Uredski alati

Pretraživanje unutar xls-a

boskho sri 9.9.2009 11:41

trebao bi tražilicu koja bi mogla pretraživati unutar exel dokumenata, imam puno oko 400 dokumenata koje bi trebao pretražiti, i naći jedan 7znamenkasti broj u jednom od tih 400 kom. pa da ne otvaram svih 400 i tražim. mislim da windows 7 ima tu mogućnost.

ako netko zna neka podjeli sa mnom

sasa čet 10.9.2009 00:14
boskho kaže...

trebao bi tražilicu koja bi mogla pretraživati unutar exel dokumenata, imam puno oko 400 dokumenata koje bi trebao pretražiti, i naći jedan 7znamenkasti broj u jednom od tih 400 kom. pa da ne otvaram svih 400 i tražim. mislim da windows 7 ima tu mogućnost.

ako netko zna neka podjeli sa mnom

ako sam te dobro shvatio....

ti bi zapravo pretrazivao neki stupac unutar excel tablice i trazio odredeni podatak? i tako kroz sve excel datoteke na disku?

ili je taj podatak u imenu datoteke?

jer i u jednom i u drugom slučaju može se riješiti problem sa makro naredbama, tj. sa VBA programiranjem.

MALAJOE uto 20.11.2018 18:37

Molim pomoć.

U mapi imam spremljenu Exelovu datoteku sa podacima. Kada je pokušam otvoriti (klik na nju), otvori se excelov predložak bez imena datoteke i zasivljenim poljima na kojem bi trebale biti ćelije sa podacima. U traci sa alatima aktivna je samo ikona "open". Kada kliknem na nju otvori se prozor "open" na kojem moram ponovno izabrati željenu datoteku, i kada kliknem na nju, otvori se normalan sheet sa kompletnim prikazom.

Dali netko zna kako popraviti stvar.

Na drugom kompu s istim Ecel-om istu datoteku otvam iz prve.

 

 

RedHill čet 2.11.2023 11:30

da ne otvaram novu temu bezveze, mi od Erste Banke u firmi dobivamo redovno neke datoteke u xls formatu, ali kad otvorimo te datoteke one se ne prikazuju dobro odnosno nije kao u pdf da bude onako lijepo prikazano kao racun, nego kao neka tablica, ali sve nesta pobrkano i nema konacne sume napisane. Neznam da li ce netko shvatiti sto zelim napisati, probao sam konvertirati u pdf, ali nije pomoglo nista i dalje isto prikazuje. Kao excel tablice, ali sve nesta sifrirano, vamo tamo, bas ono...

Qui-Gon-Jinn čet 2.11.2023 13:14
RedHill kaže...

da ne otvaram novu temu bezveze, mi od Erste Banke u firmi dobivamo redovno neke datoteke u xls formatu, ali kad otvorimo te datoteke one se ne prikazuju dobro odnosno nije kao u pdf da bude onako lijepo prikazano kao racun, nego kao neka tablica, ali sve nesta pobrkano i nema konacne sume napisane. Neznam da li ce netko shvatiti sto zelim napisati, probao sam konvertirati u pdf, ali nije pomoglo nista i dalje isto prikazuje. Kao excel tablice, ali sve nesta sifrirano, vamo tamo, bas ono...

 Imam i ja ERSTE izvode, u tom xls formatu. Otvaram preko Chromea i uredno se sve vidi i printa...

Qui-Gon-Jinn čet 2.11.2023 13:48
RedHill kaže...

nama pise da smo offline ili da je ogranicena povezanost, cak i kad preuzmem i otvorim sa excelom ili necim drugim ili konvertiram u pdf, ne bude dobro

 Probaj ovako. Skini izvod u XLSu, onda ga otvori u Chromeu, idi na printanje ali umjesto pravog printera izaberi "save as PDF" (kao na slici dolje). Kako ti ispadne?

Qui-Gon-Jinn pet 3.11.2023 10:39
RedHill kaže...

kad skinem datoteku, desni klik na istu, otvori u programu, odaberem Chrome, CHrome se otvori, ali mi opet nudi da skinem istu datoteku, wtf xD

 Probaj sa Edgeom, Firefoxom, Operom, ako imaš nešto od tog?