Televizori

Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Zver pet 3.4.2020 03:47
Anđeo bez falinge kaže...

Kada tražite preporuku za tv uvijek kao prvu stavku navedite koji panel trebate Va ili IPS zbog kuta gledanja...

Bez te informacije teško je pomoći. 💋

 

Većina nezna niti kaj je IPS a kaj VA... treba i toga biti svjestan..

 

Isto tako niti ja neznam kaj je TD?

hrka11 pet 3.4.2020 09:52
nike098 kaže...
Pa ko to uopce gleda jeli dobio TD, totalno nebitno, ja kad imam nesto pitat pitam kad imam odgovorit odgovorim, nikoga ne vrjedam, ovo sa prstom goti doli, zaboli me

Ovo meni isto nije jasno,vrlo bitna stvar 

Slazem se s ovim sto si napisao.

 

 

 

Trebalo bi svako malo kopirat post koji je neko od kolega prije par stranica napisao.

 

Uglavnom radi se o popisu tv-a koji se najvise preporucuje do odredjene cifre i to je to,po meni je ono odlicna stvar.

Sve na jednom mjestu,imas do odredjene cifre sta te zanima i to je to.

Ako nekog nesto detaljnije zanima lako upita i dobije objašnjenje bez velika pametkovanja.

Anđeo bez falinge pet 3.4.2020 15:07
Zver kaže...

 

Većina nezna niti kaj je IPS a kaj VA... treba i toga biti svjestan..

 

Isto tako niti ja neznam kaj je TD?

Kada sam došao na forum s novim nickom nakon pet godina pauze... nisam baniran već nisam znao s kojim mailom sam se regao od njih nekada otvorenih 15, prvo sam na ovoj temi prelistao tada zadnjih 20 stranica i vjeruj mi već sam dobio osnove te sam znao što pitati, kakav tv mi treba...

 

Ljudi su većinom lijenčine i makar odgovor bio na prošloj stranici oni postavljaju non stop ista pitanja...(to me na ovoj temi nervira pa već dugo ni ne pokušavam dati preporuku za tv)

 

Evo, prošao je cijeli dan od kad sam rekao to za VA vs IPS i tih zadnjih par kupaca nije ni pogledalo temu, akamoli odgovorili...

Svaka čast onima koji shvaćaju u čemu je ovdje problem.

 

Što se tiče tih TD davno sam predlagao da se ae opcija isključi a ostavi samo s TU i HVALA...jer TD samo unosi nemir među forumaše.

 

Ako si nekome pomogao, lijepo ti klikne HVALA ili TU i to mi je super...

Boro777 pet 3.4.2020 15:36

I tako to ide na svim forumima. Kad gušteri dođu i nakaj pitaju nema odgovora, samo ignor. Ali bitno da intelektualci sami svoje postove iza komentiraju u nedogled. 

 

Tebi 8ax isprike jer nisi niš golji ili gori. Svi ste isti, očito. 

Hvala svima na konstruktivnim savjetima. 

 

Tv kupljen, stiže u utorak...

robiKc pet 3.4.2020 18:49

Skoro sam kupio Samsung Q70r, a dvoumio sam se oko njega i Sonya xf9005. Pred dva dana sam vidio na netu da Samsung ima gadnih problema sa prikazivanjem titlova. Ima li netko ovdje da koristi Samsung q70r pa da može reći kakvo je stanje sa prikazivanjem titlova na navedenom modelu. Sony je model iz 2018 g, ima sad već sporiji Android na sebi i po meni poprilično zastarjeli daljinski upravljač. Šta je najpametnije uzeti u 55" veličini do 7000 kn. Nevjerojatno da danas ima takvih propusta u TV industriji. 

8ax pet 3.4.2020 18:49

Shvatio bi i ti da svaki dan citas ista pitanja o istim tevejima i svi ocekuju da im spoonfeedas informacije bez ikakvog truda s njihove strane.

OT: Hisense H55U7B sad 2.800kn u Elipsu, u odnosu na 100kn jeftiniji H55B7500 ima 4 HDMIja, TOSLINK, bolji dizajn, smart remote (bez mica) i 802.11ac WiFi.
Rekao bi da je zajedno sa 50" verzijom za 2.500kn sad definitivno best buy u klasi 60Hz VA TVa (RU7xxx, LG UM7xxx, Grundig) do kojih 3500kn.

 

EDIT: Takodjer mislim da je vrijedan diskusije H55U8B, kosta 5100kn dakle rang Q60R, isto ima 120Hz i sustained brightness oko 410-420nit ali doseze 1.200nit u 20% peak windowu cemu Q60R i ostali TVovi tog ranga nisu ni blizu.

Takodjer pokriva 95% DCIP3 i 74% Bt.2020.

8ax pet 3.4.2020 18:54
robiKc kaže...

Skoro sam kupio Samsung Q70r, a dvoumio sam se oko njega i Sonya xf9005. Pred dva dana sam vidio na netu da Samsung ima gadnih problema sa prikazivanjem titlova. Ima li netko ovdje da koristi Samsung q70r pa da može reći kakvo je stanje sa prikazivanjem titlova na navedenom modelu. Sony je model iz 2018 g, ima sad već sporiji Android na sebi i po meni poprilično zastarjeli daljinski upravljač. Šta je najpametnije uzeti u 55" veličini do 7000 kn. Nevjerojatno da danas ima takvih propusta u TV industriji. 

 Nema puno alternativa u tom rangu. Eventualno malo skuplji TCL X815 (dobri zvucnici ali 60Hz i nije provjeren blooming), Q85R koji bi trebao imat bolji blooming radi vise FALD zona (48 v. 96) ili ici na budget OLED oko 8-8.5k.

 

Takodjer mislim da se blooming i CE problemi mogu sredit u service modu(?) ali za uc u njega je potreban klasicni daljenski koji se samo u USA dobija uz mali.

SuperHeroj sub 4.4.2020 22:37

Guglam taj Samsung 55RU8002

 

Odem na nasu samsung stranicu i pise:

 

Dynamic Crystal Color:

Gledaj spektakl u kristalno jasnim bojama. Uronite u sliku s milijardu nijansi boja. Boja dinamičnih kristala ostvaruje živopisne varijacije tako da vidite sve fine detalje.

 

Odem u specifikacije:

 

 

  • Milijarda bojaNe

 

 

Onda na vrhu pise

Boja CRNA
U specifikacijama pise:
  • Boja sprijedaTITANSKO SIVA
  • Stand ColorTITANSKO SIVA

 

 

mile_st sub 4.4.2020 22:48

Po meni sami forum nije dobro mjesto za dobiti preporuku TV-a. Morala bi biti neka best buy tablica na vrhu, koja se redovito update-a kad iziđu novi TV-ovi i da eventualno netko argumentirano komentira zasto bi neki drugi TV trebao biti best buy u određenom cjenovnom rangu. Ovako se 100 puta isto napise, a pola ljudi koji traze odgovor nisu u stanju ili su vremenski ograniceni citati o tehnologiji koja svako malo izbaci neki must-have feature...

SuperHeroj ned 5.4.2020 00:20
mile_st kaže...
Po meni sami forum nije dobro mjesto za dobiti preporuku TV-a. Morala bi biti neka best buy tablica na vrhu, koja se redovito update-a kad iziđu novi TV-ovi i da eventualno netko argumentirano komentira zasto bi neki drugi TV trebao biti best buy u određenom cjenovnom rangu. Ovako se 100 puta isto napise, a pola ljudi koji traze odgovor nisu u stanju ili su vremenski ograniceni citati o tehnologiji koja svako malo izbaci neki must-have feature...

 Normalno da nije dobro mjesto kada covjek promjeni u roku 10 godina 1 televiziju i onda govori za tu televiziju 10 godina kako je super. Odes na stranice koje su na tematiku televizije/recenzija i na njima nije dobro mjesto gledati preporuku jer uvijek se drze neke granice komentiranja da bi i dalje dobivali televizije na recenziju od te marke. Nikada nisam vidio recenziju gdje pise da je jedan dio televizije totalno sranje, nego to ispeglaju kao ne svida im se moglo je biti bolje itd...

Flagship ned 5.4.2020 09:31

Jubilarna stranica br. 1000!

 

A što se samsunga tiče, posebno ovih novih za 2020. situacija je puno gora jer značajan je downgrade cijele 4K serije. Za primjer treba uzeti Q95T koji kao top model 4K za 2020 ima 8bit+FRC panel i nekoliko stotina dimming zona manje u odnosu na Q90R iz prošle godine

 

 

 

 

Zver ned 5.4.2020 09:51
mile_st kaže...
Po meni sami forum nije dobro mjesto za dobiti preporuku TV-a. Morala bi biti neka best buy tablica na vrhu, koja se redovito update-a kad iziđu novi TV-ovi i da eventualno netko argumentirano komentira zasto bi neki drugi TV trebao biti best buy u određenom cjenovnom rangu. Ovako se 100 puta isto napise, a pola ljudi koji traze odgovor nisu u stanju ili su vremenski ograniceni citati o tehnologiji koja svako malo izbaci neki must-have feature...

 

Forum je dobro mjesto za tražiti preporuku, ali da bi se dobilo konkreatn odgovor trebalo bi odrediti više stavki prilikom upita.

Preporuka zavisi od individualne osobe, njegovih potreba i mogučnosti te znanju tehenologije koju kupuje i ostale opreme...

Iz istog razloga se najviše preporuča RU8000 i neki LG modeli jer su jednostavni za korištenje za prosječnog korisnika daju dobru sliku i ono što dolazi s njima nije komplicirano za upotrebu..

 

SuperHeroj kaže...

 Normalno da nije dobro mjesto kada covjek promjeni u roku 10 godina 1 televiziju i onda govori za tu televiziju 10 godina kako je super. Odes na stranice koje su na tematiku televizije/recenzija i na njima nije dobro mjesto gledati preporuku jer uvijek se drze neke granice komentiranja da bi i dalje dobivali televizije na recenziju od te marke. Nikada nisam vidio recenziju gdje pise da je jedan dio televizije totalno sranje, nego to ispeglaju kao ne svida im se moglo je biti bolje itd...

 

Jako je teško nač nepristranog recenzenta, te da nije sklon barem ka jednom brendu..

Niti jedna telka nije sranje.... svaka prikazuje sliku.. to treba uzeti u obzir.. Dok god radi znači da valja..

Mad Ant ned 5.4.2020 11:16
SuperHeroj kaže...

 Normalno da nije dobro mjesto kada covjek promjeni u roku 10 godina 1 televiziju i onda govori za tu televiziju 10 godina kako je super. Odes na stranice koje su na tematiku televizije/recenzija i na njima nije dobro mjesto gledati preporuku jer uvijek se drze neke granice komentiranja da bi i dalje dobivali televizije na recenziju od te marke. Nikada nisam vidio recenziju gdje pise da je jedan dio televizije totalno sranje, nego to ispeglaju kao ne svida im se moglo je biti bolje itd...

 I sada to nalijepi na bilo koju tehniku. Pogotovo onu sa vise od 3 funkcije. Plus sto se ocekuje da pogodis kako ce se netko "osjecati" koristeci određene funkcije.

 

Nema postene odluke bez znanja/truda. Sada ce biti jos gore jer je dosao nepotrebni 8K, te umjesto dodavanja lineupu, zamijenio neke modele.

nike098 ned 5.4.2020 14:02
robiKc kaže...

Skoro sam kupio Samsung Q70r, a dvoumio sam se oko njega i Sonya xf9005. Pred dva dana sam vidio na netu da Samsung ima gadnih problema sa prikazivanjem titlova. Ima li netko ovdje da koristi Samsung q70r pa da može reći kakvo je stanje sa prikazivanjem titlova na navedenom modelu. Sony je model iz 2018 g, ima sad već sporiji Android na sebi i po meni poprilično zastarjeli daljinski upravljač. Šta je najpametnije uzeti u 55" veličini do 7000 kn. Nevjerojatno da danas ima takvih propusta u TV industriji. 

 Ja ti iman q70 nedavno je bio update i bloming titlova je neprimjetan, napravili sa titlovima puno mogucnosti nastima sam sa crnim obrubom i da imaju crnu prozirnu pozadinu i da se jacina bijeline mjena sa jacinom svjetlosti na ekranu, tako da sada bloming je neprimjetan i u najtamnijim scenama. 

A za ovu cijenu nemas sta razmisljat 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/SAMSUNG-QE55Q70RATXXH/

Overload001 ned 5.4.2020 15:08

S obzirom da Samsung trenutno ima dobru cijenu svojih modela iz 2019 i da sam procitao da cijene nece vise ici dolje trebo bi se definitvno odlucit i uzet novi tv.

Smanjio sam odabir tv na sljedeca 3 modela medutim pitanje je dali se isplati s obzirom na cijenu ici na skuplji model. Razlika je osjetna izmedu najeftinijeg modela i onog najskupljeg.

 

1. samsung 55q70   5999kn

2. samsung 55q85   7999kn

3. lg OLED55B9PLA  8799kn

 

Naso sam specifikacije da q70 ima manje dimming povrsina od q85 ali pitanje kolko je to stvarno vidljivo kod gledanja u mraku. 

Svaki savjet je dobro dosao.

 

 

Pixel ned 5.4.2020 16:09
Overload001 kaže...

S obzirom da Samsung trenutno ima dobru cijenu svojih modela iz 2019 i da sam procitao da cijene nece vise ici dolje trebo bi se definitvno odlucit i uzet novi tv.

Smanjio sam odabir tv na sljedeca 3 modela medutim pitanje je dali se isplati s obzirom na cijenu ici na skuplji model. Razlika je osjetna izmedu najeftinijeg modela i onog najskupljeg.

 

1. samsung 55q70   5999kn

2. samsung 55q85   7999kn

3. lg OLED55B9PLA  8799kn

 

Naso sam specifikacije da q70 ima manje dimming povrsina od q85 ali pitanje kolko je to stvarno vidljivo kod gledanja u mraku. 

Svaki savjet je dobro dosao.

 

 

 Oled je ovdje kategorija za sebe i za 800 kn razlike q85 je besmisleno i gledati.

q70 i q85, q85 je bolji , ali razlika u cijeni niti blizu ne odrazava razliku u cijeni.

Od ova tri ako su novci problem q70, a ako se gleda bolji tv onda oled

gyges pon 6.4.2020 09:44

Pozdrav svima,

 

Kupio sam TCL 65DC760, Android 8.0. i ne mogu pristupiti HDD s niti jednim drugim playerom osim onog koji je na TV. Instalirao sam MX player, VCL, KODI... i svi oni vide hard disk ali mu ne mogu pristupiti. Kodi javlja "invalid path", VCL samo vrti i vrti da skenira disk, MX player ga uopće ne može dodijeliti za skeniranje. Znači TV normalno brzo otvara hard ali samo s svojim multimedijalnim programom. Dodijeli sam im sva prava za pristup "storage". Probao sam i s drugim hardom, ista stvar.

Ima li netko ideju što bi moglo biti, već polako ludim, googlam i trazim već mjesecima i svaki puta odustanem.

 

Sorry ako sam fulao temu nisam htio otvarati zasebnu, a vidim da ovdje ima dosta ekipe koja se kuži.

hrka11 pon 6.4.2020 10:22
robiKc kaže...

Skoro sam kupio Samsung Q70r, a dvoumio sam se oko njega i Sonya xf9005. Pred dva dana sam vidio na netu da Samsung ima gadnih problema sa prikazivanjem titlova. Ima li netko ovdje da koristi Samsung q70r pa da može reći kakvo je stanje sa prikazivanjem titlova na navedenom modelu. Sony je model iz 2018 g, ima sad već sporiji Android na sebi i po meni poprilično zastarjeli daljinski upravljač. Šta je najpametnije uzeti u 55" veličini do 7000 kn. Nevjerojatno da danas ima takvih propusta u TV industriji. 

 Kakve veze ima sto je 2018 i kakav stariji android...ja imam model prije tog radi pefrektno tv,android mu ima update meni osobno to nista ne znaci jer stvarno radi dobro.

Taj model je najcesce preporucen ovdje i ko ga je god kupio prezadovoljan je s njim.

Ja evo vec 2g imam 55xe8505 nijednog problema,Kodi,Emby,Plex povezivanje na vise nacina,soundbar,ps4,steam link,sve je radilo perfektno nijednog problema nisam imao.Slika na obicnim programima je top,sa skaliranjem nema nikakvih problema kad vidim ostale marke do tog ranga osobno ni blizu sonyu,nek potraje vise od 5g koliko je garancija bit ce dobro.

A taj model je jos boljii od mog i da sad kupujem tv do 6000 7000kn odma bi taj uzeo.