Uredski alati

Spamovi u Outlook 2016-nemogu slati mail

prolupanko pon 16.12.2019 12:23

Bok!

 

Može kakav savjet za spamove u Outlooku 2016.

Naime, kada pošaljem mail na bilo koju mail adresu, a tako i na svoju, dobijem poruku da se mail ne može dostaviti

zbog toga što je moja IP adresa puna spamova. Mailove primam normalno.

Kako očisiti spamove s IP adrese da bi ljudi mogli primati moje mailove?

Hvala!

ihush pon 16.12.2019 14:12

-spam je (neželjena) pošta koju dobijaš..

-spamer je onaj tko to šalje, blokiran. Tvoj problem nije spam, nego si spamer.. ili malware ili netko tvoj mail koristi za spam, ili si kreativni poslovnjak koji ne zna pravila igre ili te netko slučajno blokirao tj svatko u svom inboxu određuje kriterij i na to ti ne možeš utjecati, tj ti biraš što (ne)želiš, kao i svi drugi. To se odnosi na primanje, slanje je suprotno.

 

+ kad znaš da nisi spamer, možeš kontaktirati operatera, server, .. korisnika, ali ti sam ne možeš ništa, druga strana to određuje ili blokira. Npr neke ip adrese su blacklistane tj ovisi o mail serveru primatelja tj njegovom blacklist filteru.

 

+ zato je odavno uvedena autorizacija slanja, tj operater koji ima tvoje podatke, imaš izlazni server i tad nazoveš i pitaš operatera-szk.. i on ti kaže razlog-problem itd.

+ po tom kriteriju dovoljno j eda ne koristiš autorizirani mail server i da to automatikom bude blokirano.. imaš podatke operatera, ulazni-izlazni server itd.. ili mailserver firme ili google itd itd..