Zelja sri 3.4.2019 16:45

Dobro,uglavnom neću imati smanjenje performansi R/W jel tako?

Kad ga instaliram vidiejt ćemo koja će temperatura biti.

Na mojoj ploči se oni ugrađuje tik ispod hladnjaka čipseta i srećom nije blizu grafičkoj.

Iz asusa su mi javili da je navodno ovaj nvme testiran na mojoj ploči i da radi,vidjet ćemo valjda ne lažu.

Kontaktirao sam live suport rekli su da ploča ne podržava onda sam ih zamolio da ga testiraju sa mojom pločom i dobio e-mail da ga podržava.

Sad ne znam kako ga windows 10 prepoznaje i disk managmentu jel kao i klasičan SSD/HDD.

Da li treba da instaliram neki drajver dodatni sem programa Magician?

mariolla79 pon 22.4.2019 07:50
MatJAM čet 25.4.2019 17:34

Pozdrav dečkovi :)

 

Imam neki Hard Disk Tošiba i htio bi malo to upgrejdati, da windows bolje gari :P

Pošto sve mi vi forumaši složili ovu konfu, očito da mi morate izabrati i neki SSD.

 

MSI B150M Bazooka, LGA1151
Intel Core i5-6500,LGA1151
MSI GTX1050Ti Gaming X 4G
DDR4 8GB (1x8) Kings 2133 SAVG
Toshiba 1TB SATA3 32MB 
Napajanje Fortron 600W, Hyper
Zalman Z3 Plus mid tower case

 

Može preporuka za neki SSD do cca 500 kunića, da je kompatibilan s ovom matičnom i da barem ima nekvu reputaciju :)

Ići na neku veću memoriju (120,240,500) ili neku brzinu, ili kaj već, to vi najbolje znate.

I normalno, da ja mogu to zašrafit u kućište.

 

HVALA!

 

Mladen pon 29.4.2019 16:09
alexspalato kaže...

Imam dva nova,nekoristena Samsung SSD od 1tb,sta mislite koliko da trazim novaca trazim kad budu na prodaju

Ako su i 850 Pro kao na linku, ne vrijedi puno više jer osim što ih više nema, njihova zamjena, 860, je bolja i u "običnom" (Evo) i Pro obliku.

Možeš krenuti od nekih 800-850 Kn (20-tak % niže od novog 860) koliko bi možda nekom bilo prihvatljivo da se odrekne garancije.

 

 

 

 

hahhaajaads ned 12.5.2019 16:32
Encyanix kaže...

Koji je bolji odabir? 

 

Edit: Narucen Samsung :) 

Link za samsung 585 kn

 Nije ti bas pametno uzimat kod Extreme Digitala, nedaj boze da ti se nesto dogodi sa ssdom (ili da ti posalju krivu posiljku), potrosit ces zivce, vrijeme i novce... 860 EVO je naravno bolji od MX500, ali MX500 isto tako nije za bacit i isto je kvalitetan a kosta 560kn u normalnom ducanu...

 

Edit: https://www.facebook.com/groups/620275381677684/ - prevareni kupci sa extreme digitala

     https://www.bug.hr/forum/topic/it-trgovine/extreme-digital-iskustva/180539.aspx?page=67&jumpto=5900707&sort=asc&view=flat - iskustva extreme digitala

 

 

Encyanix ned 12.5.2019 22:45
hahhaajaads kaže...
Encyanix kaže...

Koji je bolji odabir? 

 

Edit: Narucen Samsung :) 

Link za samsung 585 kn

 Nije ti bas pametno uzimat kod Extreme Digitala, nedaj boze da ti se nesto dogodi sa ssdom (ili da ti posalju krivu posiljku), potrosit ces zivce, vrijeme i novce... 860 EVO je naravno bolji od MX500, ali MX500 isto tako nije za bacit i isto je kvalitetan a kosta 560kn u normalnom ducanu...

 

Edit: https://www.facebook.com/groups/620275381677684/ - prevareni kupci sa extreme digitala

     https://www.bug.hr/forum/topic/it-trgovine/extreme-digital-iskustva/180539.aspx?page=67&jumpto=5900707&sort=asc&view=flat - iskustva extreme digitala

 

 

 Hvala ti! Otkazao sam narudzbu pa cu sutra otici do lokalnog ducana i uzet MX500 :)

kopler sri 15.5.2019 18:28

Pozdrav, zanima me ima li smisla potrošiti više na mx500, I koji je bolji za svakodnevnu upotrebu kao primary particija za surfanje/gaming?

Još nešto nevezano za temu, da uklonim vibracije od hdd, jel ga dosta staviti u idle u opcijama dok je ssd primary, ili se mora ukloniti skroz?  

Hvala, LP.

ibme74 sri 15.5.2019 18:35
kopler kaže...

Pozdrav, zanima me ima li smisla potrošiti više na mx500, I koji je bolji za svakodnevnu upotrebu kao primary particija za surfanje/gaming?

Još nešto nevezano za temu, da uklonim vibracije od hdd, jel ga dosta staviti u idle u opcijama dok je ssd primary, ili se mora ukloniti skroz?  

Hvala, LP.

 

MX500 je best buy ulozeno-dobiveno.

 

HDD će ti "vibrirati" jedino kada pristupaš nekim podacima na njemu.

HCgamingCRO čet 16.5.2019 18:27
kopler kaže...

Pozdrav, zanima me ima li smisla potrošiti više na mx500, I koji je bolji za svakodnevnu upotrebu kao primary particija za surfanje/gaming?

Još nešto nevezano za temu, da uklonim vibracije od hdd, jel ga dosta staviti u idle u opcijama dok je ssd primary, ili se mora ukloniti skroz?  

Hvala, LP.

 def mx 500.. kad je izasao bio ja identicne brzine kao i 860 evo samo sto 500 gb verija i do 20 eura jeftinija..

sa hdd vibracije je normalno i neizbjezno jel ima fizicku iglu koja udara o diskove pa se tu nista nemoze osim mozda neki cover nabaviti koji bi nekeko to smanjio tipa ovo...

The_Fichek sri 22.5.2019 23:41

Najbolje da osjetis razliku u samo 4mj koristenja. Ja ne primjetim razliku nakon 3g sa Sandisk Ultra II. Taj Samsung ima da traje najmanje 5g bez perf. drop :) Doduse, po meni su NVMe M.2 neisplativi u odnosu na "obicne" SSDe jer kolicina>brzina, ali ako je zbilja potrebna ta brzina sve5. Kupit ga npr. samo za Windows i neke programe je po meni bacanje novaca. Kupit ga za pisanje i citanje hrpe sitnih podataka je oke.