Televizori

Najbolji način za gledanje 4k filmova?

BeLLicus uto 2.1.2018 17:54

Nova godina je tu, počastili smo se novim Samsung 4k televizorom. E sad za vas iskusnije kako je najbolje gledati 4k filmove, koji program koristite na PC, meni je naravno komp spojen sa tv-om preko HDMI kabla, i tipa imam The Revenant od 42 gige na kompu mkv format. Inače dugi niz godina sam koristio gom player za full hd sadržaj, dali je taj program dobar i za 4k rezoluciju, i dali nešto posebno još moram napravit za što bolji prikaz slike?

skyrider uto 27.2.2018 21:38

Da ne otvaram novu temu.

Skinuo sam film Pacific.Rim.2013.4K.UltraHD.BluRay.2160p.x264.AAC.5.1-POOP. Na računalu mi radi ok ali kad ga prebacim na HDD koji je spojen USB-om sa TV-om zvuk kasni koju sekundu na samom početku. Na računalu gledam filmove u MPV playeru, titlove sam podesio u Gnome Subtitles. Gledao sam i druge 4K filmove sa tog HDD-a na TV-u i sve je bilo ok. Ima li netko ideju?

doktordoc čet 31.5.2018 15:41

Hvala puno

 

A kako da vidim kojih ima 4k filmova, vjerojatno nema svih, htio bih vidjeti kojih ima pa šta mi se sviđa da skinem, vjerojatno ne vrijedi upisivati film po film

Koje ste vi pogledali

 

Vidim i da se spominju playeri koji su dobri za 4k

Imam Sony 55xe8577, koji player da stavim na njega, gledao bi sa HDD

Seki001 čet 31.5.2018 16:36

Eeee..... pa još ti i to treba objašnjavat pa snađi se malo!

Jel znaš pretraživat i kopat po internetu? Evo ja ti stavim linkove i ti neznaš pronać samo sekcije di su 4K filmovi!? Pa daj malo se potrudi evo ti postam samo mali malecki primjer 4K filmova sa jednog trackera šta sam ti postavio link ima ih masa odličnih i starijih ali i dosta novih šta ti srce želi a svako malo stižu novi: 

Anđeo bez falinge pet 1.6.2018 06:48
doktordoc kaže...

Hvala puno

 

A kako da vidim kojih ima 4k filmova, vjerojatno nema svih, htio bih vidjeti kojih ima pa šta mi se sviđa da skinem, vjerojatno ne vrijedi upisivati film po film

Koje ste vi pogledali

 

Vidim i da se spominju playeri koji su dobri za 4k

Imam Sony 55xe8577, koji player da stavim na njega, gledao bi sa HDD

 Prije novog televizora imao sam Mecool player a za Android mi je najbolje poslužio MX Player.

mikipaki sub 27.4.2019 18:05

Sori, vidim da si dvije godine napredniji, pa me možeš malo uputiti. Također samo kupio Samsung 4K i namjeravao ga spojiti s HDMI-om na PC. I jesam, zajedno s HD monitorom. Ali, TV nikako da podigne rezoluciju na 4K. Kada u display settings odaberem samo TV, među ieš opcija rezolucije mi nudi 4k, ali kada ju odaberem, ništa se ne događa. Ne promijeni ju i piše da Nema izvora. Nikako da dobijem 4K na TV-u...... Kako si ti to uredio ?

error_666 sub 27.4.2019 18:54
mikipaki kaže...

Sori, vidim da si dvije godine napredniji, pa me možeš malo uputiti. Također samo kupio Samsung 4K i namjeravao ga spojiti s HDMI-om na PC. I jesam, zajedno s HD monitorom. Ali, TV nikako da podigne rezoluciju na 4K. Kada u display settings odaberem samo TV, među ieš opcija rezolucije mi nudi 4k, ali kada ju odaberem, ništa se ne događa. Ne promijeni ju i piše da Nema izvora. Nikako da dobijem 4K na TV-u...... Kako si ti to uredio ?

za 4K mora biti kabel 2.0 verzije bar i iste takve  ulaze/izlaze na TV/grafici 

error_666 ned 28.4.2019 22:08

Što najvjerojatnije znači da su loši kabeli tj nemaju dovoljno propusnosti . I ja sam nekoliko kupio,svi kao 2.0a i sa svakim imao problema raznih, na kraju uzeo premium kabel s eBay i preporodio se.

Probaj postavit privremeno 30Hz za 4K, tako bi trebao bacit sliku.