Vijesti by forumaši

Forumska 2018. u brojkama...

ihush pet 18.1.2019 12:30
Friday kaže...
..

 

Ajar je kicma ovog foruma

 -kičma je precjenjena, mi pravi shupci!!! smo temelj svakog, pa tako i ovog društva .. (podsjetnik iz biologije i forumašenja, postoje i bezkičmenjaci, ali ne bezšupljači..) :))

 

p.s. anđeo ne spada u ovu podjelu flore-i-faune, on je više fungić.

Mile264 sub 19.1.2019 22:24
Friday kaže...

Ajar je kicma ovog foruma

 

Nije, nego tekstovi o Rimcu, Tesli, Musku, Eli, Appelu, Dragecu i njegovim električnim autićima.

 

U odnosu na 2011. broj postova je pao za 3.6 puta, srećom to je kompenzirano 3.6 puta većom kvalitetom istih.

lav1000 pon 21.1.2019 11:30
Friday kaže...
Mile264 kaže...

 

U odnosu na 2011. broj postova je pao za 3.6 puta, srećom to je kompenzirano 3.6 puta većom kvalitetom istih.

 

Ne znam za druge ali ja sam sve gori

 Koliko bude velika ova baza mudrosti na kraju godine prije nego kreneš u obradu?

Friday pon 21.1.2019 11:37
srco1978 kaže...

Friday ti si car! 👍

 

Breme je to...

 

lav1000 kaže...
Friday kaže...
Mile264 kaže...

 

U odnosu na 2011. broj postova je pao za 3.6 puta, srećom to je kompenzirano 3.6 puta većom kvalitetom istih.

 

Ne znam za druge ali ja sam sve gori

 Koliko bude velika ova baza mudrosti na kraju godine prije nego kreneš u obradu?

 

Kako to mislis? 

lav1000 pon 21.1.2019 11:46
Friday kaže...
srco1978 kaže...

Friday ti si car! 👍

 

Breme je to...

 

lav1000 kaže...
Friday kaže...
Mile264 kaže...

 

U odnosu na 2011. broj postova je pao za 3.6 puta, srećom to je kompenzirano 3.6 puta većom kvalitetom istih.

 

Ne znam za druge ali ja sam sve gori

 Koliko bude velika ova baza mudrosti na kraju godine prije nego kreneš u obradu?

 

Kako to mislis? 

 koliko giga, tera, petabajta bude ukupna veličina?

ihush pon 21.1.2019 11:52

-nevažna je veličina, važan je SQL koji to dohvati-pocucla i pretoči u hjumanreadibl formu. Što će reć, ima friday mozga, dok snaga klade valja..

sama veličina nekog filea (jer sve je file) je pri tome sporedna, možda više zbog vremena potrebnog za obradu.. a veličina može biti par puta veća-manja, svi podaci se mogu ''zbiti'' (kompresirati) ili rastegnuti. ... zašto sad ovo tipkam? :)) pa zato jer kad pitaš za npr knjigu, nije kriterij broj stranica ili slova.. nego sadržaj. OK možda i dimenzije-format +korice da dobro popunjava policu :)))

lav1000 pon 21.1.2019 11:54
ihush kaže...

-nevažna je veličina, važan je SQL koji to dohvati-pocucla i pretoči u hjumanreadibl formu. Što će reć, ima friday mozga, dok snaga klade valja..

sama veličina nekog filea (jer sve je file) je pri tome sporedna, možda više zbog vremena potrebnog za obradu.. a veličina može biti par puta veća-manja, svi podaci se mogu ''zbiti'' (kompresirati) ili rastegnuti. ... zašto sad ovo tipkam? :)) pa zato jer kad pitaš za npr knjigu, nije kriterij broj stranica ili slova.. nego sadržaj. OK možda i dimenzije-format +korice da dobro popunjava policu :)))

 ni pod razno ne dovodim u pitanje Petkovu genijalnost, samo me zanima cca o kolikoj količini podataka se ovdje radi?

Friday pon 21.1.2019 11:55

Kolicina podataka koju povucem sa BUG servera je nesto preko 70 giga. Sama baza je dosta malecka jer ne spremam nista drugo osim linkova na teme i poruke + TU/TD/Hvala i datum za svaki post i ime autora (to cak i nije normalizirano). Mogu ustupiti bazu svima koji su zainteresirani.

lav1000 pon 21.1.2019 11:58
Friday kaže...

Kolicina podataka koju povucem sa BUG servera je nesto preko 70 giga. Sama baza je dosta malecka jer ne spremam nista drugo osim linkova na teme i poruke + TU/TD/Hvala i datum za svaki post i ime autora (to cak i nije normalizirano). Mogu ustupiti bazu svima koji su zainteresirani.

 aha, znači u bazi koju snimiš nema sadržaja postova?

 

ja bih htio prebrojati jednu riječ koliko se puta spomenula, pretpostavam to treba prekopati po ovih 70Gb?

Friday pon 21.1.2019 12:01
lav1000 kaže...
 

ja bih htio prebrojati jednu riječ koliko se puta spomenula, pretpostavam to treba prekopati po ovih 70Gb?

 

To ne snimam nigdje. Sadrzaj svake stranice skinem kao string, parsiram, snimim u bazu sta treba i vozi dalje...

Iako bih mogao bez problema snimati i svaki html. Ali kopati po html-u je meni nocna mora

ihush pon 21.1.2019 12:36
Friday kaže...

Kolicina podataka koju povucem sa BUG servera je nesto preko 70 giga...

 rekao bi da promet koji napraviš iznosi 70gigaća.. ne količina podataka koji su možda 100% prometa, možda 50%.. :)

+ rekao bi da je to čitava baza od st.7 (bug u kamenu..) osim ako kao upit filtriraš samo godinu .. a to nam vjerojatno može potvrditi npr denis da je npr baza cca 30-50gb (ofrlje nagađam). :)))

 

tj ajmo nagradnu igru, tko će bliže?.. pogoditi veličinu baze.

-kao ćorava koka, ja ću prvi, 55.834.433.642byte .. a admin može govoriti više/manje, toplo/hladno :)) dok će algoritam binarnog stabla najkraćim putem doći do mogućeg odgovra u nekoliko iteracija ćoravih koka.. :))

 

dobitnik dobija.. (nešto jako vrijedno..) znam! čep žuje!!! :)))

Friday pon 21.1.2019 12:38
ihush kaže...
Friday kaže...

Kolicina podataka koju povucem sa BUG servera je nesto preko 70 giga...

 rekao bi da promet koji napraviš iznosi 70gigaća.. ne količina podataka koji su možda 100% prometa, možda 50%.. :)

+ rekao bi da je to čitava baza od st.7 (bug u kamenu..) osim ako kao upit filtriraš samo godinu .. a to nam vjerojatno može potvrditi npr denis da je npr baza cca 30-50gb (ofrlje nagađam). :)))

 

tj ajmo nagradnu igru, tko će bliže?.. pogoditi veličinu baze.

-kao ćorava koka, ja ću prvi, 55.834.433.642byte .. a admin može govoriti više/manje, toplo/hladno :)) dok će algoritam binarnog stabla najkraćim putem doći do mogućeg odgovra u nekoliko iteracija ćoravih koka.. :))

 

dobitnik dobija.. (nešto jako vrijedno..) znam! čep žuje!!! :)))

 

Stvarna kolicina podataka je zapravo dosta malena. Ali kolicina metapodataka je znatna pa je ukupan promet dosta velik. Baza kod mene je dosta malecka...