Vijesti by forumaši

Ovakav udarac se nikad nije dogodio

CrossDeath ned 19.5.2019 23:37
x360gamer kaže...
Laički rečeno, što ovo znači za ljude s Huawei uređajima?!

Huaweijevi uredaji vise nece primati mjesecne sigurnose zakrpe androida, a samim time i buduce major nadogradnje, takoder nece moci prodavati uredaje s instaliranim aplikacijama od google-a (citaj play store).

Fake_Alert ned 19.5.2019 23:38
CrossDeath kaže...
x360gamer kaže...
Laički rečeno, što ovo znači za ljude s Huawei uređajima?!

Huaweijevi uredaji vise nece primati mjesecne sigurnose zakrpe androida, a samim time i buduce major nadogradnje, takoder nece moci prodavati uredaje s instaliranim aplikacijama od google-a (citaj play store).

 Pa bude negdje update drugdje bio za skinut ne? Mene vise brine google play i update za aplikacije.

Gmail me toliko i ne interesira kad imam drugu aplikaciju za email-ove

CrossDeath ned 19.5.2019 23:44
Fake_Alert kaže...
CrossDeath kaže...
x360gamer kaže...
Laički rečeno, što ovo znači za ljude s Huawei uređajima?!

Huaweijevi uredaji vise nece primati mjesecne sigurnose zakrpe androida, a samim time i buduce major nadogradnje, takoder nece moci prodavati uredaje s instaliranim aplikacijama od google-a (citaj play store).

 Pa bude negdje update drugdje bio za skinut ne? Mene vise brine google play i update za aplikacije.

Gmail me toliko i ne interesira kad imam drugu aplikaciju za email-ove

Ako je ovo zbilja kako pisu, huawei vise nece uopce moci koristiti android za operativni sustav. Morat ce smislit svoj operativni sustav, iako su iz huaweija izjavili da vec par godina rade na svom OS-u upravo iz ovog razloga.

Fake_Alert ned 19.5.2019 23:49
CrossDeath kaže...
Fake_Alert kaže...
CrossDeath kaže...
x360gamer kaže...
Laički rečeno, što ovo znači za ljude s Huawei uređajima?!

Huaweijevi uredaji vise nece primati mjesecne sigurnose zakrpe androida, a samim time i buduce major nadogradnje, takoder nece moci prodavati uredaje s instaliranim aplikacijama od google-a (citaj play store).

 Pa bude negdje update drugdje bio za skinut ne? Mene vise brine google play i update za aplikacije.

Gmail me toliko i ne interesira kad imam drugu aplikaciju za email-ove

Ako je ovo zbilja kako pisu, huawei vise nece uopce moci koristiti android za operativni sustav. Morat ce smislit svoj operativni sustav, iako su iz huaweija izjavili da vec par godina rade na svom OS-u upravo iz ovog razloga.

 Pa android je open source zar ne? Svaka šuša ga može na svoj mob staviti? Nisam u toku.

CrossDeath ned 19.5.2019 23:54
Fake_Alert kaže...
CrossDeath kaže...
Fake_Alert kaže...
CrossDeath kaže...
x360gamer kaže...
Laički rečeno, što ovo znači za ljude s Huawei uređajima?!

Huaweijevi uredaji vise nece primati mjesecne sigurnose zakrpe androida, a samim time i buduce major nadogradnje, takoder nece moci prodavati uredaje s instaliranim aplikacijama od google-a (citaj play store).

 Pa bude negdje update drugdje bio za skinut ne? Mene vise brine google play i update za aplikacije.

Gmail me toliko i ne interesira kad imam drugu aplikaciju za email-ove

Ako je ovo zbilja kako pisu, huawei vise nece uopce moci koristiti android za operativni sustav. Morat ce smislit svoj operativni sustav, iako su iz huaweija izjavili da vec par godina rade na svom OS-u upravo iz ovog razloga.

 Pa android je open source zar ne? Svaka šuša ga može na svoj mob staviti? Nisam u toku.

Jest osim u slucaju kada te amerika kao drzavu stavi na popis nepozeljnih. Googleu je zabranjeno trgovati s huaweijem kao kineskom firmom. Tako je i zte naje*ao bio.

CPU pon 20.5.2019 00:12
CrossDeath kaže...
x360gamer kaže...
Laički rečeno, što ovo znači za ljude s Huawei uređajima?!

Huaweijevi uredaji vise nece primati mjesecne sigurnose zakrpe androida, a samim time i buduce major nadogradnje, takoder nece moci prodavati uredaje s instaliranim aplikacijama od google-a (citaj play store).

 Pa jel to znaci da se nece vise moci koristiti gmail,google karte i ostalo od googla???  Ja osobno imam jos dobar ali star Huawei p9 i nemislim ga mijenjat dok ne rikne. 

CrossDeath pon 20.5.2019 00:27
CPU kaže...
CrossDeath kaže...
x360gamer kaže...
Laički rečeno, što ovo znači za ljude s Huawei uređajima?!

Huaweijevi uredaji vise nece primati mjesecne sigurnose zakrpe androida, a samim time i buduce major nadogradnje, takoder nece moci prodavati uredaje s instaliranim aplikacijama od google-a (citaj play store).

 Pa jel to znaci da se nece vise moci koristiti gmail,google karte i ostalo od googla???  Ja osobno imam jos dobar ali star Huawei p9 i nemislim ga mijenjat dok ne rikne. 

Azuriranja ce stizati za play servise i aplikacije, a za OS nece.

Fake_Alert pon 20.5.2019 00:49
Glavas_ZG kaže...

bit će jako interesantan razvoj ove situacije, koliko god da je kapitalizam u americi razvijen, kad el hefe kaže da ne može onda ne može

 Zabrijao si ti nesto na ameriku. Kina ih je presisala i biti ce kako kinezi kazu.

love2ml86 pon 20.5.2019 01:02
Fake_Alert kaže...
Glavas_ZG kaže...

bit će jako interesantan razvoj ove situacije, koliko god da je kapitalizam u americi razvijen, kad el hefe kaže da ne može onda ne može

 Zabrijao si ti nesto na ameriku. Kina ih je presisala i biti ce kako kinezi kazu.

 Ako Kina ili Rusija zavladaju, ili Indija, jao si ga nama. Samo treba pogledati stanje u tim zemljama.. A kamoli da su uzor drugima..

R36 pon 20.5.2019 07:23
overhaul kaže...

https://www.theverge.com/2019/5/19/18631558/google-huawei-android-suspension

Baš me zanima protuudar kine. Nadrapasmo doduše vjerojatno svi koji imamo pokoji huawei. 

Vrlo jednostavno - zabrana prodaje Apple proizvoda u Kini. Jedan od njih je Iphone.

Mislim da bi se one Apple rezerve cash-a brzo istopile.

 

Samo treba shvatiti koliko je Apple ovisan o kineskom tržištu...

 

Na kraju krajeva prestat će i Trumpu mandat...doći će netko pametniji.

 

ansha pon 20.5.2019 07:30
pasko kaže...
Ovi ameri su idioti na kvadrat
Za nevjerovat sto rade kad shvate da polako gube status jedine sile i da su im Rusija i Kina tu

Kina da, ali Rusija je daaaleko od prve lige, u usporedbi sa Kinom i USA oni si ekonomski patuljak...

ansha pon 20.5.2019 07:32
Glavas_ZG kaže...

bit će jako interesantan razvoj ove situacije, koliko god da je kapitalizam u americi razvijen, kad el hefe kaže da ne može onda ne može

Praksa pokazuje da je Kineski model kapitalizma uspjesniji od Americkog. A to nam dugorocno govori da smo najebali kao slobodno drustvo...

Paolo Maldini pon 20.5.2019 07:54
torrente kaže...

Urušilo se rimsko carstvo pa će i ovo američko

Urušavanje carstava znači višegodišnje krvoproliće i kaos, to nas uči povijest. Zazivaš takvo što i to nuklearnoj sili?

OT: i dalje čekamo konkretne dokaze što je Huawei napravio, da ga se i Google odrekao.

Entry Point pon 20.5.2019 07:58
ansha kaže...
Glavas_ZG kaže...

bit će jako interesantan razvoj ove situacije, koliko god da je kapitalizam u americi razvijen, kad el hefe kaže da ne može onda ne može

Praksa pokazuje da je Kineski model kapitalizma uspjesniji od Americkog. A to nam dugorocno govori da smo najebali kao slobodno drustvo...

 Pod model misliš dumpinške cijene, nelojalnu konkurenciju, nekompletna izvješća, napuhavanje i lažni prikaz rasta, krađu intelektualnog vlasništva i slično? 

 

Takav "kapitalistički" model jednio uspjeva u komunističkim zemljama.  U demokratskim zemljama bi se urušio za 2 dana.

Paolo Maldini pon 20.5.2019 08:24
Entry Point kaže...

 Pod model misliš dumpinške cijene, nelojalnu konkurenciju, nekompletna izvješća, napuhavanje i lažni prikaz rasta, krađu intelektualnog vlasništva i slično? 

 

 Ovo je definitivno najveći krimen mnogih kineskih kompanija, ne samo Huaweija. S te strane mi ih nije pretjerano žao ali onaj luđak Trump je kasnični izolacionist i protekcionist, što ga spriječava da slično uradi i drugim nekineskim tvrtkama?

R36 pon 20.5.2019 09:01
Entry Point kaže...
ansha kaže...
Glavas_ZG kaže...

bit će jako interesantan razvoj ove situacije, koliko god da je kapitalizam u americi razvijen, kad el hefe kaže da ne može onda ne može

Praksa pokazuje da je Kineski model kapitalizma uspjesniji od Americkog. A to nam dugorocno govori da smo najebali kao slobodno drustvo...

 Pod model misliš dumpinške cijene, nelojalnu konkurenciju, nekompletna izvješća, napuhavanje i lažni prikaz rasta, krađu intelektualnog vlasništva i slično? 

 

Takav "kapitalistički" model jednio uspjeva u komunističkim zemljama.  U demokratskim zemljama bi se urušio za 2 dana.

 https://hr.m.wikipedia.org/wiki/Edward_Snowden

 

Tu sva priča prestaje...

ansha pon 20.5.2019 09:23
Entry Point kaže... 

Takav "kapitalistički" model jednio uspjeva u komunističkim zemljama.  U demokratskim zemljama bi se urušio za 2 dana.

Da, i zato je moguc scenarij u kojima ce "demokratske" zemlje morat posudjivat od Kineskog modela, kombinacija kapitalisticke ekonomije i autoritativne vladavine. 

 

Amerika je danas jedna filmski distopijska tvorevina, daleko od normalne demokratske zemlje.  A vanjska politika im je strogo kriminalna. Cinjenica da je zemlji koja kao uvodi demokraciju po svijetu Saudijska Arabija vrijedan i dobar partner ti dovoljno govori.