Vijesti by forumaši

Poštari prestali nositi male pakete nakon ukidanja

pentel33 uto 8.10.2019 16:04

 

gkelekov kaže...
Ako si ti ovca za šišanje koja još k tome hvali one koji ih šišaju i to je isto tvoje pravo.

 Niti sam ovca niti me itko šiša, niti vidim kako to pošta radi, to je zadnja institucija koja može "šišati" ljude, trkeljaš iz posta u post.

 

gkelekov kaže...
Zbog takvog razmišljanja je i otišlo 400000 ljudi iz Hrvatske i još odlaze.

 Je, otišli su iz HR jer im poštar nije donijeo paket nego obavijest.... ccccc.... genijalac si.

Nitko ti ne brani ni da ti uzmeš torbu i put pod noge, jedan neradnik manje.

 

gkelekov kaže...

A odlazak u poštu nije bio problem, ali onda 45-90 minuta čekanje dok ih 6 sjedi na šalterima a 2 šaltera samo primaju stranke jest.
A platio sam shipping na SVOJU adresu a ne adresu pošte. (platio puno puta shipping od 30kn za karte na Eventimu pa svaki puta i za to PISMO išao na poštu čekajući preko pola sata)

 blablabla, dobro da nisi rekao da moraš čekati 18 sati... nisi platio ništa, platio si artikl koji će te čekati u lokalnoj pošti.

O_O_O uto 8.10.2019 18:12
gkelekov kaže...
pentel33 kaže...
gkelekov kaže...

Zaposli se u realnom sektoru i počni raditi a onda brani bandu neradnika koje zakon održava da ne propadnu i svi ne dobe otkaz!!!

 Eto ja sam zaposlen u privatnom sektoru i uopće ne mislim da su u pošti neradnici i da ih ja financiram.

Ljudi rade svoj posao kako mogu i znaju, nekada moram otići po neki paket u poštu, nekada sam morao platiti 4.5 kn i ne vidim nikakav problem.

 

Govoriš za njih da su neradnici, a ti si ljenčina kojoj je teško prošetati do pošte nego bi da ti se svaki usrani paket uruči u ruke, e pa neće ići jer takvu premium uslugu nisi platio.

 

Od svih državnih firmi u pošti se još najviše i narade, a uvijek će biti jadnika koji prigovoraju.

 

 

 

To je tvoje pravo da ne misliš da su neradnici, ali moje da jesu (očito je tvoj pojam 8 satnog rada dijametralo suprotan mojem).
Ako netko radi svoj posao najbolje što zna ne znači da radi dobro, i da zato treba biti pohvaljen.
Ako si ti ovca za šišanje koja još k tome hvali one koji ih šišaju i to je isto tvoje pravo. 
Zbog takvog razmišljanja je i otišlo 400000 ljudi iz Hrvatske i još odlaze.

A odlazak u poštu nije bio problem, ali onda 45-90 minuta čekanje dok ih 6 sjedi na šalterima a 2 šaltera samo primaju stranke jest.
A platio sam shipping na SVOJU adresu a ne adresu pošte. (platio puno puta shipping od 30kn za karte na Eventimu pa svaki puta i za to PISMO išao na poštu čekajući preko pola sata)

 

A kada smo kod vrijeđanja drugih ljudi na forumu, mogu samo reći da su "jadnici" tvoji roditelji koji su te napravili i tako odgojili.

 Nema smisla raspravljati sa trolovima, kao da je HP jedina posta u EU. Nisam nigdje vidio da ti netko naplacuje placenu postu.

Trebaju samo preimenovati tih 4,5 kune u milostinju i da te prose to kad dodju mozda bi im i dao 

Kolacic uto 8.10.2019 18:42

Bio sam "govno" sad sam "djubre" narucio sam bezveze disk kocnicu s nekim popustom ispalo je djabe preko ebay-a s besplatnom dostavom. I stiglo mi je u nebu mene niko jebal u mom stuttgartu. Bez ikakve naknade. No to je nebitno bitno je ako narucis tamo negdje i stoji ta cijena,ona krajnja cijena s dostavom do tvojih vrata onda tako mora i biti. 

Daljna rasprava ako nije tako zasto nije tako. 

gkelekov sri 9.10.2019 10:03
pentel33 kaže...

 ...

Gle sa trolovima, koji nisu počeli živjeti, a kamoli da imaju obitelj, ne mislim raspravljati.
Za 10 godina ćeš drugačije razmišljati kada u glavi napuniš "12 godina", ali koliko mi se čini, tvoj je doseg IQ 30, a čitanje sa razumjevanjem ti je u potpunosti stran pojam.

Pa kako se ne snalaziš onda vrijeđaš ili pišeš gluposti bez i jednog jedinog argumenta.


A što se mene tiče, molit ćeš me ti i ljudi istog razmišljanja koji brane nerad i nesposobnost da se vratimo sa svom velikim, ali teško zarađenim penzijama, u tvoju uhljebničku vujojebinu od Hrvatske, kako bi ti imao za život.
Ali ništa od toga. Pokopat će i tebe i takve istomišljenike uhljebi i političari, jer što će im vjerne ovce, kada više novaca ne nose.

picajzla0707 sri 9.10.2019 10:55
gkelekov kaže...

...molit ćeš me ti i ljudi istog razmišljanja koji brane nerad i nesposobnost da se vratimo sa svom velikim, ali teško zarađenim penzijama, u tvoju uhljebničku vujojebinu od Hrvatske, kako bi ti imao za život...

jao, mislio sam da su ovi povratnici što su o'šli prije '91. teška katastrofa s pričama kako je kod njih u jamerika ili dojčland, al vidim da će ovi novi bit još gori 

pentel33 sri 9.10.2019 15:26
gkelekov kaže...

A što se mene tiče, molit ćeš me ti i ljudi istog razmišljanja koji brane nerad i nesposobnost da se vratimo sa svom velikim, ali teško zarađenim penzijama, u tvoju uhljebničku vujojebinu od Hrvatske, kako bi ti imao za život.

 

nemoj se vraćat molim te, najbolje da će netko ovisit o škrtici kojoj je problem dati 4.5 kn pa tu trkelja već danima po forumu...

samo na internet i besmislene postove si potrošio više nego što si dao poštarima zadnjih par godina...

 

 

gkelekov sri 9.10.2019 16:00
pentel33 kaže...
gkelekov kaže...

A što se mene tiče, molit ćeš me ti i ljudi istog razmišljanja koji brane nerad i nesposobnost da se vratimo sa svom velikim, ali teško zarađenim penzijama, u tvoju uhljebničku vujojebinu od Hrvatske, kako bi ti imao za život.

 

nemoj se vraćat molim te, najbolje da će netko ovisit o škrtici kojoj je problem dati 4.5 kn pa tu trkelja već danima po forumu...

samo na internet i besmislene postove si potrošio više nego što si dao poštarima zadnjih par godina...

 

 

Bez brige da ne budem. A ti OVCO, slobodno šakom i kamom dijeli svoje novce, na već plaćene poštarine i ne zaboravi pribrojit sve sate provedene čekajući (nad njima se samo zamisli koliko si ti prekovremenom mogao odraditi i novaca zaslužiti za svoju obitelj), jer netko ne radi svoj posao.
Prava hrvatina.

pentel33 sri 9.10.2019 18:28

fala bogu pa imam para ko blata, ja poštaru dam 20 kn umjesto 4.5, jbg, tako ti je to kad si spodoban zaradit pare...

Kad si nesposoban škrtac onda gledaš svaku lipu i kmečiš čim imaš neka davanja, nije ni to lako moram priznati.

 

I sad kad su ukinuli 4.5 kn ja ću svejedno davati poštaru za cugu kad ga vidim, naradi se čovjek, nije ko neki neradnici koji samo vise po forumu, a pametuju kako treba raditi, lol.

 

 

 

boki_vk čet 10.10.2019 11:01

Nije istina da ne nose, meni uredno i dalje dolaze pakete jedino mi je rekao da ako je paekt glomazniji da ne stane u poštanski da se ostavlja obavijest. Iako sam ja rekao da slobodno ostavi kod susjeda ako je kući tako da nemam ni sa time problema. Ok vjerujem da ima pojedinih neodgovornih ljudi koji rade i ne dostavljaju paketiće jer im je lajše ispisat tu potvrdu ali ne treba sada odmah generalizirati

jozef pet 11.10.2019 13:50

iskreno, ja mislim da oni štrajkaju, evo paket iz Njemačke mi već 5 dana stoji negdje između Velike Gorice (valjda je sad tamo 10003?) i Zagreba. Na trackingu se ništa ne događa. Ove godine mi je par puta ujak iz DE slao knjige (njegove autorske radove) i svaki put je paket bio oštećen kao da je netko gledao ima li u paketu nešto vrijedno. Ne bi se čudio da ovaj i nestane pošto je sadržaj vrijedniji/privlačniji.
Deutsche Post za ovu vrstu paketa kaže vrijeme isporuke u RH 2-3 dana. Zaboravili su da je HP u igri... 

Avensac pet 8.11.2019 14:55

Još u kolovozu naručio paket iz Kine, nisam ga dobio nikad. U svako doba dana je netko bio doma. Poštar nije ostavio ceduljicu niti ništa.
Prije više od mjesec dana naručeno nešto drugo, dobio nisam još ništa, a vjerojatno niti neću. Nikad mi se nije to dešavalo, a kroz sve ove godine sigurno imam nekih 100+ narudžbi izvana..
Očito u pošti imaju nekih gadnih problema zadnjih par mjeseci...

dastefan pet 8.11.2019 15:11

Da, nisi jedini, meni je po trackingu paket mjesec dana bio u Hrvatskoj prije nego što mi je uručen. Dakle tjedan dana je putovao od Kine do Hrvatske a onda mjesec dana ovdje kod nas stajao prije nego što sam ga dobio. S tim da sam naručio četiri stvari, 3 stigle sa velikim kašnjenjem, četvrta nikad.

tommmyyy pet 8.11.2019 15:18

Kaže mi jučer djelatnik u lokalnoj pošti da imaju ogromnih problema sa kašnjenjem paketa otkad je u funkciji novi sortirni centar (onaj isti za koji je pisalo da obrađuje 15000 pošiljki na sat...). Inače razlog odlaska na poštu bio je podnošenje pritužbe na HP ekspres, probijanje roka dostave (49kn za paketić 2kg, predano HP ekspresu 5.11. za dostavu idući dan u 100km udaljeni ZG, dostavljeno 12.11.....).

aloevera13 pet 8.11.2019 17:54

meni je odmah postar rekao nakon tog ukidanja da vise nema tih famoznih 4,5 kn te da mu je lakse jer se ne mora zajebavati sa time.

evo nekidan mali paketic bio u zg-u 4.11. u 18:53h, stigao kod mene  7.11. u 10:10h. zivim na otoku krku tako da tih 3 dana putovanja je cisto u redu po meni :)

dastefan sub 9.11.2019 10:08

Da, očekivao sam ovako nešto sa novim sortirnim centrom. Najbolja fora mi je kad ih nazoveš i pitaš šta je sa paketom za koji imaš tracking number i vidiš da je došao u Hrvatsku. I onda oni vele da ne mogu po tom tracking broju vidjeti gdje je završio paket jer se u našoj pošti vodi kao obična pošiljka. WTF.

Znači na aplikaciji gledam kako paket putuje od Kine i svaku usputnu postaju gdje je stao i promijenio prijevoz ali onda kad dođe u Hrvatsku mu se gubi svaki trag .