Televizori

Tajne, kvarovi i popravak televizora!

AxLiNa pon 15.7.2019 12:35
tiki kaže...

Odi u Meni > Podešavanje izvora i tamo isključi opciju Automatsko ažuriranje kanala.

 

Zatim odi u Meni > Postavke i tamo isključi opciju Automatsko OAD ažuriranje.

 Da li je ovaj odgovor upućen meni? :)

tiki pon 15.7.2019 17:43
AxLiNa kaže...
tiki kaže...

Odi u Meni > Podešavanje izvora i tamo isključi opciju Automatsko ažuriranje kanala.

 

Zatim odi u Meni > Postavke i tamo isključi opciju Automatsko OAD ažuriranje.

 Da li je ovaj odgovor upućen meni? :)

 Je!

Pluton sub 20.7.2019 23:41

Neće da mi se upali Panasonic Plasma TX-P42S30E. Kad ga uključim na power tipku sa strane televizora samo nekoliko puta blinka zelena lampica i ugasi se. Ne pali se crvena lampica pa otpadaju priče s kodovima. Zanimljivo je da je ispočetka reagirao na daljinski tako da ako pritisnem on off tipku na daljinskom zelena lampica bi ostala trajno upaljena, a sada više ni to. Šta bi moglo biti u pitanju?

jamar ned 21.7.2019 15:34
Alkaline kaže...

@jamar Imaš ovdje. Samo se registriraj.

Ili mi pošalji svoj mail u pp pa skinem i pošaljem ti file.

 Hvala na volji da pomogneš, ali..

To nije to. Druga MB, 64Mbit flash (25Q64BSIG).

Meni treba kako je navedeno 32Mbit flash dump (točno 4.194.304 bytes) za kombinaciju ploče i LCD panela

Sad za panel nije ni toliko nužno ako se iz servis menu-a mpže popravit npr. obrnuta slika kao jedan od uzroka neodgovarajuće MB/PANEL kombinacije u dump-u.

Stvarno je teško naći odgovarajući dump, kapsuliran FW kojim se upgrade-aju ili flashaju dotićni TV-i u "proizvodnji" u HR imam, treba mi baš DUMP

sa istog funkcionalnog TV-a.

Poklonio bih ga susjedu, slabog fin. stanja koji još gleda treperušu 51cm CRT.

Svejedno, hvala još jedanput.

miki_the_pirat sub 31.8.2019 13:43

Dakle TV je Samsung LE32D550K1W Samsung LE32D550K1W i kao što se vidi na snimci počeo je nekako bljeskati i slika je kao da prikazuje zvaku drugu liniju... U početku mi je bilo samo ono bljeskanje (kao artefakti nekakvi) na vrhu ekrana a sad se povremeno pojavljuje situacija sa videa na cijelom ekranu.... dođe i prođe. Da spremim karticu ili ima nade da je nešto jednostavnije?

D0oOMInIK sri 4.9.2019 11:40

Poydrav,

 

Imam VivaxLED TV/22LE30 i daljinski mi radi medutim potrgan je i tako sam odlucio kupiti novi u Pevecu, neki univerzalni daljinski upravljac marke Hama, medutim ne mogu ga nikako podesiti sa tvom, treba mi device key od tog Vivax tva, a u uputama od daljinskog ima milijarda i jedan kod i stotine uredaja medutim niti jedan za Vivax. Moye li pomoc, je li itko imao slican problem, znate li mozda kod za Vivax tv ili postoji li neki drugi nacin za isprogramirati isto.

 

Unaprijed hvala, Dominik

Pero Dinamit sri 4.9.2019 13:48

Primjetio sam da kod roditelja na Samsung LED tv-u neko bijelo pozadinsko osvjetljenje, kao da je jedan dio ekrana cijelo vrijeme bez boje i nije pravilnog oblika, neki polukrug je.

Pokriva li to možda garancija? Tv je star oko 1 god.

MatJAM pon 23.9.2019 18:59

Pozdrav ekipica 

 

Javlja se mi problem kod Samsungovog TV-a, znači gasi se učestalo ali bez nekih vremenskih intervala (npr. ne svakih pola sata nego nekad uopce se ne ugasi a nekad u 15 min 2 puta).

Meni to liči kao da ide u mod spavanja i odma se upali nazad. Javljalo se učestalo u ljetnim vremenima, ali sada se nastavlja konstatno, mislio sam da zbog vrucine ili zbog cega.

 

Samsung Model: UE55H7080SV

 

 

Probao sam podesiti da se ne gasi/ ne ide u taj mod spavanja i slično, probao razno razne varijante ali ne znam.

 

Da li je imao tko takav sličan slučaj?

 

Hvala!!!

 

 

cikler uto 24.9.2019 09:52

Radi se o TV-u GRUNDIG LED TV 49VLX7730WP, UHD, SMART, bijeli koji je kupljen prije godinu i pol, još traje garancija ali ipak ga ne bih slao u servis ako nije potrebno.

Naime, nakon malo vremena otkad se tv upali nestane slike odnosno počme kompletno cijeli ekran mijenjati boje svakih 5 sekundi crna, bijela, crvena, plava, zelena, žuta. A zvuk radi.

I nakon nešto vremena se slika ponovo vrati. Nekad taj nestanak slike zna trajati i duže vrijeme nekad kraće.

Da li netko zna u čemu može biti problem? Hvala

tiki uto 24.9.2019 10:36
MatJAM kaže...

Pozdrav ekipica 

 

Javlja se mi problem kod Samsungovog TV-a, znači gasi se učestalo ali bez nekih vremenskih intervala (npr. ne svakih pola sata nego nekad uopce se ne ugasi a nekad u 15 min 2 puta).

Meni to liči kao da ide u mod spavanja i odma se upali nazad. Javljalo se učestalo u ljetnim vremenima, ali sada se nastavlja konstatno, mislio sam da zbog vrucine ili zbog cega.

 

Samsung Model: UE55H7080SV

 

 

Probao sam podesiti da se ne gasi/ ne ide u taj mod spavanja i slično, probao razno razne varijante ali ne znam.

 

Da li je imao tko takav sličan slučaj?

 

Hvala!!!

 

 

 Teško da je to mod spavanja, prije će to biti neki kvar. Ono što možeš doma je probati vratiti tv u tvorničke postavke i napraviti software update. Makar SW update može biti kritičan ako ti se tv ugasi tokom njega jer će ti ostati neupotrebljivi tv.

cikler kaže...

Radi se o TV-u GRUNDIG LED TV 49VLX7730WP, UHD, SMART, bijeli koji je kupljen prije godinu i pol, još traje garancija ali ipak ga ne bih slao u servis ako nije potrebno.

Naime, nakon malo vremena otkad se tv upali nestane slike odnosno počme kompletno cijeli ekran mijenjati boje svakih 5 sekundi crna, bijela, crvena, plava, zelena, žuta. A zvuk radi.

I nakon nešto vremena se slika ponovo vrati. Nekad taj nestanak slike zna trajati i duže vrijeme nekad kraće.

Da li netko zna u čemu može biti problem? Hvala

 Može biti u nekom od modula (matična, t-con), ili u recimo LVDS kabelu (kabel koji spaja matičnu i panel). Tv obično tako prikazuje boje kad mu na panel dolazi napon ali ne dolaze svi signali za sliku.

 

Svakako nosi u servis.

toxic uto 24.9.2019 10:51
tiki kaže...
cikler kaže...

Radi se o TV-u GRUNDIG LED TV 49VLX7730WP, UHD, SMART, bijeli koji je kupljen prije godinu i pol, još traje garancija ali ipak ga ne bih slao u servis ako nije potrebno.

Naime, nakon malo vremena otkad se tv upali nestane slike odnosno počme kompletno cijeli ekran mijenjati boje svakih 5 sekundi crna, bijela, crvena, plava, zelena, žuta. A zvuk radi.

I nakon nešto vremena se slika ponovo vrati. Nekad taj nestanak slike zna trajati i duže vrijeme nekad kraće.

Da li netko zna u čemu može biti problem? Hvala

 Može biti u nekom od modula (matična, t-con), ili u recimo LVDS kabelu (kabel koji spaja matičnu i panel). Tv obično tako prikazuje boje kad mu na panel dolazi napon ali ne dolaze svi signali za sliku.

 

Svakako nosi u servis.

 Meni su na novom Hisensu 65 javljale te promjene boja itd, reklamirao sam ga i popravili su ga. Uzrok je bio LVDS kabel.

 

CyreX sri 9.10.2019 22:12

Pozdrav ekipa..

 

Primjetia san prije desetak dana da se moj Panasonic Viera L42ET50 zna ugasit pri paljenju, no nakon ponovnog paljenja bude OK..

Danas samo titra zelena ledica pri paljenju, prikaže se logo SMART VIERA, i onda se ugasi.. a crvena ledica blinka cilo vrime... U razmacima od 5 sekundi.. Neprestano..

Pokušava san isključivanjem svih kablova i naponskong kabla te ponovo uključivanjem samo naponskog, no ništa..

Any ideas?

Cobra33 pet 11.10.2019 09:35

Hajde da nešto pitam. Nakon 19 god. rada bez greške, Panasonicu TV-25-LK 10P (CRT) pomalo otkazuju Elektroliti. Prvi kvar su bile vodoravne linije u boji koje su nestajale nakon 5 min. Uzrok tom kvaru je bio Elko 220uF 50V u vertikali. E sada je ostao drugi problemčić. Kada se ga upali prvih 5 min. slika titra, vide se nekakvi izboji i nema tona. Nakon tih 5 min. slika se pomalo počinje stabilizirat, dolati i ton, ali nakon 1 sat još uvijek postoje nekakve smetnje u vidu otiska prsta isto kao što se vide i nekakvi crvuljki koji stoje na mjestu, ali miču. Kada je slika tamna, te se smetnje najbolje vide. Sve to se izmjenjuje sa nakošenim linijama, slabo primjetnim, ali ih se ipak vidi i opet najbolje kada je na ekranu tamnije boja. U vertikali je IC LA7845N. Pored onog Elka 220uF 50V, zamijenio sam i dva od 1000uF 25V za njegovo napajanje sa transformatora.

cikler ned 3.11.2019 19:41
toxic kaže...
tiki kaže...
cikler kaže...

Radi se o TV-u GRUNDIG LED TV 49VLX7730WP, UHD, SMART, bijeli koji je kupljen prije godinu i pol, još traje garancija ali ipak ga ne bih slao u servis ako nije potrebno.

Naime, nakon malo vremena otkad se tv upali nestane slike odnosno počme kompletno cijeli ekran mijenjati boje svakih 5 sekundi crna, bijela, crvena, plava, zelena, žuta. A zvuk radi.

I nakon nešto vremena se slika ponovo vrati. Nekad taj nestanak slike zna trajati i duže vrijeme nekad kraće.

Da li netko zna u čemu može biti problem? Hvala

 Može biti u nekom od modula (matična, t-con), ili u recimo LVDS kabelu (kabel koji spaja matičnu i panel). Tv obično tako prikazuje boje kad mu na panel dolazi napon ali ne dolaze svi signali za sliku.

 

Svakako nosi u servis.

 Meni su na novom Hisensu 65 javljale te promjene boja itd, reklamirao sam ga i popravili su ga. Uzrok je bio LVDS kabel.

 

 Eto da se javim. Uzrok je bio LVDS kabel. Radi već tjedan dana bez problema... Poslikao ambalažu, tv, račun i garanciju. Oni poslali Intime da preuzmu tv i vratu ga. Sve o njihovom trošku. Čuvajte ambalažu...

hreich1 pon 18.11.2019 08:29

Dakle, imam samsung LED TV UE49NU7172uXXH..neki dan mi je kćer bacila nekakv štap drveni u ekran, na površini ekrana se ne vidi da je pukao, ali kad upalim sliku onda ekran izgleda jkao na slici...Ima li spasa, tj. može li se to riješiti na servisu i isplati li se uopće za tv koji je došao 2900 kn.

Mali update: od jutros se uopće ne boot-a, tj cijeli ekran je crn, samo se vidi malo osvjetljenja iz pozadine u gornjem desnom kutu..

1950Killer pon 18.11.2019 09:47
hreich1 kaže...

Dakle, imam samsung LED TV UE49NU7172uXXH..neki dan mi je kćer bacila nekakv štap drveni u ekran, na površini ekrana se ne vidi da je pukao, ali kad upalim sliku onda ekran izgleda jkao na slici...Ima li spasa, tj. može li se to riješiti na servisu i isplati li se uopće za tv koji je došao 2900 kn.

Mali update: od jutros se uopće ne boot-a, tj cijeli ekran je crn, samo se vidi malo osvjetljenja iz pozadine u gornjem desnom kutu..

 kolega imao sam sličan slučaj sa LG-em, nekakava stvarcica joj doletila u naručje i to je bilo to od njenog radnog vijeka. ukratko, tražio sam nove zaslone, polovne no nisam bio sreće. Vama preporučujem da pronađete koji Vam je točno panel tj. dali odgovara još kojem modelu tv-a, potražite možda po nekim web shopovima ili najbolje po oglasnicima dali netko ima pokvarenu a da nije zaslon