Televizori

Koji televizor kupiti - vodič za odabir

8ax uto 24.3.2020 23:39
CyberDemonVZ kaže...

8ax, koliko bi mi love trebalo ako bi rekao da hoću "dobar 65" OLED"? Koje modele bi mogao gledati?

Nebitna smart podrška, samo kvaliteta slike za 4k ripove.

 

Nešto u rangu Kuro plazme, recimo.

 Iskreno neznam puno kaj se tiče specifičnih modela OLEDa, ali pored niskog fullscreen sustained brightnessa sam čuo dobre stvari o LG B9, C9, i naravno E9 kao flagship.

pasko sri 25.3.2020 08:54
CyberDemonVZ kaže...
LUX_67A kaže...


OLED modeli Panasonica, Sony-a i LG-a ... Panasonic i Sony skuplji od LG-a, ako ti to igra ulogu ...

 Mislim dati 6-7000 kn za TV...

Pa si onda mislim da bi sad mogli biti popusti jer će puno manje ljudi kupovati... pa si onda mislim, buraz ima firmu, možda slučajno kupi OLED pa mi da bez PDVa..... 

Pa da vidim koliko bi još love morao prikupiti da kupim nešto stvarno dobro. Nije problem čekati, nikud mi se ne žuri.

 

Gledao sam OLED-e tih proizvođača, ali bi bilo dobro da znam određen model, jer ima ima jako puno. Čitam o jednom, i vidim npr to je 2 godine star model, ili jedan ima loše osvježavanje, ili ovo ili ono...

Onda izgubim volju za danjim traženjem kad ne znam ni gdje početi, ni što gledati.

 za tu lovu 65 oled neces jos dugo dobit

mozda neki polovni

Tascam sri 25.3.2020 10:00
LUX_67A kaže...
CyberDemonVZ kaže...

8ax, koliko bi mi love trebalo ako bi rekao da hoću "dobar 65" OLED"? Koje modele bi mogao gledati?

Nebitna smart podrška, samo kvaliteta slike za 4k ripove.

 

Nešto u rangu Kuro plazme, recimo.



OLED modeli Panasonica, Sony-a i LG-a ... Panasonic i Sony skuplji od LG-a, ako ti to igra ulogu ...

 Ako želiš vrhunsku kvalitetu slike, razmotri ovaj OLED.Kupio sam ga za vrijeme Blacvk friday-a.

 

https://preporucamo.com/panasonic-tx-55gz950e-recenzija-best-buy-oled-tv/2020/03/01/

 

 

 

bozhan sri 25.3.2020 10:59

evo da pitam još jednom na brzinu, izbor je pao na ova dva (prije je preporuka bila za LG pa je on trenutno prvi izbor), cijena 3400-3300(nebitna razlika)

 

i koji bi zidni nosač preporučili za tv (podesiv kut po obje osi)?

MeResina123 sri 25.3.2020 11:01

evo moje problematike... kupio bih nesto od 55 inca do 5000kn, gledao sam od samsunga QE55Q60R i što sam više gledao recenzije to me više pocela odbijat ta ideja jer svugdje govore da nije baš dobar model i da bi bilo bolje uzet q85r seriju jer je bolja, logično i skuplja 3000kn... uz nju gledao sam i seriju NU7400 koja košta 3600kn trenutno u santa domenici i sad se premišljam kupiti najlošiju iz QE serije ili osrednji model NU serije za znatno manje novaca. Kolika je razlika između ta dva tva u prikazu slike, kvaliteti itd itd. ( ne razlika na papiru nego realna razlika vidljiva okom.)
Hvala

Mad Ant sri 25.3.2020 11:11
MeResina123 kaže...
evo moje problematike... kupio bih nesto od 55 inca do 5000kn, gledao sam od samsunga QE55Q60R i što sam više gledao recenzije to me više pocela odbijat ta ideja jer svugdje govore da nije baš dobar model i da bi bilo bolje uzet q85r seriju jer je bolja, logično i skuplja 3000kn... uz nju gledao sam i seriju NU7400 koja košta 3600kn trenutno u santa domenici i sad se premišljam kupiti najlošiju iz QE serije ili osrednji model NU serije za znatno manje novaca. Kolika je razlika između ta dva tva u prikazu slike, kvaliteti itd itd. ( ne razlika na papiru nego realna razlika vidljiva okom.)
Hvala

 Razlika Q60 i Q85? Solidna razlika opcenito, iako  domaci programi/emisije (pogotovo ovi non-HD) skoro uvijek izgledaju lose jer takav signal pustaju. Ali zato u svem ostalom (filmovi, Netflix itd.) osjetno veca razlika (veca svjetlina, FALD pozadinsko osvjetljenje, one connect box, filtar za širi kut gledanja...).

 

Naspram RU7400 bi RU8002 bio bolji (120Hz osim 49" modela) te je vrlo sličan Q60.

 

https://www.nabava.net/search.php?q=55ru8002

 

Mad Ant sri 25.3.2020 13:41
bozhan kaže...

evo da pitam još jednom na brzinu, izbor je pao na ova dva (prije je preporuka bila za LG pa je on trenutno prvi izbor), cijena 3400-3300(nebitna razlika)

 

i koji bi zidni nosač preporučili za tv (podesiv kut po obje osi)?

 Ta dva su različiti tip panela - LG IPS, Samsung VA. Vidim da si ranije rekao da trebaš IPS.

shegyman sri 25.3.2020 14:17
bozhan kaže...
Istina, zaboravio.

Jel valaljaju ovi nosaci za 200-300kn?

 ja san kupija nosac medju najjeftinijima, moze se mozda koji stupanj nagib minjat gori doli i to je to. Zavidan tv od 55" na knauf.

Nikakvih problema

Maxpeed sri 25.3.2020 19:20

Pozdrav svima. Molim vas savjet oko kupovine novog televizora koji bi služio isključivo za PS4, Netflix i filmove.
Budžet mi je do 4000kn i nakon sati i sati čitanja prošlih postova, dvoumim se između Samsung UE55RU8002 i Hisense H55B7500.
Sa Samsungom imam pozitivna iskustva, a sa Hisenseom baš nikakva i s obzirom da su oba trenutno na akciji, je li Samsung vrijedan čak 1300kn razlike u cijeni (4000 vs 2700)?
Hvala.

8ax sri 25.3.2020 20:21
Maxpeed kaže...
Pozdrav svima. Molim vas savjet oko kupovine novog televizora koji bi služio isključivo za PS4, Netflix i filmove.
Budžet mi je do 4000kn i nakon sati i sati čitanja prošlih postova, dvoumim se između Samsung UE55RU8002 i Hisense H55B7500.
Sa Samsungom imam pozitivna iskustva, a sa Hisenseom baš nikakva i s obzirom da su oba trenutno na akciji, je li Samsung vrijedan čak 1300kn razlike u cijeni (4000 vs 2700)?
Hvala.

 Hm, nije Samsung skup ali je Hisense jako jeftin. 

U principu bi za sve Hisense trebao bit dobar, ali Samsung ima bolji daljinski i 120Hz pa sad koliko ti to znači.

 

Nebi rekao da je vrijedan razlike s tim cijenama.

Tinkerbell19 sri 25.3.2020 21:42

Bok, čitala sam malo po forumu i u pravilu potvrdila svoj uži izbor,samo me još interesira, ako netko može prokomentirati jer ja ne nalazim razlike između LG 55UM7450PLA i LGUM7610PLB osim broja HDMI-a i dizajn(bez obruba kod 7610), , razlika je u SD cca 300 kn... Ima li još kakvih razlika koje sam previdjela ili je razlika u cijeni samo zbog dizajna?

Mad Ant sri 25.3.2020 21:54
Tinkerbell19 kaže...
Bok, čitala sam malo po forumu i u pravilu potvrdila svoj uži izbor,samo me još interesira, ako netko može prokomentirati jer ja ne nalazim razlike između LG 55UM7450PLA i LGUM7610PLB osim broja HDMI-a i dizajn(bez obruba kod 7610), , razlika je u SD cca 300 kn... Ima li još kakvih razlika koje sam previdjela ili je razlika u cijeni samo zbog dizajna?

 Da, to su razlike. UM7610 ima taj noviji 3-sided cinema ekran dizajn. Vecina UM serije su dizajn razlike, osim par iznimaka:

 

 http://hdtelevizija.com/wp-content/uploads/2019/05/LG_TV-LineUp_chart_2019.jpg

 

shegyman čet 26.3.2020 06:15
nansale kaže...
@shegyman

Ne dostavljaju u HR..kako si rjesio dostavu, jesi ti u HR?

 A iskombinirao sam nesto preko nekog dostavu. Al izgleda da je ova korona sve sj... Taj soundbar mi triba stic za par dana, al ko zna sta ce bit (placen je i sve).

n0p čet 26.3.2020 11:23

Čitao sam zadnij 15 stranica, suzio izbor ali nikako se odlučiti što odabrati.

Tražim 55'' TV, udaljenost od kutnog do TV cca 4m. Prozor je relativno blizu zida gdje ide TV, tako da ima svjetlosti dosta. TV će služiti za gledanje filmova, spajanje na PC...Budžet 6-7000 kn.

 

Dvoumim se između:

https://www.sancta-domenica.hr/qled-tv-samsung-qe55q70r-2019.html
https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/led-tv-sony-bravia-kd-55xf9005-4k.html

 

Svi kažu da je Sony super, najviše me odbija što je to model iz 2018...

stopi_6 čet 26.3.2020 12:20

Kakva je situacija sa budućim serijama OLED televizora te je li LG C9 trenutno najbolji izbor?
Jos par dana je na akciji 9000kn uz 2+3 godine jamstva. Treba li pričekati novu seriju pa da dode do pada cijene C9 ili je ovo dobra ponuda? 

Mad Ant čet 26.3.2020 12:23
stopi_6 kaže...

Kakva je situacija sa budućim serijama OLED televizora te je li LG C9 trenutno najbolji izbor?
Jos par dana je na akciji 9000kn uz 2+3 godine jamstva. Treba li pričekati novu seriju pa da dode do pada cijene C9 ili je ovo dobra ponuda? 

 Ovo su sada još par mjeseci zadnje zalihe, dalje ide CX. Sumnjam da će drastičnije padati. Od te razlike u cijeni je bitnije da je primjerak OK, neoštećen/neotvaran, da je screen uniformity dobar itd.

stef_zg čet 26.3.2020 13:15

Bok ljudi,

 

Ove godine spremam se za novi Playstation i novi TV. Gledao sam sad malo televizore i vidim da su u Sancta Domenica ogromna sniženja do kraja mjeseca, barem ih oni tako prikazuju. Ne kužim se previše stvarno, al vidim neke QLED Samsunge po 4-5 k manjim cijenama nego inače.

 

Pa me zanima čisto bude li često tih akcija da se sad ne zaletavam i koji TV bi preporučili uglavnom za gledanje Netflixa i igranje plejke. Jedino TV-a što gledam je nogomet, ali tu ionak telka ne igra neku ulogu kad A1 nema neki nezaboravni HD signal, jel tak?

 

Hvala unaprijed svima!

shegyman čet 26.3.2020 14:26
n0p kaže...

Čitao sam zadnij 15 stranica, suzio izbor ali nikako se odlučiti što odabrati.

Tražim 55'' TV, udaljenost od kutnog do TV cca 4m. Prozor je relativno blizu zida gdje ide TV, tako da ima svjetlosti dosta. TV će služiti za gledanje filmova, spajanje na PC...Budžet 6-7000 kn.

 

Dvoumim se između:

https://www.sancta-domenica.hr/qled-tv-samsung-qe55q70r-2019.html
https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/led-tv-sony-bravia-kd-55xf9005-4k.html

 

Svi kažu da je Sony super, najviše me odbija što je to model iz 2018...

 Ja gledam tv udaljen 4.5m (glava-tv). imam 55" LG 55UJ701V

Viruj mi kupi sta veci. min 65" (ja gledam kupit 75")

Kad igram ps4 i nogomet, moran se priblizit.

 

Meni je prostorija jako osvjetljena i LG mi je po tom pitanju odlican (IPS)

 

Oba tv-a su ti FALD i imaju po spec dobar brightness sta ti je bitno ako je preosvjetljeno (PANASONIC san vratija prodavacu radi toga)

 

Ja bi radije isa na vecu dijagonalu naustrb kvalitete.

 

 

nike098 čet 26.3.2020 14:58
n0p kaže...

Čitao sam zadnij 15 stranica, suzio izbor ali nikako se odlučiti što odabrati.

Tražim 55'' TV, udaljenost od kutnog do TV cca 4m. Prozor je relativno blizu zida gdje ide TV, tako da ima svjetlosti dosta. TV će služiti za gledanje filmova, spajanje na PC...Budžet 6-7000 kn.

 

Dvoumim se između:

https://www.sancta-domenica.hr/qled-tv-samsung-qe55q70r-2019.html
https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/led-tv-sony-bravia-kd-55xf9005-4k.html

 

Svi kažu da je Sony super, najviše me odbija što je to model iz 2018...

 Da si citao zadnjih 15 stranica onda bi tagira ovu cijenu samsunga

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/SAMSUNG-QE55Q70RATXXH/

Evo ovdje je puno bolja cijena za fantasticni tv