Televizori

Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Zver sub 14.12.2019 17:37
kamenistvor kaže...
Ljudi upomoč
Naime skupio sam 8000kn i ni lipe više nebum uspjel zbog nove godine
Molim vas pomozite koji tv
Samsung QE65Q60R i nije pravi qled a za Samsung QE65Q70R ne mam najeftiniji 9300kn
Molim vas kaj da kupim , najvažniji mi je kut gledanja da je dobar , uglavnom bu služil za gledanje telke , znači dobra slika i dobar kut tako da mogu gledat i iz kuhinje kad jedem .
Hvala vam

 

https://www.ronis.hr/tv-sony-bravia-kd-65xf9005-uhd-smart-tv-android-hdr-dvb-t2cs2-165-cm/KD-65XF9005/product/

 

Ak te hebe buđet frende.. nerožeš kuptit ono za kaj nemaš novčeke..ak nemaš vode nemreš natočiti čašu.. ''kušš ono; ne''

 

Pa se nameče jednostavan izbor.. https://www.mall.hr/tv-prijemnici/samsung-tv-prijemnik-qe55q70r

 

I bogami ... neznam kak možeš jest i gledat telku... ajd jedi ko svi normalni.. ili si u kuhinju stavi nekakvi 82cm , za dnevnik i prognozu  ionak nije važan kut gledanja...

 

A pošto te zeka taj kut toliko.. kupi si LG IPS.. pa si miran... sarkazam, ne?

Zver sub 14.12.2019 17:42
dxdandy kaže...

 Evo da sam sebe citiram i ponovo pitam. Zna li netko, ima li odgovor na moje pitanje. Toliko se pisalo o ovo tv na ovom forumu, kao vrh je i toliko savijeta da ga se kupi, a sad ga ili nema nitko osim mene pa ovo ne zna ili niste nikada probali instalirati addon na kodi na android tv ?

 

Hvala jos jednom i lp.

 

Joj, mačak.. ajde super.. kupil si Sonića XD .. Dobrodošao u ekipu..

 

Imaš li dobar zip? I btw.. Jesi čuo za Pho**** Re**** Build ? za kodi?

 

To što te zanima, nema veze s telkom niti platformom .. nego s kodijem i plug-inom..

 

I Denisova list je in...

 

Nisi napisao dojmove za telku... Kak gledaš 4k HDR 10 bita Dolby Vision.. Koji player...

zuper sub 14.12.2019 18:41

Ja jedino šta sam instalirao na XF9005 je VLC player i nedavno Eurosport player. Ostalo me nije baš interesiralo. Filmove i serije i dalje gledam po starome, kopiranje na stick i stick u TV. I još ponekad castam YT s moba.

Lepy sub 14.12.2019 20:46

Povremeno mi na Samsung 55RU8002 zvuk preko PS4 i Max tv-a počinje pucketati ili na vrlo kratko prekidati. Output je na zvučnik tv-a. Na PS4 sam riješio problem tako što sam u njegovim postavkama audio output prebacio s linear PCM na Dolby Digital, al na Max tv-u nemam te opcije. Zvuk preko bilo koje tv aplikacije ili preko DVBT nema problema. Problem se jablja isključivo na vanjskim uređajima spojenim preko hdmi-a. Jel zna netko u čem je problem? Ima netko sličnih problema?

kamenistvor sub 14.12.2019 21:59

Ma malo sam prčkao po jednoj kutijici i skupio za Samsung QE65Q70R
sad je 9400kn i to treba iskoristiti e sad je pitanje jel ima kaj bolje za 9400kn ja se baš ne kužim ali mislim da je to ok.
Kaj pametniji ljudi misle ipak se ja ne kužim ništa osim google i uspoređivanja

Medomekani ned 15.12.2019 09:12
Lepy kaže...

Povremeno mi na Samsung 55RU8002 zvuk preko PS4 i Max tv-a počinje pucketati ili na vrlo kratko prekidati. Output je na zvučnik tv-a. Na PS4 sam riješio problem tako što sam u njegovim postavkama audio output prebacio s linear PCM na Dolby Digital, al na Max tv-u nemam te opcije. Zvuk preko bilo koje tv aplikacije ili preko DVBT nema problema. Problem se jablja isključivo na vanjskim uređajima spojenim preko hdmi-a. Jel zna netko u čem je problem? Ima netko sličnih problema?

 Isti problem sam imao sa q70 i ps4, kupio novi hdmi kabel i pucketanja više nema

jelincav ned 15.12.2019 11:46
Igzy20 kaže...

Kupio LG 55UM7100 prije par dana i mogu reći da sam zadovoljan sa TV-om. Uglavnom služi za PS4 gaming i gledanje multimedije preko interneta (Youtube, filmovi i slično) iako me iznenadilo koliko i obični programi dobro izgledaju na njemu. 

 

Jedini ''minus'' (ako ga uopće tako mogu i nazvati) je što je slika malo tamnija i malo mi fali življih boja, ali novce koje sam dao za njega nemam se što žaliti. Kao nezahtjevni korisnik TV će i više nego služiti.

 

Jedino pitanje mi je dal netko ima neke upute ili savjete za kalibraciju slike da se malo poigram sa tim.

Vjerujem da se uz malo igranja da izvući i više iz njega nego sa ''out of the box'' konfiguracijom.

 

Bok, i ja imam taj tv oko mjesec, dva. Ja sam poštimo postavke da sam kopirao šta su ovi sa rtingsa radili. https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/um6900/settings 

Možda nije isti model al vjerujem da je isti panel u oba. Meni je vrhunska slika, bogate žive boje, jako dobra slika i na standardnoj definciji tj. na anteni. Možda niste isključili eko mod. Svi tv-i dolaze predštimani na eko tako da je slika tamna. 

 

Ja sam svog platio 2880kuna, koliko je bio vaš? Još uvjek si mislim da sam možda za te novce mogo dobiti LG koji nije RGBW. NE SMETA MI NI MALO NIT MISLIM DA BI PRIMJETIO DA JE RGB, al ostaje žal jer svi pljuju po tom rgbw sistemu. Inače super zadovoljan!!!

zuti11 ned 15.12.2019 12:51

I kako si zadovoljan s 65um7100? Pretpostavljam da je u boravku, smeta li vanjsko svjetlo i kakva je refleksija ekrana?

Kod pomicanja kamere( panning) trza li slika?  Kakvo je skaliranje tv programa?

 

zuti11 ned 15.12.2019 13:29

Da, možda nisam dobro objasnio za kameru; zanima me npr utakmica i slika se brzo pomiče s jednog kraja terena na drugi ili kamera prati auto u vožnji, ima li izraženog trzanja slike. Svi izloženi modeli imaju samo demo, pa nisam uspio provjeriti.

Hvala na odgovoru.

 

dxdandy ned 15.12.2019 15:23
Zver kaže...
dxdandy kaže...

 Evo da sam sebe citiram i ponovo pitam. Zna li netko, ima li odgovor na moje pitanje. Toliko se pisalo o ovo tv na ovom forumu, kao vrh je i toliko savijeta da ga se kupi, a sad ga ili nema nitko osim mene pa ovo ne zna ili niste nikada probali instalirati addon na kodi na android tv ?

 

Hvala jos jednom i lp.

 

Joj, mačak.. ajde super.. kupil si Sonića XD .. Dobrodošao u ekipu..

 

Imaš li dobar zip? I btw.. Jesi čuo za Pho**** Re**** Build ? za kodi?

 

To što te zanima, nema veze s telkom niti platformom .. nego s kodijem i plug-inom..

 

I Denisova list je in...

 

Nisi napisao dojmove za telku... Kak gledaš 4k HDR 10 bita Dolby Vision.. Koji player...

 Hvala na dobrim cestitkama na mojoj novini. Nisam bas u toku sa kodijem pa zato i pitam jeli moguce da ja radim nesto krivo. Mislim da ne, jer pratim upute instalacije step-by-step i nece. Nisam cuo za buildove, eto koliko sam upoznat sa svime time. Ne znam dali se smije tu javno o tome, pa ako ne, molim da napises u nekoj privatnoj poruci. Ne mogu odgonetnuti koji je to bild koji spominjes. A ovo sto sto pitas dali imam dobar zip, ne znam, on sam pronalazi zip file kod dodavanja sourcea.

Sto se tice 4k hdr dolby vision,nisam jos nista tako gledao..imas neku preporuku za nesto i sa kojim playerom. Sad vidim da imam sranje i sa AV reciverom. Stari je i ne podrzava mi hdmi arc prenos zvuka na njega pa bih sada i reciver trebao mjenjati. Popizdio sam kad sam to otkrio, eto ispao iz tih voda i sad stalni nesto novo kupi...probao tv spojiti sa reciverom putem optickog i ni tako ne ide zvuk, cak ni sa obicne televizije. E to sad ne kuzim kako. Pojacavam na tv zvuk a pojacava se na pojacalu ali nema zvuka...fascinantno.

jelincav ned 15.12.2019 17:03
gil kaže...

Postoje postavke za um7300 na rtings, to bi trebalo biti isto kao i 7100. Imam 65UM7100, slikao sam matricu, RGB je. Koliko sam čitao  IPS UM7 serija je RGB.

 Sad u ništa više nisam siguran. Bio sad pogledat povečalom ekran i nisam uspio razlučit jel ima 4 ili 3 subpixela. Kronerska ruka se trese. Ali sam uspio vidjet da su pixeli ravni, znači po mojem nije IPS nego VA!?? Bogami neznam šta je ekran na kraju. Na https://www.displayspecifications.com/en/model/3c4e1909 piše da je RGBW!??  Kako bi najlakše vidio pixele, kako ste vi slikali matricu???

Igzy20 ned 15.12.2019 17:52
jelincav kaže...

 

Bok, i ja imam taj tv oko mjesec, dva. Ja sam poštimo postavke da sam kopirao šta su ovi sa rtingsa radili. https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/um6900/settings 

Možda nije isti model al vjerujem da je isti panel u oba. Meni je vrhunska slika, bogate žive boje, jako dobra slika i na standardnoj definciji tj. na anteni. Možda niste isključili eko mod. Svi tv-i dolaze predštimani na eko tako da je slika tamna. 

 

Ja sam svog platio 2880kuna, koliko je bio vaš? Još uvjek si mislim da sam možda za te novce mogo dobiti LG koji nije RGBW. NE SMETA MI NI MALO NIT MISLIM DA BI PRIMJETIO DA JE RGB, al ostaje žal jer svi pljuju po tom rgbw sistemu. Inače super zadovoljan!!!

Moj je bio 3300 kn u Mall.hr. Tek sam kasnije vidio da su bili neki popusti i za druge modele, ali kad sam već naručio i kad je već bio posaln nisam htio otkazivati.

 

 

Kao što rekoh, nisam neki filmofil ili zahtjevni korisnik tako da će me ovaj TV služiti jako dobro. Kroz koju godinu se planiram seliti tako da ću onda svejedno kupovati drugi tv jer bi ovaj išao u radnu/gaming sobu. Zadovoljan sam sa TV-om nakon par dana korištenja, samo moram jedan dan sjesti i poigrati se sa tim postavkama.

 

Full HD i 4K slika je za taj TV meni odlična, malo mi je tamnija u nekim scenama u igrama, ali to je sve do postavki. Dok jednom podesim kako treba bit će to još i bolje. Bitno mi je da nema probijanja svjetlosti, nema bleeda i takvih stvari. Isto tako, slažem se da je slika i na običnim kanalima i više nego dobra.

Zver ned 15.12.2019 18:02
dxdandy kaže...

 Hvala na dobrim cestitkama na mojoj novini. Nisam bas u toku sa kodijem pa zato i pitam jeli moguce da ja radim nesto krivo. Mislim da ne, jer pratim upute instalacije step-by-step i nece. Nisam cuo za buildove, eto koliko sam upoznat sa svime time. Ne znam dali se smije tu javno o tome, pa ako ne, molim da napises u nekoj privatnoj poruci. Ne mogu odgonetnuti koji je to bild koji spominjes. A ovo sto sto pitas dali imam dobar zip, ne znam, on sam pronalazi zip file kod dodavanja sourcea.

Sto se tice 4k hdr dolby vision,nisam jos nista tako gledao..imas neku preporuku za nesto i sa kojim playerom. Sad vidim da imam sranje i sa AV reciverom. Stari je i ne podrzava mi hdmi arc prenos zvuka na njega pa bih sada i reciver trebao mjenjati. Popizdio sam kad sam to otkrio, eto ispao iz tih voda i sad stalni nesto novo kupi...probao tv spojiti sa reciverom putem optickog i ni tako ne ide zvuk, cak ni sa obicne televizije. E to sad ne kuzim kako. Pojacavam na tv zvuk a pojacava se na pojacalu ali nema zvuka...fascinantno.

 Što se tiče postavki zvuka... u postavkama trebaš odabrati Digital Out / PCM.

Što se tiče playera - MX player sa allcodec pakom..

 

off topic; A što se tiče kodija... https://phoenixrebornbuild.com.hr/

gil ned 15.12.2019 22:01
zuti11 kaže...

Da, možda nisam dobro objasnio za kameru; zanima me npr utakmica i slika se brzo pomiče s jednog kraja terena na drugi ili kamera prati auto u vožnji, ima li izraženog trzanja slike. Svi izloženi modeli imaju samo demo, pa nisam uspio provjeriti.

Hvala na odgovoru.

 

 Nisam primjetio trzanje kad sam gledao nogomet, ima lagano zamućenje.

 

 

 

jelincav kaže...

 Sad u ništa više nisam siguran. Bio sad pogledat povečalom ekran i nisam uspio razlučit jel ima 4 ili 3 subpixela. Kronerska ruka se trese. Ali sam uspio vidjet da su pixeli ravni, znači po mojem nije IPS nego VA!?? Bogami neznam šta je ekran na kraju. Na https://www.displayspecifications.com/en/model/3c4e1909 piše da je RGBW!??  Kako bi najlakše vidio pixele, kako ste vi slikali matricu???

 

 

Slikaj mobitelom bijelo kad je tv uključen, tad su upaljeni svi pikseli, te zumiraj sliku.

nani pon 16.12.2019 10:45

Ajde jedno pitanje usko vezano za TV. Kako mi uskoro stiže 55C9 a palniram ga na zid pa bi nabavio kabele da provućem prije montaže. USB produžni bi ovaj (da je 3.0) al me zanima koji HDMi. Znam da će te me sad pokopat i da stvim najjeftiniji ali dok sam pratio malo vlasničku temu na AVForum.co.uk dosta ekipe preporuča samo da bude certified  tj da na sebi ima ovaj logo. Našao sam ovo u istom dućanu. Što mislite? Da li je pametno ić na ovo provjereno ili je to ipak mlaćenje prazne slame? 

 

  

nani pon 16.12.2019 11:19
persona_user kaže...
Sto se tice Sony TV, da li je bolje uzet OLED ili Full Array LED

 Hm, samo ti možeš znati odgovor na to pitanje. Tj što tebi treba. Načelno, OLED je izbor stručnjaka i naročito filmoljubaca jer daje kvalitetniju sliku. Svaka tehnologija ima svoje prednosti i mane, jedino što je sigurno jest da ne postoji savršen TV

persona_user pon 16.12.2019 11:26
nani kaže...
persona_user kaže...
Sto se tice Sony TV, da li je bolje uzet OLED ili Full Array LED

 Hm, samo ti možeš znati odgovor na to pitanje. Tj što tebi treba. Načelno, OLED je izbor stručnjaka i naročito filmoljubaca jer daje kvalitetniju sliku. Svaka tehnologija ima svoje prednosti i mane, jedino što je sigurno jest da ne postoji savršen TV

 Treba mi vise za gaming, kakvi su Full Aray LED ( LCD) TV za gaming? 

guls pon 16.12.2019 11:36

Moram zbog djeteta dići tv na nosač, jedno metar i pol od poda (ne znam kao prvo da li je to uopće ok visina), TV je samsung 50", nosač je MANHATTAN 461337, 37"- 70".

Imam i soundbar samsung n650 kojeg bi također montirao na neku policu ispod TV-a u zid.

Tu je i plejka.

 

Kako to posložiti, kako srediti kablove? 

Nemam ormarića ni komoda koje bi sakrile iste.