Televizori

Koji televizor kupiti - vodič za odabir

8ax čet 27.2.2020 04:49

Dal se jos netko slaže da se složi neki infographic s 15ak top-modela i osnovnim podacima o izboru TV-a i osvježava svaki mjesec-dva da se može postati kao brzi odgovor na česta pitanja?

Recimo da se usvoji neka lista TV-ova i onda svaki put izbaci i/ili doda nekoliko.

 

Moj prijedlog:

- Kratko objašenjenje što je HDR / WCG i kakvu hardversku potporu zahtijeva za dobro iskustvo

- Razlika između VA i IPS matrice, prednosti/mane

- Razlike između tipova pozadinskog osvjetljenja

- Kratko objašnjenje što konstituira dobru sliku za filmove (Gamut, kontrast, motion processing, gamma ukratko)

 

Moglo bi se definirat par price rangeova (npr. Entry <3200, Lower-Mid 3.2-4.5k, Midrange 4.5-6k, Premium Mid 6-7.5k, High-End 7.5k-10k) i ubacit cca. 3 TV-a za svaki.

Popis TV-ova koje bi osobno recimo ubacio kao neki prijedlog, naravno svaki sa osnovnim specifikacijama i pros/cons:

 

- Entry - 43" - Samsung UE43RU7092 - 2,500kn

- Entry - 49/50" - LG 50UM7450PLA (Entry-level "All-rounder") - 3,000kn

- Entry - 55" - Samsung UE55RU7092 - 3,200kn

 

- Lower-Mid - 49/50" - Samsung QE49Q60R - 4,300kn

- Lower-Mid - 55" - Samsung UE55RU7452 (Jeftinija alternativa) - 3,700kn

- Lower-Mid - 55" - Samsung UE55RU8002 (Mid-range "All-rounder" / Gaming TV) - 4,300kn

- Lower-Mid - 65" - Vivax 65UHD121T2S2 (Najviše centimetara za kunu) - 3,500kn

 

- Midrange - 55" - Samsung QE55Q60R - 5,200kn

- Midrange - 65" - Samsung UE65RU7402 - 5,500kn

 

- Premium Mid - 55" - Samsung QE55Q70R ("All-rounder" alternativa) - 6,500kn

- Premium Mid - 55" - Sony 55XF9005 ("All-rounder") - 6,700kn

- Premium Mid - 55" - LG 55SM9010PLA (IPS "All-rounder") - 6,900kn

- Premium Mid - 65" - Samsung QE65Q60R - 7,000kn

 

- High-End - 55" - Samsung QE55Q80R - 8,600kn

- High-End - 55" - LG OLED55C9 - 9,800kn

- High-End - 65" - Samsung QE65Q70R - 9,500kn

CyberDemonVZ čet 27.2.2020 09:27
8ax kaže...

Dal se jos netko slaže da se složi neki infographic s 15ak top-modela i osnovnim podacima o izboru TV-a i osvježava svaki mjesec-dva da se može postati kao brzi odgovor na česta pitanja?

Recimo da se usvoji neka lista TV-ova i onda svaki put izbaci i/ili doda nekoliko.

...

 Odlična ideja :) Naravno, bit će ljudi koji se ne slažu s tvojim odabirom, ali bolje imati nekakav popis nego ništa.

Šteta da začetnik teme nije više na forumu pa da osvježava prvu poruku, pa se onda samo stavi link na nju kad netko pita ista pitanja.

 

Btw, fali jedna cijela klasa (iznad high end? :) od 10.000 do 20.000 kn. Možda staviti 2-3 modela i iz nje. LG OLED (iznad ovog C9 koji si naveo), Samsung Q90...

Istina, to je najrijeđe tražena klasa, ali ipak tu i tamo netko pita, pa nek bude.. Ono, što kupiti ako lova nije problem.

bubimir13 čet 27.2.2020 09:31
picajzla0707 kaže...
8ax kaže...

Popis TV-ova koje bi osobno recimo ubacio kao neki prijedlog, naravno svaki sa osnovnim specifikacijama i pros/cons:

 ...

 a gdje je tu pilips, pitao bi garfield 

 

Dobro, bogat', a šta fali tom crnom Philipsu? Sve se neš kenja po njemu, a u Pevecu idu ko alva...

vex3855 čet 27.2.2020 09:39
8ax kaže...
vex3855 kaže...

 

Uglavnom, B7500 ima (Po stranicama proizvodjaca):

- siri gamut (spektar zasicenosti boja koje moze prikazat)
- podrsku za motion smoothing (efekt sapunice)
- podrsku za Dolby Vision (nebitno)
- 2x10W zvucnike vs. 2x8W
- ima Bluetooth ali nema 3.5mm izlaz

 

Rekao bi da je za 50" 1440p neki sweet spot sto se tice izgleda i performansi, na 1080p bi slika u igrama mogla bit "zupcasta" tj trebat ce upalit MSAA.

Imaj na umu da svi ti Hisenseovi (I H50U7B koji je jos 200kn+, samo donosi stalak, WiFi-ac i 4 HDMI) imaju jako nizak brightness od 250nit.

 hvala na odgovoru :), i super ideja za napisati neke najpopularnije modele po cjenovnim razredima.

budem se zaletio do Elipsa sa stickom malo isprobati kak izgledaju uzivo

gnomisa čet 27.2.2020 10:46
gil kaže...
gnomisa kaže...
Anđeo bez falinge kaže...

 LG u tom cjenovnom rangu je smeće baš kao slika....iz osobnog iskustva

 Iz osobnog iskustva, moj jeftini LG ima vrhunsku sliku a i sve ostalo, drugi televizori su smeće. 😂

 Imao si sreće da te nije zapao škart kao mnoge koji su kupili. Nego koji je tvoj TV?

bubimir13 čet 27.2.2020 12:33
picajzla0707 kaže...
bubimir13 kaže...

 

Dobro, bogat', a šta fali tom crnom Philipsu? Sve se neš kenja po njemu, a u Pevecu idu ko alva...

ništa protiv crnog, onaj sivi nam se zamjerio 

 

Ne znam, al koliko para toliko muzike kod svih. 6704 je dost dobra serija, dost nudi a da se naći za manje novaca nego razvikana konkurencija a i znaju imat 2+3 garanciju na razini proizvođača, ne trgovine.

Mad Ant čet 27.2.2020 12:42
jurke69 kaže...
McMaster kaže...
A koja je razlika osim u cijenu izmedu
Samsung UE55RU8002
Samsung QE55Q60RATXXH
Samsung QE55Q65R
Sto bi mi preporucili od ova 3? Cijena mi ne radi razliku u odabiru

Ova 2Q su iz QLED serije, dakle drugačije tehnologija. Malo su bolji u odnosu na RU8002, ali isto tako malo i skuplji. Koliko sam skužio razlika između Q60 i Q65 je jedino u boji (crna i siva).
Ja sam prvotno gledao Q60, no odlučio sam izdvojiti još 1000kn više za FALD pa sad čekam Sony XF9005 ili Q70R na sniženju. 

 Q65R je throwback na stariji Q6 koji je kao pocetak Q lineupa bio srebrni, iliti bolji fizicki izgled. Ljudi su se naravno bunili kad je novija serija izasla plasticna, pa eto podmodela.

 

Slicno kao sto postoji europski Q85R koji ima vise dimming zona kao i Q80R USA model.

picajzla0707 čet 27.2.2020 12:59
bubimir13 kaže...

 

Ne znam, al koliko para toliko muzike kod svih

nije baš tako, philips je nekadašnji europski brend koji su ljudi zapamtili po kvaliteti

kinezi su ih preuzeli upravo zbog brenda i pod njihovim imenom počeli prodavati škart robu bez spuštanja cijene - o tome je dosta bilo pisano, sa garfieldom se ovdje vodila rovovska bitka u kojoj je otvoreno lagao, muljao, obećavao dokaze iz servisa, podmetao je kojekakve poljske recenzije, muljao kako je lošija slika kod pilipsa zbog lošeg podešenja slike u trgovinama, pisao ljudima na privatne poruke kojekakve gluposti itd. itd. itd.

 

uglavnom, najvećim dijelom je taj lik kriv za odbojnost prema pilipsu ne samo na ovom forumu, no bogme i sam pilips je kriv što je podmetao škart

o tome se dosta pisalo i na ovom i drugim forumima, ne da mi se ponovo pokretati raspravu - imaš hrpu toga na prijašnjim stranicama

Leon4rdo čet 27.2.2020 13:10
bubimir13 kaže...

 

Dobro, bogat', a šta fali tom crnom Philipsu? Sve se neš kenja po njemu, a u Pevecu idu ko alva...

 Proizvođač (Samsung, LG, TCL, Xiaomi, Huawei, ...) izbaci nešto na tržište. Nakon nekog vremena pročuje se (internet je globalu malo selo gdje svi mogu saznati tako nešto) da je proizvod kvalitetan i/ili povoljan u usporedbi sa direktnom konkurencijom, nakon toga se izbaci nasljednik tog proizvoda sa ipak nešto realnijom cijenom i tek tada se može reći da si napravio puni krug i imaš kompletiran proizvod. Drugi proizvođači (TPV) koji su do sada proizvodili u Shenzhenu generičke stvari od komponenti koje se ne specificiraju i koje drugima ne pada napamet staviti u svoj proizvod zato jer realno neznaju koliko će te komponente uopće trajati pa da na osnovu toga mogu dati nekakvo jamstvo. Te komponente mogu trajati (lupam) pedeset godina, ali da ne idealiziramo trajat će 'kraće', i u svakom slučaju sigurno još i kraće od komponenti koje ne koštaju dva centa nego su deset i više puta skuplje od ovih nespecificiranih. Onda ovaj drugi proizvođač iz priče nađe nekog renomiranog proizvođača koji je pred gašenjem proizvodnje radi neisplativosti i nagomilanih dugova, a kojemu si u početku samo dobavljao jeftinije komponente od onih koje je ugrađivao ranije kako bi stabilizirao poslovanje. Povijest nas uči da ovo rijetko pali, zato jer po istoj cijeni realno imaš još lošiji proizvod od onog koje se prije ionako loše prodavao i sve se to brzo sazna. Proizvođač pred bankrotom ugrađene komponente počinje plaćati firminim dionicama, sve do trenutka kada dobavljač ima dovoljno dionica da sa firmom radi što god hoće, a ako si baš sretan novi vlasnik će ti otkupiti preostali paket dionica. Tada novi proizvođač na miru priljepi ime starog proizvođača na svoju kištru, a unutra kupca što zapadne. Najćešće je to nekakav generički dvojezgreni Mediatek čipset koji je zadužen za sve I/O, najbolji procesor za efekte kojeg je dizajnirao sam Danny Tack, jeftini paneli da ne mogu biti jeftiniji, nekoliko led trakica za pozadinsko osvjetljenje i slaba naponska jedinica koja pleše po granici ugrađenih komponenti. Ovakvih 'renomiranih' proizvođača je samo u Njemačkoj bilo na desetke i licence im sada drže firme od Turske do Kine.

 

Proizvođači sa samog početka mogu otrčati onaj svoj krug kroz 2-5 godina. Ovi drugi svoj krug trče već dvadeset godina, a još se nije pročulo da su napravili iskorak u kvaliteti i imaju i/ili održavaju kvalitetan proizvod. Kvalitetan proizvod im ni netreba zato jer imaju IME, a uvijek će se naći onih koji vjeruju IMENU, a ne onomu što će dobiti u kutiji i ti će u Peveca uzeti Philips a ne tamo neki šrot kao što je V---x koji će možda biti kvalitetniji od Philipsa.

 

Edit:

Samo da napomenem da drugi proizvođači televizora ne plaćaju nekoga da po forumima nagovara ljude da kupe njihove televizore kao što to radi Philips sa svojim Zlovencem iz Zkofje Loke (antezg) koji je sve od Triglava pa do Đevđelije ne zna ni on sam koliko puta izbačen sa svih foruma gdje se traži preporuka koji televizor se isplati kupiti. Eto Andrej kad već lupaš TD pa da ti odgovorim.

gil čet 27.2.2020 14:33
gnomisa kaže...
gil kaže...
gnomisa kaže...

 LG u tom cjenovnom rangu je smeće baš kao slika....iz osobnog iskustva

 Iz osobnog iskustva, moj jeftini LG ima vrhunsku sliku a i sve ostalo, drugi televizori su smeće. 😂

 Imao si sreće da te nije zapao škart kao mnoge koji su kupili. Nego koji je tvoj TV?

 Samo te trolam jer si strpao sve u isti koš.😁

Ne možeš generalizirati jer LG u istoj seriji različitih dijagonala ugrađuje različite panele, kako VA tako i IPS. Na primjer moj 65UM7100 ima IPS RGB, a 55" ima IPS RGBW. A što je najzanimljivije u svoje jeftine televizore ugrađuju panele različitih proizvođača, od vlastitih, kineskih, Sharpovih, Samsungovih, eto 😁

bubimir13 čet 27.2.2020 14:42
picajzla0707 kaže...
bubimir13 kaže...

 

Ne znam, al koliko para toliko muzike kod svih

nije baš tako, philips je nekadašnji europski brend koji su ljudi zapamtili po kvaliteti

kinezi su ih preuzeli upravo zbog brenda i pod njihovim imenom počeli prodavati škart robu bez spuštanja cijene - o tome je dosta bilo pisano, sa garfieldom se ovdje vodila rovovska bitka u kojoj je otvoreno lagao, muljao, obećavao dokaze iz servisa, podmetao je kojekakve poljske recenzije, muljao kako je lošija slika kod pilipsa zbog lošeg podešenja slike u trgovinama, pisao ljudima na privatne poruke kojekakve gluposti itd. itd. itd.

 

uglavnom, najvećim dijelom je taj lik kriv za odbojnost prema pilipsu ne samo na ovom forumu, no bogme i sam pilips je kriv što je podmetao škart

o tome se dosta pisalo i na ovom i drugim forumima, ne da mi se ponovo pokretati raspravu - imaš hrpu toga na prijašnjim stranicama

 

Leon4rdo kaže...
bubimir13 kaže...

 

Dobro, bogat', a šta fali tom crnom Philipsu? Sve se neš kenja po njemu, a u Pevecu idu ko alva...

 Proizvođač (Samsung, LG, TCL, Xiaomi, Huawei, ...) izbaci nešto na tržište. Nakon nekog vremena pročuje se (internet je globalu malo selo gdje svi mogu saznati tako nešto) da je proizvod kvalitetan i/ili povoljan u usporedbi sa direktnom konkurencijom, nakon toga se izbaci nasljednik tog proizvoda sa ipak nešto realnijom cijenom i tek tada se može reći da si napravio puni krug i imaš kompletiran proizod. Drugi proizvođači (TPV) koji su do sada proizvodili u Shenzhenu generičke stvari od komponenti koje se ne specificiraju i koje drugima ne pada napamet staviti u svoj proizvod zato jer realno neznaju koliko će te komponente uopće trajati pa da na osnovu toga mogu dati nekakvo jamstvo. Te komponente mogu trajati (lupam) pedeset godina, ali da ne idaliziramo trajat će 'kraće', i u svakom slučaju sigurno još i kraće od komponenti koje ne koštaju dva centa nego su deset i više puta skuplje od ovih nespecificiranih. Onda ovaj drugi proizvođač iz priče nađe nekog renomiranog proizvođača koji je pred gašenjem proizvodnje radi neisplativosti i nagomilanih dugova, a kojemu si u početku samo dobavljao jeftinije komponente od onih koje je ugrađivao ranije kako bi stabilizirao poslovanje. Povijest nas uči da ovo rijetko pali, zato jer po istoj cijeni realno imaš još lošiji proizvod od onog koje se prije ionako loše prodavao i sve se to brzo sazna. Proizvođač pred bankrotom ugrađene komponente počinje plaćati firminim dionicama, sve do trenutka kada dobavljač ima dovoljno dionica da sa firmom radi što god hoće, a ako si baš sretan novi vlasnik će ti otkupiti preostali paket dionica. Tada novi proizvođač na miru priljepi ime starog proizvođača na svoju kištru, a unutra kupca što zapadne. Najćešće je to nekakav generički dvojezgreni Mediatek čipset koji je zadužen za sve I/O, najbolji procesor za efekte kojeg je dizajnirao sam Danny Tack, jeftini paneli da ne mogu biti jeftiniji, nekoliko led trakica za pozadinsko osvjetljenje i slaba naponska jedinica koja pleše po granici ugrađenih komponenti. Ovakvih 'renomiranih' proizvođača je samo u Njemačkoj bilo na desetke i licence im sada drže firme od Turske do Kine.

 

Proizvođači sa samog početka mogu otrčati onaj svoj krug kroz 2-5 godina. Ovi drugi svoj krug trče već dvadeset godina, a još se nije pročulo da su napravili iskorak u kvaliteti i imaju i/ili održavaju kvalitetan proizvod. Kvalitetan proizvod im ni netreba zato jer imaju IME, a uvijek će se naći onih koji vjeruju IMENU, a ne onomu što će dobiti u kutiji i ti će u Peveca uzeti Philips a ne tamo neki šrot kao što je V---x koji će možda biti kvalitetniji od Philipsa.

 

Edit:

Samo da napomenem da drugi proizvođači televizora ne plaćaju nekoga da po forumima nagovara ljude da kupe njihove televizore kao što to radi Philips sa svojim Zlovencem iz Zkofje Loke (antezg) koji je sve od Triglava pa do Đevđelije ne zna ni on sam koliko puta izbačen sa svih foruma gdje se traži preporuka koji televizor se isplati kupiti. Eto Andrej kad već lupaš TD pa da ti odgovorim.

 

 

Ok dečki, kužim. Mene ne plaćaju i realno me boli tuki, al gladam u tu kištru svaki dan i kao prosječnom korisniku mi je ok. Kad ne bude, otišel bum po novu ''renomiranijeg proizvođača''. A o TPV-u ne znam ništ, možda se nisu ili možda se jesu popravili u međuvremenu (povjest nas uči da sumnjamo u to, zar ne). A i Samsung i Lucky Goldstar su počeli kao svaštare, od igle do lokomotive dok nisu našli ''ono nešto svoje''. Jednako i TCL i novokomponovani Kinezi. 

Pohvale svima koji sudjeluju u svojim prijedlozima ka budućim kupcima koji su u nedoumici i još to dobro argumentiraju, kudos.

Ali ako tko bude trebao first hand iskustvo korisnika novijeg Philipsa (2019. serija jelte) slobodno neka pita što ima i što nema kištra, rado bum pomogo. :)

8ax čet 27.2.2020 17:57
CyberDemonVZ kaže...

 Odlična ideja :) Naravno, bit će ljudi koji se ne slažu s tvojim odabirom, ali bolje imati nekakav popis nego ništa.

Šteta da začetnik teme nije više na forumu pa da osvježava prvu poruku, pa se onda samo stavi link na nju kad netko pita ista pitanja.

 

Btw, fali jedna cijela klasa (iznad high end? :) od 10.000 do 20.000 kn. Možda staviti 2-3 modela i iz nje. LG OLED (iznad ovog C9 koji si naveo), Samsung Q90...

Istina, to je najrijeđe tražena klasa, ali ipak tu i tamo netko pita, pa nek bude.. Ono, što kupiti ako lova nije problem.

 Razmisljao sam o "True High-end" klasi ali ljudi toliko rijetko kupuju takve TVe da mislim da je bolje da pitaju na forumu koji je LCD/OLED top-model u tom trenu, a obicno je top-model i puno vise diskutabilan u odnosu na izbor jeftinijih modela s obzirom da se manje gleda cijena.

Najveci problem je u principu sto s toliko modela slika nebu stala tu na Forum, tj. iskompresirat ce je do neprepoznatljivosti, dakle ili razdvojit u 2 dijela ili hostat negdje izvan foruma.

 

S obzirom da nitko nije specificno komentirao modele mislim da sam donekle pogodio pa krecem na neku okvirnu izradu infografike, samo jos trazim detaljnu recenziju LG 50UM7450PLA.

8ax pet 28.2.2020 02:46

Evo prvi draft drugog (bitnijeg) dijela vodiča, definitivno će bit u više dijelova/slika za postanje na forum.

Također sam shvatio da onda sigurno ostaje slobodno 4 mjesta za "Niche" kategoriju pa preporučite TV za neku nišu koju nisam zadovoljio.

 

Neke izmjene:

- Samsung UE43RU7402 umjesto UE43RU7092 - 250kn razlike a navodno dosta manja šansa da se dobije IPS panel

- Samsung UE65RU7172 umjesto UE65RU7402 - smatram da se ne isplati dat 600kn više za malo bolju sliku (bar u teoriji)

- Samsung QE55Q90R umjesto QE55Q80R - 55" model ima isti broj FALD zona u Q70R i Q80R a nema drugih značajnih promjena pa sam proširio high-end klasu za 500kn da stane Q90R

 

Napišite ako sam fulao neku specifikaciju ili predlažete drugi model.

 

EDIT: Bit ce na 5+ dijelova... bas ubije boga u slikama forum.

Marko_123ajd pet 28.2.2020 15:19

Ljudi,

zamoliti ću Vas sve za pomoć. Odlučio prvi puta u svom životu kupiti televizor. :D

Prvo me zainteresirao Philips, ali nakon istrage shvatio da nije pametna kupovina pa odustao.

Sad trenutno razmišljam o dva modela, pa Vas molim Vaše mišljenje ili još bolje preporuku za nešto drugo u tom cjenovnom rangu i veličine ekrana.

1. QLED TV Samsung QE49Q65R 2019

2. LED TV LG 49SM8600

Poznata mi je donekle priča oko IPS i VA panela, odnosi se na kut gledanja, dubina crne boje itd.

Televizor bi se koristio za gledanje filmova preko netflixa te standardnih kanala ili preko antene ili nekog iptva.

Televizor bi se u velikoj većini gledao direktnim pogledom, ne sa strane iz kuta, te većinski u tamnoj prostoriji.

Iz ovih razloga lagano naginjem na Samsung, budući da ima lošiji kut gledanja, lošiju refleksiju ali bolji kontrast boje, ako se ne varam?

HDR 10 + i dolby vision ne igraju toliku ulogu prilikom odabira TVa ?

Isto me zanima koliko je realno lošiji LED TV Samsung UE50RU7452 UHD od gore spomenutih TVa, pogotovo mislim na qled?

Eto, možda sva pitanja nisu na mjestu, laik sam, ali ću biti puno zahvalan svakome ko će imati strpljena odgovoriti. Hvala.

pozz,
Marko

XYomegaYX pet 28.2.2020 15:52

Pozdrav ekipa,

 

U planu je kupnja novog TV-a, stari Philips ima 11 godina na leđima pa bi ga zasluženo umirovili.

 

Dijagonala ekrana mu je 95 cm, sa okvirom oko 105 cm.

Udaljenost od mjesta gledanja je 3 metra.

TV se koristi svakodnevno, većinom filmovi, vjerojatno će se kupiti ps4/ps5 (kad izađe) pa bi se i to spojilo.

 

Naišao sam na Samsung QE55Q70R koji je trenutno na akciji u Mall.hr-u za 6500 kn i mislim da tu cijenu ne bi prelazili osim ako ima nešto što se stvarno isplati.

Leon4rdo pet 28.2.2020 15:59

Samsung 55RU8002 za 4.050kn ukoliko plaćaš jednokratno u Sancta Domenice (4.500kn -10% dobiješ prijavom na njihov newsletter). 5 godina sigurnosti (2 godine jamstva + 3 godine produljenog održavanja po jamstvenim uvjetima). Ovu srijedu u City centrima Split i Zagreb je tzv. žuta srijeda pa bi isto moglo biti 10 ili možda 15% popusta za sva plaćanja. Doduše može se desiti da malo dignu cijenu pa si na istome. 4.000 kn je dobra cijena za ovaj televizor. RU8000 ima nešto lošije boje u odnosu na QE49Q65R ali ima 100Hz panel koji QE49Q65R nema.

 

Evo usporedba na RTINGS.com

Mate15SLC sub 29.2.2020 00:18

radi sad, adblock je bio kriv
u redu naručio sam ue55ru8002 za 4050kn sa 10 posto popusta
jel treba još nešto ispunit za 2+3 godine garancije ili je dosta to što sam naručio zadnji dan za vrijeme trajanja akcije?

Dalthor sub 29.2.2020 14:10
Leon4rdo kaže...

Samsung 55RU8002 za 4.050kn ukoliko plaćaš jednokratno u Sancta Domenice (4.500kn -10% dobiješ prijavom na njihov newsletter). 5 godina sigurnosti (2 godine jamstva + 3 godine produljenog održavanja po jamstvenim uvjetima). Ovu srijedu u City centrima Split i Zagreb je tzv. žuta srijeda pa bi isto moglo biti 10 ili možda 15% popusta za sva plaćanja. Doduše može se desiti da malo dignu cijenu pa si na istome. 4.000 kn je dobra cijena za ovaj televizor. RU8000 ima nešto lošije boje u odnosu na QE49Q65R ali ima 100Hz panel koji QE49Q65R nema.

 

Evo usporedba na RTINGS.com

 bah, nevjerujem da su ga dobili natrag na stanje, cekao dva tjedna i reko nebudu ni dobili a ističe 5god jamstva akcija, i prije par dana kupio na kraju 55Q60R za 4950 kn, koji je skoro pa isti...

Ah kaj je tu je. ne vrijedi se sad češat po glavi.