Televizori

Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Stric_Jura sri 20.5.2020 20:18
alfi kaže...

Imam jedno pitanje.

Naime imam LG UK 6950 i ne želi mi reproducirati video MP4 sa njegovim playerom.Da li je to samo meni ili i drugima.To su neki dokumentarci skinuti sa hostova.

Da li uopće ima opcija nadogradnje playera u tv-u i ako ima ja to ne mogu naći.

Hvala unaprijed

Pozdrav, evo sad išao testirati i na prvu - ne radi...

 

ali, dakle kad ukopčaš USB stick (čita FAT32 ali i NTFS) i TV ga prepozna, možeš odabrati ga preko "Source" tipke  pa odeš na "Mass storage device", tu ti odmah nuti "Fotografije i video" ili "Glazba", odabereš prvo..

 

i ne vidi ti ništa.... ali imaš gore desno tri ikone prva je kao neki papir s popisom, to je "Filter" klikni ga i sad odaberi samo "Video" (inicijalno je odabran "Fotografije i video" ali ne vidi videe !!!)..

 

i eto .MP4 videa !!!

 

Ja sam odgledao 3 MP4 videa snimana mobom (Huavei P8 i Xiaomi Redmi Note 8T) te jedan klasik " Za šaku dolara" od Leonea, remasteriran - sve radi

alfi čet 21.5.2020 07:00
CyberDemonVZ kaže...
alfi kaže...

Imam jedno pitanje.

Naime imam LG UK 6950 i ne želi mi reproducirati video MP4 sa njegovim playerom.Da li je to samo meni ili i drugima.To su neki dokumentarci skinuti sa hostova.

Da li uopće ima opcija nadogradnje playera u tv-u i ako ima ja to ne mogu naći.

Hvala unaprijed

 Desno ti je najnoviji firmware za tvoj TV.

https://www.lg.com/hr/podrska/proizvod/lg-50UK6950PLB

Uz njega su ti i upute.

 

 

MP4 je samo "kontejner". U njemu može biti na više načina spremljeni podaci.

Jednostavni, "no brain" test: probaj s neta skinuti puno vrsta MP4 fajlova.

Ako ni jedan ne radi, onda TV ne može puštati nikakve MP4 datoteke.

Ako neki rade, onda možda update pomogne, ali i postoji mogućnost da je baš taj dokumentarac kodiran u nekom nestandardom obliku.

Ako je: ili prekodiraj s nekim programom, ili skini ponovo s nekog drugog mjesta.

 Hvala na odgovoru ali imam najnoviji firmware.

Valjda je do codeca.U zadnjoj nadogradnji su samo nadopunili svoj store sa aplikacijama

 

alfi čet 21.5.2020 07:06
CyberDemonVZ kaže...
alfi kaže...

Imam jedno pitanje.

Naime imam LG UK 6950 i ne želi mi reproducirati video MP4 sa njegovim playerom.Da li je to samo meni ili i drugima.To su neki dokumentarci skinuti sa hostova.

Da li uopće ima opcija nadogradnje playera u tv-u i ako ima ja to ne mogu naći.

Hvala unaprijed

 Desno ti je najnoviji firmware za tvoj TV.

https://www.lg.com/hr/podrska/proizvod/lg-50UK6950PLB

Uz njega su ti i upute.

 

 

MP4 je samo "kontejner". U njemu može biti na više načina spremljeni podaci.

Jednostavni, "no brain" test: probaj s neta skinuti puno vrsta MP4 fajlova.

Ako ni jedan ne radi, onda TV ne može puštati nikakve MP4 datoteke.

Ako neki rade, onda možda update pomogne, ali i postoji mogućnost da je baš taj dokumentarac kodiran u nekom nestandardom obliku.

Ako je: ili prekodiraj s nekim programom, ili skini ponovo s nekog drugog mjesta.

 Hvala na odgovoru.

Imam najnoviji firmware ali pretpostavljam da su samo nadopunili svoj store sa aplikacijama

alfi čet 21.5.2020 07:07
Stric_Jura kaže...
alfi kaže...

Imam jedno pitanje.

Naime imam LG UK 6950 i ne želi mi reproducirati video MP4 sa njegovim playerom.Da li je to samo meni ili i drugima.To su neki dokumentarci skinuti sa hostova.

Da li uopće ima opcija nadogradnje playera u tv-u i ako ima ja to ne mogu naći.

Hvala unaprijed

Pozdrav, evo sad išao testirati i na prvu - ne radi...

 

ali, dakle kad ukopčaš USB stick (čita FAT32 ali i NTFS) i TV ga prepozna, možeš odabrati ga preko "Source" tipke  pa odeš na "Mass storage device", tu ti odmah nuti "Fotografije i video" ili "Glazba", odabereš prvo..

 

i ne vidi ti ništa.... ali imaš gore desno tri ikone prva je kao neki papir s popisom, to je "Filter" klikni ga i sad odaberi samo "Video" (inicijalno je odabran "Fotografije i video" ali ne vidi videe !!!)..

 

i eto .MP4 videa !!!

 

Ja sam odgledao 3 MP4 videa snimana mobom (Huavei P8 i Xiaomi Redmi Note 8T) te jedan klasik " Za šaku dolara" od Leonea, remasteriran - sve radi

 Isprobano i ne radi i dalje.Meni je ukopčan disk

pipinoki čet 21.5.2020 12:14

Pozdrav ljudi.

Kupujem TV i opcije su mi za sada qe55q70 (6000kn) ili 65RU8002 (6500kn) čitao sam da puno hvalite. Ja osobno bi da je veći ekran al me zanima dal je bolje uzeti (po vama koji imate iskustva) 55" koji je po spec. bolji i dal ima tolike vidljive razlike uopće. Veći q70 mi je preskup. Do cca 6500kn mogu rastegnuti.
Hvala unaprijed svima.

Trle96 čet 21.5.2020 13:48
pipinoki kaže...
Pozdrav ljudi.

Kupujem TV i opcije su mi za sada qe55q70 (6000kn) ili 65RU8002 (6500kn) čitao sam da puno hvalite. Ja osobno bi da je veći ekran al me zanima dal je bolje uzeti (po vama koji imate iskustva) 55" koji je po spec. bolji i dal ima tolike vidljive razlike uopće. Veći q70 mi je preskup. Do cca 6500kn mogu rastegnuti.
Hvala unaprijed svima.

 Baš malo pratim cijene 65" TV-a i mislim da ne postoji gore vrijeme za kupiti 65" nego sad ako se uzme u obzir raspon cijene do 6500kn.

q70 je definitivno neusporedivo bolji od ru8002 (uz sve ostalo q70 posjeduje i FALD), a i cijena od 6500kn za RU8002 nije realna jer je nedavno bila ispod 6000kn.

Moj savjet ili kupiti 55q70 sad ili pričekati da padnu cijene 65 inčnih TV-a koji imaju FALD (po nekim mojim procjenama u 11mj bi se moralo za 6500kn nabaviti odličan 65" TV, među ostalima i QE65Q70).

Neka me ispravi netko iskusniji ako sam nešto krivo napisao...

pipinoki čet 21.5.2020 14:37

Hvala ti puno na odgovoru...čekam i ostale da se jave pa da padne konačna odluka. Da u pravu si bio je u SD za 5800kn tako nešto. Ali ga nemaju više. A niti neznaju dal i kad će ga dobiti. Ova veća cijena je u Elipsu.

ja,vrba čet 21.5.2020 20:02
tomislav10 kaže...
I kod um7450 se dobije magic control

 Danas kupio u Elipsu. Meni kao prosječnom korisniku se čini odličan tv za 2800 kn.Zanima me da li je tko uspio upariti magic remote sa receiverom od Max tv-a?

assassin.st čet 21.5.2020 22:28
ja,vrba kaže...
tomislav10 kaže...
I kod um7450 se dobije magic control

 Danas kupio u Elipsu. Meni kao prosječnom korisniku se čini odličan tv za 2800 kn.Zanima me da li je tko uspio upariti magic remote sa receiverom od Max tv-a?

 Mene isto zanima jel to radi kod LG-a?

 

Kod Samsunga i One remotea se moze upravljat svime i svacime, kod mene receiverom od A1, soundbarom i Xboxom. Mogu ih paliti i gasiti te upravljati njima, sve s jednim daljinskim.

Anđeo bez falinge pet 22.5.2020 00:30
ja,vrba kaže...

 Danas kupio u Elipsu. Meni kao prosječnom korisniku se čini odličan tv za 2800 kn.Zanima me da li je tko uspio upariti magic remote sa receiverom od Max tv-a?

 imaš u opcijama receivera MAx tva mogućnost povezati magic remote s kontrolama tv-a, no ne možeš raditi baš sve što ljudi zamišljaju.

bik pet 22.5.2020 15:30
Trle96 kaže...
pipinoki kaže...
Pozdrav ljudi.

Kupujem TV i opcije su mi za sada qe55q70 (6000kn) ili 65RU8002 (6500kn) čitao sam da puno hvalite. Ja osobno bi da je veći ekran al me zanima dal je bolje uzeti (po vama koji imate iskustva) 55" koji je po spec. bolji i dal ima tolike vidljive razlike uopće. Veći q70 mi je preskup. Do cca 6500kn mogu rastegnuti.
Hvala unaprijed svima.

 Baš malo pratim cijene 65" TV-a i mislim da ne postoji gore vrijeme za kupiti 65" nego sad ako se uzme u obzir raspon cijene do 6500kn.

q70 je definitivno neusporedivo bolji od ru8002 (uz sve ostalo q70 posjeduje i FALD), a i cijena od 6500kn za RU8002 nije realna jer je nedavno bila ispod 6000kn.

Moj savjet ili kupiti 55q70 sad ili pričekati da padnu cijene 65 inčnih TV-a koji imaju FALD (po nekim mojim procjenama u 11mj bi se moralo za 6500kn nabaviti odličan 65" TV, među ostalima i QE65Q70).

Neka me ispravi netko iskusniji ako sam nešto krivo napisao...

 Kod tako malih cjenovnih razlika uvijek ti je bolje ici na veci TV u ovom slucaju 65. Tu razliku u kvaliteti neces primjetiti a velicinu primjeti i malo dijete ;)

Deadmonkey pet 22.5.2020 17:11

Nekako sumnjam da bih se mogao uklopiti s novcima za novu seriju.Barem jedno 2000-4000 skuplje,pretpostavljam.
Dali se bolje okrenuti Sony-u ,Samsungu ??

Tipa:  https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/led-tv-sony-bravia-kd-65xg9505-4k.html                    
https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/qled-tv-samsung-qe65q85r-2019.html

ili nešto treće ? 
Edit:sry ne pišem često na forumima,izgleda kao da se djeca igrala s postom 🙈

Alen87 sub 23.5.2020 10:41

Pozdrav, javio sam se vec, trazim tv 55 za ps, filmice i serije, kum sam na krizmi, za djecaka je. Isao bi do 4500 kn, mislio sam da cu u tu cijenu moc uvuc nesto od qled ili oled, no shvatio da je to nemoguce. Uzeo bi ili Samsung ili Sony

Samsung 55ru7172
Samsung 55ru7402
Samsung 55ru8002
Sony kd55xg8096
Sony kd55xg7096

Čitatelj sub 23.5.2020 10:58

Pogledaj si i ova dva:

Samsung QE55Q60R
LG 55SM8500PLA

 

Nativnih 100Hz su oba, ako ce igrati igre sa konzola, to ce ga vise razveseliti.

LG ima magic remote i NanoCell premaz, dok Samsung ima obicni daljinac i QuantumDot premaz (slicna tehnologija, dodje na isto).

LG je IPS, tako da ne gubi boje pod vecim kutevima, Samsung je VA, ima duboku crnu, ali je nesto sporiji panel (zanemarivo u danasnje doba).

 

https://www.nabava.net/televizori/samsung-qe55q60ratxxh-televizor-cijena-55-139-cm-qled-ultra-hd-86409171

https://www.nabava.net/televizori/lg-55sm8500pla-televizor-cijena-55-139-cm-nanocell-led-ultra-hd-86554611

 

Cijene su sarolike, uglavnom su ispod 600€, sto je okvirno oko 4500kn.

MOgY sub 23.5.2020 11:34
tomislav10 kaže...
Ja sam upario s Iskonovim receiverom i sve radi, čak i pali/gasi receiver. Na početku instalacije ponudi s kim ga hoćeš upariti, mislim da ima i maxtv receiver

 koji resiver imas od iskona?

Zver sub 23.5.2020 12:43
Trle96 kaže...

 Baš malo pratim cijene 65" TV-a i mislim da ne postoji gore vrijeme za kupiti 65" nego sad ako se uzme u obzir raspon cijene do 6500kn.

q70 je definitivno neusporedivo bolji od ru8002 (uz sve ostalo q70 posjeduje i FALD), a i cijena od 6500kn za RU8002 nije realna jer je nedavno bila ispod 6000kn.

Moj savjet ili kupiti 55q70 sad ili pričekati da padnu cijene 65 inčnih TV-a koji imaju FALD (po nekim mojim procjenama u 11mj bi se moralo za 6500kn nabaviti odličan 65" TV, među ostalima i QE65Q70).

Neka me ispravi netko iskusniji ako sam nešto krivo napisao...

 Nikad nije pravo vrijeme za kupnju.. I upravo suprotno.. Nikad se 65 inca solidne kvalitete prikaza  nije moglo kupiti za bolju cijenu.. 

joozza sub 23.5.2020 16:52
Zver kaže...
Trle96 kaže...

 Baš malo pratim cijene 65" TV-a i mislim da ne postoji gore vrijeme za kupiti 65" nego sad ako se uzme u obzir raspon cijene do 6500kn.

q70 je definitivno neusporedivo bolji od ru8002 (uz sve ostalo q70 posjeduje i FALD), a i cijena od 6500kn za RU8002 nije realna jer je nedavno bila ispod 6000kn.

Moj savjet ili kupiti 55q70 sad ili pričekati da padnu cijene 65 inčnih TV-a koji imaju FALD (po nekim mojim procjenama u 11mj bi se moralo za 6500kn nabaviti odličan 65" TV, među ostalima i QE65Q70).

Neka me ispravi netko iskusniji ako sam nešto krivo napisao...

 Nikad nije pravo vrijeme za kupnju.. I upravo suprotno.. Nikad se 65 inca solidne kvalitete prikaza  nije moglo kupiti za bolju cijenu.. 

 Ja uzeo tcl 65EP680 590e