Televizori

Koji televizor kupiti - vodič za odabir

k31k0 uto 8.10.2019 19:22
Moby-Split kaže...
Noup
To je za webshop jednokratno placanje

 

OK, onda ću bodove iskoristiti za nešto drugo. Možda soundbar. A reci mi još samo gdje se mogu prijaviti za newsletter? Jer kod kupnje me nigdje ne pita, a došao sam do polja za unos koda za popust. Čak i kad sam išao na registraciju, opet me nije pitao za prijavu na newsletter.

nani uto 8.10.2019 22:09

Da se malo nadovežem na ovaj razgovor na prošloj stranici oko kupovine TV u Njemačkoj. I sam se dvoumim. Pričao sam s jednim tipom koji bi mi ga čak i dostavio u ST, znači ja ga kupim u DE, dostava kod poznanika u firmu u Frankfurt i on je pokupi kombijem i dovede. Pratim i na mydealz.de OLED TV akcije ali to su uglavnom ponude lokalno i ‘in store’, rijetko šalju dostavom (nekad, i uz nadoplatu).
Ono što me brine je ta neka sigurnost da npr ako mi tv bude neispravan (mrtvi pikseli, vertical banding, i sl) da sam ga kupio u HR web shopu njih nazovem, objasnim i vratim TV unutar 14 dana i tražim novi i adio. Sa TV om iz DE može proći više dana dok ga ja dobijem i onda povratak nazad u DE ?!?
Zašto ovo kažem, kad dam više od 10kKN onda oću da mi je sve perfektno na TV-u, a neki vam dućani neće baš sve priznat kao kvar (vjerujte mi) i onda meni ostaje samo ona povrat bez objašnjenja unutar 14 dana.
Tv koji gledam je LG OLED C9. Naravno tu je onda i pitanje 5g garancije koje bi bilo dobro uhvatit, itd itd

Anđeo bez falinge sri 9.10.2019 06:59
Neuk kaže...

Dvoumim se između LG 50UM7450PLA za malo manje od 4000kn ili SONY KD55XF7596BAEP za oko 5100 kn.. 

Znam da su različite veličine, prvi je 50'' a drugi 55''... ali eto neznam ni ja. Ni cijena nije baš ista. Uz LG dođe njihov čuveni Magic Remote, ali zato ima VA panel. SONY je valjda malo bolji i veći, samo me zanima isplati li se tolika razlika u cijeni? To mi je već debelo na granici koliko bih dao za TV. 

Šta je po vama pametnija kupovina?

Što je tebi potrebnije to je pametnije.

Trebaš li VA panel, za te novce je LG 50 odličan izbor s cijenama kada sam zadnji puta gledao oko 3500kn.

Trebaš li veći tv s IPS panelom kupi Sony...

Hoćeš li 55 Va panel čekaj neki Samsung (štedi) na akciji za 6tkn ili se odluči na Hisense 55 100 Hz za nekih 5tkn.

Anđeo bez falinge sri 9.10.2019 07:06
HCMAA kaže...
#k31k0

Na 350 cm je i 65" premalo...odeš u dućan...stopalima(oko 33cm) izmjeriš udaljenost i gledaš...evo jučer sam bio u tele2...na zidu imaju 65"...izmjerio 250cm i taman...s tim da me sad više muči visina nego udaljenost...na koju visinu da ga stavim..ovaj kod tele2 je bio na 150cm(donji rub tv-a od poda)...tako da bi neka idealna visina kad sjedišta ili ležiš bila oko 120cm(visina)

Ne kupuje sad nego čekaj ili BF ili kraj godine(novogodišnji popusti)

 Ne postoje nikakve egzaktne formule za optimalnu udaljenost gledanja tv-a već izmišljene formule.

Ako je nekome 65 preveliko, tko sam ja ili bilo tko da mu kažem da je blesav jer to nije po "formuli".

 

Osobno imam 49", gledam s 2,5 metra i ne treba mi veći... nekome je i 75" s te udaljenosti malo, OK, svatko ima pravo kupiti automobil dužine šest metara ili 3,5 metra....

Neuk sri 9.10.2019 23:48

@stranac01

Ja ti nisam neki znalac, isto sam tražio preporuke za TV neki dan pa sam ih slabo dobio.

Prijatelj mi ima točno taj TV i hvali ga na sva usta. I ja sam se mislio dal da uzmem taj model ili nekog LG-ja. Ipak je prevagnuo LG jer je bio jeftiniji. Ali tom SONY-ju nisam našao mane.

Eto, to je moje mišljenje.

zuper čet 10.10.2019 01:26

Naručio XF9005 iz SD. Prelazi se s 40" na 55" pa će samo u tom pogledu razlika biti wow.
Jednostavno, do prvog OLEDa po cijeni, nema kvalitetnijeg TV-a. Razmišljao da pričekam do BF, ali koliko pratim, zalihe ovog TV-a su sve manje pa i ako će možda kasnije biti cijena nešto manja, neću žaliti.

BTW: nevezano za TV, ali na abrakadabri je akcija na LG SK5 soundbar za 1119kn. To je super cijena za sasvim pristojan soundbar i tko bi želio napraviti upgrade po pitanju zvuka...

Neuk čet 10.10.2019 10:45

@Anđeo...

Ma kupih LĐ 49UM7100PLB televizor + LĐ SL5Y saundbar..

S obzirom da nisam nešto upućen, zanima me valjal to čemu, odnosno, zeznuh li se sa saundbarom?

Evo sad vidim na onoj gore tablici što je postavio kolega da je ovaj moj saundbar na vrhu po nekakvim bodovima...ispred puno skupljih modela.
Valjda to znači da je dobar 😁

Pixel čet 10.10.2019 13:59
stranac01 kaže...

Vec prije sam trazia pomoc al nitko ne odg. Cast izuzetku sta mi je da par preporuka za tv,doduse u private. 

Dakle trazim tv do 6000kn.

Gleda se sa 3,5 m

Naisa sam na ovaj model https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/SONY-KD55XF7596BAEP/

Pa vas jos jednom molim za vase misljenje

 U kojim uvjetima gledas tv, kolko je prostorija osvjetljena, gledas od naprijed ili iz veceg kuta, pretezno prekodana ili navecer, sto gledas,

kakav sadrzaj, sd, hd, uhd, hdr/sdr,  konzola, iptv, netflix, skinute filmove?

 

Anđeo bez falinge čet 10.10.2019 14:40
Neuk kaže...
@Anđeo...

Ma kupih LĐ 49UM7100PLB televizor + LĐ SL5Y saundbar..

S obzirom da nisam nešto upućen, zanima me valjal to čemu, odnosno, zeznuh li se sa saundbarom?

Evo sad vidim na onoj gore tablici što je postavio kolega da je ovaj moj saundbar na vrhu po nekakvim bodovima...ispred puno skupljih modela.
Valjda to znači da je dobar 😁

 Soundbar je solidan ali nikada nećeš imati osjećaj "stereo" zvuka..visokotonci su preblizu a bass tu ne može pomoći...

 

 

Ja sam si kupio kvalitetan DAC i na Panasonic liniji koja nema ni optički radi...ajmeeeeee.. Dakle, imam dva zvučnika i odvojeni su jedan od drugoga dva i pol metra. 

Dakle , ljudi se tu zajebu. Misle da je pola metra dovoljno za osjećaj stero zvuka. Je, to je točno, ako koristiš radio kasetofon., inače ne, vjeruj mi.

Neuk čet 10.10.2019 15:14
Anđeo bez falinge kaže...
Neuk kaže...
@Anđeo...

Ma kupih LĐ 49UM7100PLB televizor + LĐ SL5Y saundbar..

S obzirom da nisam nešto upućen, zanima me valjal to čemu, odnosno, zeznuh li se sa saundbarom?

Evo sad vidim na onoj gore tablici što je postavio kolega da je ovaj moj saundbar na vrhu po nekakvim bodovima...ispred puno skupljih modela.
Valjda to znači da je dobar 😁

 Soundbar je solidan ali nikada nećeš imati osjećaj "stereo" zvuka..visokotonci su preblizu a bass tu ne može pomoći...

 

 

Ja sam si kupio kvalitetan DAC i na Panasonic liniji koja nema ni optički radi...ajmeeeeee.. Dakle, imam dva zvučnika i odvojeni su jedan od drugoga dva i pol metra. 

Dakle , ljudi se tu zajebu. Misle da je pola metra dovoljno za osjećaj stero zvuka. Je, to je točno, ako koristiš radio kasetofon., inače ne, vjeruj mi.

 
Ma sad, zasad je odlično. Samo što nikad prije nisam imao takav uređaj pa nemam pojma šta treba očekivati. A ovo mi je dosad najbolje što sam čuo

Satro014 čet 10.10.2019 18:18
Pixel kaže...
stranac01 kaže...

Vec prije sam trazia pomoc al nitko ne odg. Cast izuzetku sta mi je da par preporuka za tv,doduse u private. 

Dakle trazim tv do 6000kn.

Gleda se sa 3,5 m

Naisa sam na ovaj model https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/SONY-KD55XF7596BAEP/

Pa vas jos jednom molim za vase misljenje

 U kojim uvjetima gledas tv, kolko je prostorija osvjetljena, gledas od naprijed ili iz veceg kuta, pretezno prekodana ili navecer, sto gledas,

kakav sadrzaj, sd, hd, uhd, hdr/sdr,  konzola, iptv, netflix, skinute filmove?

 

 Pozdrav.

Gledam isti model TV-a kao i stranac01. Samo je meni budžet 4500kn.

TV se gleda odsvuda (veći i manji kutovi) stoga sam gledao IPS panele. Gledaju se najviše naši programi pa skinuti filmovi, u svim uvjetima osvjetljenosti.

Zanima me da li ima za tu cijenu što bollje od navedenog modela?

Hvala unaprijed.

Pixel čet 10.10.2019 19:19
Satro014 kaže...
Pixel kaže...
stranac01 kaže...

Vec prije sam trazia pomoc al nitko ne odg. Cast izuzetku sta mi je da par preporuka za tv,doduse u private. 

Dakle trazim tv do 6000kn.

Gleda se sa 3,5 m

Naisa sam na ovaj model https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/SONY-KD55XF7596BAEP/

Pa vas jos jednom molim za vase misljenje

 U kojim uvjetima gledas tv, kolko je prostorija osvjetljena, gledas od naprijed ili iz veceg kuta, pretezno prekodana ili navecer, sto gledas,

kakav sadrzaj, sd, hd, uhd, hdr/sdr,  konzola, iptv, netflix, skinute filmove?

 

 Pozdrav.

Gledam isti model TV-a kao i stranac01. Samo je meni budžet 4500kn.

TV se gleda odsvuda (veći i manji kutovi) stoga sam gledao IPS panele. Gledaju se najviše naši programi pa skinuti filmovi, u svim uvjetima osvjetljenosti.

Zanima me da li ima za tu cijenu što bollje od navedenog modela?

Hvala unaprijed.

 Ok tv, ali ja bih ksd je vec ips u pitanju mozda ipak isao na lg, dobis magic remote, podrska za sve zive formate, webos koji radi daleko bolje od androida.

Imas sad UM7400 - 7600 seriju na akcijama za tu lovu

Pixel čet 10.10.2019 19:31
stranac01 kaže...

Prostorija je dobro osvjetljena i gleda se direktno ne iz kuta. 

Sta bi se gledalo to je obicna tv i skinuti filmovi te Hbo go

 Za 6000 kn isao bih na Samsung Q60R ili RU8000 serija, dobar model za filmove, dobra vrsna svjetlina, moze cak prikazadi zadovoljavajuce i hdr.

Ako je povoljnije uzmi i proslogodisnji model nu8000 ili q60n

 

između svih ovih modela razlike su male i vecini nebitne.

 

jedini minus je što samsung ne podrzava dts zvuk sto bi se moglo manifestirati kod skinutih filmova ako imaju samo dts nasnimljen.

moze se i to perkodirati ali onda imas dodatan posao.

znaci to je mozebitni problem ako film pustas film direktno s diska i koristis player na tvu.

Ja ne skidam filmove pa ne mogu procjeniti koliko bi ovo bio realan problem.Ali sto se prikaza slike tice ovo su nekako najzaokruzeniji modeli i po mom misljenu best buy.

ElektričnaOvca pet 11.10.2019 20:30

Soundbarovi su jedino opcija kad ljudi nemaju mjesta za stereo setup. U svim drugim situacijama se za tu lovu mogu uzeti polovni zvučnici i pojačalo koji će unakaziti svaki soundbar. Ja sam prije par godina za  ukupno 1700kn kupio Nad pojačalo i Bowers&Wilkins zvučnike - može se proći i jeftinije od toga, a u svakoj će usporedbi soundbar izgledati kao bačen novac, što nerijetko i jest.

 

Btw, ova tema nekad stvarno liči na psihijatrijski odjel. 

Pixel sub 12.10.2019 12:32
Point-X kaže...

Pozdrav, trebao bi preporuku TV do 3500 kn, za gledanje TV i pomalo gaming na PS4 Pro. Smart TV mi ne treba.

Santa Domenica ima akcije ovaj mjesec pa me zanima što se isplati.

Hvala na pomoći.

 Pitanje kao i gore, daj malo vise detalja, koliki tv zelis, od kud gledas, udaljenost, kut, osvjetljenje u prostoriji ...