dmanz čet 8.11.2018 18:12
Avensac kaže...

Gdje piše Poljska, ne vidim nigdje, samo piše fast-08? PDV bi trebao biti uračunat u cijenu na checkoutu (ako stvarno šalju iz europe). Piše da je cijena 39$ + shipping 10$, što je negdje 320kn.

 Google

 

Uzeo bih dvije, za tatu i mene, nego reci mi zas mogu staviti expedited shipping koji je free? jel ima neka caka u tome?

 

znači ima i poklon u vrijednosti 10$, uzeo sam jos jednu kameru za 13, pa sve skupa ovo ispada 530kn, što mislim da nije loše za 2x mai + mini kamera

Avensac pet 9.11.2018 02:54
dmanz kaže...

 Google

 

Uzeo bih dvije, za tatu i mene, nego reci mi zas mogu staviti expedited shipping koji je free? jel ima neka caka u tome?

 

znači ima i poklon u vrijednosti 10$, uzeo sam jos jednu kameru za 13, pa sve skupa ovo ispada 530kn, što mislim da nije loše za 2x mai + mini kamera

 Meni nema free shipping, expeditet je 10$, priority 23$??

dmanz pet 9.11.2018 07:57
Avensac kaže...
dmanz kaže...

 Google

 

Uzeo bih dvije, za tatu i mene, nego reci mi zas mogu staviti expedited shipping koji je free? jel ima neka caka u tome?

 

znači ima i poklon u vrijednosti 10$, uzeo sam jos jednu kameru za 13, pa sve skupa ovo ispada 530kn, što mislim da nije loše za 2x mai + mini kamera

 Meni nema free shipping, expeditet je 10$, priority 23$??

 i meni isto dok uzmem jednu, a dok uzmem dvije onda je mislim da skoro free, a s ovim sta imam u kosarici na sliki je free

domagoj05 sri 2.1.2019 18:42

Pozdrav,

trebale bi mi 2 kamere(prednja i zadnja), a voljan sam izdvojit oko 150$ do 200$ za te 2 kamere.

Koliko sam shvatio dosta ljudi iza stavljaju malo losiju, a naprijed malo bolju kameru. Da li se to isplati i da li je to pametno?

Koji je trenutno neki bestbuy koji bi usao u ovaj cjenovni rang?

Unaprijed zahvaljujem

kiki_b sri 2.1.2019 23:30
domagoj05 kaže...

Pozdrav,

trebale bi mi 2 kamere(prednja i zadnja), a voljan sam izdvojit oko 150$ do 200$ za te 2 kamere.

Koliko sam shvatio dosta ljudi iza stavljaju malo losiju, a naprijed malo bolju kameru. Da li se to isplati i da li je to pametno?

Koji je trenutno neki bestbuy koji bi usao u ovaj cjenovni rang?

Unaprijed zahvaljujem

Blueskysea B1W, A118C, Xiaomi 70mai...moja preporuka.

 

Baci na pogled na par postova ranije.

http://m.bug.hr/forum/post/digitalne-videokamere/koji-dashcam/5766954

viper ned 17.3.2019 17:49

Istrazivao sam malo i ova stranica ima najbolje preporuke https://dashcamtalk.com/best-dash-cams-of-2019 (sad sam skuzio da je vec spomenuta no ovo je link na 2019)

Blueskysea B1W, A118C, Xiaomi 70mai nemaju gps tj kod jedne je opcionalan.

 

Najbolja za  po danu je sigurno blackvue dr900s 4k,hevc ali kosta preko 3soma. Po noci je koma.

VIOFO vele da ima najbolju podrsku a i kosta manje od ove gore..  VIOFO A129 za cca 129$ a DUO verzija kosta 180$

Viofo 119 ima vecu rezoluciju ali je starija verzija,cini mi se malo losija po noci.

Dosad najbolja usporedba 4 kamere..puno splitscreen scena https://www.youtube.com/watch?v=kTyAhxooigE

 

VIOFO A129 se namece kao best buy.

Moloch čet 28.3.2019 20:39

Ekipa, gledam da bih uzeo B1W budžetni dash cam.

 

Planiram ju spojiti hardwire kitom preko osigurača, tako da ne zauzima 12V ulaz.

 

No, malo me nervira što je nema u prodaji u EU (ili ja ne mogu nać), nego moram naručivati iz Kine. To sa sobom povlači i dodatne troškove plaćanje PDVa, dodatne naknade i natezanje sa slanjem računa carini i sve divote koje idu s tim. Pa razmatram opciju i uzeti 70mai koji je jeftiniji, nema parkirni mod (za koji ni ne znam hoću li ga koristit) jer je isti dostupan u EU. Nije toliko do extra troškova, nego mi se gadi carina i sve što ide s njom :D

 

Zanima me:

- Je li netko možda našao B1W u prodaji iz EU zemlje?

- Je li B1W stvarno toliko bolja od 70mai da se isplati gnjaviti?

- Imate li neku treću varijantu za preporučit, a da je slična - tražim upravo takvu kameru što manjeg profila, bez ekrana, koja neće privlačiti pažnju.  Red veličine <100€.

 

Hvala!

Moloch čet 28.3.2019 21:46

Hvala, ali trebao sam napomenut "u EU po normalnoj cijeni", odnosno neki drugi tech shop, tipa Alzashop i sl. :D

 

Našao sam i ja te primjerke po Ebayu, ali to je po 2x većoj cijeni nego što dođu na npr. AliExpressu.

 

Ova s amazona bi me sa shippingom preko mailboxa ispala nešto manje od $85, a ova s ebaya čak 105$. Na Aliju su sad  ~$40 s uključenim hardwire kitom, free shippingom, PDV i ostali troškovi bi bilo još ~$15. Dakle cijena u EU do nekih $70 bi bila ajd' ok.

 

hahhaajaads uto 11.6.2019 21:01
Posmatrač kaže...
hahhaajaads kaže...

Pozdrav, trebao bi kameru do 300kn.

 

Gledao sam gore Xioami 70mai i ta je jedino ok. Pitanje je gdje ju kupit (moze i preko kineza) ?

 https://www.aliexpress.com/item/32891371287.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4d8mT8Ls

Ja imam ovu u komletu sa kamerom pozadi i prezadovoljan. SOny senzor....

 Gledao sam i to ali mi stvarno nekak nepase, vise mi odgovara bas samo kamera i to je to (a i ne shipaju u hrv, samo je u rusiji dostupna).

hahhaajaads sri 12.6.2019 13:55
Posmatrač sri 12.6.2019 14:14

 Gledao sam i ovi i obrati paznju na ugao. Ov ima 130 sepeni ugao a to je malo za dashcam.... Ili ce hvatati desno znako i semafore ili ce havatati lijevo raskrsnicu... Oboje neces moci. To je jedan od razloga sto sam nju prekrizio. Ova sto sam ja uzeo ima 165 stepeni sony senzo i dodatu kameru pozadi za isto ili manje para....

hahhaajaads sri 12.6.2019 14:19
Posmatrač kaže...

 Gledao sam i ovi i obrati paznju na ugao. Ov ima 130 sepeni ugao a to je malo za dashcam.... Ili ce hvatati desno znako i semafore ili ce havatati lijevo raskrsnicu... Oboje neces moci. To je jedan od razloga sto sam nju prekrizio. Ova sto sam ja uzeo ima 165 stepeni sony senzo i dodatu kameru pozadi za isto ili manje para....

 Ma ak mi je mogla neka kineska od 50kn hvatat ispred mene (i 1 liniju lijevo/desno) sa 480p rezom onda moze i ova... 

Posmatrač sri 12.6.2019 14:20
hahhaajaads kaže...
Posmatrač kaže...

 Gledao sam i ovi i obrati paznju na ugao. Ov ima 130 sepeni ugao a to je malo za dashcam.... Ili ce hvatati desno znako i semafore ili ce havatati lijevo raskrsnicu... Oboje neces moci. To je jedan od razloga sto sam nju prekrizio. Ova sto sam ja uzeo ima 165 stepeni sony senzo i dodatu kameru pozadi za isto ili manje para....

 Ma ak mi je mogla neka kineska od 50kn hvatat ispred mene (i 1 liniju lijevo/desno) sa 480p rezom onda moze i ova... 

 Al za 50 kn to mozes prihvatiti al za ove novce mozes dobiti puno bolje ;)

hahhaajaads sri 12.6.2019 14:24
Posmatrač kaže...
hahhaajaads kaže...
Posmatrač kaže...

 Gledao sam i ovi i obrati paznju na ugao. Ov ima 130 sepeni ugao a to je malo za dashcam.... Ili ce hvatati desno znako i semafore ili ce havatati lijevo raskrsnicu... Oboje neces moci. To je jedan od razloga sto sam nju prekrizio. Ova sto sam ja uzeo ima 165 stepeni sony senzo i dodatu kameru pozadi za isto ili manje para....

 Ma ak mi je mogla neka kineska od 50kn hvatat ispred mene (i 1 liniju lijevo/desno) sa 480p rezom onda moze i ova... 

 Al za 50 kn to mozes prihvatiti al za ove novce mozes dobiti puno bolje ;)

 Ma neka, ova me ispadne 225kn sto mi je + jer cu i vjerovatno kupovat android za auto, svaka kuna znaci 

hahhaajaads čet 13.6.2019 11:15
191x7 kaže...

Koja je sada solidan izbor za kupnju preko Ebay (EU) ili kod nas u trgovinama? Nešto za prihvatljivu cijenu, ajmo reći do 300 Kn.

 https://www.ebay.com/itm/Global-Version-Xiaomi-70MAI-Smart-Dash-Cam-130-Degree-1080P-WiFi-Car-DVR-WiFi/323829486282?hash=item4b65bdd2ca:g:h40AAOSwH6Rc5Uqr - globalna verzija (ima engleski)

 

Ja sam jucer uzeo ovu, nemam pojma zast je cijena dosta niza ali vidim da se kupuje i prodavac ima dobre ocjene. Sam sta bude dosla pred kraj 7 mjeseca ili pocatak 8... Ako je prodavac prevarant onda opet ok, zatrazim povrat novca od paypala i opet sam na istom...