Televizori

LED TV DVB-T problem

matić_žu čet 24.4.2014 22:34

Večeras sam kupio VIVAX IMAGO LED TV 24LE50, i sada kada želim instalirati tv programe ne može mi naći ni jedan. Spojio sam vanjsku antenu koja mi je i do sad bila spojena na DVB-T reciever. Ali od svih programa nađe samo PCPT(RTRS) i to lošu sliku.

Ne razumijem gdje griješim, trebam hitnu pomoć..

Marko :D čet 24.4.2014 23:07

Antena mora ići u TV ako ima DVB-T prijamnik ugrađen u sebi. Pokušaj spojiti DVB-T prijamnik (posebni) na TV i vidi pronalazi li TV signal. Ako pronalazi, nešto ne valja sa DVB-T prijamnikom koji je ugrađen u TV, ako možeš mjenjaj. Nekada se zna dogoditi da ugrađeni prijamnik je slab i ne može uhvatiti TV signal, takav problem sam ja imao na Quadro LED-28VN41 i riješio sam ga tako što sam zamijenio TV.

 

Na koji način ti prima RTRS? Analogno ili digitalno? Na kojoj se lokaciji nalaziš?

matić_žu pet 25.4.2014 04:27

Uz pomoć dodatnog recievera mogu bez problema naći programe s vrlo jakim signalom. Bez recievera sam uspio pronaći sve programe, ali signal je 50% i često se gubi..
Analogno hvatam RTRS, a nalazim se u Županji.

KaeR pet 25.4.2014 07:16

Ako taj dodatni prijemnik na istoj anteni uredno pronalazi sve programe, i pokazuje dobru kvalitetu i jakost signala, onda je očito prijemnik u samom TV-u lošiji tj. zahtijeva jači signal.

Osim zamjene ili odabira nekog drugog modela nema baš puno opcija. Ugradnja dodatnog pojačala u antenski sustav nema baš smisla ako je do sada sve uredno radilo s postojećom instalacijom.

Nello pet 25.4.2014 12:59
matić_žu kaže...

Večeras sam kupio VIVAX IMAGO LED TV 24LE50, i sada kada želim instalirati tv programe ne može mi naći ni jedan. Spojio sam vanjsku antenu koja mi je i do sad bila spojena na DVB-T reciever. Ali od svih programa nađe samo PCPT(RTRS) i to lošu sliku.

Ne razumijem gdje griješim, trebam hitnu pomoć..

Kad pretražuješ, u opciju imaš 2 , jedna je analogni taj je obična lovi samo iz bosne dok našu nemožeš. a druga digitalno znači skeniraš dignalni signal i to trebaš odabrat. Makni dvb-t uređaj, u sam tv ima sebi tv dvb-t pa trebaš spojit vanjsku i odabrat digiotalno  skeniranje. Ako ni tada ne loviš signal očito nema snage pa nabaviš širokopojasno pojačalo za antenu i dosta lovi programe.

 

beatrix22 uto 5.5.2015 00:24

Bok! ne znam da li sam na dobroj temi ako nisam - vičite! uglavnom imam ovu vanjsku antenu:

http://www.philips.hr/c-p/SDV8622_12/digitalna-televizijska-antena/specifications

i danas dobila od buraza ovaj tv:

http://www.manualslib.com/manual/270071/Lg-32lk450.html?page=8#manual

reciever je vivax.

dakle prije ovoga sam imala vivax tv obični (kutija). sad sam spojila ovaj na isti način kao i prethodni (scart, antenu) i stalno mi govori nema signala. ne kužim u čemu je problem? na recieveru mi daje snagu signala 68% a kvaliteta 0%. mislim da sam nešto krivo spojila a da se tiče antene al ne kužim šta? je li moguće da mi je ova antena preslaba? u zagrebu sam, područje ljubljanice. Hvala unaprijed na savjetima!

191x7 uto 5.5.2015 00:34
beatrix22 kaže...

Bok! ne znam da li sam na dobroj temi ako nisam - vičite! uglavnom imam ovu vanjsku antenu:

http://www.philips.hr/c-p/SDV8622_12/digitalna-televizijska-antena/specifications

i danas dobila od buraza ovaj tv:

http://www.manualslib.com/manual/270071/Lg-32lk450.html?page=8#manual

reciever je vivax.

dakle prije ovoga sam imala vivax tv obični (kutija). sad sam spojila ovaj na isti način kao i prethodni (scart, antenu) i stalno mi govori nema signala. ne kužim u čemu je problem? na recieveru mi daje snagu signala 68% a kvaliteta 0%. mislim da sam nešto krivo spojila a da se tiče antene al ne kužim šta? je li moguće da mi je ova antena preslaba? u zagrebu sam, područje ljubljanice. Hvala unaprijed na savjetima!

 Spoji antenu direktno na televizor, Vivax prijamnik više ne trebaš (TV ima ugrađeni prijamnik).

arko289 pon 3.10.2016 21:16

Imam Telefunkenom Smart TV sa T2 prijemnikom. Hvatao je sve digitalne hrv i srp programe te bosanske analogne, međutim desio se kvar na RJ 45 konektoru. Servis je to riješio ali sada TV hvata samo hrv i par bosanskih kanala. Nema srpskih koji su na T2. U čemu je stvar? Ponovno na servis?

arko289 pon 3.10.2016 21:33

Pokušao sam 20 puta do sad, mijenjam države-mislio sam da to ima veze ali sve isto. Pokušao sam i na drugu antenu, sve isto. Hvatao sam oko 30 drugih digitalnih kanala, signal dobar do odličan. Interesuje me da li su mogli pokvariti samo taj t2 prijemnik?

lcd twin pon 13.11.2017 14:14

Bok imam plazmu 19 incha (Twin).Zanima me koji su mi kablovi potrebni da mogu gledati digitalne i analogne programe,Na tom tv-u.Imam napajanje, rf obični cabel  i resiver dvb-t spojio jer je bolja slika na ovim analognim kanalima.Digitlnih 0 instalira.Da naglasim da tv ima dvb-t ugrađen u sebi isto. Molim vas da mi objasnite koji mi kablovi trebaju i kako da instaliram digitalne programe??Posto volim gledati nova,rtl,rtl2,doma...Pogledajte sliku ispod.

Vavoom sub 4.5.2019 20:11

Pozdrav svima! Imam u spavacoj telewizor LG 32CS460-ZA.BEEYLJP koji ima

i DVB-T tuner u sebi. Koristim vanjski prijemnik (Haier 1110) koji samo vata hrvatske kanale.

Prijemnik u samom tv-u je mpg4 i nadje mi sve nase kanale i nesto slovenskih koji samo hvatam na MUXC.

Evo prijedloga koje ja hvatam na televizoru:

 

    HRV     (MUX-A) predajnik Sljeme - ch 25 ili 30

    SLO     (MUX-C) nepozn.predajnik (valjda Pohorje) - ch 38

    HRV     (L-ZA)    predajnik Sv.Nedjelja - ch 41

    HRV      (MUX-B) predajnik Sljeme - ch 42

    HRV      (MUX-D) predajnik Sjeme - ch 46 ili 48 ili 50

 

Posto slovenski sada emitiraju u HD-u (tako pise na Obvestilo c) da li ovaj LG podrzava HD dekodiranje?

 

Ako me bude neko pitao za vanjski da li on vata slovenske zapravo da ali nema slike (nije MPEG4 vec MPEG2) i ne podrzava HD. xD :)

 

Marko :D sub 4.5.2019 20:25

Za gledanje slovenskih HD kanala, tvoj digitalni prijemnik mora podržavati DVB-T MPEG4. Ne vidim svrhu korištenja posebnog DVB-T MPEG2 prijemnika ako televizor u sebi ima ugrađen bolji. Spoji antenu direktno u televizor; onda ćeš moći gledati slovenske HD kanale. DVB-T MPEG2 prijemnici vide MPEG4 kanale, ali svrstavaju ih pod radio jer ne mogu dekodirati sliku već samo zvuk.

 

RTV SLO svoje kanale emitira u MUX A, te na raspolaganju imaš 3 HD kanala (TV SLO 1, TV SLO 2 i TV SLO 3). Na kojem se kanalu nalazi MUX A s tebi najbližeg odašiljača, možeš vidjeti ovdje.

Vavoom pon 6.5.2019 14:38

Ne pitam te za vanjski prijemnik nego da li ovaj tv podrzava hd tj. da prima hd kanale i da dekodira ih 

jer mi je blizi odasiljac Sljeme (hrv). i da mi sad ¨vata sd tj.576P kanale i meni treba

hd tj.1080P kanali i dali ovaj lcd podrzava hd dekodiranje

 

Jos malo pa cemo na t2 signal (planiramo kupit neki prijemnik sa t2 recimo strongov ili neki drugi lcd sa t2 prijemnikom u sebi)

 

Svrha koriscenja vanjskog prijemnika jer kad je tv okacen na zid spavace 2014.g. nije nasao nijedan

program te smo onda donjeli taj vanjski i ima losiju sliku ko stari video jdino

od ulaza ima Scart i nema hdmi.TV je kupljen 2013.g.

ihush pon 6.5.2019 14:46

-kvaliteta signala ovisi o anteni, ne o mjestu gdje držiš prijemnik dvb-t/tv.. +smetnje, tj vjerojatno imaš loše žice.

-svi današnji tv uređaji podržavaju mpeg4 preciznije hvc265 (stari 264), t-2.. tj ne kupuj ništa starije na akciji (ne bi se ni trebalo naći u prodaji).

ako imaš mpeg4 prijemnik tad on može primati-dekodirati mpeg4.. a po opisu, imaš problem s kvalitetom signala.

-ne miješaj HD s tim, skoro da nema veze, tj naši ne emitiraju u hd.. a za dekodiranje trebaš vidjeti kako je kodiran kanal, 264-265.. i tad je to vjerojatno problem. Tad još nije postojao 265..

Flagship pon 6.5.2019 15:17
Vavoom kaže...

Ne pitam te za vanjski prijemnik nego da li ovaj tv podrzava hd tj. da prima hd kanale i da dekodira ih 

jer mi je blizi odasiljac Sljeme (hrv). i da mi sad ¨vata sd tj.576P kanale i meni treba

hd tj.1080P kanali i dali ovaj lcd podrzava hd dekodiranje

 

Jos malo pa cemo na t2 signal (planiramo kupit neki prijemnik sa t2 recimo strongov ili neki drugi lcd sa t2 prijemnikom u sebi)

 

Svrha koriscenja vanjskog prijemnika jer kad je tv okacen na zid spavace 2014.g. nije nasao nijedan

program te smo onda donjeli taj vanjski i ima losiju sliku ko stari video jdino

od ulaza ima Scart i nema hdmi.TV je kupljen 2013.g.

Taj stari lg ima mpeg-4 tuner i može dekodirati 1080i kanale (SLO) ali ne i ove naše nove najavljene za 10. mjesec.

 

Problem u ZG je taj kanal 32 na kojem su SLO HD kanali budući da na istoj frekvenciji ide i neki kanal iz BiH pa je puno teži prijem nego što je bio prije. Na kanalu 38 je mux C i taj se vrlo dobro hvata u ZG ali tamo su kanali vrlo niske SD kvalitete.

 

S obzirom da na jesen kod nas kreću novi kanali u zemaljskoj mreži odnosno DVB-T2 s HEVC codecom onda bez takvog televizora neće se moći gledati. 6 godina star 32" je već za muzej:)  Novi solidni 1080p 40" tv se može naći za 200-njak eura.

Marko :D pon 6.5.2019 15:20
Vavoom kaže...

Ne pitam te za vanjski prijemnik nego da li ovaj tv podrzava hd tj. da prima hd kanale i da dekodira ih

Televizor ne mora biti HD da bi mogao gledati HD kanale. Ti možeš spojiti digitalni prijemnik koji podržava MPEG4 (i HD) na CRT televizor, normalno ćeš imati sliku, ali kvaliteta neće biti vidljiva. Važno je kakav digitalni prijemnik TV ima u sebi ili koji vanjski digitalni prijemnik format odnosno rezoluciju podržava. 

Vavoom kaže...

jer mi je blizi odasiljac Sljeme (hrv). i da mi sad ¨vata sd tj.576P kanale i meni treba

hd tj.1080P kanali i dali ovaj lcd podrzava hd dekodiranje

U Hrvatskoj se preko DVB-Ta ne emitira ni jedan HD kanal (ima ih par preko evotv-a ali su zaključani jer se za njih plaća pretplata). Ponavljam, nije bitno podržava li televizor HD, bitno je podržava li digitalni prijemnik u njemu ili vanjski HD. Digitalni prijemnik dekodira signal, a ne televizor. HD dekodiranje ne postoji, postoje samo formati emitiranje H.264 (MPEG-4), H.265 (HEVC).

Vavoom kaže...

Jos malo pa cemo na t2 signal (planiramo kupit neki prijemnik sa t2 recimo strongov ili neki drugi lcd sa t2 prijemnikom u sebi)

Ako imaš stari televizor; radije kupi novi televizor s DVB-T2 HEVC podrškom nego uređaj za korištenje na istom.

Vavoom kaže...

Svrha koriscenja vanjskog prijemnika jer kad je tv okacen na zid spavace 2014.g. nije nasao nijedan

program te smo onda donjeli taj vanjski i ima losiju sliku ko stari video jdino

od ulaza ima Scart i nema hdmi.TV je kupljen 2013.g.

U televizor moraš uštekati antenu, bilo sobnu ili vanjsku (najbolje vanjsku). Uštekaj je, pokreni traženje kanala (prije toga postavi izvor DTV za digitalni televiziju).

Flagship kaže...

Problem u ZG je taj kanal 32 na kojem su SLO HD kanali budući da na istoj frekvenciji ide i neki kanal iz BiH pa je puno teži prijem nego što je bio prije. Na kanalu 38 je mux C i taj se vrlo dobro hvata u ZG ali tamo su kanali vrlo niske SD kvalitete.

Na 32. kanalu se eksperimentalno emitiraju tri TV kanala iz BiH. Prije je signal iz BiH bio toliko jak da je čak u Sloveniji radio probleme zbog čega su slovenci morali maknuti sve svoje nacionalne u MUX C kako bi ih ljudi mogli gledati. Sada je signal manje snage i ne ometa više slovenske TV kanale; samo treba znati prema kuda okrenuti antenu i isti kanali se mogu gledati bez problema.

Flagship pon 6.5.2019 15:39
Marko :D kaže...

Flagship kaže...

Problem u ZG je taj kanal 32 na kojem su SLO HD kanali budući da na istoj frekvenciji ide i neki kanal iz BiH pa je puno teži prijem nego što je bio prije. Na kanalu 38 je mux C i taj se vrlo dobro hvata u ZG ali tamo su kanali vrlo niske SD kvalitete.

Na 32. kanalu se eksperimentalno emitiraju tri TV kanala iz BiH. Prije je signal iz BiH bio toliko jak da je čak u Sloveniji radio probleme zbog čega su slovenci morali maknuti sve svoje nacionalne u MUX C kako bi ih ljudi mogli gledati. Sada je signal manje snage i ne ometa više slovenske TV kanale; samo treba znati prema kuda okrenuti antenu i isti kanali se mogu gledati bez problema.

Ovisi i o mikro lokaciji, slažem se neka se malo poigra s vanjskom antenom po mogućnosti. Situacija je bolja nego što je bila ali još uvijek slovenci nisu ugasili te stare SD kanale na K38:)

 

Usput, naši su odabrali K40 na novi mux M2, M1 će biti na K25 kao i do sada a lokalni mux L1 bit će na K22. Vrijedi za regiju D4 (ZG+okolica)

Vavoom pon 6.5.2019 18:34

 

 

  Planira se prelazak na dvb-t2 u ovoj godini ali 2021.g. se gasi obicni DVB-T signal i mpeg-2 i mpeg-4 sustavi.

 

Tako da smo se odlucili za t2 tv, bolje VIVAX jer proizvode tv-e kod nas a kinesko jesu samo komponente.Sami prave sve kao i displaye.

 

  Uzeti cu LE74, ali sa androidom, ima link u emeceti, prodaju modele sa i bez t2 tunera.

 

  https://popusti.njuskalo.hr/akcija/vivax-tv-32le74sm-hd-led-tv-64864

 

 Tako da smo svi spremni za dvbt2 signal.