CyberDemonVZ čet 23.5.2019 10:59
chupa206 kaže...

iskustva sa SAMSUNG 970 Evo NVMe M.2? planiram uzet 250 gb 

 A gle, trenutno jedan od najbržih SSD-ova na tržištu.

U svakodnevnom korištenju nećeš vidjeti razliku između njega i normalnog, dva - tri puta jeftinijeg SATA SSDa  Al će testovi biti opaki 

 

Aha, i užasno jako se grije kod kopiranja ogromnih fajlova. Ali, vjerojatno je napravljen da to izdrži :)

Zelja sri 12.6.2019 09:02

Nikakav predlog?

Može i model od 500 gb do 60 eur max?

Jel UV 400 dosta lošiji od Crucial MX 500 i 860 EVO?

Kakvi su Adata SSD-ovi ova SU serija,mislim pouzdanost i brzine?

Kakva je Crucial BX serija,po pouzdanosti i brzinama?

miki1981 sri 12.6.2019 17:55
ibme74 kaže...

Here we go again 

 Ma sve ovisi o potrebama i cijeni...ako je mala razlika u cijeni, MX ima dulje jamstvo i bolje performanse svakako u RL, ali ako je razlika u cijeni osjetna a potrebe su "prosječne" onda nema baš smisla plaćati više...

Ali da...same ol` story

ibme74 sri 12.6.2019 18:14
miki1981 kaže...
ibme74 kaže...

Here we go again 

 Ma sve ovisi o potrebama i cijeni...ako je mala razlika u cijeni, MX ima dulje jamstvo i bolje performanse svakako u RL, ali ako je razlika u cijeni osjetna a potrebe su "prosječne" onda nema baš smisla plaćati više...

Ali da...same ol` story

 

Ma nisi skuzio zasto sam to napisao, bio je na temi za grafe ili slaganje računala uspamao tri stranice jer nije mogao odluciti između gtx1660ti i rtx2060 iako mu je sve bilo objasnjenp 15 puta a vidi msad ce opet ista stvar biti sa SSD-om

Mladen sri 12.6.2019 18:24
Zelja kaže...

treba mi za laptopa,trenutni HDD je debljine 9mm,a MX500 je 7.5 mm.

Ne znam da li bi onda trebao uzeti i SSD debljine 9mm?

 

Standard je 7 ili 9.5mm a ne kao što si napisao.

Kod većine SSDa (MX500 sigurno) u retail pakiranju dolazi i plastični adapter, odnosno okvir koji, ako je potrebno, "popuni" prostor do 9.5mm debljine.

 

Repko sub 15.6.2019 15:15

Pozz,

 

Ne znam koliko je ovo aktivna tema, pa evo ovdje pitanje.

 

Imam problem sa m.2 ssd-om WD 120GB, bios ni windows ga ne prepoznaju.

Jel moguće da sam kupio krivi ssd, da ne odgovara za taj laptop? 

 

Laptop je Lenovo y520 15KIBN

 

LP

 

EDIT:

 

taj WD je SATA, a laptop podržava PCI-e, kupio sam krivi SSD 

ED63 čet 20.6.2019 18:31

lenovo jos od mog modela Y700 ima m.2 utor koji je nvme a ne sata

ja ga uzeo pocetkom 2017...

i prije kupovine i tokom kupovine sam davio u ducanu koji je tip m.2 da ne kupim krivi ssd

znas onu dvaput mjeri jednom rezi?

dvaput pitaj jednom kupuj

Repko čet 20.6.2019 19:23

Što je najjače, kupio sam prije godinu i pol 960 EVO 250GB, u hg shopu gdje su mi odmah to stavili u laptop (u međuvremenu je to riknilo). I sad dođem u Links, kažem da treba neki najjeftiniji m.2 SSD (tad nisam znao još za razliku sata i pcie kod m.2) i pitaju oni koji točno, ja kažem nemam pojma, imao sam prije 960 EVO m.2, i oni kaže ma ide ti taj Western Digital sigurno i ja kupim njega  ugl. veliki minus za Links Osijek gdje sam već par puta loše prošao. Ostala iskustva u tim trgovinama je okej, samo što su ljudi u Os nezainteresirani.

malo offtopic ali morao sam podijeliti 

MEDO11 pet 21.6.2019 09:37
ED63 kaže...

lenovo jos od mog modela Y700 ima m.2 utor koji je nvme a ne sata

ja ga uzeo pocetkom 2017...

i prije kupovine i tokom kupovine sam davio u ducanu koji je tip m.2 da ne kupim krivi ssd

znas onu dvaput mjeri jednom rezi?

dvaput pitaj jednom kupuj

 

ja sam imao y700 do pred pol godine i u njemu sata m2 ssd, kojeg sam naknadno dokupio jer je laptop dosao samo sa klasicnim hddom. Uredno je laptop radio i bootao preko njega. Mislim da sam negdje procitao kad sam trazio koji ssd kupit, da je u y700 kombinirani kontroler, da se moze koristiti i sata i nvme.

Repko pet 21.6.2019 14:09

Kad se pokidao 960 evo dali su mi potpuno novi, kojeg sam onda odmah prodao. Sad kad razmislim malo u proslost, nije mi to bila bas dobra ideja, ali sam bio vise razocaran i ljut zbog podataka koje sam izgubio.

rambox pet 21.6.2019 14:55
Matozan kaže...

Koji SSD >= 480GB je trenutni BestBuy?

Gigabyte GP-GSTFS31480GNTD

Crucial BX500 CT480BX500SSD1

Neki treći?

Ima li koji sa 5 godina garancije (u kojoj trgovini?) ili samo od 3?

 

 

Samo zelenaš dolazi u obzir, a oko garancije se ne brini 3 godine je i više nego dovoljno.

 

Pazi recimo pametnjakvoč mobovi ili dosta televizora od 1000eura dolaze sa dvije godine garancije.

 

Zna se šta je najbitnije, backup podataka(pogotovo na SSD-u) ili najbitnije podatke uvijek moraš imat barem na dva odvojena fizička medija.Kad imaš dobar backup podataka onda ti se fučka za garanciju to sigurno.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/ostale-hardverske-teme/popusti-akcije-dobre-ponudehardver-po/147743.aspx?page=229&jumpto=5834750&sort=asc&view=flat

miki1981 sub 22.6.2019 10:19
Repko kaže...

Kad se pokidao 960 evo dali su mi potpuno novi, kojeg sam onda odmah prodao. Sad kad razmislim malo u proslost, nije mi to bila bas dobra ideja, ali sam bio vise razocaran i ljut zbog podataka koje sam izgubio.

 Znam da ne treba ponavljati nikome pa ću samo reći: backup, backup, backup.

 

Backup.

miki1981 sub 22.6.2019 10:26
rambox kaže...
Matozan kaže...

Koji SSD >= 480GB je trenutni BestBuy?

Gigabyte GP-GSTFS31480GNTD

Crucial BX500 CT480BX500SSD1

Neki treći?

Ima li koji sa 5 godina garancije (u kojoj trgovini?) ili samo od 3?

 

 

Samo zelenaš dolazi u obzir, a oko garancije se ne brini 3 godine je i više nego dovoljno.

 

Pazi recimo pametnjakvoč mobovi ili dosta televizora od 1000eura dolaze sa dvije godine garancije.

 

Zna se šta je najbitnije, backup podataka(pogotovo na SSD-u) ili najbitnije podatke uvijek moraš imat barem na dva odvojena fizička medija.Kad imaš dobar backup podataka onda ti se fučka za garanciju to sigurno.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/ostale-hardverske-teme/popusti-akcije-dobre-ponudehardver-po/147743.aspx?page=229&jumpto=5834750&sort=asc&view=flat

 Ovo boldano, u vezi garancije - nekome je dovoljno, nekome nije...meni je ta izjava totalna glupost. Zašto je 3 godine više nego dovoljno? Zar nije bolje imati 4? Ili 5?

Meni je puno blje imati 5 godina garancije nego 3, na bilo što, osim možda na wc papir...tu mi je svejedno.

Ako modeli sa 5 godina garancije imaju osjetno višu cijenu u odnosu na one s 3 godine onda ovisi o kojem se točno artiklu radi, pa ću ili izabrati 3 ili 5, ako je razlika u cijeni mala onda svakako 5. Ali izjava da je 3 godine i više nego dovoljno mi nikako ne drži vodu.

 

A što se tiče TV-a...to što se prodaju TV-i od 1000 eur sa 2 godine jamstva to ne znači da su pametna kupnja, možda jesu, možda nisu. Ja takav TV osobno nebi kupio...koliko god ga netko prodavao. Kao i npr laptop sa 1 god jamstva...pa ni sa dvije, s obzirom da ima odličan izbor uređaja sa 3 godine jamstva...