Televizori

Koji televizor kupiti - vodič za odabir

evincar pon 7.10.2019 07:53
JosephBullet kaže...

Na e kupi je na Late night shopping 25% na LG telke i jos 10 % na PBZ visa karticu. I tako oni prodaju LG 55" C9  umjesto za 16 399Kn (kako oni kazu) ispadne cca 11000Kn. Jel to ok cijena? Dal mislite da ce pasti jos vise za Black friday kod nekog. 

U isto vrijeme je u SDu puna cijena C9 14999Kn (a ne 16399 ko na ekupi, al dobro) https://www.sancta-domenica.hr/oled-tv-lg-oled55c9.html

Frend je ljetos u 6om mjesecu kupio 55" C8 za cca 8500kn. Dal mislite da ce ovaj C9 past ispod 10 ove godine?

 

I vidio sam da neki ducani kod nas nude OLED55C9PLA a neki OLED55C9MBL. Koja je razlika izmedu PLA i MBL?

 

 

Hvala

 

 Iskreno mislim da C9 ove godine kod nas nebude išao ispod 10000.

Iduće sigurno ide na cijenu od 8500-9000 :)

Moby-Split pon 7.10.2019 11:51

Tako i ja mislim. Dok ima serija prije na lageru. Jer bi onda "stara" serija morala bit jos jeftinija od trenutnih 8tkn za b8 (6tkn npr)

Iako po meni tv-i od prošle godine, dosta dobro drže cijenu. Tek ih neka (prividna) akcija spusti dole. A evo nam i 2020 na vratima, znaci jos malo i 2g stari modeli. Osobno cekam crni petak jer ce mi stan bit spreman od sredine 11-og m., tako da mogu pricekat 10ak dana do crnog p. Al kako nikad nisam kupova nista na taj  famozni CP, ne znam ni jel ga cekam sa razlogom. U elipsa mi je reklo da kod njih tv-i budu jedino na akciji na CP. To sam bio na žutoj srijedi pa mi je reklo

Di su one lipe akcije iz juge kad bi moga sve sa poslodavcem sredit

Anđeo bez falinge pon 7.10.2019 12:01
JosephBullet kaže...

 

 

 

Kaj znaci taj twin tuner? Mozes gledati slika u slici ili sto? Dal to podrzava i nas siroti HRT HD? 

I ovaj tovj link za LG C9 ne vodi nikamo. Kad kliknem na Zum Deal baci me na stranicu expert de ali trazilica im ne nalazi C9

 Twin Tuner (Twin Tuner) pruža neku prednost u usporedbi s televizorima s jednim tunerom. Na primjer, moguće je istovremeno gledati dva programa ili izvore video sadržaja, a vrlo je prikladno koristiti ovu funkciju za snimanje potrebnog programa na bilo koji vanjski medij.

Anđeo bez falinge pon 7.10.2019 12:08
Moby-Split kaže...

Osobno cekam crni petak jer ce mi stan bit spreman od sredine 11-og m., tako da mogu pricekat 10ak dana do crnog p. Al kako nikad nisam kupova nista na taj  famozni CP, ne znam ni jel ga cekam sa razlogom.

 Bolje gledaj kada LG, Samsung i Sony budu davali pet godina full garancije pa onda uleti u tv a ne black friday....

 

Inače tu vam je link za Black Friday, kada, gdje i tak to... https://blackfriday.com/news/when-is-black-friday-2019

Anđeo bez falinge pon 7.10.2019 12:35
Moby-Split kaže...

Nema mi ni smisla sad kupovat pa da mi stoji u kutiji do 15.11. al da mi uleti nesto sta mi odgovara po dobroj cijeni, uzeo bih

A ta garancija od 5g je opcija 2+3, a to se lako dokupi. U elipsa je cca 200kn za tih 3g

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/SAMSUNG-QE65Q900RATXXH/ evo dobre "akcije"

 Ta budalaština "dokupa" 2+3 god nije isto što i puna garancija od pet godina...

Hrpa ljudi je to osjetila na novčaniku.

Anđeo bez falinge pon 7.10.2019 12:44
Moby-Split kaže...

Pa sad je bilo na sony tv 2+3
Ja vec dugo nisam vidija da neko reklamira 5g tvornicke garancije. Ispravi me ako grijesim

Ako imas koji link da neko daje 5g tvornicke, nabaci ga

 Nedavno je imao Sony 5 godina, Samsung obično početkom godine, LG uredno daje pet godina koncem godine no to sve traje nekih mjesec dana....

Moby-Split pon 7.10.2019 12:53

U sancte sta je bio sony bio je isto 2+3 jer sam ja htio uzet 9005 55-icu (ako na to misliš) iako je pisalo 5g garancije. Al to oni tako gledaju. Po slobodnoj procjeni mislim da vise nikad ni nece bit full 5g tvornicke

Glupo je i uspoređivat jedno i drugo. Kad vidis sliku koju sam okacija za lg pise 5g garancije, a malim slovima 2+3

Cak vise i ne pisu 5g garancije nego 5g sigurnosti

Sony 9005 sancta: POGODNOST do 31.10.2019.g. - 5 godina jamstva (2 god standardnog, tvorničkog jamstva + 3 god gratis produljenog jamstva!).

Neuk pon 7.10.2019 14:41

Dvoumim se između LG 50UM7450PLA za malo manje od 4000kn ili SONY KD55XF7596BAEP za oko 5100 kn.. 

Znam da su različite veličine, prvi je 50'' a drugi 55''... ali eto neznam ni ja. Ni cijena nije baš ista. Uz LG dođe njihov čuveni Magic Remote, ali zato ima VA panel. SONY je valjda malo bolji i veći, samo me zanima isplati li se tolika razlika u cijeni? To mi je već debelo na granici koliko bih dao za TV. 

Šta je po vama pametnija kupovina?

Flagship pon 7.10.2019 14:46
JosephBullet kaže...
Flagship kaže...
... cut...

 

U Njemačkoj imaju bolje modele (C97LA), imaju twin S2/T2/C HEVC tunere a sad se pojavio i novi model C98LB i već imaju super cijene- 55" 1199€ a 65" 1749€ a još nije black friday!

 

https://www.mydealz.de/deals/lg-oled55c98-bei-den-3tollen-tagen-expert-1443968

 

 

 

Kaj znaci taj twin tuner? Mozes gledati slika u slici ili sto? Dal to podrzava i nas siroti HRT HD? 

I ovaj tovj link za LG C9 ne vodi nikamo. Kad kliknem na Zum Deal baci me na stranicu expert de ali trazilica im ne nalazi C9

To je bila vikend akcija, cijene za nove OLED-e su nevjerojatno povoljnije u odnosu na naše i svatko tko može neka si proba kupiti vani jedan takav tv. Nikad ali baš nikad kod nas 65C9 neće koštati 1749€.

 

Twin tuner znači da ima sve tunere u twin verziji: S2, T2 i C. Ovisno o izvoru to znači istovremeno gledanje i snimanje različitih programa na satelitu, zemaljskoj ili kabelskoj tv. Naravno da je HEVC kompatibilan i možeš gledat npr Nova HD na K40 u multiplexu M2 i istovremeno snimat Rtl sa K25 u multiplexu Mux A ili bilo koju drugu kombinaciju. Kod nas su PLA/MLB modeli koji nemaju Twin tunere.

 

Kod LG slika u slici se zove Multi-View i postoje razne kombinacije ovisno o postavkama.

 

https://www.youtube.com/watch?v=yHfFGMHzEX4

Flagship pon 7.10.2019 14:57
Anđeo bez falinge kaže...
Moby-Split kaže...

Pa sad je bilo na sony tv 2+3
Ja vec dugo nisam vidija da neko reklamira 5g tvornicke garancije. Ispravi me ako grijesim

Ako imas koji link da neko daje 5g tvornicke, nabaci ga

 Nedavno je imao Sony 5 godina, Samsung obično početkom godine, LG uredno daje pet godina koncem godine no to sve traje nekih mjesec dana....

Uvijek je bolje kad je ta garancija odnosno "sigurnost" vezana uz ime branda kao u slučaju sonyja ili lg. Mislim da nitko više nema onu klasičnu 5 godišnju tvorničku garanciju nego svi imaju nekakve dealove s osiguranjima 2+3 i slično.

 

I kod najjeftinijih ima promjena: Onaj megastore je davao kao punu 5 godišnju garanciju na one noa televizore ali nema više, zbog stečaja i nagodbi sada im oni njihovi jefitini kineski televizori imaju "samo" 24 mjeseca garancije

Moby-Split pon 7.10.2019 15:14

Otiđi sad u sancte ili zovni i pitaj jel ova trenutna akcija 2+3g osiguranja ima kakve razlike kao i da nije akcija nego se dokupi tih 3g
I vidit ces da je isto. Jer sam i to pitao. Elipso radi sa drugim osiguranjem i kod njih je dokup na isti tv bio 160kn u odnosu na cca 500kn u sancte. Tu vec mozda ima razlika koliko se dobije kod kojeg u slucaju. A nema bas za procitat iskustva ljudi koja je uopce baza sa tim osiguranjima. Svasta se da procitat al slabo iskustva iz prve ruke. Vjerojatno jer je jos frisko pa i nisu ljudi imali iskustva. Sad je cijela tehnika na tom osiguranju

Ivan0S pon 7.10.2019 16:14

 

Nebitno je dal se naziva to 5, 2+3, 4+1 ili stogod. Bitno je da taj drugi period jamstvo pruza sam proizvodjac umjesto nekog osiguranja.

 

Dal je to i sada tako u SD treba provjerit, no za prosli BF kad sam tamo uzimao svoj XF9005 isto je bilo 2+3 s tim da su te druge 3 bile direktno od Sonya te sam samo aktivirao to produzeno jamstvo na njihovim web stranicama.

Ivan0S pon 7.10.2019 18:03

 

No eto, sve jasno onda. Sad ili cekat da bas proizvodjac da produzeno jamstvo (sto ko zna kad i dal ce bit) ili ako je dobra cijena zadovoljit se i ovim u smislu bar nesto.

 

U svakom slucaju nije korektno da se to po trgovinama uopce predstavlja "jamstvom" jer vjerovatno vecina ljudi pretpostavlja da se radi o produzenom tvornickom a ne nekom osiguranju koje pokriva ko zna sto i pod kojim uvjetima.

HCMAA pon 7.10.2019 19:38

I kakva je situacija kod kupovine tv-a u njemačkoj recimo...ja živim u dalmaciji...i mene muči paranoja,što ako se desi najgore...mada sam uvjeren da njemački prodavači su više fer nego naši....i da Sony u njemačkoj nije isti kao ovaj kod nas

JosephBullet uto 8.10.2019 00:28

Sto mislis pod sto ako se desi najgore? Sluzbeni servis bi ti trebao primiti tv. Ako je pod garancijom trebao bi uvaziti i garanciju. Ja imam iskustva samo sa laptopom. Kupio sam zenin laptop Lenovo u srbiji jer su tamo imali 3 godine garanciju a kod nas 2. pukla plastika na kucistu ona sto drzi sarku ekrana (hindge). Otisao u Zel Cos i po serijskom broju nasli di i kad je kupljen i zamjenili to u garanciji. To je bilo prije cca 7 godina.

 

Mene vise zanima kako naruciti preko Amazon neki TV koj je jeftiniji nego kod nas a ne dostavljaju ga ovdje i pokupiti ga i dostaviti tu. A da mjesto skupljanja bude sto blize :) Ne znam dal ima na granci sa austrijom neko mjesto gdje dostavljaju pa mozes samo skupiti paket od Amazona? (ili nekog drugog jeftinog ducana)

k31k0 uto 8.10.2019 09:00

Pozdrav!

Planiram kupiti novi TV pa se dvojnim između 50" i 55". Nije toliko stvar u financijama koliko u prostoru. Gledati ću TV s udaljenosti oko 3.5 metara pa se bojim da mi 55" ne bude preveliko. Znam da će neki sad reći da ne postoji preveliki TV, ali sad imam 40" i veličina mi je OK.

Stvar je u tome da kod 50" dijagonala nema direct LED nego samo edge LED. Jedino sam kod novog Sony XG90 vidio da će 50" verzija imati Direct LED osvjetljenje. E sad, zanima me isplati li se čekati da dođe u prodaju (sony.hr navodi cijenu od preko 10.000 kn s PDV-om za 50" verziju)?

Ili stvarno nije tako velika razlika između 50" i 55" pa da uzmem neki od pristupačnijih 55" modela? Možda i 55" XF90 ako još ima za kupiti?

 

Hvala unaprijed na pomoći. Stvarno nisam siguran što da radim, a ne kupujem TV svaki dan :)

HCMAA uto 8.10.2019 12:17

#k31k0

Na 350 cm je i 65" premalo...odeš u dućan...stopalima(oko 33cm) izmjeriš udaljenost i gledaš...evo jučer sam bio u tele2...na zidu imaju 65"...izmjerio 250cm i taman...s tim da me sad više muči visina nego udaljenost...na koju visinu da ga stavim..ovaj kod tele2 je bio na 150cm(donji rub tv-a od poda)...tako da bi neka idealna visina kad sjedišta ili ležiš bila oko 120cm(visina)

Ne kupuje sad nego čekaj ili BF ili kraj godine(novogodišnji popusti)

love2ml86 uto 8.10.2019 12:55
k31k0 kaže...

Pozdrav!

Planiram kupiti novi TV pa se dvojnim između 50" i 55". Nije toliko stvar u financijama koliko u prostoru. Gledati ću TV s udaljenosti oko 3.5 metara pa se bojim da mi 55" ne bude preveliko. Znam da će neki sad reći da ne postoji preveliki TV, ali sad imam 40" i veličina mi je OK.

Stvar je u tome da kod 50" dijagonala nema direct LED nego samo edge LED. Jedino sam kod novog Sony XG90 vidio da će 50" verzija imati Direct LED osvjetljenje. E sad, zanima me isplati li se čekati da dođe u prodaju (sony.hr navodi cijenu od preko 10.000 kn s PDV-om za 50" verziju)?

Ili stvarno nije tako velika razlika između 50" i 55" pa da uzmem neki od pristupačnijih 55" modela? Možda i 55" XF90 ako još ima za kupiti?

 

Hvala unaprijed na pomoći. Stvarno nisam siguran što da radim, a ne kupujem TV svaki dan :)

Ima ih s Direct LED ali nisu FALD.. LG 50UM7450 npr.

Neuk uto 8.10.2019 14:09

@HCMAA

Joooj te priče kako idaljenost od TV-a treba biti jednaka dijagonali TV-a ili maximalno x1,5 su smijurija.

Pa do neki dan smo svi gledali u TVhove dijagonale 20"-30"

A sada malo 55" ?

Dajte ljudi saberite se. O ukusima se ne raspravlja. Ako netko želi kući imat Cinemax i displej od parketa do plafona, neka izvoli. Ali nemojte druge zavoditi da je premaleno 55".

Zver uto 8.10.2019 14:33
Neuk kaže...
@HCMAA

Joooj te priče kako idaljenost od TV-a treba biti jednaka dijagonali TV-a ili maximalno x1,5 su smijurija.

Pa do neki dan smo svi gledali u TVhove dijagonale 20"-30"

A sada malo 55" ?

Dajte ljudi saberite se. O ukusima se ne raspravlja. Ako netko želi kući imat Cinemax i displej od parketa do plafona, neka izvoli. Ali nemojte druge zavoditi da je premaleno 55".

 Imao sam isti pristup ko i ti i kupio 55'' i sad mi malo... udaljenost 3m..bez filozofije...

O okusima se tek raspravlja kad nije lova u pitanju... jer onaj ko ne misli izdvijiti 1000€+ € če uvjer reč da mu je 65'' preveliko i da mu ne treba... razumiješ..

 

Nikom netreba skuplji TV, osim onoga to želi veče i bolje... i zna što želi..

Lova MIKI.. lova igra taj omjer....jer i meni je bilo puno dodatnih 3500kn za 65''..

 

Žena mi ima naočale i kad sam kupovali prvi LCD rekla mi je da sam lud sto kupujem 102cm..što če nam to.. nakon montaže je rekla, super, pa ne bole me oči kad čitam... A prije njega je bio Sony VEGA 72.

Ista ta žena mi je sad rekla da kupim 65'' jer če mi biti malo... i eto bila je u pravu....

 

Malo nas kupuje takove skupe telkače i istinski uživa u UHD materijalu..a da ne pričamo o HDR-u i 10-bita.. dobrim zvučnicima...itd..

Netko voli to, netko aute, netko fiš, a netko kotlovinu... jbga svi vole banjalučke čevapčiće..

k31k0 uto 8.10.2019 15:35

Znači da slobodno idem na 55"? Više ne mogu jer mi ne stane. Odnosno stalo bi, ali nema potrebe razmještati namještaj. Sad imam 40" i stvarno mislim da će 55" biti dovoljno. Ima li tko kakvu preporuku? Je li velika razlika između XF90 i XG90 generacije? Razlika u cijeni će pretpostavljam biti velika pa me zanima isplati li se dati toliko više ako na kraju kod XG90 dobijem istu stvar, samo godinu mlađu generaciju?

 

Ako netko ima još kakvu preporuku, slobodno neka kaže. Dao bi do 1000€ za TV ali onda obavezno 55".

hrka11 uto 8.10.2019 15:57
k31k0 kaže...

Znači da slobodno idem na 55"? Više ne mogu jer mi ne stane. Odnosno stalo bi, ali nema potrebe razmještati namještaj. Sad imam 40" i stvarno mislim da će 55" biti dovoljno. Ima li tko kakvu preporuku? Je li velika razlika između XF90 i XG90 generacije? Razlika u cijeni će pretpostavljam biti velika pa me zanima isplati li se dati toliko više ako na kraju kod XG90 dobijem istu stvar, samo godinu mlađu generaciju?

 

Ako netko ima još kakvu preporuku, slobodno neka kaže. Dao bi do 1000€ za TV ali onda obavezno 55".

 XF bez razmisljanja ako se mislis izmedju te dvi.

k31k0 uto 8.10.2019 16:13
hrka11 kaže...
k31k0 kaže...

Znači da slobodno idem na 55"? Više ne mogu jer mi ne stane. Odnosno stalo bi, ali nema potrebe razmještati namještaj. Sad imam 40" i stvarno mislim da će 55" biti dovoljno. Ima li tko kakvu preporuku? Je li velika razlika između XF90 i XG90 generacije? Razlika u cijeni će pretpostavljam biti velika pa me zanima isplati li se dati toliko više ako na kraju kod XG90 dobijem istu stvar, samo godinu mlađu generaciju?

 

Ako netko ima još kakvu preporuku, slobodno neka kaže. Dao bi do 1000€ za TV ali onda obavezno 55".

 XF bez razmisljanja ako se mislis izmedju te dvi.

 

Eh... Dok ja odlučim, nestat će ga... Evo u Elipsu su ostali samo izložbeni modeli. Ne znam koliko je pametno to kupovati jer tko zna koliko sati je već odradio u dućanu. Idući je u Emezzeti ali skoro 1000 kuna skuplji :(

 

EDIT: Evo, izgleda da je SD vratila cijenu na staro - 7700 kn.

Moby-Split uto 8.10.2019 17:37

Ide to i na 7300 kod njih. Prijavi se na novosti i dobijes 10%. Ovaj code od 5% nemoj koristit nego ukucaj ovaj od 10%. Naravno ako ti odg. jednokratno placanje. A treba probat i jel bi prosao na rate, nema se sta izgubit. Ja sam ih zva i šalju zapakiran uređaj, a ne izložbeni. Da ih ima. I dobije se i neki popust na soundbar

k31k0 uto 8.10.2019 17:48
Moby-Split kaže...
Ide to i na 7300 kod njih. Prijavi se na novosti i dobijes 10%. Ovaj code od 5% nemoj koristit nego ukucaj ovaj od 10%. Naravno ako ti odg. jednokratno placanje. A treba probat i jel bi prosao na rate, nema se sta izgubit. Ja sam ih zva i šalju zapakiran uređaj, a ne izložbeni. Da ih ima. I dobije se i neki popust na soundbar

 

Ma stvar je u tome da imam još 1000 kuna popusta na AmEx bodove pa moram ići baš u trgovinu. Hoće mi tamo priznati taj kod za 10% popusta?