Tvrdi i optički diskovi

Tema za odabir tvrdih diskova

HCMAA čet 27.9.2018 16:44

U ponedjeljak mi stiže transcend store jet 4TB...externi 2.5...to mi je drugi od transcend....isti takav ali od 2TB kupio prije dvi godine...bez ikakvih problema do sada...jedino transcend daje 36 miseci garancije...ostali 24...kućište sa da lako rastaviti i lako se odvoji HDD od elektronike...tako da u slučaju da rikne elektronika...disk možeš koristiti... Gledao sam i ovaj od Seagate 6TB za istu lovu...ali onda bacim oko što kaže Google...i onda ispadne da od svih tih dostupnih externih diskova transcend store jet ima najbolje ocjene od korisnika

HCMAA pet 28.9.2018 19:05

Na kojoj god domaćoj stranici gledao, Seagate je uvik na 24 miseca garancija....s tim da za seagate uvik mi odzvanja bad quality....
Sistemski od wd black 320 GB....i nakon 11 godina radi kao novi....wd green 1.5TB,8 godina i dalje vrti.... Samsung eksterni 3.5 od 2TB...7 godina i dalje kotrlja....transcend storejet 2TB sad u studenom 2 godine:)....i sad ovaj za par dana od transcend storejet 4TB...skidam...nešto pogledam...ne brišem.... čekam kupnju novog Tv.a....da to sve pogledam....nebi još ovaj kupio...ali ostalo mi samo 1GB praznog prostora:)...a već imam nove stvari za skinuti.....a tek sad kad skinem štogod u 4K rezoluciji...za novi Tv kada kupim....bude li neka posebna akcija na ovaj novi mi HDD...možda kupim još jedan,ali samo ako bude na nekoj ludoj akciji....sad sam platio 1070kn....recimo kad bi za Black Friday cijena otišla 20% u minus

Wayto XD sub 6.10.2018 19:54

Treba mi izbor novog diska za filmove i igre i svakake gluposti koje pozelim skinuti..izdvojija sam ova tri:

 

Toshiba P300 2TB 3.5"

https://www.centro.hr/toshiba-p300-2tb-3-5.aspx?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

HDD 2TB WD Blue, 3.5", 5400RPM

https://www.adm.hr/hdd-2tb-wd-blue-35-5400rpm-64mb-cache-sata3-wd20ezrz/09977/product/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

HDD 2TB Seagate BarraCuda, 3.5", 7200RPM

https://www.adm.hr/hdd-2tb-seagate-barracuda-35-7200rpm-64mb-cache-sata3-st2000dm006/88046/product/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

ili da uzmen ovaj od 3tb koji me jako privlaci jer mu cijena nije puno veca

Tvrdi Disk Toshiba P300 3TB 3.5"

https://www.centro.hr/tvrdi-disk-toshiba-p300-3tb-3-5.aspx?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

KOJI je po vama brzinom i pouzdanoscu najbolji izbor.

Stvarno mi treba pomoć el se iskreno u diskove sto se tice brzine i kvarova slabo razumin.

 

crazy_luđak ned 7.10.2018 21:04
Sandi4 kaže...

Da li neki od ova tri diska NEMA ono agresivno parkiranje glava svakih osam sekundi ili su svi ovi jeftinjaci takvi?

 

Western Digital Blue 2TB

Toshiba P300 2TB

Seagate Barracuda ST2000DM006 2TB

 

 Pod "igre" misliš da ćeš većinom igrati igre instalirane na tom disku (performanse) ili gomilati instalacije igara i filmova (kapacitet)?

 

AKo ideš na igranje igara, uzmi disk na 7200 rpma, ne npr. ovaj Blue na 5400 (brža vrtnja diska = veće performanse)

metallic sri 17.10.2018 20:36

Sori na upadu, ali nisam to skuzio iz tvoje poruke.

Gle, uvik mogu imati razlicitu reviziju diska pod istim imenom. Mogu imati kompletno različit stari i novi model takodjer. 

Nista ne mozemo znati dok nemamo proizvodjacev kodni naziv.

Nekada prodavač ne zna da imaju isti disk, ali od različitog dobavljača, jer je pod različitom cijenom.

Iako kod Hard diska nema velikih promjena u seriji, zna se i dogodit nesto bitno, kao promjena rpm, broj ploca...itd.

Dex.pwn sub 20.10.2018 02:10

Pozdrav lege,

trenutno imam nekakav malo jači krš od kompa, uglavnom vidite pod "Moj PC". Primjetio sam da je HDD, koji je inače WD N/A model(jedino šta znam je da ima 16MB keša i mislim da čak nije ni 7200rpm već 5400), dosta spor(star je sedam godina). Recimo kad ugasim Fortnite treba mu oko pola minute do minutu da bude ponovno upotrebljiv(znači tolko je spor). Pa sad me zanima dali bi nekakav upgrade na jači HDD(nema se za SSD) bila dobra opcija? Mislim da je matična SATA-II. Konfa je dosta stara no drži se(PC mi je za programiranje, igranje, YT i tak..).

Trenutno samo gledam Links(zbog nabave) pa sam u njihovom web shopu napravio filter. Dali mi možete preporučiti neki dobar(da opet izgura 5+ godina) HDD a da je bolji od ovog.

Nije bitno jel 1TB ili 500GB. Naravno da je što jeftiniji(da imam keša uzeo bi SSD odma, pa zapravo cijeli komp )

 

Link

 

 

@Treutni HDD je WDC WD5000AAKS-00UU3A0

Zahvaljujem

crazy_luđak ned 21.10.2018 00:55
Dex.pwn kaže...

Pozdrav lege,

trenutno imam nekakav malo jači krš od kompa, uglavnom vidite pod "Moj PC". Primjetio sam da je HDD, koji je inače WD N/A model(jedino šta znam je da ima 16MB keša i mislim da čak nije ni 7200rpm već 5400), dosta spor(star je sedam godina). Recimo kad ugasim Fortnite treba mu oko pola minute do minutu da bude ponovno upotrebljiv(znači tolko je spor). Pa sad me zanima dali bi nekakav upgrade na jači HDD(nema se za SSD) bila dobra opcija? Mislim da je matična SATA-II. Konfa je dosta stara no drži se(PC mi je za programiranje, igranje, YT i tak..).

Trenutno samo gledam Links(zbog nabave) pa sam u njihovom web shopu napravio filter. Dali mi možete preporučiti neki dobar(da opet izgura 5+ godina) HDD a da je bolji od ovog.

Nije bitno jel 1TB ili 500GB. Naravno da je što jeftiniji(da imam keša uzeo bi SSD odma, pa zapravo cijeli komp )

 

Link

 

 

@Treutni HDD je WDC WD5000AAKS-00UU3A0

Zahvaljujem

 Od navedenih uzmi Blue, al za te pare (300injak kn) možeš nabavit i SSD od 250gb 

Dex.pwn ned 21.10.2018 01:15
crazy_luđak kaže...
Dex.pwn kaže...

Pozdrav lege,

trenutno imam nekakav malo jači krš od kompa, uglavnom vidite pod "Moj PC". Primjetio sam da je HDD, koji je inače WD N/A model(jedino šta znam je da ima 16MB keša i mislim da čak nije ni 7200rpm već 5400), dosta spor(star je sedam godina). Recimo kad ugasim Fortnite treba mu oko pola minute do minutu da bude ponovno upotrebljiv(znači tolko je spor). Pa sad me zanima dali bi nekakav upgrade na jači HDD(nema se za SSD) bila dobra opcija? Mislim da je matična SATA-II. Konfa je dosta stara no drži se(PC mi je za programiranje, igranje, YT i tak..).

Trenutno samo gledam Links(zbog nabave) pa sam u njihovom web shopu napravio filter. Dali mi možete preporučiti neki dobar(da opet izgura 5+ godina) HDD a da je bolji od ovog.

Nije bitno jel 1TB ili 500GB. Naravno da je što jeftiniji(da imam keša uzeo bi SSD odma, pa zapravo cijeli komp )

 

Link

 

 

@Treutni HDD je WDC WD5000AAKS-00UU3A0

Zahvaljujem

 Od navedenih uzmi Blue, al za te pare (300injak kn) možeš nabavit i SSD od 250gb 

 

 

Koji to SSD? Da nije neka žnj marka. Gledao sam 850 EVO 250GB(za sistem samo) no on je preko šesto kuna(bar je bio kad sam gledao).

Na taj HDD planiram stavit sistem i igre.

trube pet 26.10.2018 17:07

pozz svima

ovako tražim hdd od 6tb za backup

kojeg mi vi preporučate,gledao sam ove wd-ove al ima masu serija,neka red,gold,purple,blue,black sad koju mi vi preporučate

Brzina mi nije bitna,garancija čim više to bolje i to je uglavnom to šta tražim

gocc01 pet 9.11.2018 10:52

Ekipa treba mi neki eksterni disk koji bi bio spojen isključivo na telku za snimanje. Dal uzet prijenosni 2,5 ili bolje 3,5 sa napajanjem pošto će imat puno ciklusa paljenja gašenja a možda mora bit i cijelo vrijeme u pogonu. 

 

Sad su akcije u tijeku pa da ulovim nekaj pametno 

sosta pet 9.11.2018 11:48

Obrati pažnu na maksimalnu struju koju može dati USB port na tvom tv-u, meni na mom ne radi nijedan 2,5 disk, dok USB stickovi rade. Nisam pokušavao s Y kabelom ili ladicom s napajanjem jer mi to i nije previše bitno. Doduše, moj je tv već stariji, moguće da na novijim ne moraš brinuti o tome.