The_Fichek pon 25.11.2019 19:28
StevoDuja kaže...
hahhaajaads kaže...
bloodborne kaže...

imate neku preporuku za ssd 512gb 600-700kn za moju konficu ? stari jos iz proslog pc-a mi riknuo i sad sam u blagdanskoj potrazi u vrijeme snizenja.

 https://www.ekupi.hr/SSD-ADATA-512GB-SX8200-Pro-PCIe-M2-2280-1369729.aspx?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 Uzeo jedan komad dok je bio na akciji, mali raazvaaljujee:

 

Wtf, je li moguce da CrystalDiskMark 7.0.0 tolko dize rezutlat naspram 6.0.2: 

https://www.bug.hr/forum/topic/benchmark/top-hddssd-benchmark--bughr/82602.aspx?page=5&jumpto=5971267&sort=asc&view=flat

U svakom slucaju best buy NVMe SSD.. Btw. cijena istog je pala ispod 550kn samo jednom, u slucaju BlackFriday akcije u Ekupi + popust na placanje ZABA-om ili Amexom, znaci za dodatni 9-10%, tj. na 500kn.

clutch uto 26.11.2019 21:31

Bok,

 

kakav je Kingston A400 480GB u usporedbi s Crucial MX500 i Samsungom 860 EVO, oba 500GB?


Vidim da će Kingston bit na popustu u Mikronisu za 300kn, a ovi ostali su oko 550-600 kn.

Nisam neki zahtjevni korisnik, imam otprilike 250GB koje bi držao na ssd-u.

 

Jel se isplati to kupit?

HCgamingCRO pet 29.11.2019 10:53
roby27 kaže...

Da to je dobar ssd, prakticki isti wd black jer sandisk je pod krovom wd-a, imaju isti model samo drugog naziva.

 

Samo pazi jer na to ide jos HR pdv i poštarina. 

 

 

 Super onda,pokusavam se rijesiti ovih mehanickih diskova...

Ma iz njemacke sam sve 5 nema ni postarine na ovo

djigibao pet 29.11.2019 12:09
bloodborne kaže...

cini mi se da sx8200 ne bude isao na popust za bf tak da jbg idem danas po njega da izbjegnem guzvu.

 

Edit: mali je tu

 

@hahhaajaads hvala za preporuku 

 

...ne znam koliko si ga platio, u Futura-it je po 555kn

JozoBozo121 pet 29.11.2019 14:28

Ja sam uzeo ovaj SanDisk SSD Plus od 1TB za igre i ovako manje bitne stvari. Isplao me 90 eura sveukupno, nisam se htio previše zamarati recenzijama jer obično još budem neodlučniji nakon toga. OS mi je na EVO 860 od 500GB, a igre na jednom 240GB Adata, sad ću zamijeniti bučni WD Caviar Black od 2TB ovim i riješiti se te buke u sobi.

TheMrCro123 pet 29.11.2019 16:49

Lijepi moji/moje, molio bih vas za pomoc, tj. za preporuku SSD-a...

Nesta od SATA rjesenja (MBO me ogranicava ), kapacitet 1TB, nemam odredjen budjet...

Uzimam jos neke stvari u futuri (pa ako bi mogli pogledat njihovu pokudu, imaju i neke akcijseke ponude za BF), ali ako imate neku bolju ponudu negdje drugdje prijedlozi su dobrodosli.

Unaprijed hvala! 

bloodborne pet 29.11.2019 22:28
djigibao kaže...
bloodborne kaže...

cini mi se da sx8200 ne bude isao na popust za bf tak da jbg idem danas po njega da izbjegnem guzvu.

 

Edit: mali je tu

 

@hahhaajaads hvala za preporuku 

 

...ne znam koliko si ga platio, u Futura-it je po 555kn

 660 u hg šrotu. Nisam trazio van nabave tak da bananko.

 

 Hmm, mali ide ispod grafulje. Zanimljivo.

CyberDemonVZ pet 6.12.2019 15:34

Kod opisa WD Blue SSD-a piše da je OK, prosječan sa SATA SSD, dobar izbor za cijenu....

 

Za Intel 660p se piše da je jako loš za NVMe, da je dokaz da su SSDi sve lošiji... 

 

ALI 2 TB vezije oba diska koštaju skoro pa isto, čak je i 660p neko vrijeme na Amazonu bio i jeftinij. I koliko god bio loš, ipak je NVMe, a Blue samo SATA.

 

Ako mi treba nešto samo za snimiti gore igre i slike, ne bi li 660p bio puno bolji izbor (pogovoto ako imaju istu garanciju)?

Ima li nešto što mi je promaklo?

miki1981 pet 6.12.2019 16:17
CyberDemonVZ kaže...

Kod opisa WD Blue SSD-a piše da je OK, prosječan sa SATA SSD, dobar izbor za cijenu....

 

Za Intel 660p se piše da je jako loš za NVMe, da je dokaz da su SSDi sve lošiji... 

 

ALI 2 TB vezije oba diska koštaju skoro pa isto, čak je i 660p neko vrijeme na Amazonu bio i jeftinij. I koliko god bio loš, ipak je NVMe, a Blue samo SATA.

 

Ako mi treba nešto samo za snimiti gore igre i slike, ne bi li 660p bio puno bolji izbor (pogovoto ako imaju istu garanciju)?

Ima li nešto što mi je promaklo?

Ma 660p je QLC a Blue je TLC...pa je u tome fora. Ne stignem sad izguglat endurance za jednog i drugog ali ako se dobro sjećam sa predstavljanja, mislim da 660p ima manje od polovice endurancea TLC-a.

Svakako je brži, ima i odlično riješen pametni SLC cache pa dugo zadržava visoke brzine, i sve tako nešto, samo ga endurance ja mislim ubija.

QLC ssd su jako dobri za storage, jer tek u višim kapacitetima pokažu nižu cijenu u odnosu na dobre TLC-ove. I ako ih koristiš za storage onda endurance pada u vodu.

A ono što bi trebalo provjeriti je koliki je endurance ta dva diska, mislim da će Blue imati dvostruko viši, ako ne i još viši od toga. I eventualno da li Intelovo jamstvo pokriva 5 godina, ili pokriva 5 godina ili određenu količinu podataka. AKO je ovo prvo onda je cool za kupiti, ako je ovo drugo onda definitivno samo za storage disk.

miki1981 pet 6.12.2019 18:48
CyberDemonVZ kaže...

Hvala!

Vele ovak:

https://ark.intel.com/content/www/us/en/ark/products/149403/intel-ssd-660p-series-2-0tb-m-2-80mm-pcie-3-0-x4-3d2-qlc.html

https://shop.westerndigital.com/products/internal-drives/wd-blue-3d-nand-sata-ssd#WDS250G2B0A

 

Intel:

Endurance Rating (Lifetime Writes)400 TBW

 

WD:

up to 600 TBW (terabytes written)

 

 

Prema svemu što vidim na netu treba bi biti veća razlika.

 Pa Blue ima 50% više, nije to malo, ali da, i ja sam se nekako sjećao da su razlike bile veće s predstavljanja, očito se krivo sjećam :).

Anyway... onda realno to i nije neki problem dok god se neće koristiti za neke extremne stvari taj 660p i po tome vrijedi razmisliti o njemu. Za sve uobičajeno će biti brži i bolji od Blua.

Valentin17 ned 8.12.2019 19:45
CyberDemonVZ kaže...

Ima li nešto što mi je promaklo?

Oprezan budi jako kod odabira.

Ako ja tumačim specifikaciju tvoje ploče ispravno, drugi M2 SSD bi ti trebao biti SATA, ne NVME, budući da već imaš NVME Samsung 970 Evo.

Možda se varam, ali svakako si ovo provjeri detaljnije prije kupnje.

 

EDIT:

A ako pogledam tablicu iz uputa, tu piše da mogu ići dva PCI-E SSDa, samo gubiš dva SATA utora.

CyberDemonVZ ned 8.12.2019 19:50
Valentin17 kaže...
CyberDemonVZ kaže...

Ima li nešto što mi je promaklo?

Oprezan budi jako kod odabira.

Ako ja tumačim specifikaciju tvoje ploče ispravno, drugi M2 SSD bi ti trebao biti SATA, ne NVME, budući da već imaš NVME Samsung 970 Evo.

Možda se varam, ali svakako si ovo provjeri detaljnije prije kupnje.

 Hvala!

 

A u uputama piše ovo: