Televizori

Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Tina.tc sub 9.11.2019 08:51
Anđeo bez falinge kaže...

Može li jedno pitanjce...

 

Zbog kojih dijelova podvozja automobil nakon 7-8 godina i recimo 100 tkm postaje tvrđi, rupe na cesti, prelazak preko tračnica i sl. se puno više osjete a automobil je na tehničkom full ispravan.

 

Fala !

 Alu felge 17" 8j profil guma 235 35

Cobra33 sub 9.11.2019 09:29

Ljudi, trebam pomoć. Pomalo mi otkazuje CRT TV, ustvari ima sitnu grešku (vjerojatno oslabio neki Elko u njemu) koja bi se dala otklonit, jer ima još uvijek oštru i kvalitarni sliku (greška u vidu nekakvih smetnji kao nekakvi valovi i ili munje koje se koliko vidim mijenjaju što više pojačavam glasnoću), odlučio sam se za kupovinu TV-a, pogotovo što se sada mogu gledati programi u HD kvaliteti. Imam problem sa prostorom i nikako mi ne stane u taj prostor veći od 32". Širina tog prostora je 76cm, dakle i 32" je knap. E sada nastaje problem što odabrati. Znam da ove male dijagonale nemaju neku kvalitatu i vjerojatno firme jako malo ulažu u njihov razvoj, ali što je, tu je. Mora biti 32" (80-82cm). Onaj koji bi mi najbolje pasao je Philips 32PFS6402. Zašto. Jer ima još uvjek jedan Scart priključak, a imam stari jako kvalitatan Panasonic DVD koji ima samo Scart. Imam i drugo Pionir DVD, ali on već ima HDMI isto kao i još dva uređaja. Gledao sam, pretraživao i jedino sa tom dijagonalom je i Sony Bravia KDL-32WE615, ali je problem što nije full HD, već HD ready. Ono što me najviše smeta kod Philipsa što je kučište srebrno, a htio bi crno. I još jedno pitanje. Vidim da Philips ima ambijetalno svjetlo. To meni neće trebat pa pitam da li se ono može isključit.

Ono što TV mora imat je Scart, DVB-T2 HEVC, barem 2-3 HDMI ulaza, dva USB, Ci slot i DVB-S2. Primarno mi treba za gledanje TV programa i filmova. Sve drugo nije toliko bitno. I da, znam da su oba ova televizora, Philips i Sony tehnološki stari 2 god. Philips ima IPS matricu, a za Sony ne znam. Pošto bi na TV-u gledao koji put i slike, IPS bi vjeroajtno bio bolje rješenje isto kao i širi kut gledanja bez gubitka kvalitate slike.

Zato trebam help, help, help, svaki prijedlog dobro došao.

meboro1 sub 9.11.2019 09:37
Cobra33 kaže...

Ljudi, trebam pomoć. Pomalo mi otkazuje CRT TV, ustvari ima sitnu grešku (vjerojatno oslabio neki Elko u njemu) koja bi se dala otklonit, jer ima još uvijek oštru i kvalitarni sliku (greška u vidu nekakvih smetnji kao nekakvi valovi i ili munje koje se koliko vidim mijenjaju što više pojačavam glasnoću), odlučio sam se za kupovinu TV-a, pogotovo što se sada mogu gledati programi u HD kvaliteti. Imam problem sa prostorom i nikako mi ne stane u taj prostor veći od 32". Širina tog prostora je 76cm, dakle i 32" je knap. E sada nastaje problem što odabrati. Znam da ove male dijagonale nemaju neku kvalitatu i vjerojatno firme jako malo ulažu u njihov razvoj, ali što je, tu je. Mora biti 32" (80-82cm). Onaj koji bi mi najbolje pasao je Philips 32PFS6402. Zašto. Jer ima još uvjek jedan Scart priključak, a imam stari jako kvalitatan Panasonic DVD koji ima samo Scart. Imam i drugo Pionir DVD, ali on već ima HDMI isto kao i još dva uređaja. Gledao sam, pretraživao i jedino sa tom dijagonalom je i Sony Bravia KDL-32WE615, ali je problem što nije full HD, već HD ready. Ono što me najviše smeta kod Philipsa što je kučište srebrno, a htio bi crno. I još jedno pitanje. Vidim da Philips ima ambijetalno svjetlo. To meni neće trebat pa pitam da li se ono može isključit.

Ono što TV mora imat je Scart, DVB-T2 HEVC, barem 2-3 HDMI ulaza, dva USB, Ci slot i DVB-S2. Primarno mi treba za gledanje TV programa i filmova. Sve drugo nije toliko bitno. I da, znam da su oba ova televizora, Philips i Sony tehnološki stari 2 god. Philips ima IPS matricu, a za Sony ne znam. Pošto bi na TV-u gledao koji put i slike, IPS bi vjeroajtno bio bolje rješenje isto kao i širi kut gledanja bez gubitka kvalitate slike.

Zato trebam help, help, help, svaki prijedlog dobro došao.

 Zajebavaš?!? Scart , ozbiljno?

Mad Ant sub 9.11.2019 10:04
Cobra33 kaže...

Ljudi, trebam pomoć.

 

>cut<

 32" je kao sto vidis na izlasku, tj. dnu ljestvice, SCART je izbacen vec jedno vrijeme pa bi morao koristiti adapter, ali ionako je to jedan od najnekvalitetnijih spojeva po kvaliteti slike (uz s-video), radije koristi onaj drugi HDMI DVD.

 

Malo je 32" koje su FHD, evo jedan primjer, ali je bijela/siva:

 

LG 32LK6200 - 1600 kn

 

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-lg-32lk6200.html?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

https://www.displayspecifications.com/en/model/dc551232

 

 https://www.lg.com/hr/televizori/lg-32LK6200PLA

 

ZovemseZoranidolazimizRijeke sub 9.11.2019 10:10
meboro1 kaže...
Cobra33 kaže...

 Zajebavaš?!? Scart , ozbiljno?

 

mozda decko ima Super Nintendo, on nema HDMI prikljucak, kuzis!

Nema niti VHS player drugo nego scart prikljucak. 

 

OK šala mala, no uglavnom, SDR slika (bilo filmovi bilo igre prije doba PS3) ce izgledati vidno losije na HD televiziji nego na CRTu.

Da imam igdje mjesta s ogromnim gustom bih si kupio malenu CRT televiziju i jos jednom se vratio u proslost s Nintendo - Sega - GC - PS1 - PS2.

 

 

@meboro1

ako ti bas treba Scart priljucak, kupi bilo koju HD televiziju do 80cm i onda uz nju naruci SCART to HDMI adapter, mislim da ga ima chipoteka.

Cobra33 sub 9.11.2019 12:26

Sada sam se baš vratio iz Santa Domenice, nisam vidio taj Philips 32PFS6402, jer ga nemaju na toj lokaciji, ali imaju veći model u toj boji, a to je srebrna, ne siva, već srebrna kako sam i napisao. I to je bolje, nego što sam dobio telefonom informaciju da je čak i bijela. Hmmm, možda bi prošlo. Što se tiče Scarta, nema veze sa nikakvim igricama, samo za gledanje filmova. Bedasto mi je bacit Panasonicov DVD težak preko 2kg kojem na ladicu možeš stavit sigurno litru jamničke.

Ne vjerujem da bi na HD-u slika bilo lošija nego na CRT. Pa kakva je onda slika na HD-u ako je SD. No priznajem, nikad to nisam vidio ni probao, pa ne znam. Sada baš gledam te aktivne konvertore Scart na HDMI. https://www.conrad.hr/speaka-professional-scart%2Bhdmi-na-hdmi-konvertor

Piše upravo to, da prilagođava DVD na HD kvalitatu. Dobro, kada bi uzeo taj pretvarač, koji onda TV preporučate. Ne znam da li ima boljih od tog Philipsa onda. Kao što mnogi pišu 32" su postale dijagonale za kuhinju, za drugi ili treći TV. Uzeo bi najboljeg, ali se bojim da je to ustvari sve postalo isto. Znam i čitao sam o Philipsu da baš i nema neke dobre ocjene i kvalitatu, od kada je Kineski, ali 2+3 god. garancije mi i treba. Za 5 god. ću valjda naći mjesta za nešto veće. Da li je Android kojeg ima dobro, ili loše. Zašto je recimo taj Philips trenutno još uvijak najskuplji ili u samom vrhu po skupoći. Da li radi tog ambijetalnog svjetla koji se hvala Bogu može izključit kada treba. Tako su mi bar danas rekli. Pisao sam da se počeo proizvodit sredinom 2017 god. i nije ga bilo na našem tržištu sve do nema dugo. Pitam se zašto i to me jako muči. Nas se smatra još uvijek jugoistokom Europe, a ne članicom EU, a to za sobom povlači kvalitetu. Da mu nije okvir srebrni, već sivi ili crni, možda bi ga već imao. I za kraj što kažete na kvalitatu njegovog ekrana ili kako se to zove matrice? Koji 32" Tv ima bolju i kvalitetniju sliku i zašto. Ovo nije nikakvo navijanja za taj Philips, kao da sam se već odlučio, nego ozbiljno pitanje. HDR vidim da nema. Koja je prednost toga. Čujem da HDR dosta skračuje trajanje televizora.

1950Killer sub 9.11.2019 12:29

Pozdrav ljudi,

 

Ima li tko preporuku televizije do iznosa maksimalno 3500kn?

ono što bi bilo poželjno da ima je android i da je do 110cm dijagonale.

Znam da nije nekakav iznos u pitanju, ali je za umirovljenika koji se voli igrat sa tehnologijom.

 

Hvala!

 

zuper sub 9.11.2019 12:32

400 kn za scart - hd pretvarač bi bila jedna od najvećih glupih kupovina. Jednostavno se ostavi DVD-a, to je sad prošlo svršeno vrijeme, bez obzira koliko kvalitetan player.

Imao sam ja Pionner DVD kućno kino pa ga se riješio već godinama.

Cobra33 sub 9.11.2019 13:05
zuper kaže...

400 kn za scart - hd pretvarač bi bila jedna od najvećih glupih kupovina. Jednostavno se ostavi DVD-a, to je sad prošlo svršeno vrijeme, bez obzira koliko kvalitetan player.

Imao sam ja Pionner DVD kućno kino pa ga se riješio već godinama.

 Super, a što da radim sa +1700 DVD filmova onda??? A kučno kino je Yamahino 7+1 i Yamo zvučnici. Kućno kino spojeno na taj Panasonicov DVD player. Zato je bolji od Pionira, jer ima odvojene sve izlaze.

Sada baš gledam. Ni Pionir nema HDMI izlaz. Ima ga Satelitski i zemaljski combo prijemnik. Ovaj Panasonic ima 2 Scarta. Jedan ide na TV, a drugi je prolazni u kojeg je uboden Pionir. Evo, zato mi treba Scart.

Lil Dice sub 9.11.2019 13:17
Cobra33 kaže...
zuper kaže...

400 kn za scart - hd pretvarač bi bila jedna od najvećih glupih kupovina. Jednostavno se ostavi DVD-a, to je sad prošlo svršeno vrijeme, bez obzira koliko kvalitetan player.

Imao sam ja Pionner DVD kućno kino pa ga se riješio već godinama.

 Super, a što da radim sa +1700 DVD filmova onda??? A kučno kino je Yamahino 7+1 i Yamo zvučnici. Kućno kino spojeno na taj Panasonicov DVD player. Zato je bolji od Pionira, jer ima odvojene sve izlaze.

Sada baš gledam. Ni Pionir nema HDMI izlaz. Ima ga Satelitski i zemaljski combo prijemnik. Ovaj Panasonic ima 2 Scarta. Jedan ide na TV, a drugi je prolazni u kojeg je uboden Pionir. Evo, zato mi treba Scart.

 Pa zar nema taj DVD plejer kompozitne i komponentne chinch izlaze?

zuper sub 9.11.2019 13:22
Cobra33 kaže...
zuper kaže...

400 kn za scart - hd pretvarač bi bila jedna od najvećih glupih kupovina. Jednostavno se ostavi DVD-a, to je sad prošlo svršeno vrijeme, bez obzira koliko kvalitetan player.

Imao sam ja Pionner DVD kućno kino pa ga se riješio već godinama.

 Super, a što da radim sa +1700 DVD filmova onda??? A kučno kino je Yamahino 7+1 i Yamo zvučnici. Kućno kino spojeno na taj Panasonicov DVD player. Zato je bolji od Pionira, jer ima odvojene sve izlaze.

Sada baš gledam. Ni Pionir nema HDMI izlaz. Ima ga Satelitski i zemaljski combo prijemnik. Ovaj Panasonic ima 2 Scarta. Jedan ide na TV, a drugi je prolazni u kojeg je uboden Pionir. Evo, zato mi treba Scart.

 Vjerujem da ima jeftinijih dvd playera sa hdmi od tog pretvarača.

A najbolje bi bilo uzet blu ray player. Jednim udarcem riješiš nekoliko problema. Nema scarta, pretvarča, manje kabela i osiguran si za buduće medije u HD kvaliteti

Dermentor sub 9.11.2019 13:51
Dermentor kaže...

Pozdrav da uzimate 75 incha, što bi uzeli:

 

 

https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/led-tv-sony-bravia-kd-75xg8096-4k.html

https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/qled-tv-samsung-qe75q60-2019.html 

https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/led-tv-sony-bravia-kd-75xg8596-4k.html

https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/led-tv-samsung-ue75ru7172-uhd.html

 

 

 Hvala na preporuci članu Anti na kraju uzeo Philips 75PUS7354 za 9599kn.

Karanba sub 9.11.2019 13:52
Zver kaže...
Karanba kaže...

Zver daj se saberi 55" sa 2m, pa to samo idioti gledaju sa 2m. To je doslovno kad legnes da ti je TV kod nogu jbt. 

Sta sve covjek nece procitat...

 Iz iskustva ili?  Di ti sjediš u Cinestaru na Branimirovoj.... Gore na Šalati?

 

Naravno da iz iskustva, jedino sam djecu vidio da bleje ispred TVa kad gledaju nesta ili igraju igrice. Ako imas ispod 16 god onda ok razumijem te, kablovi od konzole su mozda kratki. Sa 2m nema sanse da gledas 55" a da ne mices glavu dok pratis.

 

Ako u Cinestaru nema mjesta u zadnja dva reda, minimalno 3. red ja u kino ne idem. Pa nije slucajno da su zadnji redovi prvi prodani.

Ti ides u kino u prvi red pa klimas glavom ljevo desno dok gledas crtani ili sta vec, ne kuzim ? Prvih 50% sjedala u pravilu bude prazno osim ako je neki hit opasan.

 

 

Striko2009 sub 9.11.2019 14:19
Cobra33 kaže...
zuper kaže...

400 kn za scart - hd pretvarač bi bila jedna od najvećih glupih kupovina. Jednostavno se ostavi DVD-a, to je sad prošlo svršeno vrijeme, bez obzira koliko kvalitetan player.

Imao sam ja Pionner DVD kućno kino pa ga se riješio već godinama.

 Super, a što da radim sa +1700 DVD filmova onda??? A kučno kino je Yamahino 7+1 i Yamo zvučnici. Kućno kino spojeno na taj Panasonicov DVD player. Zato je bolji od Pionira, jer ima odvojene sve izlaze.

Sada baš gledam. Ni Pionir nema HDMI izlaz. Ima ga Satelitski i zemaljski combo prijemnik. Ovaj Panasonic ima 2 Scarta. Jedan ide na TV, a drugi je prolazni u kojeg je uboden Pionir. Evo, zato mi treba Scart.

 Uzmi tv koji ima kompozitne ulaze i kupi kabel scart -> kompozitni 

Trenutno mi pada na pamet 43uk6300 koji ima kompozitne ulaze....

Zver sub 9.11.2019 14:21
Karanba kaže...

 

Ako u Cinestaru nema mjesta u zadnja dva reda, minimalno 3. red ja u kino ne idem. Pa nije slucajno da su zadnji redovi prvi prodani.

Ti ides u kino u prvi red pa klimas glavom ljevo desno dok gledas crtani ili sta vec, ne kuzim ? Prvih 50% sjedala u pravilu bude prazno osim ako je neki hit opasan.

 

 

 U extreme dvorani preferiram VIP red. I najprije je prodana sredina prvi red iza VIP-a ili red ispred. Nikad u kinu ne sjedim sa strane...

A doma gledam 55'' sa 2.2 do 3.2 i malo mi je. Eto, vjerovatno imam manje oči.

 

Na napikavanje na klince i tvoju visoku zrelost neću reagirat..

zuper sub 9.11.2019 14:30
Karanba kaže...
Zver kaže...
Karanba kaže...

Zver daj se saberi 55" sa 2m, pa to samo idioti gledaju sa 2m. To je doslovno kad legnes da ti je TV kod nogu jbt. 

Sta sve covjek nece procitat...

 Iz iskustva ili?  Di ti sjediš u Cinestaru na Branimirovoj.... Gore na Šalati?

 

Naravno da iz iskustva, jedino sam djecu vidio da bleje ispred TVa kad gledaju nesta ili igraju igrice. Ako imas ispod 16 god onda ok razumijem te, kablovi od konzole su mozda kratki. Sa 2m nema sanse da gledas 55" a da ne mices glavu dok pratis.

 

Ako u Cinestaru nema mjesta u zadnja dva reda, minimalno 3. red ja u kino ne idem. Pa nije slucajno da su zadnji redovi prvi prodani.

Ti ides u kino u prvi red pa klimas glavom ljevo desno dok gledas crtani ili sta vec, ne kuzim ? Prvih 50% sjedala u pravilu bude prazno osim ako je neki hit opasan.

 

 

 Ili ti imaš problema sa vidom ili ja imam natprirodni vid. 

Jer s 2m na 55" uopće ne mičem glavu i užitak je gledati. Zapravo, i da je 65" ne bih imao problema sa gledanjem.

A usporedba sa kinom je promašena. Potpuno drugi parametri

Cobra33 sub 9.11.2019 14:57
Lil Dice kaže...
Cobra33 kaže...
zuper kaže...

400 kn za scart - hd pretvarač bi bila jedna od najvećih glupih kupovina. Jednostavno se ostavi DVD-a, to je sad prošlo svršeno vrijeme, bez obzira koliko kvalitetan player.

Imao sam ja Pionner DVD kućno kino pa ga se riješio već godinama.

 Super, a što da radim sa +1700 DVD filmova onda??? A kučno kino je Yamahino 7+1 i Yamo zvučnici. Kućno kino spojeno na taj Panasonicov DVD player. Zato je bolji od Pionira, jer ima odvojene sve izlaze.

Sada baš gledam. Ni Pionir nema HDMI izlaz. Ima ga Satelitski i zemaljski combo prijemnik. Ovaj Panasonic ima 2 Scarta. Jedan ide na TV, a drugi je prolazni u kojeg je uboden Pionir. Evo, zato mi treba Scart.

 Pa zar nema taj DVD plejer kompozitne i komponentne chinch izlaze?

 Misliš na A/V OUT. Ima jedan i drugi. Panasonic RV-60 i Pioneer DV-696AV. No hajde da zaboravimo DVD i Scart. Koji 32" Full HD TV ima najbolju sliku i sa kojom matricom i da ima barem 2-3 HDMI ulaza i barem 2 USB. CI slot poželjan. Nikad se ne zna.

Flagship sub 9.11.2019 15:30

U SD svi zanimljiviji "rasprodani". Kao da je bio popust 50% na bilo kakvu vrstu plaćanja

 

Baš će biti zanimljivo vidjet kakvo će biti stanje u pon ujutro, vjerojatno puna skladišta, business as usuall s starim cijenama, a tko je klikao klikao je uzalud

 

 

Sad i pevec ima 20% ali samo na TCL, pa tko traži kineza s androidom a da nije nesretni filips možda nađe nešto za sebe:)

 

https://pevec.hr/elektronika/tv/led.html?robna_marka=TCL&product_list_order=price&product_list_dir=asc

HCMAA sub 9.11.2019 15:40

#Cobra33
Super, a što da radim sa +1700 DVD filmova onda??? A kučno kino je Yamahino 7+1 i Yamo zvučnici. 

hebiga...vrijeme je zgazilo DVD (720*576)...imaš kupiti linijski Blu ray player oni također čitaju DVD i CD

jednostavno se miraš pomiriti da su ti dvd-i za smeće...recimo ako imaš Matrix, na DVD....taj film jednostavno zaslužuje da ga se pogleda u 4K... Apokalipse Now...Black Hawk Down...itd....svi ti filmovi su kasnije izašli na Blu-ray....A sad u obliku remastera mnogi izlaze na 4K Blu Ray diskovima

2005 smo mi u gradu dobili novu knjižnicu u sklopu nje je bila videoteka sa 2000 DVD filmova...u startu....sve dostupno na godišnju članarinu od 100kn:)

I tako ja kupim dvd pržilicu za PC i počnem stvarati kolekciju.
DVD fab i ripaj na HDD pa onda prži na DVD.
Nakon godine dana 400 DVD-A je sprženo...Sve u svemu 2010 godine sam sve te dvd-ove ponovno pribacio na HDD(te godine kupio lcd tv)....nakon toga ih bacio u smeće...tv spojen na PC...kroz godinu dvi dana pogleda,u međuvremenu su došli Blu Ray filmovi pa sam sve te dvd filmove s HDD-A IZBRISAO.

Sad imam 12TB HDD-ova...sad skidam isključivo 4K materijal...imam bit će 4TB u 720 i 1080 rezoluciji....čekam da kupim novi TV 65" pa da to pogledam i onda ide brisanje i onda ostaje isključivo 4K

Zadnjih par mjeseci skidam u 4K...recimo Blue Planet 150GB... Planet Earth 100GB... Matrix trilogija 200GB...itd

Dermentor sub 9.11.2019 15:52
Flagship kaže...

U SD svi zanimljiviji "rasprodani". Kao da je bio popust 50% na bilo kakvu vrstu plaćanja

 

Baš će biti zanimljivo vidjet kakvo će biti stanje u pon ujutro, vjerojatno puna skladišta, business as usuall s starim cijenama, a tko je klikao klikao je uzalud

 

 

Sad i pevec ima 20% ali samo na TCL, pa tko traži kineza s androidom a da nije nesretni filips možda nađe nešto za sebe:)

 

https://pevec.hr/elektronika/tv/led.html?robna_marka=TCL&product_list_order=price&product_list_dir=asc

 Zašto nesretni filips?

Karanba sub 9.11.2019 15:54
Zver kaže...

 

 U extreme dvorani preferiram VIP red. I najprije je prodana sredina prvi red iza VIP-a ili red ispred. Nikad u kinu ne sjedim sa strane...

A doma gledam 55'' sa 2.2 do 3.2 i malo mi je. Eto, vjerovatno imam manje oči.

 

Na napikavanje na klince i tvoju visoku zrelost neću reagirat..

 

I meni je 55" sa 3,5m onako skoro taman i iduci bi bio 65" al po tom tvom bi trebalo na tu udaljenost ic na 75" a to je preveliko za tu udaljenost.

Teza da je 55" taman za 2m po meni ne stoji jer evo sad sam gledao sa 2m i to je ok jedino da nesta idem gledat detaljno kako izgleda al da bi tako gledao film nema sanse. To oci moraju samarat u akcijskom filmu da ih ne mos ispravit nakon sto gledas 3 sata.

 

U krajnjem i sam si reko, VIP sjedala u svim kinima su skroz nazad.