DangerousB čet 12.9.2019 21:12

Izvininjavam se odmah ako sam fulio pod temu! Znaci uzeo sam danas nvme kingston a2000 250gb i ubacio na plocu! Do tad sam koristio samsung ssd 850 i imao hdd 1tb. Nisam nista dirao po biosu kada sam ubacio nvme odmah sam instalirao windows na njega i nakon istalacije se pojavio please wait a moment i vrti se krug i nista se ne desava! poslije toga sam iskljucio stari ssd i hdd i pokusao ponovo ali isti problem se desava! Jel moram nesta u biosu da promijenim? U biosu preopozanje nvme ali ne znam sta dalje uciniti! pozz

DangerousB čet 12.9.2019 21:26
FakeDeath kaže...

Prvo napravi update biosa na ploči. Zatim instaliraj nove windowse bez dodatnih diskova.

 Uradio sam zadnji update za plocu! (Nisam onu beta veziju) i pokusavam evo vec 3-4 puta bez ostalih diskova ali opet nece samo se vrti please wait a.moment

dennocro pet 13.9.2019 08:41

ja imam isto nvme i nisam imao problema niti sam bios dirao, prije toga bio na SSD ugasio ga i instalirao na novi, te ovaj nakon toga formatirao.

 

meni je problem da mi jedan hdd ne prepozna, imam nmve i 2xssd te hdd, hdd radi ssd ne radi, zamjenim kablove onda obrnuto nikako da mi sve radi istovremeno. bi pomogao update biosa ili je nes drugo u pitanju

Minneyar pet 13.9.2019 08:50
dennocro kaže...

ja imam isto nvme i nisam imao problema niti sam bios dirao, prije toga bio na SSD ugasio ga i instalirao na novi, te ovaj nakon toga formatirao.

 

meni je problem da mi jedan hdd ne prepozna, imam nmve i 2xssd te hdd, hdd radi ssd ne radi, zamjenim kablove onda obrnuto nikako da mi sve radi istovremeno. bi pomogao update biosa ili je nes drugo u pitanju

 Moze bit ili do kablova ili su otisli neki SATA portovi, imao sam oba slucaja...