IvanC uto 5.3.2019 20:41
Joximus kaže...

Kako da mi u koloni (V) upisuje te sate iz (R) a ostale dane da kolone budu slobodne?.

Ne znam zađto si sakrio brojeve redova i slovne oznake stupaca?

Bold u tvojem pitanju vjerojatno se odnosi na redove?

Nisi nam rekao kako si došao do datuma u A stupcu, kako si došao dao slovne oznake dana. Je li to format broja prikazan slovima ili je čisti tekst? Puno toga ima nejasno.

 

Probaj korisitit WEEKDAY funkciju i ovu formulu ako A3 sadrži stvarni broj 1 i tako redom.

 

=IF(WEEKDAY(A3;1)=7;R3;"")

 

Ova formula prikazat će rezultat iz stupca R za svaki datum koji predstavlja nedjelju iz stupca A

(btw: nisam znao da još ima naknade za kilometre, mislio sam da su to ukinuli :)

 

 

Joximus pet 8.3.2019 09:33

Nisam namjerno, jednostavno sam tako uslikao ne razmišljajući.

Stvar je u tome da Imam formulu =IF(B7="ned";(M7+P7);"") i ovo radi ako nije kolona B, M i P sa formulom u protivnom ne radi.

Uvu sam isprobao i ne radi, evo nove slike

IvanC pet 8.3.2019 20:11
Joximus kaže...

Stvar je u tome da Imam formulu =IF(B7="ned";(M7+P7);"")

 Nešto mi tu ne štima. Ova tvoja formula bazira se na sedmi redak (Row 7). Pogledaj na slici što ti se nalazi u sedmom redu. U kojoj ćeliji se nalazi ova formula koju si naveo?

 

Daj napiši što sadrže ćelije A14 i B14.

Ima li tu kakva formula ili samo broj formatiran kao tekst ili všto već?

IvanC pet 8.3.2019 20:21
agroburza kaže...

Kad u stupac A upišem broj koji se nalazi npr. u stupcu D, tada da mi stupce B i C u isti red upiše podatke iz stupaca E i F istoga reda,

hvala.

Koristi logičku IF funkciju.

 

Uzmimo da startamo u prvom redu

U B1 upiši formulu =IF($A1=$D1;E1;0) i kopiraj je u C1 (pa sve prema dole).

Kopiranjem ćeš u C1 imati slijedeću formulu =IF($A1=$D1;F1;0)

 

Formula radi slijedeće

Ako je broj upisan u A1 jednak broju koji se nalazi u D1 tada kao rezultat vrati broj iz E1, u suprotnom kao rezultat vrati nulu.

 

Ako nisi upisao nikakav podatak u 'A' stupcu ili pogrešan unos i ako ne želiš nulu kao FALSE rezultat tada u formuli umjesto '0' postavi dva navodnika (""), to znači da će ćelija biti prazna.

ByteLord pet 8.3.2019 23:26

Pozdrav,

 

Trebao bi po ovim vrijdnostima obojati stupac gdje će mi se nalaziti određeni brojevi. Npr. ako mi piše 18,5 da mi oboja bojom gdje piše <20,7, a ako piše 27,7 da oboja bojom gdje piše 26,5-27,8. Kako da to učinim?

Joximus čet 14.3.2019 13:56

List 1, imam u stupcu A: A5:A11 sve datume blagdana;

List 2, u stupcu A su datumi za cijeli mjesec, npr, A3 je 01.04.2013 a onda od A8:A38 datumi vezani za A8=A3, A9=A8+1 itd.

U stupcu B8 imam sate npr. 8:00. Kako dobiti u stupcu C8 isto te sate ali samo u dane blagdana.  

Ajar pet 15.3.2019 09:46
Joximus kaže...

Hvala na pomoći. Uspješno riješena cijela tablica.

Lp.

 poslije 9 (devet!) godina još nisi naučio da se hvali klikom na "hvala" ispod dobročiniteljeva posta jer se ovako ne računa (mislim, vrijedi sikički ali ne i matematički)?! 

Liverpool1892 pet 5.4.2019 17:59

Trebam pomoć oko funkcije VLOOKUP.

 

Imam 3 sheeta u excelu. U prvom i drugom sheetu su imena, i u trećem sheetu trebam dobiti za ta imena da li se nalaze u prvom ili drugom sheetu sa tekstom DA / NE

 

Nikako ne uspjevam to dobiti.

 

U prilogu je i primjer slike kako bih trebao dobiti rezultat. Može netko napisati tu funkciju za jedan primjer?

IvanC pet 5.4.2019 20:04

Probaj (za Excel 2007 i noviji)
btw: U stupcu 'F' su imena kao uvjeti


=IFERROR(IF(F2=VLOOKUP(F2;Sheet1!$A$1:$A$20;1;FALSE);"DA";"NE");"NE")

=IFERROR(IF(F2=VLOOKUP(F2;Sheet2!$A$1:$A$20;1;FALSE);"DA";"NE");"NE")

BMT sub 10.8.2019 16:07

Imam jedan neobičan (polu)problem (nije problem, ali me iritira) u Excelu 365 za Windowse.

 

Dakle, ako u tablici promijenim font u nekim ćelijama s Calibrija na neki drugi, dok upisujem vrijednost u ćeliju, oblikovanje mi vrati font na Calibri. Nakon završetka unosa u ćeliju pomicanjem iz te ćelije u drugu, oblikovanje mi se vrati na ono koje želim. Promjena fonta je privremena i traje samo tijekom upisa.

Napominjem da mi je Calibri defaultni font.

Otvorim li istu datatoteku u Officeu 2016 na drugom računalu, sve radi kako treba.

Opcija instaliranja Officea 2016 na računalo s Officeom 365 mi nije prihvatljiva s obzirom da za Office 365 imam pravo na nekoliko besplatnih licenci dok računalo s Officeom 2016 nije moje. Također, opcija mijenjanja defaultnog fonta mi nije prihvatljiva jer onda bih to morao raditi svako malo i ne bi mi riješilo problem čim bih koristio barem dva različita fonta na istom listu.

 

Unaprijed hvala na sugestijama.

BMT ned 11.8.2019 16:09
mario.L_hr kaže...
Zašto ne pokuša koristiti stylove? Podesi željeni format u stylu (veličina, tip fonta, dodatna oblikovanja, poravnavanje, obrub i drugo) i primjeni ga na željene ćelije.

Ne pomaže.

Hexfire uto 13.8.2019 16:45

Pozdrav ljudi, molim pomoć.

 

Imam nekoliko excel fileova koji su jednako strukturirani, ali svaki sa drugačijim imenom i upisanim podacima. Zanima me mogu li se ikako izvući podaci koji mi trebaju iz tih fileova i prenijeti u zaseban excel file.

 

Zasad sam pronašao macro na webu kojim mogu sve fajlove importati u jedan excel file kao worksheetove. A sad bih trebao iz svih tih worksheetova prebaciti određene podatke u "glavni" worksheet. Dio podataka je brojčani, dio tekstualni i svaki worksheet ima drugačiji naziv. Ako je baš neophodno, mogu ih renameati u Sheet1, Sheet2, Sheet3... Znači da excell uzme npr polja B3, G6, J8 po svim worksheetovima i kopira jedan ispod drugog u glavni worksheet. 

 

Ako treba dati još neke detalje ili je nejasno pitajte.

 

Bezuspješno sam guglao jučer, pa eto da pitam pametnije od sebe.