Videokamere

Trebam savjet - video nadzor kuće

crocro23 pet 30.8.2019 21:14

Poštovani

Želim video nadzor svoje kuće. U zadnje vrijeme je u susjedstvu bilo par provala i kako često odlazim na putovanje za vikend želim imati dobar nadzor. Ne mora biti nadzor na mobitelu ako već nema te opcije, ali trebam nadzor tipa da se može snimati na računalo što se događa kada nisam kod kuće. Tražim kameru za vanjske uvjete, montirao bi ju na kat kuće i da gleda tko prilazi kući, da bude kvalitetna kamera koja neće da se s#hebe na prvi snijeg ili kišu. Molim za neki link i opis, savjet što i kako.

 

Ako ima i kamera koja će raditi non-stop a koju ću i bez snimanja moći pratiti na mobitelu i laptopu time još i bolje.

crocro23 sub 31.8.2019 15:32
pukycro kaže...

A da odeš kod nekoga tko se time bavi profesionalno pa da ti predloži solucije i tipove uređaja ?

 Traže previše novca, a postaviti može bili tko. Izgleda da ću naručit za 200-300 eura jedan setup iz kine i postavit sam :). Ne plaćam nešto što mogu sam napraviti.

Posmatrač sub 31.8.2019 15:41
crocro23 kaže...
pukycro kaže...

A da odeš kod nekoga tko se time bavi profesionalno pa da ti predloži solucije i tipove uređaja ?

 Traže previše novca, a postaviti može bili tko. Izgleda da ću naručit za 200-300 eura jedan setup iz kine i postavit sam :). Ne plaćam nešto što mogu sam napraviti.

 Taj setup se sastoji od pretpostavljam 4 kamere i dvr-a... Sretno sa kvalitetom slike sa tim setupom. I sta ces recimo kad ti provale i odnesu i komp na kojem su snimci?

spiderhr sub 31.8.2019 15:45

Nisam siguran ali raspitaj se vrijede li te snimke ako nije postavila službena osoba tj. tvrtka koja se time bavi. Kažem nisam siguran pa provjeri, mislim da sam čuo da ti to ne vrijedi ako se nešto dogodi. I mislim da moraš staviti negdje da je posjed pod videonadzorom.

pukycro ned 1.9.2019 06:07
crocro23 kaže...
pukycro kaže...

A da odeš kod nekoga tko se time bavi profesionalno pa da ti predloži solucije i tipove uređaja ?

 Traže previše novca, a postaviti može bili tko. Izgleda da ću naručit za 200-300 eura jedan setup iz kine i postavit sam :). Ne plaćam nešto što mogu sam napraviti.

 Nisam mislio da ti proda i montira nego samo da skupiš info o mogucnostima i hardveru......

To će ti svatko rado reći računajući na potencijalnog kupca.

crocro23 ned 1.9.2019 14:11
Posmatrač kaže...
crocro23 kaže...
pukycro kaže...

A da odeš kod nekoga tko se time bavi profesionalno pa da ti predloži solucije i tipove uređaja ?

 Traže previše novca, a postaviti može bili tko. Izgleda da ću naručit za 200-300 eura jedan setup iz kine i postavit sam :). Ne plaćam nešto što mogu sam napraviti.

 Taj setup se sastoji od pretpostavljam 4 kamere i dvr-a... Sretno sa kvalitetom slike sa tim setupom. I sta ces recimo kad ti provale i odnesu i komp na kojem su snimci?

 Ne mora biti 4 kamere, ima i 1 ili 2 i nije teško postavit, a slika je odlična i u 1080p.

crocro23 ned 1.9.2019 14:12
spiderhr kaže...

Nisam siguran ali raspitaj se vrijede li te snimke ako nije postavila službena osoba tj. tvrtka koja se time bavi. Kažem nisam siguran pa provjeri, mislim da sam čuo da ti to ne vrijedi ako se nešto dogodi. I mislim da moraš staviti negdje da je posjed pod videonadzorom.

 Lako za znak, to ću postavit, ali kako ne bi vrijedilo ako je netko pokušao nešto i to imaš snimljeno ? Pa ne mogu ne prihvatiti to.

Posmatrač ned 1.9.2019 14:37
crocro23 kaže...
Posmatrač kaže...
crocro23 kaže...
pukycro kaže...

A da odeš kod nekoga tko se time bavi profesionalno pa da ti predloži solucije i tipove uređaja ?

 Traže previše novca, a postaviti može bili tko. Izgleda da ću naručit za 200-300 eura jedan setup iz kine i postavit sam :). Ne plaćam nešto što mogu sam napraviti.

 Taj setup se sastoji od pretpostavljam 4 kamere i dvr-a... Sretno sa kvalitetom slike sa tim setupom. I sta ces recimo kad ti provale i odnesu i komp na kojem su snimci?

 Ne mora biti 4 kamere, ima i 1 ili 2 i nije teško postavit, a slika je odlična i u 1080p.

 Kako znas da je slika odlicna????? Tako pise? Ako zelis video nadzor onda profi ekipa a ako zelis da se vide kamere i da samim time odvratis lopove onda alixpres.....

JozoBozo121 ned 1.9.2019 18:20
crocro23 kaže...

 Ne mora biti 4 kamere, ima i 1 ili 2 i nije teško postavit, a slika je odlična i u 1080p.

 Ne koštaju profi sistemi bez razloga više. Oni dolaze sa postavljanjem, garancijom i određenim certifikatima. Ti ćeš iz Kine dobiti opremu pitaj boga kakvu, slika može biti katastrofa, a ti se ne možeš žaliti, nemaš nikakvu garanciju ako se išta pokvari niti podršku.

 

Ne kaže se bez razloga “Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari.”

 

I da, koliko se sjećam kad sam pričao s nekime, te snimke ne stoje na sudu.

Ajar ned 1.9.2019 18:28

dobar (= nepodmitljiv) cucak čuda radi kao čuvar (nadzor, obrana, napad, odvraćanje ...). osim toga, psa nabaviš tu. iz kine, samo kao obrok. samo na vrata stavi sliku i napiši ispod: "ja mogu od 0-60 za dvije sekunde. možeš li ti?" 

JTAG pon 2.9.2019 14:07

Ne moras potrosit bolesne cifre na videonadzor, pusti ove sta melju...

 

Besder IP kamere sa Aliexpressa su odlicne, bez problema pariraju daleko skupljim modelima.

Ja sam si za nadzor vikendice slozio 1x kameru kupolu i 2x fiksne kamere. Snimaju u FullHD-u, slika je fantasticna, nocni vid je isto super.
Kupola je POE a fiskne kamere sam uzeo kao Wi-Fi modele.

Uz kameru dobijes i cloud softver koji funkcionira na IOS/Android uredjajima, a uz sve to, kamere podrzavaju ONVIF standard, tako da ih mozes upogonit sa bilo kojim PVR uredjajem koji to podrzava (u mom slucaju, slozio sam komp za to, DDNS domenu i imam Remote desktop).

 

Mana - senzor pokreta im je preosjetljiv, treba se nekad malo zafrkavati sa time, ali se sve da nastimat :)

Ako imas jos kakva pitanja oko toga... 

markoal sri 4.9.2019 16:16
ukay1000 kaže...
Moras mu dati privolu da potpise dok ti udje na posjed krasti.
"Oprostite gospodine lopov, morate mi potpisati privolu da se slazete da vas snimam dok kradete. Ako ne onda nista, nema kradje"

 Ako se dobro sjećam ako snimaš svoje vlasništvo, bilo kuću bilo auto, možeš "usput" snimati druge ljude, ali ne možeš tipa u automobilu snimat samo okolinu tako da se na snimci vide samo drugi ljudi.
Znam da se to spominjalo više puta, i bila je situacija sa čovjekom koji je u dvorištu imao "fake" kameru koja snima automobile. A sad konkretnije stvari što vrijedi na sudu a što ne, ne znam.

Posmatrač sri 4.9.2019 19:55
JTAG kaže...

Ne moras potrosit bolesne cifre na videonadzor, pusti ove sta melju...

 

Besder IP kamere sa Aliexpressa su odlicne, bez problema pariraju daleko skupljim modelima.

Ja sam si za nadzor vikendice slozio 1x kameru kupolu i 2x fiksne kamere. Snimaju u FullHD-u, slika je fantasticna, nocni vid je isto super.
Kupola je POE a fiskne kamere sam uzeo kao Wi-Fi modele.

Uz kameru dobijes i cloud softver koji funkcionira na IOS/Android uredjajima, a uz sve to, kamere podrzavaju ONVIF standard, tako da ih mozes upogonit sa bilo kojim PVR uredjajem koji to podrzava (u mom slucaju, slozio sam komp za to, DDNS domenu i imam Remote desktop).

 

Mana - senzor pokreta im je preosjetljiv, treba se nekad malo zafrkavati sa time, ali se sve da nastimat :)

Ako imas jos kakva pitanja oko toga... 

 I to te mozda stiti od klinaca koji pojma nemaju. Imalo iskusniji lopov se na to samo nasmije....Popgotovo ako ti je komp u toj istoj vikendici... Udju i odnesu i komp zajedno sa super slikom na njemu....

neznalica90 sri 4.9.2019 20:25
Posmatrač kaže...
JTAG kaže...

Ne moras potrosit bolesne cifre na videonadzor, pusti ove sta melju...

 

Besder IP kamere sa Aliexpressa su odlicne, bez problema pariraju daleko skupljim modelima.

Ja sam si za nadzor vikendice slozio 1x kameru kupolu i 2x fiksne kamere. Snimaju u FullHD-u, slika je fantasticna, nocni vid je isto super.
Kupola je POE a fiskne kamere sam uzeo kao Wi-Fi modele.

Uz kameru dobijes i cloud softver koji funkcionira na IOS/Android uredjajima, a uz sve to, kamere podrzavaju ONVIF standard, tako da ih mozes upogonit sa bilo kojim PVR uredjajem koji to podrzava (u mom slucaju, slozio sam komp za to, DDNS domenu i imam Remote desktop).

 

Mana - senzor pokreta im je preosjetljiv, treba se nekad malo zafrkavati sa time, ali se sve da nastimat :)

Ako imas jos kakva pitanja oko toga... 

 I to te mozda stiti od klinaca koji pojma nemaju. Imalo iskusniji lopov se na to samo nasmije....Popgotovo ako ti je komp u toj istoj vikendici... Udju i odnesu i komp zajedno sa super slikom na njemu....

 

a slusaj s tog gledista malo iskusniji lopov se nasmije i na skupa blindo vrata i na alarme i na videonadzor itd.

 

da nije tako nebi svake blagdane i praznike bogatuni ostajali bez svojih rolexa i kešovine pod jastukom, a mi citali o tome u novinama.. cisto sumnjam da ti isti ljudi koji zive u nekretninama od par milijuna eura imaju kamere sa ebaya.

 

ti isti "pravi lopovi" ionako ne ciljaju nas "normalne" ljude prosjecnih ili malo natprosjecnih primanja. ove kamere ce posluzit da odbiju one koje trebaju odbit u vecini slucajeva.. a to su ili maloljetni delikventi ili lokalni kokošari koji kidaju vrata pajserom da uberu koju kunu za fiks.

JTAG pet 6.9.2019 21:14

 

@ Posmatrač - Wow, oprosti, pravi lopovu, nisam te prepoznao...

Riječ je o vikendici, nema ništa vrijedno unutra, to je jednostavno da spriječim radoznale narkiće koji vole lunjat okolo po noći. Kamera osim što snima na komp, šalje slike na mail, tako da, čak u teoriji, čak i da se odnese komp, slike ostaju. A i komp sigurno nije na vidljivom mjestu.

To što bi ti radio takve propuste, ne znači da bi i drugi..zato molim te, poštedi me tog trećerazrednog sarkazma. 

freerock0 čet 6.2.2020 13:51
JTAG kaže...

Ne moras potrosit bolesne cifre na videonadzor, pusti ove sta melju...

 

Besder IP kamere sa Aliexpressa su odlicne, bez problema pariraju daleko skupljim modelima.

Ja sam si za nadzor vikendice slozio 1x kameru kupolu i 2x fiksne kamere. Snimaju u FullHD-u, slika je fantasticna, nocni vid je isto super.
Kupola je POE a fiskne kamere sam uzeo kao Wi-Fi modele.

Uz kameru dobijes i cloud softver koji funkcionira na IOS/Android uredjajima, a uz sve to, kamere podrzavaju ONVIF standard, tako da ih mozes upogonit sa bilo kojim PVR uredjajem koji to podrzava (u mom slucaju, slozio sam komp za to, DDNS domenu i imam Remote desktop).

 

Mana - senzor pokreta im je preosjetljiv, treba se nekad malo zafrkavati sa time, ali se sve da nastimat :)

Ako imas jos kakva pitanja oko toga... 

 Pozdrav,

znam da je post stari ali možeš dati link od kamera ? Tražim na aliju ali ih ima masa pa ne znam koja je "tvoja"  a htio bih je jer prema tvom iskustvu je OK.

 

Kako se ne kužim u tehniku , zanima me ako bi tvoj model bio dobar i ispunio neke moje "zahtjeve":

- montirala bi se vani na fasadu i nema mogućosti povezivanja kablom - niti struja niti mrežni kabel -  samo wifi

- trebala bi imati solarno napajanje TIPA OVO  ili  OVO 

- trebala bi imati SD karticu za pohranu  i/ili nekakav cloud za pohranu materijal(ako uopće postoiji takva mogućnost i model ???) jer komp nije uključen cijeli dan

- zvučni zapis nije bitan kao ni senzor pokreta( snimanje bi bilo non-stop)

 

 

Molim i druge forumaše ako imaju kakve preporuke ili savjete za moj slučaj , neku kameru koja bi ispunjavala moje "zahtjeve" neka slobodno napišu koju rijeć.

 

Hvala unaprijed !

JTAG pon 10.2.2020 15:54

Pozdrav, moze, kako ne, evo link...

link od kupole:

https://www.aliexpress.com/item/32963253789.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.121a3843CHPW4E&algo_pvid=870a0a99-5e75-431d-b25e-3e4756f95a5d&algo_expid=870a0a99-5e75-431d-b25e-3e4756f95a5d-12&btsid=658578f5-2a56-4644-bb72-03a0a1435986&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_10,searchweb201603_53

Link od "obicnih", bullet kamera: 

https://www.aliexpress.com/item/32793309300.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.121a3843CHPW4E&algo_pvid=870a0a99-5e75-431d-b25e-3e4756f95a5d&algo_expid=870a0a99-5e75-431d-b25e-3e4756f95a5d-1&btsid=658578f5-2a56-4644-bb72-03a0a1435986&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_10,searchweb201603_53


Sad krenimo redom. Od svih zahtjeva sto si postavio, svi su lako izvedivi, osim prvog. Kamere na solarni pogon nisu pouzdane (Besder ih ima u ponudi, ali ih NE preporucam i nemam iskustva sa njima), pogotovo ako moraju svo vrijeme snimat. 
Najbolje bi bilo provuci ethernet kabel pa preko POE rijesit problem. Vjeruj mi, i meni je bilo krivo naknadno na vikendici provlacit zice, ali nisam imao izbora. Ne radi bez struje. 

Ako trebas pomoc oko namjestanja, javi slobodno! 


freerock0 uto 11.2.2020 19:57

Hvala na linkovima i savjetima.

Nazalost provlacenje bilo kakvog kabla jednostavno mi nije opcija. Zato tražim neki model kamere na solar koji je pouzdan ali i da obavezno ima mogućnost cloud pohrane(uz SD karticu).

Snimanje non-stop nije uvijet , bude OK i uključivanje senzorom pokreta.

Možda bi mogao preporučiti koji model sa Alija a da zadovoljavaju ova 2 zahtjeva - solar + cloud?

 

Ako ima još koji forumaš znalac, slobodno nek da kakav prijedlog.

JTAG sri 12.2.2020 07:58

Ako ti 24/7 snimanje nije nuzno, onda postoji opcija - imaju one lovacke kamere sa senzorom na solarno, koje posjeduju, osim SD kartice i SIM karticu (pa ti zna poslat mail sa slikom + snimi video/sliku na sd karticu). Ima ih na Aliju, samo ih nisam trazio, jer me to nije zanimalo :) Ali pretrazi malo, bit ce sigurno... 

freerock0 sri 12.2.2020 13:37

Prioritet mi je solar+cloud. Na aliju sam vidio par kamera sa ovim opcijama no nekako sam mišljena da bi bolja varijanta bila kamera sa zasebnim(odvojivim) solarnim panelom kao što sam naveo u ranijem postu(2. navedena-Hismaho).

Ako naletiš na koju molim te da okačiš link.

 

Kao što sam već rekao , ako ima još koji forumaš znalac, slobodno nek da kakav prijedlog.

 

Pozdrav !

fer-de-lance sri 12.2.2020 22:43

Uzmi neki panel i bateriju običnu sla i mppt punjač, i onda ti je to napajanje za kamere, zajedničko, a možeš tak i za svaku kameru zasebno ako ne želiš vući žice od jedne do druge.

S tim da uzmeš to sve kod nas, takve stvari nemaš računice izvana uzimat, eventualno neki web shop iz EU, a a kamere uzmeš koje ti odgovaraju.

 

freerock0 čet 13.2.2020 13:35
fer-de-lance kaže...

Uzmi neki panel i bateriju običnu sla i mppt punjač, i onda ti je to napajanje za kamere, zajedničko, a možeš tak i za svaku kameru zasebno ako ne želiš vući žice od jedne do druge.

S tim da uzmeš to sve kod nas, takve stvari nemaš računice izvana uzimat, eventualno neki web shop iz EU, a a kamere uzmeš koje ti odgovaraju.

 

 Kako se ne kužim u tehniku previše, možeš mi objasniti štp je " običnu sla i mppt punjač"  ili  link na njih ? Nisam se susretao sa takvim stvarima pa ne znam.

Kameru bi trebao samo jednu - nebi bilo više potrošaća povezanih na izvor energije.  Kaj misliš o kameri i panelu  OVO  - bi li to radilo ?

Može koji link na Eu shop( ako si naručivao od njih) ?

fer-de-lance čet 13.2.2020 15:13

Malo previše na knap.

Piše da je trajanje baterije 840 minuta, a to je mali više od pola dana, i ako nije sunčano, a taj panel je skroz na knap po snazi, i još dok baterija malo ostari, ne bude ti pola dana kamera radila.

Zato sam i napisao da uzmeš sla (obična "suha" olovna baterija) i neki malo jači panel i punjač ( napisao sam mppt, ali možeš i obični pwm punjač, nije toliko bitno).

Uglavnom, dućani kaj prodaju solarne panele imaju sve to, a možda i neki drugi, i ne bi trebala biti neka velika investicija ni kod nas.

A onda samo kupiš akmeru kakvu god hoćeš, bitnp samo da radi na 12 V.