Vozačke, propisi, ostala vozila, razno

Jeli valja roza vozacka ili moram mjenjati?

MrBlc pon 18.2.2019 18:37

Bilo je tu dosta polemika. 2004. je izašao zakon koji definira: "Vozačke dozvole izdane sukladno važećim propisima zamijenit će se u roku od pet godina od dana stupanja na snagu ovoga Zakona", međutim, to je demantirano i pitanje je što se time htjelo reći. Moguće i da je palo na sudu, s obzirom da se ukida važeći dokument.

 

Doduše, ako imaš stari oblik, bez novih kategorija, moguće da ćeš imati problema na području EU jer EU priznaje nove kategorije, a za stare je pitanje.

 

Ovo što GSP piše je također točno, ali je pitanje da li će se i to održati, ako je ovo ukidanje iz 2004. palo. S druge strane, ako i padne odredba, opet EU ima pravo nepriznati stari oblik vozačke kad si van HR jer njih ništa ne obvezuje prihvaćati strari format dokumenta koji je izdala država dok nije bila članica EU.

Jbac252 uto 19.2.2019 00:57

Ma dobro briga me za van hrvatske, ovo je tako lijepa i postena zemlja da ne zelim ici van nje :p Uglavnom vozacka izdana 2012 traje do 2022 trebalo bi onda biti ok, ako ne pokusat cu ga podmititi krofnom :)

David87 uto 19.2.2019 07:05
Jbac252 kaže...

Ma dobro briga me za van hrvatske, ovo je tako lijepa i postena zemlja da ne zelim ici van nje :p Uglavnom vozacka izdana 2012 traje do 2022 trebalo bi onda biti ok, ako ne pokusat cu ga podmititi krofnom :)

 Ma ne trebaš mijenjati. Ali koje mi to zakone imamo?? Što se može dogoditi ako npr. ne promijeniš osobnu, vozačku itd. Šta više te neće prepoznat na slici ili si možda kojim slučajno rođen na krivi datum! Pa koja glupost, čemu to trebamo uopće obnavljati? Mislim znam, treba dati pare lihvarima, ali ako sve štima s nekim dokumentom, pusti me na miru, napravit ću novi ako se potrga ili ga izgubim...