Tvrdi i optički diskovi

Tema za odabir tvrdih diskova

IvanBrekalo sri 17.7.2019 10:56

p300 je extremni grand-prix i best-buy u jednom, osim ak mislis uzeti za 20kn drasticno sporiji i nepouzdaniji disk, slobodno😎.
Ovo kaj Mladen veli da nema drasticno losih serija je totalna dezinformacija. Kolega mi ima najvecu firmu za spasavanje podataka p300 je u samom vrhu po brzini i pouzdanosti, provjereno.(u 3g nije na spasavanje dosao niti jedan primjerak) A i imas kvartalne izvjestaje megakorporacija o hdd. Ima ih od doslovno pokvarenih cim ga upalis do pouzdanih da na tisuce komada ne prdne niti jedan ni nakon godina koristenja.

Mladen sri 17.7.2019 11:14
martin999 kaže...

Hvala vam na savjetima.

 

Jos cu malo procesljati webshopove, no trenutno mi je glavna opcija Toshiba p300 3 TB za oko 560kn - to mi se cini ko dobar deal

Da, ok je disk i dobra cijena. Ugradio sam ih nekoliko, a 2 su i u jednom file-serveriću 24/7 već preko 2 godine i sve ok.

 

Mladen sri 17.7.2019 11:20
IvanBrekalo kaže...
p300 je extremni grand-prix i best-buy u jednom, osim ak mislis uzeti za 20kn drasticno sporiji i nepouzdaniji disk, slobodno😎.
Ovo kaj Mladen veli da nema drasticno losih serija je totalna dezinformacija. Kolega mi ima najvecu firmu za spasavanje podataka p300 je u samom vrhu po brzini i pouzdanosti, provjereno.(u 3g nije na spasavanje dosao niti jedan primjerak) A i imas kvartalne izvjestaje megakorporacija o hdd. Ima ih od doslovno pokvarenih cim ga upalis do pouzdanih da na tisuce komada ne prdne niti jedan ni nakon godina koristenja.

O koliko uzorku se radi, odnosno što je po tebi drastično loša serija ? 1, 5, 10% ?

Da skupiš i ovih par velikih firmi kod nas to je još uvijek manje od statističke pogreške.

Čak i oni reporti od Blazea nisu nešto čemu treba slijepo vjerovati jer ovisi i o okolini i uvjetima rada, ali na koncu najviše o sreći ... generalno, svi se kvare, pitanje samo u kolikom postotku i da li ćeš baš toga ubosti :).

 

 

rambox čet 25.7.2019 15:48
martin999 kaže...

Hvala vam na savjetima.

 

Jos cu malo procesljati webshopove, no trenutno mi je glavna opcija Toshiba p300 3 TB za oko 560kn - to mi se cini ko dobar deal

 Je Toshiba je ok, ali obavezno uzmi u obzir ovo kaj sam napisal na dolnjem linku.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/komentari-lanaka-bughr/smisla-koristiti-mehaniki-disk-rastere/269689.aspx?page=0&jumpto=5950227&sort=asc&view=flat

 

Na kraju onako reda radi, Seagate HDD smeče prve klase s pohvalom.

 

https://www.youtube.com/watch?v=6b0JcNqkZrk

 

 

tomekbeli420 uto 3.9.2019 18:26

Pozdrav

 

Evo trebao bih preporuku za HDD za svoj PC.

Namjena uglavnom gaming.

 

Zasad su mi za oko zapeli

WD Blue 7200 RPM 1 TB

Seagate BarraCuda 1 TB

 

Više naginjem prema WD Blue jer je malo jeftiniji (bar ono što sam gledao na nabavi net). Također sam razmišljao da uzmem neki od WD Black ili Seagate FireCuda, ali mislim da mi se to ne isplati s obzirom da je skuplje, a uz planirani HDD imam i SSD Kingston A400 120 GB tako da ne znam vrijedi li dati više novaca za brži HDD.

Što vi mislite?

CPU sri 4.9.2019 13:58
tomekbeli420 kaže...

Pozdrav

 

Evo trebao bih preporuku za HDD za svoj PC.

Namjena uglavnom gaming.

 

Zasad su mi za oko zapeli

WD Blue 7200 RPM 1 TB

Seagate BarraCuda 1 TB

 

Više naginjem prema WD Blue jer je malo jeftiniji (bar ono što sam gledao na nabavi net). Također sam razmišljao da uzmem neki od WD Black ili Seagate FireCuda, ali mislim da mi se to ne isplati s obzirom da je skuplje, a uz planirani HDD imam i SSD Kingston A400 120 GB tako da ne znam vrijedi li dati više novaca za brži HDD.

Što vi mislite?

 Ja sam imao WD Blue 1TB 7200rpm i bio sam prezadovoljan sa njim. Držao sam i igrice na njemu. Nikad nikakvih problema!

kekec01 sri 11.9.2019 23:53

Pozdrav svima. Uzet ću dva ssd-a od 250GB za dva laptopa. To je i više nego dovoljno za OS i još neke stvari. Plan je bio i uzeti jedan veliki vanjski disk od 1TB (meni je to veliko ;-) ) za pohranu, međutim ostat će mi dva HDD-a od laptopa, jedan od 500gb a drugi od 450gb tako da ne vidim smisao kupovine externog diska. E sada dolazi glupo pitanje....wait for it....s obzirom da se ne razumijem u računala iako si sve radim sam od OS-a, slaganja konfi itd... externi diskovi nisu zapravo ništa drugo do običnih hdd-a u kutijama/kučištima/ladicama. Evo glupo pitanje......Kako da ja spojim te Hdd-ove od laptopa sa laptopom ako je van njega? Kupim neko kučište ili...?? Ili da Vas ne maltram nego kupim gotovi externi disk ;-)))  

kekec01 ned 15.9.2019 14:59
Widowmaker pon 16.9.2019 22:24

 Jeste samo bi ti preporučio da uzmeš nekog provjerenog proizvođača kao npr ovo:

https://www.aliexpress.com/item/32796549209.html?spm=2114.12010612.8148356.1.2d9838e2Xb6OVv

Isti model kao onaj iz Linksa koji sam ti linkao u prošlom postu samo u pola cijene.

evincar pon 30.9.2019 11:59

Pozdrav,

 

imam WD Black 1TB cca 6 godina te je stalno popunjen (inače jako sam zadovoljan sa njim).

 

Treba mi storage za filmove/serije/igre i sl. te se dvoumim između Toshiba P300 3TB (570kn) i  WD Red 4TB (950kn).

Da li WD Red vrijedi toliko više novaca u odnosu na Toshibu?

Mladen pon 30.9.2019 16:19
evincar kaže...

Pozdrav,

 

imam WD Black 1TB cca 6 godina te je stalno popunjen (inače jako sam zadovoljan sa njim).

 

Treba mi storage za filmove/serije/igre i sl. te se dvoumim između Toshiba P300 3TB (570kn) i  WD Red 4TB (950kn).

Da li WD Red vrijedi toliko više novaca u odnosu na Toshibu?

Oba se mogu pokvariti bilo kad ... ovisi o tebi, koliko ti vrijedi 1TB i 1 godina garancije više ?

 

 

 

tommmyyy sri 29.1.2020 11:25

Pozdrav, može preporuka 2.5" HDD-a za laptop (storage za glazbu/filmove uz već postojeći SSD). Vulgaris pretragom izbacuje Toshiba L200 i Seagate Barracuda kao najpovoljnije. Poželjno da je što tiši i hladniji u radu. Može i strani shop-ovi. Hvala!

Nisam Ja,Nisi Ti pon 10.2.2020 17:03

Pozdrav ljudi.

 

Trebam preporuku prenosnog HDD-a za laptop(512 GB - 1 TB). Laptop mi većinom služi za gaming. Pošto se ne razumijem baš, dal će biti kakav pad u performansama zato jer će se igre nalaziti na vanjskom HDD-u. Znači nije mi bitna brzina učitavanja ko na SSD-u, samo mi je bitno da nema pad u performansama, da igre normalno rade... ili to nema uopće veze ako se pokreću sa vanjskog HDD-a?

 

Hvala :)