Televizori

Tajne, kvarovi i popravak televizora!

moebius ned 7.4.2019 17:28

Imam TV Philips 32pfh4109.

Nakon paljenja slika i zvuk se ne pojavjuju po nekoliko minuta.

Zatim prvo dođe zvuk i koju minutu nakon toga slika.

Nakon toga je sve normalno do sljedećeg gašenja /paljenja.

 

ima li netko ideju što bi to moglo biti i ima li rezona to servisirati?

Meni pada na pamet da bi mogao biti neki kondenzator ali zapravo nemam pojma.

KingNothing ned 7.4.2019 19:51

TV (Samsung KU6000) mi je danas dobio nekakav flicker i kad sam provjeravao je li problem u HDMI kablu/utoru sam primjetio da TV radi samo ako je MAX Tv prikljucen na "glavni" HDMI utor, a ako ga se izvadi ili premjesti brightness se skroz smanji tako da ga je sliku (ono kad pise da nema signala, da treba ustekati kablove...) moguce vidjeti samo u potpunom mraku ili sa obasjavanjem ekrana nekim svjetlom uz povremene "bljeskove" slike na pola sekunde.  

Probao sam ugasiti Eco mode, kao sto pise na Samsungovoj stranici, ali to je samo uklonilo flicker, TV je i dalje neupotrebljiv ako je MAX Tv ugasen.

edit: Zaboravih napomenuti da je moguce gledat filmove sa USB-a, ali samo ako je MAX Tv vec bio ukljucen, inace je nemoguce navigirati menije zbog ranije navedenog razloga.

Vavoom uto 30.4.2019 19:29

Dobar dan. Novi sam ovdje i ocu da se i ja javim.

Imam doma 3 tv-a, svi su LG, lcd led i plazma.

Lcd i led rade dobro, no sa plazmom nesto nevalja.

Ne pikazuje original widescreen da se sve vidi,zumirano je sve i nekako ne mogu rijesit ovaj problem,

Na nju je prikljucen Vip tv i s tim ima problem. Tv se ugasi i samim tim vip tv.

pomozite jer me sad boli k... da sve trazim na internetu.

 

Plazma je stara 12 g., kupljena u tadasnjem ve-milu. Model 42PC51-ZB

Alkaline sri 1.5.2019 00:22

Iako je widescreen sama rezolucija je 1024 x 768, a scaler radi pretvorbu i stisne sliku koju plazma prikaže wide. Tu nema pomoći.

A vjerojatno još i spajaš putem HDMI sučelja pa imaš overscan. Potraži u opcijama TV-a i STB-a overscan/underscan opciju.

Vavoom čet 2.5.2019 08:50

Ako mislis da nema pomoci definitivno plazmu izbacujem iz stana zaradjujem pare za novi tv vjerojatno 4K i smart jer kada

je plazma proizvedena (2007.g.) nije bilo smart tv-a a ni android boks-ovi nisu postojali.

 

Dopi****o mi  vise imat tv koji nije smart jer mi treba netflik i you tub da gledam i na tv-u.

 

Sto se tice gasenja prijemnika od vipa i tv-a na daljinac od tv-a cest problem kod starijih

plazmi...

Alkaline čet 2.5.2019 10:44

To nije bug nego feature, SIMPLINK (HDMI-CEC). Da nemoraš baratati sa dva daljinska upravljača nego samo koristiš ovaj od TV-a i za STB.

Ako je uključena Auto Power Sync funkcija koja se nalazi unutar SIMPLINK postavaka, ako se televizor isključi, isključit će se i svi povezani uređaji.

Potraži SIMPLINK opciju i isključi Auto Power Sync.

Miki_16 čet 23.5.2019 10:32

Pozdrav ekipa xD

 

Prijatelj mi dao svoj tv koji kaže da prvih 15min zaj... ako sam ga dobro razumila duže se pali, pa šteka 10-15min i onda normalno radi, navidno je takav od kada je par puta nestajala struja na selu..

 

Mene sada zanima što bi to moglo biti? Jedan lik misli da je procesor otišao, ako i je, koliko to košta i gdje ga se može nabaviti?

 

Hvaaaalaaaa xD

Six-pack sri 12.6.2019 22:09

Kada upalim LG TV (nije smart), kao da je prvi put upaljen. Dakle, ide traženje kanala, a sve postavke slike i tona su vraćene na tvorničke.

Ovo se počelo dešavati prije par tjedana, nekad jednom tjedno, ali danas evo već dva puta...

Ima li netko ideju što bi moglo biti i vrijedi li to popravljati?

Vavoom sub 15.6.2019 15:43

Maticnu je moguce naci ali kod nas ne jedino preko e baya ili China online shop. To je sta je. Recimo par smart vivaxa ima maticnu oznake TP.MS338.PC821 I dodali recimo dvb t2 I hrvacki jezik no na original maticnoj nema.kao recimo ta cv3463 isto kao ta MS338 nema dvb:)

iSammy sub 22.6.2019 14:13

Pozdrav ekipa,

 

nisam našao nigdje temu za ovakvo pitanje a nisam htio otvarati novu, pa evo ovdje:

 

imam Samsung 55NU8000 koji mislim spojiti na komp uz monitor. 

Kupio sam 18Gbps HDMI kabel, no problem je što grafička na kompu ima samo 1xHDMI 2.0b (edit: nisam gledao prije, jbg), a uz to 3x DP 1.4 porta.

Naivno sam probao spojiti TV na HDMI(1.4) od matične no nisam ništa s tim dobio, TV jednostavno ne prepoznaje input.

Kad spojim sa istim kablom direktno TV i GPU (bez monitora), sve fercera.

 

Razmišljam koja mi je najbolja opcija (želim gledati 4k HDR sadržaj na TV-u).

Trenutno koristim Plex i ajmo reći da to koliko-toliko dobro radi jer TV ima dobar WiFi čip, no zna ponekad zaštekati.

 

Gubim li išta ako negdje nabavim visokopropusni DP(M) na HDMI(M) kabel (isto barem) 18Gbps?

Ako ne, zna li netko gdje ga mogu nabaviti (kod nas nisam našao ništa bolje od 9Gbps)?

 

Postoji opcija adaptera, no onda opet tu riskiram potencijalni gubitak propusnosti, a ne želim davati 300-400kn za dobar adapter.

 

Imam sa strane RX 460 koju teoretski mogu staviti na PCI-E x4 slot (matična: AB350m Gaming 3), nju spojiti na HDMI 2.0b i voila, ali:

 - tu gubim na provodnosti zraka jer će praktički biti zalijepljena za postojeću grafičku.

 - spajati dodatnu grafičku samo radi HDMI utora? njeeh....

 - potencijalni dodatni softverski Crossfire problemi..

 

Molim za savjet i unaprijed se zahvaljujem na pomoći :) 

 

Pozz

 

Milka30 uto 2.7.2019 17:28

Imam jedan Quadro Led tv 34DN41 i epg kod njega je netoćan,zbrkan.....

Nadogradnjom softwarea,trebao bih rijesiti problem?!

Ali nikako ne uspjevam naci Quadro sluzbenu stranicu,da bih uopce poceo sa skidanjem softwarea.

AxLiNa sub 13.7.2019 13:14

Pozdrav. Ne znam da li na dobrom mjestu pitam, ali ću pokušati.

Imam TV grundig 40 vle 4324 bf i nakon što ga ugasim, on se sam upali i tako skoro stalno. Nekad se ne upali, ali nisam ništa posebno radila da bih mogla skužiti da sam nesto drugačije napravila nego inače, kada se sam pali.

Prvo sam mislila da mozda slučajno u krevetu stisnem paljenje, ali i kada je daljinski metrima od mene, TV se nakon gašenja sam upali. Netko mi je savjetovao da ga isključim iz struje i jesam, par dana je bio isključen i ipak se opet događa. Molim VAs pomož i savjet. :)

Tole1710 sub 13.7.2019 23:15

Pozdrav.Nadam se da nije problem ako ovdje pisem o svom problemu jer te tema je odavno ne aktivna pa mi se ovo cini kao manje zlo nego budit staru temu pa neka admin premjesti negdje drugdje ako postoji prikladnije mjesto.

Ne mogu nikako povezat svoj Smart tv sa Pc-om.

Na kompu imam samo vga izlaz pa sam kupio adapter vga na hdmi i spojio s tvom.Na tvu je hdmi.

Tv je nov novcat a komp jos noviji,danas kupljen kabal i adapter.Covjek u it shopu mi objasnio da samo ustekam i upalim medutim nece nikako.I na internetu naso upustva ono sa desnim klikom na desktop pa display bla bla pa da mi proba nac drugi monitor medutim ne nalazi nista.

tv je Samsung UHD TV 7 series

sifra modela: UE55NU7099

windows 10 na Pcu

Molio bi nekog ko se razumije da mi proba pomoc bitno mi je jako. Hvala unaprijed.