jocommb pet 24.1.2020 14:53

@Neuk
Kao sto sam vec reko mislim da bi se trebalo prihvatit kao dokaz jer oni koji rade uvidaj ili sud ili odvjetnik...svi koji su u tom krugu su duzni pridrzavati se zakona o tajnosti podataka, a ujedno imaju ili bi trebali imat ovlasti gledat te snimke tako da nevidim problem da se koristi kao mjera opreza ili ceg vec u prometu koji je gori svakim danom....


A da sam na mjestu "vladara" digao bi sve kazne za 10 posto i taj postotak uredno isplavivao ljudima koji snime prekrsaje i predaju snimku policiji... Vrlo bi se brzo stanje popravilo jer idioti nebi znali s koje strane ih je sasilo... I milina....

CyberDemonVZ pet 21.2.2020 08:34
Baldurion kaže...

Planiram si kupiti dashcam i gledam sada malo 70mai Pro vs xiaomi 70mai midrive 1s. Kvaliteta slike kod 70mai pro daleko bolja + dosta jača baterija  Mala je razlika u cijeni, ali zato velika u kvaliteti snimanja  Da li postoji koja bolja dashcamera u ovom cjenovnom rangu do 500-600kn ako netko zna?

 Ova se često ovdje spominje:

https://www.viofo.com/en/home/143-119-a119-v3-25601600p-30fps-car-dash-cam.html#/25-gps_module-included

 

Pogledaj usporedbe s 70mai na youtube.

 

Btw, isti proizvođač ima kamere u svakom cjenovnom razredu, pa si slododno pogledaš i ostatak stranice.

Avensac sub 22.2.2020 18:28

Imam 70Mai običnu verziju već negdje godinu i pol, sve je radilo normalno do prije nekih 5,6 mjeseci. Od onda više se aplikacija na Androidu ne može spojiti s kamerom, probao sam reset kamere, reinstall aplikacije, ali ništa ne pomaže.. Na sd kartici su random snimke, nekad malo snima vožnju pa prestane, znači neupotrebljivo.. Mislio sam da će već jednom updejtat app i popraviti to ali eto već pol godine ništa. Na internetu ne pronalazim nikakvo rješenje..


Ima netko ideju sta da napravim?

CyberDemonVZ sub 22.2.2020 19:41
Avensac kaže...

Imam 70Mai običnu verziju već negdje godinu i pol, sve je radilo normalno do prije nekih 5,6 mjeseci. Od onda više se aplikacija na Androidu ne može spojiti s kamerom, probao sam reset kamere, reinstall aplikacije, ali ništa ne pomaže.. Na sd kartici su random snimke, nekad malo snima vožnju pa prestane, znači neupotrebljivo.. Mislio sam da će već jednom updejtat app i popraviti to ali eto već pol godine ništa. Na internetu ne pronalazim nikakvo rješenje..


Ima netko ideju sta da napravim?

 Pokušati dobiti novu kameru preko garancije.

mersimh pon 13.4.2020 16:37

ljudi jeste li vi zadovoljni sa ovom 70mai 1S??

 

gledam na Amazonu je 37 eura a pro verzije trenutno nema a ne zelim narucivati preko kine itd.

 

jeste li probali u aplikaciji razliku izmedju opcije good i excellent? ima li uopce kakve razlike

 

svi videi na youtubu mi izgledaju jako losi sto se kvalitete tice pa sad ne znam...

ima li mozda nesto bolje u tom cjenovnom rangu?

hahhaajaads pon 13.4.2020 17:06
mersimh kaže...

ljudi jeste li vi zadovoljni sa ovom 70mai 1S??

 

gledam na Amazonu je 37 eura a pro verzije trenutno nema a ne zelim narucivati preko kine itd.

 

jeste li probali u aplikaciji razliku izmedju opcije good i excellent? ima li uopce kakve razlike

 

svi videi na youtubu mi izgledaju jako losi sto se kvalitete tice pa sad ne znam...

ima li mozda nesto bolje u tom cjenovnom rangu?

 Ja super zadovoljan, moras uzet u obzir da youtube sreze kvalitetu, slika u windows media playeru je 10-15% bolja bar ak se gleda kod mojeg mai 1s. Nisam probavao izmedju good/excellent, stoji na excellent, jedino sto sam si promijenio je ono automatsko snimanje kad te netko lupi (ili kad pogodis rupu) jer na vecoj osjetljivosti zna snimat svaku malu rupu na cesti.

 

Evo ti moj video, oblacno/kisovito i vidljivost/kvaliteta je super za ono sta sam platio. video

 

Eventualno ako hoces potrosit jos malo za bolju kameru i vise mogucnosti (tipa snimanje kad je auto ugasen) onda se protegnes na 70mai pro, no to ti je bolje kupit kod nas u trgovinama jer vidim da je na amazonu dosta skuplja (+ na to dostava jos).

 

70 Mai 1S imas isto kupit kod nas u smartus.hr za 320kn pa sad vidi dal ti se da cekat za mozda 50ak kn ustede

mersimh čet 16.4.2020 19:28
hahhaajaads kaže...

 Ja super zadovoljan, moras uzet u obzir da youtube sreze kvalitetu, slika u windows media playeru je 10-15% bolja bar ak se gleda kod mojeg mai 1s. Nisam probavao izmedju good/excellent, stoji na excellent, jedino sto sam si promijenio je ono automatsko snimanje kad te netko lupi (ili kad pogodis rupu) jer na vecoj osjetljivosti zna snimat svaku malu rupu na cesti.

 

Evo ti moj video, oblacno/kisovito i vidljivost/kvaliteta je super za ono sta sam platio. video

 

Eventualno ako hoces potrosit jos malo za bolju kameru i vise mogucnosti (tipa snimanje kad je auto ugasen) onda se protegnes na 70mai pro, no to ti je bolje kupit kod nas u trgovinama jer vidim da je na amazonu dosta skuplja (+ na to dostava jos).

 

70 Mai 1S imas isto kupit kod nas u smartus.hr za 320kn pa sad vidi dal ti se da cekat za mozda 50ak kn ustede

 Evo stigla je i ugradio sam ju,kablo sam provukao sasvim ok samo mi u gornjem desnom cosku malo kablo se vidi ali sam polomio prste dok sam taj cable managment radio haha.

 

kvaliteta videa je prilicno losa prejak oversharpening, pokusat cu sutra video Quality staviti na "good" citao sam da je tada bolje.

Download filova traje takodje prilicno dugo ali ajde ok kad skidas samo ono sto je potrebno.

Zvuk mi samo pusta kada skinem file i pustim u MXplayeru,VLC itd.

obicni samsung player na S20+ kaze da je audio nedostupan

 

nisam uradio hardwire jer jednostavno nisam za toga.

Imam naprijed 2x 12V pa sam tu ustekao, dovoljno mi je bilo skakljivo skidat ove plastike i lomit prste.


Uglavnom za 36 eura tu je to sta sam i ocekivao

frane998 uto 19.5.2020 12:28

Pozdrav,

 

kakva je situacija sa ljetom i vručim vremenom za kamere koje imaju baterije?

Gledam sebi uzet 70 mai PRO, ali me malo kopka da ju sunce ne uništi ili nedaj Bože da se zapali (čitao sam svašta)

Mislim si ipak ako ju stavim dovoljno visoko uz krov i još na mjesto pokraj retrovizora koje je prošarano onim crnim točkicama, nebi trebalo biti problema.

CyberDemonVZ sri 8.7.2020 09:08
191x7 kaže...
CyberDemonVZ kaže...

 O, cool, hvala!

Odmah poslije posla se poigram s tim.

 Javi dojmove. :)

 Ije, ja sam zaboravio da to nejde tak lako jer poslije posla moram ravno po klince, pa doma, .. i nikad nisam sam dulje u autu da se igram s kamerom.. :/

Javim ako mi uspije..

191x7 uto 15.9.2020 23:51
jocommb kaže...
Gdje je najjeftiniji 70 Mai Pro da nema carine? Ili ima nesta bolje u tom cjenovnom rangu vec?

 S AliExpressa, nađeš sellera koji šalje iz skladišta iz Europe (npr Poljska).

jocommb čet 17.9.2020 08:16

Nemam pojma sta je al filtriranje im je onda koma... Uvijek filtriram da ide po broju narudzbi jer otprilike odma vidim sta bi moglo bit naj...i ovaki je imao poljsku, spanjolsku, belgiju....al niko nije slao...

Antonic pon 5.10.2020 16:41

Imam Toyotu koja ima original kameru za voznju u rikverc. Slika se prikazuje na ekranu na komandnoj ploci i kamera se u principu pali samo kad ubacim auto u rikverc. Moze li se podesit software da kamera radi u drugim modovima, odnosno da je mogu iskontrolirat sam? Imate neko iskustvo? Nema mi smisla dodavat jos jednu kameru nazad kad vec imam ovu i prilicno je dobra...thx.