191x7 pon 4.11.2019 10:49
Jole-Ri kaže...
191x7 kaže...

Stigao je novi firmware za 70mai.

 

 ja imam 70mai ali ne tu verziju kao na fotki, nego običnu bez ekrana... jel update opcenito ili bas za taj uredjaj

 Pa, provjeri u aplikaciji jel ti nudi nadogradnju.

De2 uto 5.11.2019 05:26

Načitao sam se poruka vezano uz GDPR i mogu reći da jedva čeka odgovor AZOP-a. Osobno koristim Blackvue DR900S 2CH koju koliko vidim nitko nije spomenuo. Ja sam za sad zadovoljan s istom..... Prije nje sam imao Xiaomi MiJia Dash Cam, slično kao 70Mai. 

CyberDemonVZ uto 5.11.2019 09:06

Ijee, odkud nam lova za takvu kameru? :D

Koliko sam čitao o njoj, to je trenutno najbolja kamera za auto koja se može kupiti?

 

A kaj misliš kaj će odgovoriti? "Prema našem mišljenju..." , "Možete kontaktirati i ..." I slično :)

De2 sri 6.11.2019 07:43
CyberDemonVZ kaže...

Ijee, odkud nam lova za takvu kameru? :D

Koliko sam čitao o njoj, to je trenutno najbolja kamera za auto koja se može kupiti?

 

A kaj misliš kaj će odgovoriti? "Prema našem mišljenju..." , "Možete kontaktirati i ..." I slično :)

 Je skupa je, ali vrijedi svake lipe. Malo popusta, malo kupovine iz drugih zemalja gdje je jeftinije pa ispadne onda i ok cijena. Kad gledam koliko ljudi daju za novi Iphone ili Samsung..... onda je ovo još i OK.

hahhaajaads sri 6.11.2019 11:49
cristaln kaže...

70mai nije najbolja, ali jeste najpovoljnija + kvaliteta

 Ima sad i 70mai 1S, nekakve funkcije poboljsane i kao poboljsano nocno snimanje (sto i je, po videu sam mogao bez problema prepoznat tablicu na 2-3 auta ispred)...

hahhaajaads čet 7.11.2019 20:28
CyberDemonVZ kaže...

 E daj pomagaj, znam da si nesto pricao o onim naljepnicama na sta si stavljao kameru i na kraju ti se odlijepila ili je bilo problema sa tim, posto nemrem nac post... Kako si to rijesio posto mi sutra stize 70mai 1s, ne zelim da mi se odlijepi ili da imam problema sa odljepljivanjem toga pa bi nekakvu drugu soluciju, hvala unaprijed 

CyberDemonVZ čet 7.11.2019 22:03
hahhaajaads kaže...
CyberDemonVZ kaže...

 E daj pomagaj, znam da si nesto pricao o onim naljepnicama na sta si stavljao kameru i na kraju ti se odlijepila ili je bilo problema sa tim, posto nemrem nac post... Kako si to rijesio posto mi sutra stize 70mai 1s, ne zelim da mi se odlijepi ili da imam problema sa odljepljivanjem toga pa bi nekakvu drugu soluciju, hvala unaprijed 

 SAMO na dobro očišćeno staklo! (Odmašćeno. Ili dobro trljaj, il neke vlažne maramice za naočale).

Nemoj ljepiti na onaj crni dio stakla ako to imaš u autu.

hahhaajaads uto 12.11.2019 19:03
jopasaable kaže...

Eto jedan clip sa 70mai smart dashcam 1s sniman danas sa zvukom.

 

https://youtu.be/3Sdr9x6hakQ

 

Pratite bijeli kombi na kraju videa za jedan uppps moment 🤣

 

Odlicna kamera za cijenu, sa sjajnom kvalitetom cak i u losim vremenskim uvjetima. Za svaku preporuku.

 Da se mi nismo sreli negdje  

 

Slazem se da je kamera odlicna, malo me zbunjuje startanje manualnog recorda mi ne splita svakih 1/2/3 min (nego da moze recordat u cijelosti dok ja ne kazem ili stisnem tipku) pa sam slucajno formato sd karticu i sve postavke mi je resetiralo . Iz prva uopce nisam imao zvuka i sad ovo spojim u sony vegasu i najedanput se zvuk pojavi, ne kuzim u cem je stvar...

 

https://www.youtube.com/watch?v=Hoe_DKLhX0s&feature=youtu.be

 

  

jopasaable uto 12.11.2019 20:01

haha danas nismo, al sigurno smo se mimoisli negdje prije 

 

Kod mene isto problem sa zvukom, na mobitelu ga nemam a kad sam uploadao klip na youtube eto zvuka... malo me buni to, morao bi pogledat oko cega se tu radi.

CyberDemonVZ pet 15.11.2019 10:19
hahhaajaads kaže...
cristaln kaže...

70mai nije najbolja, ali jeste najpovoljnija + kvaliteta

 Ima sad i 70mai 1S, nekakve funkcije poboljsane i kao poboljsano nocno snimanje (sto i je, po videu sam mogao bez problema prepoznat tablicu na 2-3 auta ispred)...

 Sad vidim da je po hardverskim specifikacijama dosta lošija od Pro verzija.

Ako je softver toliko bolji, to bi moralo značiti da je i na Pro verziji to moguće uvesti.

CyberDemonVZ pet 15.11.2019 11:50
jocommb kaže...
Kinezi mislim placaju cak neki postotak ako prijavis...mozda sam i procito u ovoj temi...

 Da. Tu je bilo.

Čak su i namjerno počeli provocirati druge vozače da ih ileglano prestignu pa da mogu "prodati" snimku.

 

Dobro, za njih me ne čudi, ponekad znaju biti malo čudni za naše pojmove :)

Elles D. ned 17.11.2019 19:01

Instaliran 70mai pro. Pa me zanima par stvari:

 

- Park mode - ugasim auto, izađem vani, zalupim vratima - i upali se kamera. Znači, svaki put kad ugasim auto imam jedan Parking event kad ga upalim :)

- Download video - ima li neka opcija da se sve downloadira odjednom? Ovako treba ići video po video i čekati jako spor download (oko 800kbps).

- 1944p - video ima nekakav fisheye izgled. Je li i 1440p takav ili je normalan? Nisam stigao probati još, pa ako netko zna.

 

Čitam njihov forum i vidim da ljudi imaju jako puno ideja, s kojima se slažem. Čini mi se da softver sporo napreduje...

CyberDemonVZ pon 18.11.2019 01:35
Elles D. kaže...

Instaliran 70mai pro. Pa me zanima par stvari:

 

- Park mode - ugasim auto, izađem vani, zalupim vratima - i upali se kamera. Znači, svaki put kad ugasim auto imam jedan Parking event kad ga upalim :)

- Download video - ima li neka opcija da se sve downloadira odjednom? Ovako treba ići video po video i čekati jako spor download (oko 800kbps).

- 1944p - video ima nekakav fisheye izgled. Je li i 1440p takav ili je normalan? Nisam stigao probati još, pa ako netko zna.

 

Čitam njihov forum i vidim da ljudi imaju jako puno ideja, s kojima se slažem. Čini mi se da softver sporo napreduje...

 Park mode ne radi nekoliko sekundi (minuta) poslije gašenja (provjeri u opcijama). Vjerojatno ti snima kad ulaziš u auto. Ako te smeta, smanji osjetljivost u opcijama ili ugasi. Ne znam kako si ti zamislio da to treba raditi :)

 

Da, uzmeš karticu do kompa i sve presnimiš.

 

Ovo je široka leća pa tak i izgleda. Na 1440p je manje izraženo, ali je i tamo.

Elles D. pon 18.11.2019 08:57
191x7 kaže...

Došao je neki novi firmware, a prije koji tjedan je bio novi, čini se da rade na popravcima.

 Instaliran je prije instalacije kamere u auto.

 

CyberDemonVZ kaže...

 Park mode ne radi nekoliko sekundi (minuta) poslije gašenja (provjeri u opcijama). Vjerojatno ti snima kad ulaziš u auto. Ako te smeta, smanji osjetljivost u opcijama ili ugasi. Ne znam kako si ti zamislio da to treba raditi :)

 

Da, uzmeš karticu do kompa i sve presnimiš.

 

Ovo je široka leća pa tak i izgleda. Na 1440p je manje izraženo, ali je i tamo.

Da ne radi par minuta, onda bi to bilo to - tako sam i zamislio :) Kažu da rade na tome. Trenutno u postavkama ima samo koliko traje Parking surveilance kad je kamera cijelo vrijeme spojena na struju, a to mi ne treba. Jasno mi je da nema pomoći kad ulaziš u auto.

 

Nadam se da će napraviti nešto po tom pitanju, jer nošenje kartice doma svaki dan mi nije opcija.

 

I dalje mi izgleda izraženije kod mene, nego na snimkama po youtube-u. Ne znam, naviknuti ću se.

Elles D. pon 18.11.2019 10:03

Ja sam proveo kabel između šoferšajbe i krova. Taman se ugura pod krov. Onda s vanjske strane A-stupa uguran u gumu. I onda s unutrašnje strane pretinca suvozača do mjenjača. Praktično se kabel vidi kada ide u krov (ne može se izbjeći) i oko A stupa - tamo je zračni jastuk i tvrda plastika pa ga nisam htio uguravati nigdje. Pitati ću kad budem mijenjao gume može li se to i tamo ugurati.

Posmatrač pon 18.11.2019 11:01
jollyb kaže...

Ekipa, kako skrivate usb kabel ili was to ne tangira?
Mene smeta da mi visi direktno ispod retrovizora preko mjenjaca. Imate kakve prijedloge, linkove, slike za cable management?

Fala

 Ja ispod korva ispod A stuba uveo sa strane u pretinac sa osiguracima i tu stavio uticnicu za upaljac i u nju punjac za kameru i telefon. Kabel za telefon ispod volana do centra konzole i tu kabel viri 10 cm do drzaca za telefon....Od ta dva kabela vidi se tih 10 cm za telefon i 5 cm od kamere koja je u retrovizoru.... Nema sanse da bih gledao kabel koji visi po sred auta....

hahhaajaads pon 18.11.2019 13:22
Elles D. kaže...

Ja sam proveo kabel između šoferšajbe i krova. Taman se ugura pod krov. Onda s vanjske strane A-stupa uguran u gumu. I onda s unutrašnje strane pretinca suvozača do mjenjača. Praktično se kabel vidi kada ide u krov (ne može se izbjeći) i oko A stupa - tamo je zračni jastuk i tvrda plastika pa ga nisam htio uguravati nigdje. Pitati ću kad budem mijenjao gume može li se to i tamo ugurati.

 Ja sam slicno no moj se kabal nigdje ne vidi osim normalno kod upaljaca... Ispod krova, A stup i ispod gume i sve dole dole do onog odjeljka sa osiguracima i filterom, i onda ispod nogu (tj. ona plastika gdje ide do mjenjaca) i taman mi viri par cm kabla... Lijepo mi je sto mi nista ne smeta, nit pretinac kod suvozaca nemre ostetit kabal, nit vrata nit ista... Bas je lijepo kad ima puno odvoda