Zin8 uto 19.6.2018 13:12

Pozdrav

Trebao bi preporuku za outdoor nadzornu kameru i savjet za montažu, ak je neko slagao nešto slično slobodno se javi...

Uglavno, bitno mi je da ima zapisivanje na neku memory karticu, dobro snimanje po slabijem osvjetljenju i da nema nikakvih LEDica, crvenih senzora i sl., nešto kao one koje lovci koriste, ali mi je bitno da se vidi nešto kvalitetnije osim siluete čovjeka, da se može raspoznati..

Izvor energije nebitan, može struja može baterija, ali ako je baterija onda da bar izdrži par dana snimanja..

Predpostavljam da su ebay, amazon i sl. dobra mjesta za to, pa bi molio preporuku i da sve skupa s poštarinom/carinom ispadne kakvih 50-100€.

HVALA!

kiwi_91 ned 2.9.2018 17:06

Kamera je osvojena na nagradnom natječaju tako da nema jamstvo.

 

Što se tiče cijene, kako vam se čini 500 kn? Koliko vidim, kod nas je teško pronaći takvu kameru s 1080p, utorom za microSD karticu, IR snimanjem, mikrofonom, zvučnikom i IP65 stupnjem zaštite, a da je ispod 1000 kn.

 

Zin8 ned 2.9.2018 17:43
kiwi_91 kaže...

Kamera je osvojena na nagradnom natječaju tako da nema jamstvo.

 

Što se tiče cijene, kako vam se čini 500 kn? Koliko vidim, kod nas je teško pronaći takvu kameru s 1080p, utorom za microSD karticu, IR snimanjem, mikrofonom, zvučnikom i IP65 stupnjem zaštite, a da je ispod 1000 kn.

 

 Nisam baš dovoljno proučavao to sve, al kolko vidim kamera zahtjeva WiFi konekciju?

Ne može bez toga raditi pa samo spremati na SD karticu ili?

CyberDemonVZ ned 2.9.2018 19:53

Nedavno sam radi fore čitao o sličnim setupima.

Postoje neka jeftina rješenja s lošim kamerama.

Al zato ima i skupih rješenja s solarnim punjenjem kamerama s GPRS kontrolom, i full HD live streamom.... Al koštaju nekoliko tisuća dolara :D

 

I na kraju sam pronašao odlično rješenje!

Pronađeš mobitel koji ima dobru kameru... može biti i rabljeni sa puknutim ekranom, bitno da se može tipkati po njemu.

Na njega spojiš ili USB akumulator ili solarni panel s USB izlazom.

Sve ubaciš u neku akrilnu ili staklenu kutiju i ovisno o softveru radiš kaj hoćeš!

Live streaming, slikanje slika pa slanje na cloud ili drugi mobitel, prepoznavanje pokreta i slikanje...

 

Eto, ovisno kaj ti treba.

Zin8 ned 2.9.2018 21:57

Solidna ideja, samo mislim da ne bi bilo izvedivo za ono kaj meni treba jer mi treba neka solidna snimka i po noci na mjestu gdje nema rasvjete.. mislim da bude odabir nesto u stilu onih lovackih kamera..

Grisha čet 15.11.2018 19:49

Da ne otvaram novu temu, valjda mogu i ovdje napisati.

 

Nemam pojma ništa o kamerama, pogotovo nadzornim. Nije mi bitno da kamera ima livestream ili spremanje podataka na cloud. Može se snimka pohranjivati i na microSD karticu, ali mi je bitno da je sposobna snimati po noći na mjestu gdje nema osvjetljenja.

 

Nekakav okvirni budget mi glupo stavljati jer stvarno ne znam kako se kreću cijene takvoga čega. Kažem, bitno je da može snimati po noći (jer za to mi i treba).

mateo pet 29.3.2019 00:06

Meni treba ista stvar i glupo mi otvarat posebnu temu za to.
Ne treba mi video snimanje.
Samo da opali sliku kad detektira pokret i spremi to na SD karticu.
Za slucaj da mi neko provali u garazu ili ogrebe auto parkiran ispred garaze...
Napajanje 220v

dasan uto 24.11.2020 13:40

Vidim da nema odgovora nešto imam sličan problem tj rodjak me molio da mu nadjem neko rješenje u zadnje mu vrijeme kradu ovce iz tora 10su ukrali dosad je šteta pocinjea preko 1000e..

Ima li kakva preporuka i riješenje..unaprijed zahvalan

 

p.s. bilo bi dobro da ima nocnu sliku dobru jer se uglavnom šteta desava nocu,bilo bi dobro da nije fiksna i da salje slike recimo na mob...nesto kao lovci ?

 

Ovo sam vidio na stranici i djeluje zasad:https://www.mall.hr/smart-kucanstvo/reolink-reolink-argus-2-kamera-bezicna-wifi-1080p-full-hd?gclid=CjwKCAiA-_L9BRBQEiwA-bm5fttocZ78fT63W0nlJ4vaaT3OX3DOTfAd6S3RPpK0OM72XsHenKK0QhoC-oEQAvD_BwE&tab=reviews