Vijesti by forumaši

Nakon zakrpe Office2010 se ne pokreće na XP-u

hrvooje sri 14.11.2018 09:41

Slučajno ili ne, nakon ganc novog Officea 2019, izdane su zakrpe za Office2010 KB2863821 i KB4461522. Ova zadnja čini se da je pokvarila kompatibilnost sa XP-om.

 

Greška koja se pojavi glasi:

Entry Point Not Found : The procedure entry point GetDateFormatEx could not be located in the dynamic link library KERNEL32.dll

 

Navodno zakrpa mijenja datoteku MSO.DLL, nešto u vezi japanskog kalendara, koja onda poziva funkciju koja ne postoji u XP-u. Naknadno je izdana zakrpa KB3114565. Da li ona nešto kvari, ne znam. Hoće li MS sljedeći patch tuesday ovo popraviti ostaje za vidjeti.

 

https://msfn.org/board/topic/177915-beware-office-2010-updates/

O_O_O sri 14.11.2018 14:34
ihush kaže...
Marko :D kaže...

Drugim riječima, Microsoft ti želi reći "vrijeme je za Windows 10 i Office 365". 

 -ne, nego da je vrijeme XPa odavno prošlo, mada je soft vječan-nepoderiv.. M$ može i to.

Dragi Lastane! 

Imam masinu u industrijskoj prozivodnji koja ima software napisan za XP i specifican hardware sa raznim driverima i postavkama koje ne postoje za 10ku. Masina je stara 12 godina i dalje odlicno radi. Covjek koji je pisao custom software za istu nije na ovom svijetu. Da li da upgrjedam na Windows 10?


O_O_O sri 14.11.2018 15:41
fer-de-lance kaže...

Dobar si, kod mene na poslu još uvijek NT (onaj izvorni), premda ima  update iz 2006 (barem mislim).

Budem sutra provjerio.

A na drugome 2000, ali isto updatean.

 

 

 Radi XP ok za ovo sto nam treba. Bio je jedino problem sa aktivacije kad smo zamjenili SSD. Ne rade online aktivacijski serveri, a ista se zahtjeva kod svake promjene hardware. Srecom "automatska" aktivacija preko telefona i dalje radi.

fer-de-lance sri 14.11.2018 16:23

Da, i ovi rade ok, premda manje više konstantno koristimo HMI koji se pokreće odmah kod boota, "Windowse" praktički nikad ni ne vidim.

Još su ga i upgradeali na Core2duo i 2 gige rama davnih dana, to sad trga asfalt :)

I naravno, za tak primitivne primjene (winsi praktički služe samo da daju naredbe PLC-u) ni ne treba ništa bolje, čim stariji winsi tim bolje (manje problema, a Windowsi poslije 7-ice su leglo bugova i problema ionak).

 

 

Ajar sri 14.11.2018 16:32

jučer bijah po nekim mučenjima (igle, struja, kamere, bla) u bolnici i svi (!) dijagnostički aparati (ne upuštam se u ocjenu suvremenosti jer rade besprijekorno) su na XP (povremeno se prebacuju u DOS, za dinamičke grafikone i bla). i rade k'o urica. nadella, moš im popušit, ali ne u bolnici jer je zabranjeno. 

ihush sri 14.11.2018 17:55
O_O_O kaže...
ihush kaže...
Marko :D kaže...

Drugim riječima, Microsoft ti želi reći "vrijeme je za Windows 10 i Office 365". 

 -ne, nego da je vrijeme XPa odavno prošlo, mada je soft vječan-nepoderiv.. M$ može i to.

Dragi Lastane! 

Imam masinu u industrijskoj prozivodnji koja ima software napisan za XP i specifican hardware sa raznim driverima i postavkama koje ne postoje za 10ku. Masina je stara 12 godina i dalje odlicno radi. Covjek koji je pisao custom software za istu nije na ovom svijetu. Da li da upgrjedam na Windows 10?


 (lastanov glas iz vedra neba..) :))

-ne.

 

ok?

a vidi što imaš ti (specifičan hw+soft ili namjena) i juzer kao hrvooje s mso .. i opet, soft je vječan, pa tako i XP može raditi idućih milijardu (+još par) godina. (... kraća verzija). :)

Djuro von Prekoplotovich sri 14.11.2018 21:10
O_O_O kaže...

Dragi Lastane! 

Imam masinu u industrijskoj prozivodnji koja ima software napisan za XP i specifican hardware sa raznim driverima i postavkama koje ne postoje za 10ku. Masina je stara 12 godina i dalje odlicno radi. Covjek koji je pisao custom software za istu nije na ovom svijetu. Da li da upgrjedam na Windows 10?


Ne bih se upuštao u to.

Ali bih što prije nabavio rezervnu mašinu, jer još uvijek se može naći "industrijskih" PC-a i matičnih ploča s Core ili Core 2 generacijama Intel procesora.

hrvooje sri 14.11.2018 22:27
Djuro von Prekoplotovich kaže...
O_O_O kaže...

Dragi Lastane! 

Imam masinu u industrijskoj prozivodnji koja ima software napisan za XP i specifican hardware sa raznim driverima i postavkama koje ne postoje za 10ku. Masina je stara 12 godina i dalje odlicno radi. Covjek koji je pisao custom software za istu nije na ovom svijetu. Da li da upgrjedam na Windows 10?


Ne bih se upuštao u to.

Ali bih što prije nabavio rezervnu mašinu, jer još uvijek se može naći "industrijskih" PC-a i matičnih ploča s Core ili Core 2 generacijama Intel procesora.

 Jedna riječ, clonezilla.

O_O_O čet 15.11.2018 13:21
Djuro von Prekoplotovich kaže...
O_O_O kaže...

Dragi Lastane! 

Imam masinu u industrijskoj prozivodnji koja ima software napisan za XP i specifican hardware sa raznim driverima i postavkama koje ne postoje za 10ku. Masina je stara 12 godina i dalje odlicno radi. Covjek koji je pisao custom software za istu nije na ovom svijetu. Da li da upgrjedam na Windows 10?


Ne bih se upuštao u to.

Ali bih što prije nabavio rezervnu mašinu, jer još uvijek se može naći "industrijskih" PC-a i matičnih ploča s Core ili Core 2 generacijama Intel procesora.

 Radi se o pentium 4 procesoru sa hyper threadingom. 

O_O_O čet 15.11.2018 13:23
hrvooje kaže...
Djuro von Prekoplotovich kaže...
O_O_O kaže...

Dragi Lastane! 

Imam masinu u industrijskoj prozivodnji koja ima software napisan za XP i specifican hardware sa raznim driverima i postavkama koje ne postoje za 10ku. Masina je stara 12 godina i dalje odlicno radi. Covjek koji je pisao custom software za istu nije na ovom svijetu. Da li da upgrjedam na Windows 10?


Ne bih se upuštao u to.

Ali bih što prije nabavio rezervnu mašinu, jer još uvijek se može naći "industrijskih" PC-a i matičnih ploča s Core ili Core 2 generacijama Intel procesora.

 Jedna riječ, clonezilla.

 Naravno imam backup backupa. Ali ne mozes klonirati hardware. 

hrvooje pet 16.11.2018 09:41

Da čovjek ne povjeruje. Aktivirao XP preko interneta. Otišao keks RAM-a, DDR333 :) . Zamijenim i kaže mi da sam drastično promijenio hardver. Aj rek'o sad moram zvati rumunjski ili beogradski MS ured, kad ono prođe internet aktivacija. To mi se do sad zadnjih par godina nikad nije desilo. Možda vraćaju XP u život, nakon silnih fijaska s 10-kom.

 

Što se tiče ovog Office2010 patcha, vraća se stalno i nije popravljen od strane MS-a. Dakle, rješenje nakon deinstalacije je update off.

ihush pet 25.1.2019 14:15

i dalje 'siluješ' stvarnost? čemu xp ili mso2010.. update je potreban, dok sve što je novije (od XPa, sp3..+) može biti problem, sys-file-dll, .net, directx, sve se to korisit ispod haube kao VS-redist-runtimeovi.. a MS ih ne da za xp tj directx je prikriveno životario na 90c-june koji se kolokvijalno može nazvati 9-i-po.. (ne tjedana) :) jer MS nikad nije dozvolio dx10+ za xp a xp je konzola, kompatibilnost, razni treći soft kao playery.. zato ta 'prikrivenost'.. no sad je to već mrtav os, osim ako si partner kao npr banka koja plaća direktno (ne uzaludnim telefoniranjem). Soft je vječan, ali support nije.. i znam, reći ćeš da je tebi, ok, dovoljan, da ne želiš mijenjati nešto što ti radi.. no realnost, nisu tvoje želje nego Msove.. ili-ili.

Bulldozer pet 25.1.2019 20:14

brate nerazumijem te uopće čemu updateat ?

 

ja održavam mnoge firme, gdje god su mašine koje pogone nešto što radi isključivo na tom pa čak i na isključivo nekim chipsetima su po 1,2 slični rezervni kompovi koji su spremni za pogon

 

te mašine su Van mreže ili su u drugom Vlanu da nebi nešto uletilo

 

za surfat i sve modernije imaju drugu mašinu i end of story

hrvooje čet 31.1.2019 10:24

Bas to, ne odlučujem ja zašto netko ne zeli zamjeniti stotine strojeva. Moje je da stroj radi. Koji je kondenzator gore, bajt ili OS uopće me ne zanima. 

 

A ovo pišem da možda pomognem nekom kolegi ili sebi u budućnosti.