Televizori

Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Milenijski Bugovac pet 8.11.2019 13:44
Havo kaže...
Evo kolegica se vratila prije sat vremena iz Sancte Arena park... ubola 55RU8002.. veli da su bila dva na skladištu iako od jučer stoji na sajtu da ima samo izložbeni...

 Ja sam prekjučer vratio jedan jer je pao dostavljačima kad su prolazili kroz vrata. U kutiji. Nisam provjeravao ima li oštećenja samo sam rekao da ga vrate.

Nomad pet 8.11.2019 13:46

Ovo je meni bio prvi izbor. Za 2900kn top TV. Na kraju me navuče i dam duplo više za 55q70 😅 al dosta je i bolji pa mi je duša mirna, plus dobio tablet koji mi ne treba haha

Sreća pa sam kampirao noćas do 2 ujutro i valjdi prvi u RH uzeo q70. Čini mi se da se baš u 2 ujutro pojavio kod za popust.

Flagship pet 8.11.2019 13:56
Leon4rdo kaže...

Uz ovaj deal koji je SD napravila sa Mastercardom i trenutne akcije na Samsung.hr danas će biti dosta prometno između Malla i Sancta Domenice. Preporuka je pratiti semafor i brzo ubaciti u brzinu zato jer se stanje vrlo brzo mijenja. Ovako je bilo i prošle godine kada su imali dosta dobre akcije na Samsung televizore uz koje je išao Gear S3 preko Samsung.hr pa su nekoliko puta tijekom dana televizori koji bi ušli u skladište i stavljeni na web bili raspordani kroz par minuta.

Jedino fali 5 g garancije, kad se već kupuju ti (pre)skupi QLED-i onda bi 5g moralo bit uključeno. Posebno dobra cijena je (bila) 8800 za 65Q70 jer kad bi se odbila vrijednost tableta onda bi cijena izašla ispod 8000 što je super za naše uvjete. Vani je jedino prošli vikend bila neka ograničena akcija s cijenom od 999€ za 65Q70 no to je ipak Njemačka pa se ne može tako nešto kod nas dogodit.

 

Baš se pitam da li je netko ovdje uspio kupit 65Q70 u SD noćas/danas:)

 

Ipak, tko cilja na skuplje i nove onda je sada 65C9 u SD s odličnom cijenom od 14400 što je znatno jeftinije nego što su C8, C7 bili u ovo doba godine.

Pixel pet 8.11.2019 14:34
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Koliko ima smisla uzeti OLED TV ako ce se u 99% slucajeva gledati ili SDR signal, ili youtube gluposti ili kakav film od max 10 Gb, znaci u odnosu na BR dosta komprimiran i vjerojatno ne s HDR zapisom.

 

Da li se slika magicno popravlja ukoliko se gleda na OLED ekranu?

 Ako cebtaj sdr signal biti hd i kvalitetan i gkedan navecer, vidi se razlika.

ne popravlja se nista magicno na oledu :)

Ali generalno ti za to ne treba oled, uzmi neki malo bolji  va lcd za manje love 

Pixel pet 8.11.2019 14:38
fila2208 kaže...

Mislim ko gura preko 10-15k u tv ne čeka te akcije ko mi siromasi.

 Sto mislis da netko tko ima love ima zato sto se nepotrebno razbacuje ?

Nitko ne voli dati vise ako ne treba.

 

pc_fan005 pet 8.11.2019 14:53

Moze netko objasniti oko tv nosaca. 40incni vesa 200x200 mjenjam sa 55 samsung incni 200x200 isto. Tezina ovog 55 incnog je 5 kg visa a nosac dozvoljava 50kg. Da li radi velicine trebam mjenjat nosac ili mogu na ovaj sto je bio za 40 incni tv?

Milenijski Bugovac pet 8.11.2019 14:58
pc_fan005 kaže...

Moze netko objasniti oko tv nosaca. 40incni vesa 200x200 mjenjam sa 55 samsung incni 200x200 isto. Tezina ovog 55 incnog je 5 kg visa a nosac dozvoljava 50kg. Da li radi velicine trebam mjenjat nosac ili mogu na ovaj sto je bio za 40 incni tv?

 Ako ti 40incni tv ima 45.1 ili više kg a ovaj 55 incni je 5 kg teži, onda da. 

ChillyBoy pet 8.11.2019 15:22
HCMAA kaže...

Razlika u cijeni između 65XF9005 i 65XG9505 je sada samo 1300 kn, tko kupuje onda je jasno da treba ić na XG9505:)

 

 

 

Ima jedna meni bitna razlika između XG i XF serije. XG podržava Dolby Vision preko USB porta. XF ga podržava samo preko jednog HDMI-a i to isključivo za streaming typa Netflix i Sky, znači filmovi sa diska/kompa nula bodova. Za sada MKV ne podržava Dolby Vision (što će se riješiti vjerojatno uskoro), ali na netu se mogu pronaći MP4 filmovi koji podržavaju. Mana MP4 kontejnera je što najkvalitetniji audio kanal može spremiti jedino u Dolby Digital kvaliteti, što i nije loše, ali sa MKV će se i to promijeniti.

 

Zašto ovo sve govorim. Pogledao sam Black Panther i Alita-Battle Angel u HDR10 formatu. Sve je bilo super, slika odlična, ma sve 5.

Nakon nekog vremena sam pronašao iste filmove sa Dolby Vision obradom. Znači....VRH. HDR10 i DV su kruške i jabuke. Naravno sve ovisi i o tipu televizora i kako reproducira Dolby Vision, ali na XG95 je strava. 

JosephBullet pet 8.11.2019 15:57

Neki dobar nosac za preporuku? Za 55" LG C9? Da se moze lijevo desno i gore dolje i po mogucnosti da se moze udaljit od zida da se pikne/makne kabl?

Opce nemam pojma osjecaj koliko to moze biti para i koliko je puno za tak nesto?

Sa tim dodu i sarafi i sve?

Legasus pet 8.11.2019 16:23
JosephBullet kaže...

Neki dobar nosac za preporuku? Za 55" LG C9? Da se moze lijevo desno i gore dolje i po mogucnosti da se moze udaljit od zida da se pikne/makne kabl?

Opce nemam pojma osjecaj koliko to moze biti para i koliko je puno za tak nesto?

Sa tim dodu i sarafi i sve?

Pratim.

Meni treba isto za 55'' Samsung Q70.

Dovoljno mi je da mogu pomicati gore/dolje.

dxdandy pet 8.11.2019 19:10
dxdandy kaže...

Zvao sada u SD vezano za placanje. Interesirao se dali je moguce uzeti TV online buduci sam barem 250km od najblize trgovine ali recimo da pola platim odmah a pola da uzmem na rate i nazalost nije moguce. Eto tako nista od TV kod njih. Ne zelim sve kesirati a niti zelim na sve na rate i trazim neku drugu trgovinu u svojoj blizini gdje se to moze napraviti kod njih a da mi nije jako daleko. Moze to i u SD ali moram doci kod njih tako da mi sve propade. E Slavonijo i bogu si iza nogu a ne nekoj trgovini u kojoj mozes nekada malo bolje proci.

 

Htio uzeti LG Oled 55C8...sa ga trazim na potezu Osijek-Vukovar-Vinkovci ali po toj cjeni malo sutra...

 

Evo da nastavim farsu oko placanja jos malo...znaci znac uzeti lg oled 55c8, kako nisam ni blizu ni jedno centru gdje je SD, zovem ih pizam dali ima opcija placanja online, pola u kesu i ostatak na par rata. Veli gospodja ne, ili jednokratno ili sve na rate. Moza kako ja zelim samo u poslovnici. Odustao od TV i kupnje kod njih.

Malocas gledam Mall.hr i ima jos 2 komada 55xf9005 za solidnu cijenu. Odlucim se kupiti njega sve nanrate kod njih kad ono uopce nema online opcije obrocne kupovine. Samo na rate ako dodjem kod njih...WTF ??? Pa koji moj je to vrag...odustao...ne kupujem tv...imam stari i bog...hebote istocno od zagreba sve u qurcu...nemoz ni kupiti nista...fuck fuck i sve...

danijel5555 pet 8.11.2019 19:44
dxdandy kaže...
dxdandy kaže...

Zvao sada u SD vezano za placanje. Interesirao se dali je moguce uzeti TV online buduci sam barem 250km od najblize trgovine ali recimo da pola platim odmah a pola da uzmem na rate i nazalost nije moguce. Eto tako nista od TV kod njih. Ne zelim sve kesirati a niti zelim na sve na rate i trazim neku drugu trgovinu u svojoj blizini gdje se to moze napraviti kod njih a da mi nije jako daleko. Moze to i u SD ali moram doci kod njih tako da mi sve propade. E Slavonijo i bogu si iza nogu a ne nekoj trgovini u kojoj mozes nekada malo bolje proci.

 

Htio uzeti LG Oled 55C8...sa ga trazim na potezu Osijek-Vukovar-Vinkovci ali po toj cjeni malo sutra...

 

Evo da nastavim farsu oko placanja jos malo...znaci znac uzeti lg oled 55c8, kako nisam ni blizu ni jedno centru gdje je SD, zovem ih pizam dali ima opcija placanja online, pola u kesu i ostatak na par rata. Veli gospodja ne, ili jednokratno ili sve na rate. Moza kako ja zelim samo u poslovnici. Odustao od TV i kupnje kod njih.

Malocas gledam Mall.hr i ima jos 2 komada 55xf9005 za solidnu cijenu. Odlucim se kupiti njega sve nanrate kod njih kad ono uopce nema online opcije obrocne kupovine. Samo na rate ako dodjem kod njih...WTF ??? Pa koji moj je to vrag...odustao...ne kupujem tv...imam stari i bog...hebote istocno od zagreba sve u qurcu...nemoz ni kupiti nista...fuck fuck i sve...

 Nije mi jasno kako bi ti platio pola u kesu a pola na rate a da ne dodes u u poslovnicu. Koliko sam te skuzio ta opcija je moguca samo u poslovnici a tebi se ne ide u zagreb i kukas kako to ne moze.  Placanje u kesu je kad imas papirnate novcanice i odes u trgovini i platis pola u kesu a ostatak ti daju na kartice na rate. Niie mi jasno kako si ti zamislio da funkcionira placanje putem web shop ali mislim da to nigdje nije moguce (osim naravno u poslovnici).

dxdandy pet 8.11.2019 19:58
danijel5555 kaže...
dxdandy kaže...
dxdandy kaže...

Zvao sada u SD vezano za placanje. Interesirao se dali je moguce uzeti TV online buduci sam barem 250km od najblize trgovine ali recimo da pola platim odmah a pola da uzmem na rate i nazalost nije moguce. Eto tako nista od TV kod njih. Ne zelim sve kesirati a niti zelim na sve na rate i trazim neku drugu trgovinu u svojoj blizini gdje se to moze napraviti kod njih a da mi nije jako daleko. Moze to i u SD ali moram doci kod njih tako da mi sve propade. E Slavonijo i bogu si iza nogu a ne nekoj trgovini u kojoj mozes nekada malo bolje proci.

 

Htio uzeti LG Oled 55C8...sa ga trazim na potezu Osijek-Vukovar-Vinkovci ali po toj cjeni malo sutra...

 

Evo da nastavim farsu oko placanja jos malo...znaci znac uzeti lg oled 55c8, kako nisam ni blizu ni jedno centru gdje je SD, zovem ih pizam dali ima opcija placanja online, pola u kesu i ostatak na par rata. Veli gospodja ne, ili jednokratno ili sve na rate. Moza kako ja zelim samo u poslovnici. Odustao od TV i kupnje kod njih.

Malocas gledam Mall.hr i ima jos 2 komada 55xf9005 za solidnu cijenu. Odlucim se kupiti njega sve nanrate kod njih kad ono uopce nema online opcije obrocne kupovine. Samo na rate ako dodjem kod njih...WTF ??? Pa koji moj je to vrag...odustao...ne kupujem tv...imam stari i bog...hebote istocno od zagreba sve u qurcu...nemoz ni kupiti nista...fuck fuck i sve...

 Nije mi jasno kako bi ti platio pola u kesu a pola na rate a da ne dodes u u poslovnicu. Koliko sam te skuzio ta opcija je moguca samo u poslovnici a tebi se ne ide u zagreb i kukas kako to ne moze.  Placanje u kesu je kad imas papirnate novcanice i odes u trgovini i platis pola u kesu a ostatak ti daju na kartice na rate. Niie mi jasno kako si ti zamislio da funkcionira placanje putem web shop ali mislim da to nigdje nije moguce (osim naravno u poslovnici).

 Mislio im direktno na racun uplatiti pola iznosa i eto to je kes ako te zanima a ostatak na rate kao sto i nude. Sta je problem da mogu kreirati poseban link i njega mi posalju i ja preko linka otvorim stranicu i tu me web placanje vodi da platim ostatak kako sam htio. Nije to bas problem progamerima za napraviti i eto opcije i za takav nacin placanja. Pa onda i mi koji nismo iz ZG imamo opcije kao i Hrvatska. Ubili smo temu pa ovim prestajem oko placanja. Lp