Televizori

Koji televizor kupiti - vodič za odabir

zuper pet 8.11.2019 20:07
dxdandy kaže...

 Mislio im direktno na racun uplatiti pola iznosa i eto to je kes ako te zanima a ostatak na rate kao sto i nude. Sta je problem da mogu kreirati poseban link i njega mi posalju i ja preko linka otvorim stranicu i tu me web placanje vodi da platim ostatak kako sam htio. Nije to bas problem progamerima za napraviti i eto opcije i za takav nacin placanja. Pa onda i mi koji nismo iz ZG imamo opcije kao i Hrvatska. Ubili smo temu pa ovim prestajem oko placanja. Lp

 Ili si mogao uzeti na rate, a gotovinu staviti na račun. Odjednom ili postepeno mjesečno.
Nijedan web shop nema takvu opciju.

Mislim, šteta ako dobra ponuda na TV da odustaneš

danijel5555 pet 8.11.2019 20:09
dxdandy kaže...
danijel5555 kaže...
dxdandy kaže...
dxdandy kaže...

Zvao sada u SD vezano za placanje. Interesirao se dali je moguce uzeti TV online buduci sam barem 250km od najblize trgovine ali recimo da pola platim odmah a pola da uzmem na rate i nazalost nije moguce. Eto tako nista od TV kod njih. Ne zelim sve kesirati a niti zelim na sve na rate i trazim neku drugu trgovinu u svojoj blizini gdje se to moze napraviti kod njih a da mi nije jako daleko. Moze to i u SD ali moram doci kod njih tako da mi sve propade. E Slavonijo i bogu si iza nogu a ne nekoj trgovini u kojoj mozes nekada malo bolje proci.

 

Htio uzeti LG Oled 55C8...sa ga trazim na potezu Osijek-Vukovar-Vinkovci ali po toj cjeni malo sutra...

 

Evo da nastavim farsu oko placanja jos malo...znaci znac uzeti lg oled 55c8, kako nisam ni blizu ni jedno centru gdje je SD, zovem ih pizam dali ima opcija placanja online, pola u kesu i ostatak na par rata. Veli gospodja ne, ili jednokratno ili sve na rate. Moza kako ja zelim samo u poslovnici. Odustao od TV i kupnje kod njih.

Malocas gledam Mall.hr i ima jos 2 komada 55xf9005 za solidnu cijenu. Odlucim se kupiti njega sve nanrate kod njih kad ono uopce nema online opcije obrocne kupovine. Samo na rate ako dodjem kod njih...WTF ??? Pa koji moj je to vrag...odustao...ne kupujem tv...imam stari i bog...hebote istocno od zagreba sve u qurcu...nemoz ni kupiti nista...fuck fuck i sve...

 Nije mi jasno kako bi ti platio pola u kesu a pola na rate a da ne dodes u u poslovnicu. Koliko sam te skuzio ta opcija je moguca samo u poslovnici a tebi se ne ide u zagreb i kukas kako to ne moze.  Placanje u kesu je kad imas papirnate novcanice i odes u trgovini i platis pola u kesu a ostatak ti daju na kartice na rate. Niie mi jasno kako si ti zamislio da funkcionira placanje putem web shop ali mislim da to nigdje nije moguce (osim naravno u poslovnici).

 Mislio im direktno na racun uplatiti pola iznosa i eto to je kes ako te zanima a ostatak na rate kao sto i nude. Sta je problem da mogu kreirati poseban link i njega mi posalju i ja preko linka otvorim stranicu i tu me web placanje vodi da platim ostatak kako sam htio. Nije to bas problem progamerima za napraviti i eto opcije i za takav nacin placanja. Pa onda i mi koji nismo iz ZG imamo opcije kao i Hrvatska. Ubili smo temu pa ovim prestajem oko placanja. Lp

 O kakvim ti programerima i linkovima pricas, govorimo o web shopu koji se bavi prodajom a ne web dizajnom ili programiranjem ili pravljenjem linkova na proizvode sa ne znam kakvim cijenama. Drugi potencijalni problem je placanje za koje ne mora znaciti da ce njima odmah sjesti tvoji novci na racun i kako i sta da onda netko jos provjerava dali si ti uplatio tak iznos pa dali si uplatio ostatak na rate.... zato ovo i je moguce samo u poslovnici napraviti. 

 

 

dxdandy pet 8.11.2019 20:11

A sad nova prica...odustao od tv ali me kopa i kopa i dalje da ga kupim...kako moj nacin placanja koji sam si zamislio nije prosao, iznos se smanjio ali eto ipak oducio kupiti nesto. Sta iz Sancta Domenice uzeti za 8000kn. Lg oled 55c8 ili nesto drugo. Uzimam sve na rate. Udaljenost 4m, filmovi i serije pa onda nasa telka.

 

Thx !

dxdandy pet 8.11.2019 20:30

Znam da bi trebala biti veca dijagonala ali si sve nekako vrtim u glavi bolje kvaliteta slike nego velicina bez kvalitete. Sada sam na 42" i ja zadovoljan velicinom ali mi dosta vise.dodatnog dvbt uredjaj i hocu novi tv. Trenutno gledam panasonic plazmu th42pv80p ali brate mili vise vi ne zelim dva daljinca gledati tv...osim toga pistiti nest na moba sa youtube na tv sa lakocom i sl. Plazma kupljena i onda nakon 2 godine presli na dvbt a ona ne podrzava digitaliju. Dosta mi mjenjanja i dvbt uredjaj...svaki 3-4 godine crkne a kupovao skplje i kvalitetnije...dosta...hocu novi tv i sto stoju sliku za tu lovu. Da mogu online pola kes pola na rate uzeo bih nesto za cca 12000-13000tkn ali ne mogu pa onda samo rate.

danijel5555 pet 8.11.2019 20:38
dxdandy kaže...

A sad nova prica...odustao od tv ali me kopa i kopa i dalje da ga kupim...kako moj nacin placanja koji sam si zamislio nije prosao, iznos se smanjio ali eto ipak oducio kupiti nesto. Sta iz Sancta Domenice uzeti za 8000kn. Lg oled 55c8 ili nesto drugo. Uzimam sve na rate. Udaljenost 4m, filmovi i serije pa onda nasa telka.

 

Thx !

Koja sapunica...

 

 

fila2208 pet 8.11.2019 20:44
HimalayaPenguin kaže...

S obzirom da nisam dobio neki konkretan odgovor na poruku, ponavljam ovdje pitanje. Koju telku preporučate do max 4000 kn?

 4 soma

 

ru8002 samsung u santa domenice, kod tv20 na master i maestro, ako nije i on otišao

Flagship pet 8.11.2019 20:49
dxdandy kaže...

Znam da bi trebala biti veca dijagonala ali si sve nekako vrtim u glavi bolje kvaliteta slike nego velicina bez kvalitete. Sada sam na 42" i ja zadovoljan velicinom ali mi dosta vise.dodatnog dvbt uredjaj i hocu novi tv. Trenutno gledam panasonic plazmu th42pv80p ali brate mili vise vi ne zelim dva daljinca gledati tv...osim toga pistiti nest na moba sa youtube na tv sa lakocom i sl. Plazma kupljena i onda nakon 2 godine presli na dvbt a ona ne podrzava digitaliju. Dosta mi mjenjanja i dvbt uredjaj...svaki 3-4 godine crkne a kupovao skplje i kvalitetnije...dosta...hocu novi tv i sto stoju sliku za tu lovu. Da mogu online pola kes pola na rate uzeo bih nesto za cca 12000-13000tkn ali ne mogu pa onda samo rate.

 

65Q70R, ako se opet pojavi na stanju je best buy jer kad odbiješ vrijednost tableta onda za nikad manji iznos pa i na rate ne dobiješ jeftinije.

 

https://www.sancta-domenica.hr/qled-tv-samsung-qe65q70r-2019.html

 

Do 8000 samo ovi slabiji modeli kao 65RU8002, 65Q60R ili od ips panela LG 65SM9010, Sony 65XG8505.

 

dxdandy pet 8.11.2019 20:50
danijel5555 kaže...
dxdandy kaže...

A sad nova prica...odustao od tv ali me kopa i kopa i dalje da ga kupim...kako moj nacin placanja koji sam si zamislio nije prosao, iznos se smanjio ali eto ipak oducio kupiti nesto. Sta iz Sancta Domenice uzeti za 8000kn. Lg oled 55c8 ili nesto drugo. Uzimam sve na rate. Udaljenost 4m, filmovi i serije pa onda nasa telka.

 

Thx !

Koja sapunica...

 

 

 Bas, ali ili pomozi ili ne trosi vise prostor foruma. Ja vise ne necu oko placanja vec trzim preporuku tv do 8000kn i da ga jos danas kupim...

 

Hvala ti!

Zver pet 8.11.2019 21:11
dxdandy kaže...

 

 Bas, ali ili pomozi ili ne trosi vise prostor foruma. Ja vise ne necu oko placanja vec trzim preporuku tv do 8000kn i da ga jos danas kupim...

 

Hvala ti!

 

ALI opet jovo nanovo.. nemreš ti na 4m uživat u kvaliteti slike na 55''.. pogotovo ako ima više izvora svjetla...itd.. 55'' je za dva metra...

Ili otresi kesu za 65... ili kako sam ti prije napisao.. uzmi si 75'' TV.. prosječne kvalitete..

 

I nisi napisal očeš u kešu ili na rate u nekom drugom dučanu...

 

Moraš znati koji ti je buđet i gotovo... nema tu ovo ono...i ja bi Lambo ali nejde... i Seat je OK...

Havo pet 8.11.2019 21:35

Momci.. ko god kupuju, sad je to vrijeme u godini.. cijene NEĆE biti manje od ovih akcijskih u Sancti (-20%).. cijene odu nazad u prosincu, bar je tako bilo lani.. treba bit brz i uletit odma dok jos ima nesto na lageru.
Ako elipso uleti s black fridayom iduci tjedan, znajte da su oni jos gori od sancte..imaju po toj ekstra cijeni samo par komada na lageru..al glavno da im danima stoji na webu..
prođe baba s kolačima inače iliti ko je jamio jamio :-)

dxdandy pet 8.11.2019 21:49
Zver kaže...
dxdandy kaže...

 

 Bas, ali ili pomozi ili ne trosi vise prostor foruma. Ja vise ne necu oko placanja vec trzim preporuku tv do 8000kn i da ga jos danas kupim...

 

Hvala ti!

 

ALI opet jovo nanovo.. nemreš ti na 4m uživat u kvaliteti slike na 55''.. pogotovo ako ima više izvora svjetla...itd.. 55'' je za dva metra...

Ili otresi kesu za 65... ili kako sam ti prije napisao.. uzmi si 75'' TV.. prosječne kvalitete..

 

I nisi napisal očeš u kešu ili na rate u nekom drugom dučanu...

 

Moraš znati koji ti je buđet i gotovo... nema tu ovo ono...i ja bi Lambo ali nejde... i Seat je OK...

 

Vidi druze, razumijem ja tebe sta ti pricas...i ja bih uzeo 200" za TV ali brate ne stane...ogranicen sam prostorom...evo ti slika dolje pa se uvjeri i reci kako da stavim to cudu...i sa 55" moram ovaj donji dio gurati u lijevo cca 25cm...vidis da bas nema neki manevar u lijevo i jos je iza zavijesa radijator pa bi moga jos od temperature i sjebati namjestaj...da uzmem 65 e onda sve guram u lijevo za cca 45cm i ova donji namjestaj je svega par cm od radijatora...zato uzimam 55, iz prakticnih razloga a.opt kazem da bih prije 55 sa super slikom nego 75 a da ima sranje sliku...zato pitam za 8000kn sta ima najbolje za sliku i zvuk...kako kuzim samsung ne podrzava dts.

 

Edit: zaboravio odgovoriti...na rate u Sancta Domenici

Dermentor pet 8.11.2019 21:49

Pozdrav da uzimate 75 incha, što bi uzeli:

 

 

https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/led-tv-sony-bravia-kd-75xg8096-4k.html

https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/qled-tv-samsung-qe75q60-2019.html 

https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/led-tv-sony-bravia-kd-75xg8596-4k.html

https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/led-tv-samsung-ue75ru7172-uhd.html

 

 

Zver pet 8.11.2019 22:48
Karanba kaže...

Zver daj se saberi 55" sa 2m, pa to samo idioti gledaju sa 2m. To je doslovno kad legnes da ti je TV kod nogu jbt. 

Sta sve covjek nece procitat...

 Iz iskustva ili?  Di ti sjediš u Cinestaru na Branimirovoj.... Gore na Šalati?

dxdandy kaže...

 

Vidi druze, razumijem ja tebe sta ti pricas...i ja bih uzeo 200" za TV ali brate ne stane...ogranicen sam prostorom...evo ti slika dolje pa se uvjeri i reci kako da stavim to cudu...i sa 55" moram ovaj donji dio gurati u lijevo cca 25cm...vidis da bas nema neki manevar u lijevo i jos je iza zavijesa radijator pa bi moga jos od temperature i sjebati namjestaj...da uzmem 65 e onda sve guram u lijevo za cca 45cm i ova donji namjestaj je svega par cm od radijatora...zato uzimam 55, iz prakticnih razloga a.opt kazem da bih prije 55 sa super slikom nego 75 a da ima sranje sliku...zato pitam za 8000kn sta ima najbolje za sliku i zvuk...kako kuzim samsung ne podrzava dts.

 

Edit: zaboravio odgovoriti...na rate u Sancta Domenici

 Ne niti DTS niti Dolby Vision..

Mad Ant pet 8.11.2019 22:51
Dermentor kaže...

Ok hvala još jednom ali preporučuješ Tv koji je od 6-8k kn skuplji.

Nekako naginjem ovom Sony x85 za 12k. I zbog garancije 10bitnom panelu i x1 procesoru

 Samo bacam ideju, a ionako je 82"...

 

Sony X85 je dobar, ali koji panel tražiš, s obzirom da su ti u izboru i VA i IPS?

Flagship pet 8.11.2019 23:04
Karanba kaže...

LG 75C9 i ne gledaj dalje  

 

Mislio si 77":) 

 

75" OLED sljedeće godine ili početkom 2021. ovisno kada krene u pogon najnoviji OLED 10.5G plant. Zašto 75"?  Zbog velike uštede jer po izračunu će iz jedne MMG ploče moći napravit 6 kom 75" OLED panela a sada se u 8.5G tvornici može samo 2 kom 77" na postojećem sustavu. Cijene će zato još značajno pasti u sljedećih 12-18 mjeseci.

 

 

Mad Ant pet 8.11.2019 23:07
Dermentor kaže...

Od ovih u izboru tražim best value for the money. Super su popusti i moje je pitanje je overall što je najbolje za tu cijenu i da li se isplati bez obzira na cijenu uzimati ovaj QLED.

Nije baš isto, Sony IPS, Samsung VA. Ali cijena za 75" Q60R je dobra.

Dan1234567890 pet 8.11.2019 23:18

Ima puno postova u ovih zadnjih 3 dana, pa mi se čini da sam naišao na 2 informacije koje nisam znao za LG oledB8 (možda se odnosilo samo na C seriju?)

1. Da se može podesiti kanale i odabrati baš BNet? Gledam preko bnet Set-top-boxa i preko HDMIja, a kanali nikakvi nisu podešeni u TVu pod "live TV" ... Pokušao sam pod live TV podesiti kanale, odabrao sam kablovsku i "full scan", ali mi ništa ne pronalazi...da li sam nešto krivo razumio? Spominjalo se baš da se ima za odabrati i BNet...?
2. Da magic remote može memoritati drugi daljinac (od bneta) pritiskom na STB tipku? Kada ja stisnem na daljincu STB tipku, javlja mi poruku "this function is not supported"...jesam li i tu isto nešto krivo razumio?
Piše mi da je verzija webOSa 4.1.3 a SW version 5.10.25...i da je up-to-date.