Televizori

Koji televizor kupiti - vodič za odabir

sokios sub 12.10.2019 15:12
MinimalSB kaže...

pozz ekipa, planiram kupiti tv sluzio bi za filmove, serije i nasu televiziju maxtv, mozda spojim komp za pokoju igru ali nista cesto,..naiso sam na ovo https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/LG-55UM7610PLB/ dali se isplati za ono sto trazim.. trenutno imam staru televiziju 10god i ovo ce mi bit prva kupovina tv...a naletio na ovu akciju pa pitam dali se isplati..

 

Onda bolje ovaj, skoro isti Tv (razlika samo u stalku) a sad na akciji je osjetno niža cijena.

https://www.ekupi.hr/LG-UHD-TV-55UM7510PLA-1431298.aspx

Pixel sub 12.10.2019 15:59
Point-X kaže...

Isprike.

Sve veće od 32´ je ok, gledam sa udaljenosti od 3 metra, soba je dosta osvjetljena te se gleda od svuda (kako tko gdje sjedne).

 Uf, za tri metra nikako ispod 50", 55" bolje, 65" savrseno :)

Ako se dosta gleda pod kutem, uzmi neko lg iz serije um7000.

Ako ste vecinom svi ispred tva, onda samsung nu ili ru 7000 serija.

S obzirom da je soba dosta osvjetljena i ako ne gledas u mraku uzmi lg-a.

Samsung mi ima bolju sliku , posebno u mraku jer ima bolji kontrast, ali u tvojim uvjetima to vjerojatno nece doci do izrazaja

 

Pixel sub 12.10.2019 16:06
MinimalSB kaže...

pozz ekipa, planiram kupiti tv sluzio bi za filmove, serije i nasu televiziju maxtv, mozda spojim komp za pokoju igru ali nista cesto,..naiso sam na ovo https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/LG-55UM7610PLB/ dali se isplati za ono sto trazim.. trenutno imam staru televiziju 10god i ovo ce mi bit prva kupovina tv...a naletio na ovu akciju pa pitam dali se isplati..

 Ok je, ako se tv ne gleda iz veceg kuta uzmi u obzir i samsunga nu ili ru 7000 seriju.

Ako ti nije preskupo ru/nu 8000 ili q60r je vec veliki skok u kvaliteti slike

 

Nemoj se ograniciti ne elipso, pa svi imaju besplatnu dostavu kad kupis preko weba.

Ja se ne sjecam kad sam zadnji put ista isao kupiti bas u trgovinu kad se o tehnici radi

MinimalSB sub 12.10.2019 17:06

Da znam, al gledo bi filmove preko Hard diska a Samsung nema dts. Soba je dosta osvijetljena, 3m udaljenost gledanja. Max mogu 4600kn možda petak navuč nekako. A taj mi je zapelo za oko al ne znam zbog čega je toliki popust . I da kut gledanja ravno sa kutne 😂😂

 

 

zuper sub 12.10.2019 23:23

Koga zanima u vezi produljenog jamstva, jučer stigao XF9005 i uz njega aktivacijski kod i upute za aktiviranje dodatnog jamstva preko Sony stranice.
Dakle nikakvo osiguranje nego jamstvo proizvođača.

Mad Ant ned 13.10.2019 09:23
zuper kaže...
Koga zanima u vezi produljenog jamstva, jučer stigao XF9005 i uz njega aktivacijski kod i upute za aktiviranje dodatnog jamstva preko Sony stranice.
Dakle nikakvo osiguranje nego jamstvo proizvođača.

 Vec je bilo objasnjavano prije da nema veze sto je na stranicama proizvođaca, bitno je sta pise u pratecem dokumentu od akcije, tamo mora vrlo specificno pisati sta nakon standardne 2 godine, a ako je osiguranje, mora pisati imenom koje.

 

Ja sam isto tako prije cca godinu uzeo LG i registracija je bila preko lg.com/hr ali je bilo Protecto dodatno osiguranje, sto je i pisalo u dokumentu na stranici.

Mad Ant ned 13.10.2019 09:32
MinimalSB kaže...

Da znam, al gledo bi filmove preko Hard diska a Samsung nema dts. Soba je dosta osvijetljena, 3m udaljenost gledanja. Max mogu 4600kn možda petak navuč nekako. A taj mi je zapelo za oko al ne znam zbog čega je toliki popust . I da kut gledanja ravno sa kutne 😂😂

 

 

 Mala je razlika izmedju UM7xxx modela (osim 50, 60, 70 koji su VA), vecinom jedna ili dvije noge, tip i boja okvira, mozda vise HDMI-ja, ali vecinom isto ovako gledano. Bez testiranja tesko reci, prije je na nekim visim modelima serije bilo izmjereno malo jace osvjetljenje (UK6300 naspram UK6950, 340 naspram 390 nita) ali to je jos u sferi lutrije panela/TV-a i greske testiranja.

 

Tako da ako ti pase cijena i izgled uzmi koji god, evo i tablica:

 

 http://hdtelevizija.com/wp-content/uploads/2019/05/LG_TV-LineUp_chart_2019.jpg

 

Mad Ant ned 13.10.2019 09:40
1samek kaže...
Molim preporuku za tv, više naginjem LGu, ali zanima me da li je Samsung puno bolji izbor za gledanje po mraku.
Pratim temu već neko vrijeme i vidim da se naginje Samsungu za gledanje po mraku zbog kontrasta, ali ovaj LG je veća dijagonala, bolji os, podrska za DTS, na ovoj akciji nešto malo povoljniji...

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/SAMSUNG-UE50RU7402UXXH/https://www.ekupi.hr/LG-UHD-TV-55UM7510PLA-1431298.aspx

 Posto su LG vecinom IPS paneli, losiji su od VA panela po mraku. Ali LG ima i VA panele u modelima 50", 60", 70", 82" koji su od drugih proizvođaca (Sharp, Samsung, AUO). Jedino sto ih nema u 120Hz, posto bi bili konkurencija SM seriji.

 

Znaci npr. 50UM7450, 50UM7500, 50UM7600 su svi VA panel. Nedavni test na Benchmark.rs je izmjerio kontrast od 5800:1 sto je dobro za te novce i u skladu s konkurencijom:

 

https://www.youtube.com/watch?v=YwF4PmiWJnk

 

 

zuper ned 13.10.2019 10:46
Mad Ant kaže...
zuper kaže...
Koga zanima u vezi produljenog jamstva, jučer stigao XF9005 i uz njega aktivacijski kod i upute za aktiviranje dodatnog jamstva preko Sony stranice.
Dakle nikakvo osiguranje nego jamstvo proizvođača.

 Vec je bilo objasnjavano prije da nema veze sto je na stranicama proizvođaca, bitno je sta pise u pratecem dokumentu od akcije, tamo mora vrlo specificno pisati sta nakon standardne 2 godine, a ako je osiguranje, mora pisati imenom koje.

 

Ja sam isto tako prije cca godinu uzeo LG i registracija je bila preko lg.com/hr ali je bilo Protecto dodatno osiguranje, sto je i pisalo u dokumentu na stranici.

 https://services.sony.co.uk/supportmvc/en/serviceactivation

 

Evo, otvori si ovdje terms and conditions pa vidi

Mad Ant ned 13.10.2019 11:10
zuper kaže...

 https://services.sony.co.uk/supportmvc/en/serviceactivation

 

Evo, otvori si ovdje terms and conditions pa vidi

 Ne kupujem ja Sony TV pa da mi treba, a i bio bi ovaj link:

 

https://services.sony.hr/supportmvc/hr/serviceactivation

 

 

Ova specifična akcija izgleda kao tvorničkih 5 g., a dokument u kojem to piše ti je na tom istom linku gdje treba staviti kvačicu: "Označite ovaj okvir ako ste pročitali gore navedeni tekst i prihvaćateUvjete i odredbe."

 

U tom istom dokumentu "Odredbe i uvjeti SONY produženog jamstva " objašnjavaju stvar, te čak još dodatno spominju i osiguranja u točci 5.:

 

"5. Zakonska prava I drugi pružatelji osiguranja Potrošači imaju zakonska (ustavna) prava prema važećim nacionalnim zakonima o prodaji potrošačkih proizvoda. Ovo Produženo jamstvo ne utječe na Vaša zakonska prava kao ni na prava koja se ne mogu isključiti ili ograničiti, ni na prava osobe od koje ste kupili Proizvod (uključujući pravo na povrat sredstava, popravak ili zamjenu ukoliko Vaš proizvod nije bio u skladu s deklariranim, nije služio svrsi, ili nije bio odgovarajuće kvalitete u trenutku kada Vam je prodan). Svoja prava možete dokazivati po vlastitom nahođenju. Primite na znanje da na tržištu postoje i druga produžena jamstva pružana od trećih strana te je moguće da neka osiguravateljska društva mogu ponuditi pokriće za Vaš Proizvod."

 

Na jednak način su odrađene sve ostale akcije, znači postoji dokument i u njemu mora nedvojbeno pisati kakovo je dodatno jamstvo.

Mad Ant ned 13.10.2019 11:25
zuper kaže...
Isti dokument sam dobio. I nema nikakvog naziva osiguravajuće tvrtke. Piše da ovo produženo jamstvo pruža Premium Services od strane Sony Belgium

 Zato i kažem da treba dobro pročitati, nije svaki puta tako kod svih. Dosta često obavljaš sve na stranici proizvođača, iako se radi o osiguranju i u sličnom dokumentu je navedeno koje. Tko ne prati neće primjetiti.

 

Nije tako samo u HR, u inozemstvu rade istu stvar, samo što češće piše da je osiguranje, dok kod nas zna pisati samo "5 g." na reklamama/bannerima.

Zver ned 13.10.2019 17:22
Moby-Split kaže...

 Imam sonija... OLED-i su bili oko 10 kkn kad sam kupoval jer sam otezal jedno vrijeme, a C8 je isao na akciji za 8400..

Jedino zakaj nisam uzel OLED je ''strah'' od BURN IN-a. Jedino gdje SONY blista su svijetlije scene...i možda procesiranje same slike i upscale 1080p materijala.

Naravno koštal me i 2 nova 1000MB switcha... jer  implementirana 100mb mreža nije htjela disat na punim plučima sa NAS servera...

 

Netrebaš ništa na telki... Android je gore dosta brz..

Sve što treba Instalirati je X-plore File Manager i MX Player PRO sa dodatnim all codecima učitanim posebno..

MX Plazer povuče i online titlove i sve što treba... tako da je tu za mene 10/10..

Jer to mi je potrebno kad uzmem daljinski pogledam kaj želim s bilo kojeg dijela Lokalne mreže, bez streaming servisa.. ETC..

 

 

Sučelje je zaista sporo... ne sam androind, nego sučelje..prebacivanje režima slike, biranja ulaza..

Jak je blooming kod titlova...

Daljinski je apsolutna koma... smeče... djeluje jeftino.. ne prima baš... i sporo prima..dizajn banana...

 

I kaj me jako  he*e kod gledanja HDR-a je da mi jako posivi gornji i donji crni rub kod glednja materijala.

 

 

HDR materijal bolje izgleda na OLED-u, LG ima fensi-šmensi daljinac..

Frend ima B8 i nekako mi se čini da ne upscala 1080 tak dobro...

ALI NEKE BOJE I SCENE ne možeš zamisliti kako ih OLED prikaže...

Jednostavno neki dokumentarci kod mene ne izgledaju kao kod njega, kad su u pitanju boje..2160p materijal, bilo koje postavke slike kod mene niti blizu.

 

 

Sony je 7600.. https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/SONY-KD55XF9005BAEP/

 

Gledaj da i ugrabiš 5 godina gare.. Bilo je 5 godina kad sam kupovao. 2 + 3 nakon registracije uređaja online.

 

Ak se odlučiš za OLED takožer probaj piknut kod LG.ja 2+3

 

Pixel ned 13.10.2019 17:37

Oled ili sony xf9005, tu nema nikakve dvojbe (osim za one koji se boje BI), ti tvi cak nisu niti u istoj klasi.

Fer bi bilo usporediti recimo samsung q9fn ili q90r sa oledom i tu oled isto odnosi pobjedu. Ne znaci da svima bolje legne oled ali s oledom se moze  dobit bolja slika.

Taj sony ja dobar tv, ali ima i boljig lcda, a oled je klasa iznad tog sonya.

Vidim da se spominje upscale hd sadrzaja, lg to odradjuje odlicno i prcijalne usporedbe tipa cini mi se da ovaj i onaj to odrade bolje ne vide nicemu ako tvi nisu stajali jedan uz drugog.

Hd nije problematican za upscale i to svi tvi odrade dobro.

Nekad je stvarno tesko i razaznati gleda li se hd ili uhd jer oboje izgleda odlicno.

Uz onu cijenu na mall hr, stvarno ne vidim sto se tu ima dvojiti :) (osim ako soba nije osvjetljena reflektorima za stadion ili se tv misli koristiti samo kao monitor za racunalo)

 

 

 

k31k0 ned 13.10.2019 18:21

No dobro, koja je fora s tim burn in-om? Znam što je to, ali zar se to ne dogodi kad se na jednom mjestu stalno prikazuje ista stvar (npr. logo neke televizije)? Ako je to to, zašto bi se brinuo zbog toga? Pa ne gleda stalno jedan TV program da bi mi te logo "urezao" u sliku.

Moby-Split ned 13.10.2019 18:36

Kod mene osobno se gleda sportklub subotom i nedjeljom od 13h do 23h. Nije uvik, al zna se zalomit. Druga stvar sta mi je odbojna je to sta se proizvođac odma ogradija da to nije u garanciji. Znaci smrdi nesto. Ja sam trenutno u razgovorima sa nekim servisima koji mi tvrde da sony priznaje to pod garanciju. Jer elipso i dva ovlaštena servisa mi tvrde da ulazi, dok sony.hr da nije. Pa mi je jedan od tih servisa rekao da ce mi provjerit sa sony centralnim servisom pa da ce mi javit. Imas i na youtubu videa di su ljudi i nakon 7 dana dobili BI. Osobno nisam riskiraš, jer ima i tv-a koji nisu oled a daju super sliku. Daj bože da mi javi da sony priznaje i nac neki sony oled. Al necu bit razocaran ni ako ne bude oled.

Pixel ned 13.10.2019 19:07
Moby-Split kaže...

Pixel, Koji je tv bolji od sonya 9005 (da nije oled), a da je iste ili približno iste cijene (do 8tkn)?

 U toj klasi bih uzeo tog sonya onda. Bolji od njega je tek samsung q8dn uz napomenu da samsung ne podržava dts.

 

Moby-Split ned 13.10.2019 19:07

Znaci u elipsa mi je reklo da sony daje. Kako sam mislio da to nije tocno, javio sam se dva ovlaštena servisa (u prilogu slike mejlova). Oba su mi potvrdila. Kako ipak živimo u hr, provjerio sam i sa sony.hr koji su mi napisali da ipak ne ulazi. Onda sam silnici javio sta su mi ovi rekli, pa mi je napisao da ce provjerit sa centralnim servisom. Tako da jos nisam iskljucio 100%. Jer mi je ipak glupo da na 3 razlicita mjesta kažu da priznaje.