Vijesti by forumaši

Novi Apple Mac Pro je najavljen!

Father_Dougal pon 3.6.2019 22:20

Danas je Apple najavio novi Mac Pro.

 

Citat:

Designed for maximum performance, expansion and configurability, the all-new Mac Pro features workstation-class Xeon processors up to 28 cores, a high-performance memory system with a massive 1.5TB capacity, eight PCIe expansion slots and a graphics architecture featuring the world’s most powerful graphics card. It also introduces Apple Afterburner, a game-changing accelerator card that enables playback of three streams of 8K ProRes RAW video simultaneously.

Pro Display XDR features a massive 32-inch Retina 6K display with gorgeous P3 wide and 10-bit color, an extreme 1,600 nits of peak brightness, an incredible 1,000,000:1 contrast ratio and a superwide viewing angle, all at a breakthrough price point. Together, the new Mac Pro and Pro Display XDR are the most powerful tools Apple has ever put in the hands of pro customers and will change pro workflows forever.

Izvor: https://www.apple.com/newsroom/2019/06/apple-unveils-powerful-all-new-mac-pro-and-groundbreaking-pro-display-xdr/

Priuštit ću si ga - ne :)
A mislim, nikakve vijesti na BoLu... a jeste jad i bijeda postali...
pravi_covijek pon 3.6.2019 22:26
Father_Dougal kaže...

Danas je Apple najavio novi Mac Pro.

 

Citat:

Designed for maximum performance, expansion and configurability, the all-new Mac Pro features workstation-class Xeon processors up to 28 cores, a high-performance memory system with a massive 1.5TB capacity, eight PCIe expansion slots and a graphics architecture featuring the world’s most powerful graphics card. It also introduces Apple Afterburner, a game-changing accelerator card that enables playback of three streams of 8K ProRes RAW video simultaneously.

Pro Display XDR features a massive 32-inch Retina 6K display with gorgeous P3 wide and 10-bit color, an extreme 1,600 nits of peak brightness, an incredible 1,000,000:1 contrast ratio and a superwide viewing angle, all at a breakthrough price point. Together, the new Mac Pro and Pro Display XDR are the most powerful tools Apple has ever put in the hands of pro customers and will change pro workflows forever.

Izvor: https://www.apple.com/newsroom/2019/06/apple-unveils-powerful-all-new-mac-pro-and-groundbreaking-pro-display-xdr/

Priuštit ću si ga - ne :)
A mislim, nikakve vijesti na BoLu... a jeste jad i bijeda postali...

 Imas tipkovnicu kao glavnu vijest na Bugu 

 

Inace najjeftiniji Pro ($5999) ima 8 core CPU i 256GB SSD. Dobri su

KingNothing pon 3.6.2019 22:40
pravi_covijek kaže...
Father_Dougal kaže...

Danas je Apple najavio novi Mac Pro.

 

Citat:

Designed for maximum performance, expansion and configurability, the all-new Mac Pro features workstation-class Xeon processors up to 28 cores, a high-performance memory system with a massive 1.5TB capacity, eight PCIe expansion slots and a graphics architecture featuring the world’s most powerful graphics card. It also introduces Apple Afterburner, a game-changing accelerator card that enables playback of three streams of 8K ProRes RAW video simultaneously.

Pro Display XDR features a massive 32-inch Retina 6K display with gorgeous P3 wide and 10-bit color, an extreme 1,600 nits of peak brightness, an incredible 1,000,000:1 contrast ratio and a superwide viewing angle, all at a breakthrough price point. Together, the new Mac Pro and Pro Display XDR are the most powerful tools Apple has ever put in the hands of pro customers and will change pro workflows forever.

Izvor: https://www.apple.com/newsroom/2019/06/apple-unveils-powerful-all-new-mac-pro-and-groundbreaking-pro-display-xdr/

Priuštit ću si ga - ne :)
A mislim, nikakve vijesti na BoLu... a jeste jad i bijeda postali...

 Imas tipkovnicu kao glavnu vijest na Bugu 

 

Inace najjeftiniji Pro ($5999) ima 8 core CPU i 256GB SSD. Dobri su

 Nemoj zaboravit da uz to ima i super mocni GPU u rangu RX 570

Hornet_93 pon 3.6.2019 22:56

Koma ziva, na tom eventu predstavljen ipad os, novi macos i xcode, ios 13 (ajd tu smo vecinu znali za dark mode i ta sranja), novi mac pro kojeg valjda pola jubitora zazivalo, novi ekran... A na bolu-u - kita labudova.

Jel to neka anti apple politika ili?

Edit: mount za ekran 200, stalak 1000, ekran 5000, najjeftiniji mac 6000... A imaju kaj za raju iz kroejša, kakvih rashodovanih macbookova iz pocetka desetljeca

pravi_covijek uto 4.6.2019 00:06
Hornet_93 kaže...
Koma ziva, na tom eventu predstavljen ipad os, novi macos i xcode, ios 13 (ajd tu smo vecinu znali za dark mode i ta sranja), novi mac pro kojeg valjda pola jubitora zazivalo, novi ekran... A na bolu-u - kita labudova.

Jel to neka anti apple politika ili?

Edit: mount za ekran 200, stalak 1000, ekran 5000, najjeftiniji mac 6000... A imaju kaj za raju iz kroejša, kakvih rashodovanih macbookova iz pocetka desetljeca

 Nije, obicna traljavost. Vjerojatno nisu ni znali.

 

iPad OS jos samo nedostaje podrska za misa, a i pohvalno je sto ce i iPad Air 2 dobiti novi OS.

 

Sto se tice monitora vjerojatno idu na profesionalnu publiku, recimo Eizov ekvivalent vise kosta. Ali Mac Pro je obicna PC kanta.

Mitch uto 4.6.2019 06:44

Dosta dobro sve dok nisu predstavili mount za Pro Display XDR....hebote za tu cijenu bi morao biti ko Surface Studio onda.

 

Ovaj Mac Pro ide s Xeonom od 28 jezgri i do 1.5TB RAMa. Vidim par usecaseova u Disneyu, labosima s render algoritmima itd.

 

 

Zanima me kako ce XDR rame uz rame s Dellom UP3218k.

 

iPad OS dobiva i iPad Air 2...Medutim i dalje fali ono najbitnije, a to su useri na iPadu.

 

Marko :D uto 4.6.2019 09:41
Cordas kaže...

Od cijele priče najfascinantniji mi je ovaj monitor stand od $999. 

wtf?

Onaj tko si može priuštiti taj Apple-ov monitor, može si priuštiti i VESA nosač za 199 dolara i stalak za monitor za 999 dolara. Jedina greška Applea je što stalku nisu digli cijenu za još 1000 dolara.

Cordas uto 4.6.2019 11:16
Marko :D kaže...
Cordas kaže...

Od cijele priče najfascinantniji mi je ovaj monitor stand od $999. 

wtf?

Onaj tko si može priuštiti taj Apple-ov monitor, može si priuštiti i VESA nosač za 199 dolara i stalak za monitor za 999 dolara. Jedina greška Applea je što stalku nisu digli cijenu za još 1000 dolara.

Ajmo probati ovako. Stalak za monitor od 6500 kn. 
Let that sink in...

Timo uto 4.6.2019 11:32
Cordas kaže...
Marko :D kaže...
Cordas kaže...

Od cijele priče najfascinantniji mi je ovaj monitor stand od $999. 

wtf?

Onaj tko si može priuštiti taj Apple-ov monitor, može si priuštiti i VESA nosač za 199 dolara i stalak za monitor za 999 dolara. Jedina greška Applea je što stalku nisu digli cijenu za još 1000 dolara.

Ajmo probati ovako. Stalak za monitor od 6500 kn. 
Let that sink in...

ne budali, kakve to veze ima. 

 

imam monitor od 4k eur pa da mi je netko ponudio stalak za monitor od recimo 500 eur, dao bih mu broj neurologa da ode glavu provjerit

 

profesionalni skupi monitori imaju svoju visoku cijenu s nekim realnim razlozima za namjenu za koju se kupuju, stalak za monitor od 1000 dolara nema apsolutno nikakav racionalni razlog za tu cijenu

 

pogotvo jer isti takav kosta kod toga OEM-a 100$, samo sto na njemu pise foxcon a ne apple

Cordas uto 4.6.2019 11:46
Timo kaže...

ne budali, kakve to veze ima. 

 

imam monitor od 4k eur pa da mi je netko ponudio stalak za monitor od recimo 500 eur, dao bih mu broj neurologa da ode glavu provjerit

 

profesionalni skupi monitori imaju svoju visoku cijenu s nekim realnim razlozima za namjenu za koju se kupuju, stalak za monitor od 1000 dolara nema apsolutno nikakav racionalni razlog za tu cijenu

 

pogotvo jer isti takav kosta kod toga OEM-a 100$, samo sto na njemu pise foxcon a ne apple

Mislim da si malo pobrkao citate i nisi baš čitao s razumijevanjem.

Timo uto 4.6.2019 11:50
Cordas kaže...
Timo kaže...

ne budali, kakve to veze ima. 

 

imam monitor od 4k eur pa da mi je netko ponudio stalak za monitor od recimo 500 eur, dao bih mu broj neurologa da ode glavu provjerit

 

profesionalni skupi monitori imaju svoju visoku cijenu s nekim realnim razlozima za namjenu za koju se kupuju, stalak za monitor od 1000 dolara nema apsolutno nikakav racionalni razlog za tu cijenu

 

pogotvo jer isti takav kosta kod toga OEM-a 100$, samo sto na njemu pise foxcon a ne apple

Mislim da si malo pobrkao citate i nisi baš čitao s razumijevanjem.

 u pravi su, nisam citao sa razumjevanjem, my bad 

Čitatelj uto 4.6.2019 15:25

Ovo je moj stalak+nosac za monitor i laptop, jos sam ga dobio na snizenju za 36.49€:

https://www.amazon.de/gp/product/B074T9Y6G2/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00

 

Naravno, postoje i skuplje kombinacije od aluminija, sa svakakvim dodatcima,

ide cijena i do 200-250€, te industrijski rubusni nosaci do 35kg po "grani" do 700-800€,

ali hej - ti industrijski sluze za AIO solucije koje nisu lagane, koje se koriste

u okolini produkcije, gdje se lupka u rukavicama i trese, i naravno da bi se ovaj od 45€

raspao, tako da je cijena opravdana.

 

Al jabolka "pro super premium" za 1000$, gle, to je samo povecanje penisa da se mozes pohvalit

u drustvu "gle ja imam skuplji stalak nego ti mobitel i laptop".

 

Meni je najbitnija funkcionalnost, a vjerujem da taj "pro mega" nogar pri jednim malim zemljotresom

postaje Joza subotom ujutro poslije tri gajbe piva - horizontalni uteg na podu.

ansha uto 4.6.2019 15:36
Marko :D kaže...

Čudno je, ali ne i iznenađujuće. Bugovci su prije obožavali Apple, pa su iz toga razloga imali i tekstualni prijenos keynoteova. Danas obožavaju Huawei, pa... 

Da, posto im je glavni sponzor u banani trenutno, i sami Bugovci su malo izgubljeni i traze novog sugar daddy-a 

Mitch sri 5.6.2019 02:55

Ima pivot stalaka za monitor koji kostaju 999$.

 

Samo sto su takvi motorizirani na Wifi itd...

 

 

Apple je bas teze govno pojeo s ovim, inace znaju pretjerivat s cijenama u nekim segmentima jer mogu, ali ovo je teska glupost i jako me zanima da li ce prijavljivat broj prodanih komada za taj proizvod

ansha sri 5.6.2019 07:54
Mitch kaže...

Ima pivot stalaka za monitor koji kostaju 999$.

 

Samo sto su takvi motorizirani na Wifi itd...

 

 

Apple je bas teze govno pojeo s ovim, inace znaju pretjerivat s cijenama u nekim segmentima jer mogu, ali ovo je teska glupost i jako me zanima da li ce prijavljivat broj prodanih komada za taj proizvod

Apple je zaronio u totalnu dekadenciju, ovo ce evidentno biti flop jer ne vidim puno logike u pimpanju radnih strojeva na ovaj nacin. Ovo je ekvivalent Armani bagera sa kasikom optocenom swarovski kristalima... 

 

Racionalno vodjena firma ce ili dobit vise performansi za iste novce ili puno manje platit iste performanse...