Televizori

Koji televizor kupiti - vodič za odabir

gocc01 čet 23.1.2020 19:42

Prošao sam zadnjih 30 stranica i ništa dobro, još su se do danas i stvari promijenile. 

 

Trebam VA, najmanje 49", gledat će se sa USBa filmovi tak da je malo škakljivo uzeti samsunga, moram pitat (nije za mene) dal ga zanima neki android box. Do 4500kn, možda 4800kn. 

 

Najbolje opcije sa i bez DTSa. 

 

Hvala

CyberDemonVZ čet 23.1.2020 19:59
nike098 kaže...
Ja sam uzeo 55q70 za 7000 kn u santa domenice, prati akcije, za black friday se i koju kunu jeftinjie dalo nac. Brzo ti izlazi novi model pa tamo gdje im ostane koji mogla bi biti spustena cijena

 Odlično, hvala!

 

Nadograđen ti je firmware?

Kak izgleda u extremnim situacijama? Veliki titl za vrijeme crnog ekrana.

mr. jo pet 24.1.2020 11:39
robogo kaže...

LG 50UM7450PLA za 3054 kn.

 To i ja pratim već neko vrijeme. Ovo je best buy definitivno.

 

Svi trgovci definitivno kažu da je LG provjerena kvaliteta. 

Nijedan im nije došao potrgan u kutijama za razliku od drugih marki.

 

 

Mad Ant pet 24.1.2020 12:16
mr. jo kaže...
robogo kaže...

LG 50UM7450PLA za 3054 kn.

 To i ja pratim već neko vrijeme. Ovo je best buy definitivno.

 

Svi trgovci definitivno kažu da je LG provjerena kvaliteta. 

Nijedan im nije došao potrgan u kutijama za razliku od drugih marki.

 

 

 Trsko je to ocijeniti, dostava zna zeznuti i polupati stvari, a i uvijek imas lutriju sa DSE-om panela. Ako je falš, odmah vracas na zamjenu, koji god brend.

nike098 pet 24.1.2020 15:47
goodie kaže...

I je li nakon nadogradnje frimvera smanjen ili potpuno uklonjen blooming na q70?

 

 Dakle kod videa 1080p od 1-10gb, ne primjecujem ni najmanji blooming, kod 4k videa  2160p 20gb-40gb velicine se primjeti ali ni priblizno kako je bilo, i oni koji su zapeceni nista ne primjetim  jedino se primjeti kad su dva faila video + titlovi, netflix videa na najvecoj rezoluciji nema bloominga dok se prije bas primjecivalo. Uglavnom zadovoljan sam tv-om slika je extra svida mi se i prikaz igara sa ps4 ukljuci se neki gaming mod i slik i kretnje su brutala. 

goodie pet 24.1.2020 17:04

A dali možeš promijeniti boju titla, npr žutu ili sivu i pomaknuti titl skroz dole, na način da kada film ima one dvije crne pruge gore i dole, da titl bude smješten skroz na donju crnu prugu. Pogledaj sliku.

Navodno ako se promijeni boja titla, da se tako smanji i blooming oko njega.

 

nike098 pet 24.1.2020 17:16
goodie kaže...

A dali možeš promijeniti boju titla, npr žutu ili sivu i pomaknuti titl skroz dole, na način da kada film ima one dvije crne pruge gore i dole, da titl bude smješten skroz na donju crnu prugu. Pogledaj sliku.

Navodno ako se promijeni boja titla, da se tako smanji i blooming oko njega.

 

Sve sta si nabroja se može sa titlovima, moze se i prozirna crna pozdina iza titla "kao sto je cest slucaj n atv programima" i još puno toga, bas sve šta moš zamislit, cak i da u titlovima bude kao sijena u razlicitim bojama

 

goodie pet 24.1.2020 17:19

I kada se titil nalazi unutar crne pruge, odnosno na skroz crnoj podlozi, dali je blooming jako izražen. Na to mislim naravno kada se gleda u totalnom mraku.

Sorry što gnjavim ali zanima me to jer sam u odabiru telke, a alergičan sam na taj blooming.

peroperovski pet 24.1.2020 18:28

Pozdrav svima, imam kvadrilemu, gledam max-tv, 4m, znači 65'' i molim pomoć između modela, najviše bi volio kad bi neki znalac napisao pozitivne i negativne strane svakog TV-a, mislim da će to mnogima biti od koristi, Hvala unaprijed!

 

1.) https://www.hgshop.hr/led-tv-samsung-65ru8002-65-165cm-led-ultra-hd-4k-smart-tv-pqi-2500-hdr10-dvb-t-t2-c-s-s2-hevc-h-265/proizvod/246703

2.) https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/SONY-KD65XF7596BAEP/

3.) https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/PHILIPS-65PUS7304/

4.) https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/LG-65UM7450PLA/

 

 

nike098 pet 24.1.2020 21:55
goodie kaže...

I kada se titil nalazi unutar crne pruge, odnosno na skroz crnoj podlozi, dali je blooming jako izražen. Na to mislim naravno kada se gleda u totalnom mraku.

Sorry što gnjavim ali zanima me to jer sam u odabiru telke, a alergičan sam na taj blooming.

 Ovako, da se razumimo neznam kakav je na drugim tv taj blooming, ako ga niti malo nema izaberi drugi tv, ovdje ga kao sta sam ti rekao u 4k na skroz tamnoj podlozi primjetis, a puno je popravljeno nego prije. Meni ne smeta i ja sam zadovoljan tv-om.

nike098 pet 24.1.2020 22:05
nike098 kaže...
goodie kaže...

I kada se titil nalazi unutar crne pruge, odnosno na skroz crnoj podlozi, dali je blooming jako izražen. Na to mislim naravno kada se gleda u totalnom mraku.

Sorry što gnjavim ali zanima me to jer sam u odabiru telke, a alergičan sam na taj blooming.

 Ovako, da se razumimo neznam kakav je na drugim tv taj blooming, ako ga niti malo nema izaberi drugi tv, ovdje ga kao sta sam ti rekao u 4k na skroz tamnoj podlozi primjetis, a puno je popravljeno nego prije. Meni ne smeta i ja sam zadovoljan tv-om.

 Uzmi drugi tv, jer ces se zamarat sa tim. Moj prjedlog

mariolla79 pon 27.1.2020 05:53

Nakraju je pobjedila zena...kak ona vecinomgleda tv i dijete..uzeo tcl ep660...skok je s samsunga fhd iz 2011 dobar...a i cijena je bila 2850...sony 4100 a samy 4500..tak da je zena rekla posto ja toliko negledam tv da ce i tcl biti dovoljan

Zolt4n pon 27.1.2020 09:46

 Kolega je nabrojao a i ja u slicnoj dilemi, 65" do 6500kn, TV bi se gledao sa udaljenosti 3-7m, najvise ce sluziti za sport i youtube. Da ne trazim dalje od ova 4 modela i koji bi vi uzeli? Pozdrav

Najbrži pon 27.1.2020 11:51

Pozdrav,

danas sam kupio HDMI 2.0 sa 10m dužine da spojim PC sa TV-om. Prijašnji HDMI mi je bio 1.4, ali pošto sam prije 2-3 mjeseca promijenio telku morao sam i kupiti novi kabl kojeg je bilo izazov pronaći. Sada imam problem što TV ne želi prikazivati rezoluciju 2560x1440 nego koristi svoju nativnu 3840x2160@60Hz, a želim da mi prikazuje identično s monitora 2560x1440@120fps (TV može prikazivati do 120Hz, a monitor mi je na 144Hz). Imate li savjet kako namjestiti?

 

Screenshots: