa),sada se opet pokvarila,jucer mi je pucala iz auspuha i loše radi (na negdje 40% snage).

Pod garancijom je i nije problem za to,ali je problem to cudo utovariti u auto i ici se svađati sa Pevecovim prodavačima.

-Košara je katastrofa i teško se skida,sajle loše postavite i smetaju priliko skidanja košare.

 

Nemojte se shebati kao ja i kupovati ovo strahnje!

 Ja sam takvo agovno vidio u Plodinama nedavno za 2 milje, ali sa Kinezima ne želim imati posla. Ima li netko iskustva sa AL CO i TORO kosilicama? Uzeo bih benzinca 51-56 cm.

ZGamer pon 11.5.2020 00:10
bananaman1 kaže...

 Ja sam takvo agovno vidio u Plodinama nedavno za 2 milje, ali sa Kinezima ne želim imati posla. Ima li netko iskustva sa AL CO i TORO kosilicama? Uzeo bih benzinca 51-56 cm.

 Danas se sve radi u Kini...kupio nedavno Stihl trimer od ovlaštenog uvoznika Unikomerc Zagreb,nekih 500 eura(pristojna cifra valjda) me ispao made in China.Svojevremeno sam ih uspješno izbjegao na Diana zračnici...također njemački dizajn imaju i tvornicu u Kini...Dali zvučnici-Danska tvornica u Kini,tako da je to gotovo pa nemoguće ne kupiti kineza u novom ruhu 

JozoBozo121 pon 11.5.2020 09:07
crni pauk kaže...

Ima tko iskustva s aku samohodnom marke power works? Trenutno je na akciji u bauhausu za 2000kn

 Ajde da tema ima sto stranica, ali ima 4 i da si preletio preko prethodne vidio bi da je kolega Dermentor kupio neku tu Powerworks kosilicu, ne znam je li to isti model ili drugačiji.

crni pauk pon 11.5.2020 10:14
JozoBozo121 kaže...
crni pauk kaže...

Ima tko iskustva s aku samohodnom marke power works? Trenutno je na akciji u bauhausu za 2000kn

 Ajde da tema ima sto stranica, ali ima 4 i da si preletio preko prethodne vidio bi da je kolega Dermentor kupio neku tu Powerworks kosilicu, ne znam je li to isti model ili drugačiji.

 Ok kupio je vidio sam ali nije napisao iskustvo... Sad cekati dok mu se javim pa dok odgovori... Radije napisem pa mozda jos netko osim njega tko je trenutno aktivan ima navedenu kosilicu. 

Lp 

 

 

Sorry na off topic. 

 

 

bananaman1 pon 11.5.2020 22:28
ZGamer kaže...
bananaman1 kaže...

 Ja sam takvo agovno vidio u Plodinama nedavno za 2 milje, ali sa Kinezima ne želim imati posla. Ima li netko iskustva sa AL CO i TORO kosilicama? Uzeo bih benzinca 51-56 cm.

 Danas se sve radi u Kini...kupio nedavno Stihl trimer od ovlaštenog uvoznika Unikomerc Zagreb,nekih 500 eura(pristojna cifra valjda) me ispao made in China.Svojevremeno sam ih uspješno izbjegao na Diana zračnici...također njemački dizajn imaju i tvornicu u Kini...Dali zvučnici-Danska tvornica u Kini,tako da je to gotovo pa nemoguće ne kupiti kineza u novom ruhu 

 Radi se već "100 godina", ali je velika razlika kad je to službeni, original Nike u Kini ili ga radi Hu Jao Čvang u svom podrumu sa kumom i bratićem. Znači i originalna i fejk roba su iz Kine, ali je ova druga bez kontrole, divlja. Idemo dalje ...Toro ili AL CO?

Milka30 uto 26.5.2020 17:28
Milka30 kaže...

Evo moji dojmovi o ovoj Iskrinoj kosilici koju imam preko godinu dana.

 

Prošle godine se pokvarila,pa je morala na servis(sto vam je inace preko Peveca katastrofa),sada se opet pokvarila,jucer mi je pucala iz auspuha i loše radi (na negdje 40% snage).

Pod garancijom je i nije problem za to,ali je problem to cudo utovariti u auto i ici se svađati sa Pevecovim prodavačima.

-Košara je katastrofa i teško se skida,sajle loše postavite i smetaju priliko skidanja košare.

 

Nemojte se shebati kao ja i kupovati ovo strahnje!

Iskra saga continues:

 

Jucer dosla sa servisa(garancija),napisali su da su "naštelali ventile",tko tu koga?

Danas upalio,poceo kositi,ono ništa oni nisu napravili,kvar isti,nema snage,puca iz auspuha,samo pod ćokom radi!

Sve to kada se zagrije!

Tkoga da zaplim Iskru ili Pevec?

bananaman1 uto 26.5.2020 22:23

Mene su skoro zavarali sa imenom Iskra, ali sam čuo da je to kineski proizvod pa ga na sreću nisam kupio. Ma ne bih ga ni kupio , ali ipak. Uvije mislim na onu - nisam dovoljno bogat da kupujem .....bla,bla. Bar kvalitetnih kosilica ima na pretek - Stihl, Toro, Husqvarna, Stiga, AL KO, Honda (skupaaaaa..), itd. Puno je bolje kad stoji pravo ime iza proizvoda. Što je najgore sad se i neki poluproizvodi prodaju po cijeni pravih kosilica?? Eto ima i ta Iskra i Einhell po 3.5 - 4 000 kn? Halo pa to je lijepa svota, kupiš jako lijepu kosilicu za tu lovu. Tebi svaka čast na recenziji, opisanom iskustvu sa tom Iskrom. 

Čitatelj uto 2.6.2020 10:11

Imas i skupe kosilice sa Subaru agregatima, al nisu nesto najtrajnije.

Nekad imas cijelu kosilicu od Subarua, nekad samo agregat, poznat

je recimo Ryobi koji koristi Subaru agregate.

 

Osobno ih nebi kupio, bas zbog skupog odrzavanja i trajnosti.

Imaju snage, zvuce dobro, i dok rade su super. Al kad pocnu kenjkat, nikad kraja.

 

 

bloodborne uto 2.6.2020 14:58

Ma gledam iskreno neku koja je pristojne velicine da mi stane u jedan od dva manja auta.

Jer u novi nece ici nema sanse. A ooet da bude dovoljno velika da se to sve pokosi relativno brzo.

Imam tri grunta za kositi i to mi traje citav dana da se odlucim na sva 3 odmah i jos malo prepravka

s flaksericom i ode citav dan na kosnju. Tako ne znam nije problem ni 3000

ali mislim da mi ne treba toliko skupa gledam sad neku od husqvarne za 2k nema samohod sve ostalo okej.

I vise nisam pametan

fer-de-lance uto 2.6.2020 15:09

Aha, da, to je malo problem.

Premda ovu možeš sklopiti da stane unutar tlocrta kotača, a ručke se spuste skroz dolje ispred cilindra.

A ovo kaj imaš tri grunta, zato baš ovak nekaj, jer bilo koja s manjim motorom bude brzo prdnula na rosu (za sam do sad u 20-ak godina ubio pet kosilica, a zapravo sam rijetko kosio, ali gadni drač i velika kvadratura, i to sve osim jedne s Briggs motorom).

Ne znam, sam biraj koji su ti prioriteti, a kaj se auta tiče, ako imaš mali gepek ne bude ti ni jedna normalno stala, osim pod nekim kutem, a onda često dođe do zalijevanja cilindra uljem, pa onda vadit svjećicu i ispuhivat na prazno da se očisti cilindar od ulja.

Najpametnije je napraviti si neku drvenu kištru za zadnji sic i u nju staviti kosilicu.

 

3n3m1 uto 2.6.2020 15:14

Potraži si neku od Primaxa ili MTD model imaju sosta povoljnih modela samohodnih kosilica do 3000kn. Ja sam sebi kupio proje 2 godine primaxovu kosilicu naravno nije samohodna za 1700kn i da riječ kažem loše o njoj za te novce gore sam dobio brigsov E450 model motor,konstrukcija kučista je dosta robusna,solindno velik tockovi sa ležajevima dok je rez 46cm cist dosta za moje dvoriste

fer-de-lance uto 2.6.2020 15:34
Deda666 kaže...

Moze neka preporuka servisa za kosilicu, imam neku benzinku na guranje kupljenu u pevecu(cca 1300kn), nazalost vec je krepala nakon 1godine, prije toga model nam je radio punih 25g

https://pevex.hr/motorna-kosilica-mtd-51-bc-bs-450-001097.html

nesto ovako, guma na čoku je doslovno "korodirala" nakon jedne sezone(kad je stisnes nema vracanja pa se poslje yebi), na staroj ta ista guma je radila 25g

 Ja sam istu takvu nosio na rekmaciju u pevec, poslali su ju na servis, vratila se nazad, radila mjesec dana, opet počela zajebavat, upalio ju nekak, krenuo kosit i roknuo sam drito u panj i spigao radilicu, pa sam ju prodao susjedu za dijelove.

I MTD flaksericu sam isto nosi na reklamaciju u pevec, dali mi drugu nakon pregleda u servisu i druga ubrzo krepala, brat kupio stihl, ja električnu black&decker, mtd još stoji doma, nismo ju nosili na servis više.

uglavnom, MTD očito treba izbjegavati, premda je to bilo dosta davno, ali je bio isti taj model s briggs motorom, ali izgleda da se ništa nije promijenilo.

Doduše, dio je krivice i na meni, jer sam imao veliko dvorište i gusti drač, patila se previše, čak je jednom ulje zakipilo.