Zdravko132 čet 9.1.2014 17:48

Ovako 5 ili vise godina imao sam seagate-ov 250gb hard disk,uglavnom hardu je prije tjedan ipo-dva dosao kraj ekran se poceo precesto zamrzavati i nije bilo pomoci nego restartati komp koji bi nakon restarta pokazivao plavi ekran te bi se jedva upalio. Na kraju se nije mogao ni upaliti jer je hard otisao skroz. Komp je odnesen na popravak te je u njega stavljen drugi hard disk isto marke seagate samo malo jaci(mislim da se radi o 400gb ,ali nisam siguran) no to nije ni bitno sada, uz novi hard instaliran je i novi windows 7 za razliku od prosloga xp-a. Sad da predjem na problem, doogodilo se dva puta da kada bih igrao igricu(world of warcraft) kompjuter bi jednostavno nakon nekog vremena zamrznuo ekran te bi se u tom trenutku cuo zvuk iz harda. Par puta bi zamrznuti ekran popustio,ali prvi put mi se kompjuter sam restartao i trazio reebot s ovom porukom: "disc boot failure ,insert system disk and press enter" Komp je opet zavrsio na popravku te je majstor jasno govorio da se njemu pali normalno i bez problema te da je vjerovatno ostao cd ili usb neki upaljen u njemu iako sam ja siguran da nije...uglavnom dobio sam komp nazad i sve je radilo ok. Nakon par dana rekoh idem malo odigrati igricu opet i naravno ekran se nakon sat vremena zamrznuo i cuo se opet zvuk iz hard-a kao prvi put neprekidno bip bip bip i restartam ja tako komp opet i naravno on opet pokazuje poruku DISK BOOT FAILURE, INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER. Evo to je problem znaci muci me taj zvuk koji se sada neprekidno cuje iz hard diska bip bip i nemogucnost kompa da se upali, inace od hard diska nije dobivena ni garancija ni nista jer to je "poznanik" od oca mi...sad mene zanima ako netko ima neki savjet ili rjesenje problema jer ovo je drugi put da se meni ovo dogodilo dok igram te ja ispadam krivac zato jer igram tj igrica je uzrok,a iako se nerazumijem previse u kompjutere znam 100% da igrica ovdje nemoze biti krivac.. Ukratko to je to pa evo ako netko moze pomoci ili savjetovati cijenio bi to puno,te ako nesto nisam napisao slobodno pitajte pa napisem,unaprijed hvala i postovanje.

Milka30 čet 9.1.2014 20:59
Zdravko132 kaže...
Ovako 5 ili vise godina imao sam seagate-ov 250gb hard disk,uglavnom hardu je prije tjedan ipo-dva dosao kraj ekran se poceo precesto zamrzavati i nije bilo pomoci nego restartati komp koji bi nakon restarta pokazivao plavi ekran te bi se jedva upalio. Na kraju se nije mogao ni upaliti jer je hard otisao skroz. Komp je odnesen na popravak te je u njega stavljen drugi hard disk isto marke seagate samo malo jaci(mislim da se radi o 400gb ,ali nisam siguran) no to nije ni bitno sada, uz novi hard instaliran je i novi windows 7 za razliku od prosloga xp-a. Sad da predjem na problem, doogodilo se dva puta da kada bih igrao igricu(world of warcraft) kompjuter bi jednostavno nakon nekog vremena zamrznuo ekran te bi se u tom trenutku cuo zvuk iz harda. Par puta bi zamrznuti ekran popustio,ali prvi put mi se kompjuter sam restartao i trazio reebot s ovom porukom: "disc boot failure ,insert system disk and press enter" Komp je opet zavrsio na popravku te je majstor jasno govorio da se njemu pali normalno i bez problema te da je vjerovatno ostao cd ili usb neki upaljen u njemu iako sam ja siguran da nije...uglavnom dobio sam komp nazad i sve je radilo ok. Nakon par dana rekoh idem malo odigrati igricu opet i naravno ekran se nakon sat vremena zamrznuo i cuo se opet zvuk iz hard-a kao prvi put neprekidno bip bip bip i restartam ja tako komp opet i naravno on opet pokazuje poruku DISK BOOT FAILURE, INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER. Evo to je problem znaci muci me taj zvuk koji se sada neprekidno cuje iz hard diska bip bip i nemogucnost kompa da se upali, inace od hard diska nije dobivena ni garancija ni nista jer to je "poznanik" od oca mi...sad mene zanima ako netko ima neki savjet ili rjesenje problema jer ovo je drugi put da se meni ovo dogodilo dok igram te ja ispadam krivac zato jer igram tj igrica je uzrok,a iako se nerazumijem previse u kompjutere znam 100% da igrica ovdje nemoze biti krivac.. Ukratko to je to pa evo ako netko moze pomoci ili savjetovati cijenio bi to puno,te ako nesto nisam napisao slobodno pitajte pa napisem,unaprijed hvala i postovanje.

Zdravko definitivno se slažem sa Valentinom da napraviš dijagnostiku,ali ipak prije svega hajde skini recimo....ovo...i slikaj nam rezultate temperatura!

Eh sada,u toj tvojoj prići mene buni jedna stvar:Kažeš da se hard čuje sa bip,bip,bip!

Još nisam naletio nikada na hard koji se glasa sa BIP!

Zvučnik biosa se glasa sa BIP-om!Hard uglavnom,grebe,"runi",struže...

 

  Bip,bip,bip....ukazuje na visoku temperaturu procesora(bipovi su brzi,kratki i brojni),no u tvome slucaju vjerovatno se komp restartira da bi se ustvari sacuvao od daljnjega oštečenja!

Zaista me zanimaju tvoje temperature,one nam dosta kazu!

Valentin17 kaže...

 

Valentine de Bogati mjenjaj avatara,jer svaki puta pomislim da Ivo odgovara!

Zdravko132 čet 9.1.2014 21:07

Moze napraviti cu to samo neznam kako da upalim kompjuter. Znaci kad god ga palim dolazi mi to da ubacim taj cd i cuje se taj pistavi zvuk iz hdd-a, cak sam probao u biosu staviti da ide boot sa hdd-a znaci da je hdd na prvom mjestu,a ne cd, ali nije bilo efekta i dalje je komp trazio cd. Neznan koji cd treba za to , ako se radi o windowsu mislim da ga neman nijednog na cd-u :( . Ako ima neki drugi nacin rado cu pokusati da ga upalim. Hvala na brzom odgovoru i lijepi pozdrav.

Milka30 pet 10.1.2014 00:21
Zdravko132 kaže...
Moze napraviti cu to samo neznam kako da upalim kompjuter. Znaci kad god ga palim dolazi mi to da ubacim taj cd i cuje se taj pistavi zvuk iz hdd-a, cak sam probao u biosu staviti da ide boot sa hdd-a znaci da je hdd na prvom mjestu,a ne cd, ali nije bilo efekta i dalje je komp trazio cd. Neznan koji cd treba za to , ako se radi o windowsu mislim da ga neman nijednog na cd-u :( . Ako ima neki drugi nacin rado cu pokusati da ga upalim. Hvala na brzom odgovoru i lijepi pozdrav.

Kao što sam i mislio-tebi se ne cuje HDD nego Beep codes od matične,koja ti kaze da nesta ne štima!

 

-Kao prvo bitno je da na kazes kakav se BEEP čuje,Oni se razlikuju na kratke i duge(Bip i Biiip)BTW:Prije kada je sve štimalo cuo si uvjek jedan Kratki BIP kada si palio kompjuter(1 bip sve OK)!

 Bipovi mogu biti 3 duga,1 dugi 2 kratka,beskonacno kratki....svaki upucuje na grešku koja tebe pati!

-Skini lim kučišta i pročitaj nam koji model matične imaš!

-Nažalost tebi su po svemu sudeći "pali Windowsi",bez instalacijskoga CD-a neces puno postići!Osim:

  Male su šanse,ali probaj kada upališ komp,stiskati tipku na tipkovnici F8,trebao bi dobiti izbornik sa opcijom Safe mode...mada mislim da ništa od toga!

 

No prvo ucini ovo što sam ti boldao,pa nam javi!

 

Anchy082 pet 17.1.2014 09:29

Imam problem sa kompjuterom,mislim da je nešto sa HDD.Pre dva dana je odjednom poplavio ekran i ja ga ugasim,kada sam pokušala ponovo,samo se upali i neće da pokrene sistem.Samo se ispiše neka rečenica Boot...ne znam šta,nisam zapamtila.Kada pokušam ući u bios pojavi se crni ekran sa porukom WAIT... i ništa!Prvo sam pomislila da je SATA kabal,pošto je jednom to bilo,ali nije jer sam ga promjenila.Ako uspijem ući u BIOS,ne pokazuje mi HDD a kada pokušam pokreniti sistem posle bipa mi se pojavi ispisani crni ekran sa porukom na dnu HARD DISC ERROR! Pomagajte...

Milka30 uto 28.1.2014 13:55

Nije bas dobro sto ti HDD se ne prikazuje u biosu!

 

Ajd probaj ovako:

-Ištekaj taj hard i satu i napajanje,te ga ponovo ustekaj-provjeri da je spoj dobar-da slucajno nesta nije labavo.

-Probaj promjeniti kabal napajanja,tj ustekaj drugi koji je slobodan ili onaj koji napaja przilicu recimo!

-Neće?

-Izvadi baterijicu biosa,pricekaj 5-7 min,te ju ponovo vrati!

-Javi nam rezultate!

 

Takoder nam je bitno znati koliko je star taj hard,dali se mozda čuo prilikom rada(tiho struganje)-dok je radio! 

 

Nadoveza:Mnogima ce mozda biti glupo,ali provjeri slot na maticnoj gdje je sata od harda ustekana,slotovi su oznaceni brojevima-stavi hard na 1,zna praviti probleme ako je na drugim slotovima!

Anchy082 uto 28.1.2014 14:02

Hvala puno na odgovoru!Pokušala sam to sa hard diskom i SATA ,mjenjala kabal napajanja i ništa...E sad sa baterijicom od BIOSa nisam pokušavala jer ne znam kako izgleda.Ajd molim te napiši koja je to baterija pa ću i to da pokušam.Disk je star jedno 4 godine ali se nije čulo struganje kad radi.I slot je na 1,probala sam na oba pa neće. Hvala ti puno za svajete Milka30!

Milka30 uto 28.1.2014 14:12
Anchy082 kaže...

Hvala puno na odgovoru!Pokušala sam to sa hard diskom i SATA ,mjenjala kabal napajanja i ništa...E sad sa baterijicom od BIOSa nisam pokušavala jer ne znam kako izgleda.Ajd molim te napiši koja je to baterija pa ću i to da pokušam.Disk je star jedno 4 godine ali se nije čulo struganje kad radi.I slot je na 1,probala sam na oba pa neće. Hvala ti puno za svajete Milka30!

Baterijica biosa ti je okrugla i tanka,nalazi se na maticnoj ploći vidi sliku!

 

Vađenjem te baterijice "zablesiras" bios i vratis ga na tvorničke postavke.Ako ju prekratko drzis vani,neces nista napraviti,zato je dovoljno oko 5-7 min.

Ako mozes,vidis li doljnju stranu HDD-a,obično ima malu crvenu lampicu koja svjetli kada je komp upaljen?!(no nije pravilo)

Anchy082 uto 28.1.2014 14:14
Milka30 kaže...
Anchy082 kaže...

Hvala puno na odgovoru!Pokušala sam to sa hard diskom i SATA ,mjenjala kabal napajanja i ništa...E sad sa baterijicom od BIOSa nisam pokušavala jer ne znam kako izgleda.Ajd molim te napiši koja je to baterija pa ću i to da pokušam.Disk je star jedno 4 godine ali se nije čulo struganje kad radi.I slot je na 1,probala sam na oba pa neće. Hvala ti puno za svajete Milka30!

Baterijica biosa ti je okrugla i tanka,nalazi se na maticnoj ploći vidi sliku!

 

Vađenjem te baterijice "zablesiras" bios i vratis ga na tvorničke postavke.Ako ju prekratko drzis vani,neces nista napraviti,zato je dovoljno oko 5-7 min.

Ako mozes,vidis li doljnju stranu HDD-a,obično ima malu crvenu lampicu koja svjetli kada je komp upaljen?!(no nije pravilo)

OK,napraviću to sa baterijicom i provjeriti lampicu na hardu.Javiću da li je uspjelo išta od toga.Hvala još jednom!

ihush uto 28.1.2014 14:22
Anchy082 kaže...

...u bios pojavi se crni ekran sa porukom WAIT... i ništa!..

- odspoji HDD i pokušaj tad upaliti PC, ući u BIOS.. dali se bez HDDa ponaša 'normalno' (osim što nema windowsa...)?

- kvar može biti: HDD, kontroler (chipset-MBO), kabel+kontakt i power. Po svemu 90% da je kvar HDDa.

drugi dio, koji treba testirati bez HDDa, jer mogući problemi su zbog bilo koje komponente. Da bi potvrdila problem s HDDom, treba bez HDDa testirati sistem. Hirens, MiniPE ili linux na CD-DVD-USBu su zgodni. Obaviti par minuta MemTest, vidjeti da CPU+RAM+VGA rade normalno, da npr USB radi normalno (prikapčanjem flash diska i sl) i tad se zaključi da je samo HDD krivac. Ako problemi i dalje postoje, greška može biti i u drugim komponentama (prvi sumnjivac je tad MBO).

 

-ovisno o kvaru HDDa, ponekad se može osposobiti, ponekad se podaci mogu spasiti.. ponekad je samo novi HDD rješenje.

Anchy082 uto 28.1.2014 14:33
ihush kaže...
Anchy082 kaže...

...u bios pojavi se crni ekran sa porukom WAIT... i ništa!..

- odspoji HDD i pokušaj tad upaliti PC, ući u BIOS.. dali se bez HDDa ponaša 'normalno' (oism što nema windowsa...)?

- kvar može biti: HDD, kontroler (chipset-MBO), kabel+kontakt i power. Po svemu 90% da je kvar HDDa.

drugi dio, koji treba testirati bez HDDa, jer mogući problemi su zbog bilo koje komponente. Da bi potvrdila problem s HDDom, treba bez HDDa testirati sistem. Hirens, MiniPE ili linux na CD-DVD-USBu su zgodni. Obaviti par minuta MemTest, vidjeti da CPU+RAM+VGA rade normalno, da npr USB radi normalno (prikapčanjem flash diska i sl) i tad se zaključi da je samo HDD krivac. Ako problemi i dalje postoje, greška može biti i u drugim komponentama (prvi sumnjivac je tad MBO).

 

-ovisno o kvaru HDDa, ponekad se može osposobiti, ponekad se podaci mogu spasiti.. ponekad je samo novi HDD rješenje.

Kad otpojim HDD mogu ući u Bios i pokrenuti cd za instalaciju Windowsa,radi sve normalno...Vjerovatno je HDD onda.

SPIJA uto 28.1.2014 16:00

Valjda se autor neće ljutiti, postavio bih i ja jedno pitanje. Neki dan sam upotrijebio Wipe od Ccleanera,odabrao sam onu najosnovniju opciju da što prije završi. Koliko se sjećam ona ima 2 ili 3 staze, međutim zapleo je na drugoj. Komp se smrznuo. Napravio restart fizički, ali hdd-a više nema ni u biosu. Čujem da se vrti i osjetim pod rukom ali ga jednostavno nikako nema. Da li je netko imao takav slučaj? Kontaktirao sam piriform, zasad su se javili samo da su zaprimili i da nemaju blagog pojma zašto je bilo. P.S. HDD je bio potpuno ispravan i radio ko vurica do tad, iako ima nekoliko godina starosti. Hvala

ihush uto 28.1.2014 16:32
SPIJA kaže...

..HDD je bio potpuno ispravan i radio ko vurica do tad, iako ima nekoliko godina starosti. Hvala

- ipak, po posljedicama je imao problematičan dio ili se upravo u tom trenutku desio 'taj trenutak'... to nije neobično kod intenzivnih radnji kao što je (btw nepotreban wype i sam cc) ovakvo brisanje.

- prođi standardnu proceduru, provjeru kablova, drži hdd vani, slušaj ga (možeš ga i držati u ruci), vidi što se točno dešava (zvuk i vibracije) za vrijeme paljenja. Nakon tog ćeš 'iz prve ruke' znati dali je crko ili ima šanse.. za daljnje pokušaje.

Anchy082 sri 29.1.2014 07:22
Milka30 kaže...
Anchy082 kaže...

Hvala puno na odgovoru!Pokušala sam to sa hard diskom i SATA ,mjenjala kabal napajanja i ništa...E sad sa baterijicom od BIOSa nisam pokušavala jer ne znam kako izgleda.Ajd molim te napiši koja je to baterija pa ću i to da pokušam.Disk je star jedno 4 godine ali se nije čulo struganje kad radi.I slot je na 1,probala sam na oba pa neće. Hvala ti puno za svajete Milka30!

Baterijica biosa ti je okrugla i tanka,nalazi se na maticnoj ploći vidi sliku!

 

Vađenjem te baterijice "zablesiras" bios i vratis ga na tvorničke postavke.Ako ju prekratko drzis vani,neces nista napraviti,zato je dovoljno oko 5-7 min.

Ako mozes,vidis li doljnju stranu HDD-a,obično ima malu crvenu lampicu koja svjetli kada je komp upaljen?!(no nije pravilo)

Uspjelo je to sa baterijicom,sada radi sve normalno.Kod mene na HDD nema crvene lampice koja svjetli,provjerila sam.Nije ni bitno,sada je sve OK.Hvala ti puno!!!

SPIJA sri 29.1.2014 12:11
ihush kaže...
SPIJA kaže...

..HDD je bio potpuno ispravan i radio ko vurica do tad, iako ima nekoliko godina starosti. Hvala

- ipak, po posljedicama je imao problematičan dio ili se upravo u tom trenutku desio 'taj trenutak'... to nije neobično kod intenzivnih radnji kao što je (btw nepotreban wype i sam cc) ovakvo brisanje.

- prođi standardnu proceduru, provjeru kablova, drži hdd vani, slušaj ga (možeš ga i držati u ruci), vidi što se točno dešava (zvuk i vibracije) za vrijeme paljenja. Nakon tog ćeš 'iz prve ruke' znati dali je crko ili ima šanse.. za daljnje pokušaje.

Nema nikakvih čudnih zvukova, vrti se i rekao bih radi, samo što ga nema nigdje. A ništa biće da je otišao u v.l. Neću se zahebavati sa njim.

Atomic-7 ned 23.2.2014 14:28

Imam kompjuter star nešto više od godinu dana. Prije mjesec-dva mi se počelo dešavati da se disk neće bootati ako  recimo npr.ugasim komp,za 5 minuta ga hoću upalit  i onda se neće bootati,pojavi se error da je greška sa hard diskom. Testirala sam disk  health je 68%,a  bad sectora ima 30.

Zanima me kako je to moguće da praktički nov disk već  problemi?  Pretpostavljam da neće dugo ovaj disk.

Inače sve ostalo normalno radi, ne gube se datoteke niti ništa....

SPIJA sri 26.2.2014 14:48
Atomic-7 kaže...

Imam kompjuter star nešto više od godinu dana. Prije mjesec-dva mi se počelo dešavati da se disk neće bootati ako  recimo npr.ugasim komp,za 5 minuta ga hoću upalit  i onda se neće bootati,pojavi se error da je greška sa hard diskom. Testirala sam disk  health je 68%,a  bad sectora ima 30.

Zanima me kako je to moguće da praktički nov disk već  problemi?  Pretpostavljam da neće dugo ovaj disk.

Inače sve ostalo normalno radi, ne gube se datoteke niti ništa....

Na reklamaciju

Atomic-7 čet 27.2.2014 14:32

Garancija mi je istekla nažalost.

Moja greška jer sam kupila kompjuter HP kantu na koju je samo  12 mjeseci garancije, da sam kupovala dio po dio i složila konfiguraciju dobila bi na svaki   dio posebno garanciju, onda bi mi hard imao garanciju  najmanje  2 godine,ovako se mogu slikati......

SPIJA sub 1.3.2014 22:39

Pa vidi koji ti je hdd unutra, možda može proći RMA , kontaktiraš proizvođača, objasniš lijepo situaciju i vjerovatno će proći kad iz računa vide da je računalo staro samo 12 mj

Atomic-7 sub 8.3.2014 15:31

Kontaktirala sam  HP  Hrvatska ,pa ćemo vidjet što će oni reći.

Dakle ja imam taj komp  HP  Pro  3405, na  garanciji piše da je izričito na cijelu konfu samo 12 mj. Na hard bi trebalo biti najmanje  2 godine garancije,vidjet ću što će mi odgovorit

Samkee sub 8.3.2014 17:05

Primjetio sam da imam problem kao Zdravko132. Prije 4, 5 dana počelo je nakon sto budem 3, 4 sata na kompijuteru da se zaledi, nakon sto ga restartujem dodje natpis "DISK BOOT FAILURE INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER" i kad god ga restartujem to opet odradi i trazi, nakon 5, 6 sati kad ga opet upalim udje do kraja, opet rad 3, 4 sata bez ometanja, i zaledi. 
Kod mene Milka30 cuje se da kao grebe, struže. Ako može pomoć šta bi ovo moglo biti?! 

 

 

[url=http://www.dodaj.rs/?u/yf/4vXlcefC/temp.png][img]http://www.dodaj.rs/t/u/yf/4vXlcefC/temp.jpg[/img][/url]

Atomic-7 sub 8.3.2014 18:49
Atomic-7 kaže...

Kontaktirala sam  HP  Hrvatska ,pa ćemo vidjet što će oni reći.

Dakle ja imam taj komp  HP  Pro  3405, na  garanciji piše da je izričito na cijelu konfu samo 12 mj. Na hard bi trebalo biti najmanje  2 godine garancije,vidjet ću što će mi odgovorit

Odgovorili su mi da  nemam pravo na reklamaciju, da je samo 12 mj na sve  garancija,  dobro,ovo mi je škola  da ću ubuduće kupovat  komp  sastavljen od dijelova na koji  imam posebnu garanciju  za svaki dio. 

Ništa,sad ću vidjet kako će biti,kad skupim neke novce kupit ću novi hard