Tomato

Potrošnja baterije prelaskom na Tomato

stipest pet 26.7.2019 11:14

Prešao sam sa HT na Tomato. Problem mi je potrošnja baterije. Mobitel je napunjen na 100% nočas oko 3 sata. Uključen mu je kučni wi-fi. Mobilna mreža isključena. Jutros u 10 sati baterija je na 75% !!!! Nije mi jasno gdje je potrošio 25% baterije u 7 sati bez mobilne mreže i nikakvih aktivnosti na mobitelu. Dok sam bio na HT-u ujutro bi me ''dočekalo'' oko 98%. Nisam mijenjao nikakve postavke u mobitelu prilikom prelaska. Samo sam zamjenio karticu. Štednja baterije mi je isključena, ali nikad nije ni bila upaljena. Ima li tko kakvu ideju šta bi mogao probati, jer ovako ispada da mi neće izdržati ni dan, a obično bi mi trajala 2-3 dana. Hvala

Ivan35 pet 26.7.2019 19:44

isti problem, dva razlicita moba, dve razlicite kartice (prepaid i pretplata) na vip-u, dok je na 4g abnormalno trosi batt, prebacis na 3g i sve je ok

sa HT karticom (isti) mob na 4g ne trosi znacajno vise bateriju

mp3david sub 11.6.2022 13:37

Evo i kod mene isti problem :/

U bonbonu baterija mi izdrzala sasvim ok,i sad kad sam u a1 pocela se abnormalno trositi,poslao sam poruku putem moj a1 pa cemo vidjeti.
Pa dobro sto de dogada sa mrezom da tako lose traje..

Marko :D sub 11.6.2022 19:43
mp3david kaže...
Evo i kod mene isti problem :/

U bonbonu baterija mi izdrzala sasvim ok,i sad kad sam u a1 pocela se abnormalno trositi,poslao sam poruku putem moj a1 pa cemo vidjeti.
Pa dobro sto de dogada sa mrezom da tako lose traje..

Zovi službu za korisnike i reci da ti se abnormalno troši baterija, te da ti dodijele privatnu IP adresu.

bunker sub 11.6.2022 21:00


Što je lošiji prijem i signal, to će se baterija brže trošiti... U područjima gdje nema LTE mreže uređaj se automatski prebacuje na 3G ili 2G, ovisno koji signal je dostupan, no u pozadini uređaj stalno traži LTE signal.

Telefonski pozivi se i dalje obavljajuje preko 3G ili 2G mreže; iz tog razloga uređaj prelazi sa LTE na 3G/2G i nakon završetka razgovora se vraća na LTE ukoliko je LTE signal dostupan.

zelenapaprika sub 11.6.2022 22:26
bunker kaže...

Što je lošiji prijem i signal, to će se baterija brže trošiti... U područjima gdje nema LTE mreže uređaj se automatski prebacuje na 3G ili 2G, ovisno koji signal je dostupan, no u pozadini uređaj stalno traži LTE signal.

Telefonski pozivi se i dalje obavljajuje preko 3G ili 2G mreže; iz tog razloga uređaj prelazi sa LTE na 3G/2G i nakon završetka razgovora se vraća na LTE ukoliko je LTE signal dostupan.

 VoLTE?