Televizori

Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Anđeo bez falinge čet 12.9.2019 09:10
Cesc1308 kaže...

Znaci kakve prevare su ovi navodni popusti.

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/SAMSUNG-UE55NU8002TXXH/

 

Ovaj tv je bio navodno snizen sa 6499 na 5299 do 10.9, da bi danas 11.9 njegova redovna cijena bila 5299. Znaci totalno izmisljen popusti navlacenje kupaca. Cista prevara

 

 strašno..

taj tv je početkom godine koštao 8500 kn....

 

ako ga netko ima namjeru kupiti neka moli boga i divicu mariju da nije vraćan pešest puta..

TypeR8011 čet 12.9.2019 09:17

Molim preporuku za TV do 6000 kn. Veličina 55" ili 65". 90 % vremena će prikazivati IPTV (live + videoteka). Ostatak vremena Youtube.

Neki uvjeti su da dobro odrađuje prikaz sportskih događaja i da mogu ubaciti IPTV listu.

Moguće da bi potegnuo i do više cijene, npr. LG B8 koji svi hvale, ukoliko ću primijetiti razliku u prikazu gore navedenog.

 

tnx

Mad Ant čet 12.9.2019 12:08
TypeR8011 kaže...

Molim preporuku za TV do 6000 kn. Veličina 55" ili 65". 90 % vremena će prikazivati IPTV (live + videoteka). Ostatak vremena Youtube.

Neki uvjeti su da dobro odrađuje prikaz sportskih događaja i da mogu ubaciti IPTV listu.

Moguće da bi potegnuo i do više cijene, npr. LG B8 koji svi hvale, ukoliko ću primijetiti razliku u prikazu gore navedenog.

 

tnx

 Ako predpostavimo da gledas iz centra, a ne sastrane, VA panel i 120Hz zbog sporta, za 6K kn vidim Samsung 55RU8002 ili Hisense H55U8B.

 

Ako potegnes do B8 razlika je... drasticna - sa low-mid range na high-end.

zagiii čet 12.9.2019 12:17

Ekipa bok, planiram kupiti neku telku sebi za dnevni samo da spojim ps4 i to je to. Trenutno imam Panasonic Viera 42''( to bi samo premjestil dole u dnevni da bude i dole veći televizor).. sad gledam telku oko 3k kuna, pa me zanima dal je LG 49UK6470PLC dobar za te novce? Razmisljal sam i o Samsungu, ali me muči to kaj je telka u kutu, a svi većinom imaju nogice s jedne i druge strane i to mi onda ne bu stalo na stolić :/ Pretpostavljam da nema neke velke razlike između LG-a i Samsunga kaj se tiče tog cijenovnog ranga, ne?

Hvala.

Mad Ant čet 12.9.2019 12:24
zagiii kaže...

Ekipa bok, planiram kupiti neku telku sebi za dnevni samo da spojim ps4 i to je to. Trenutno imam Panasonic Viera 42''( to bi samo premjestil dole u dnevni da bude i dole veći televizor).. sad gledam telku oko 3k kuna, pa me zanima dal je LG 49UK6470PLC dobar za te novce? Razmisljal sam i o Samsungu, ali me muči to kaj je telka u kutu, a svi većinom imaju nogice s jedne i druge strane i to mi onda ne bu stalo na stolić :/ Pretpostavljam da nema neke velke razlike između LG-a i Samsunga kaj se tiče tog cijenovnog ranga, ne?

Hvala.

 Ima razlike jer je LG 49UK6470 IPS panel, a Samsunzi su svi VA. Znaci razlika u kutu gledanja (IPS) i gledanju u mraku (VA), te LG ima manji input lag. Kod LGa su 50" modeli sa VA panelom.

 

Najjeftiniji iz 2019 LG sa VA je 50UM7450 sa Magic remote:

 

https://www.nabava.net/search.php?q=Lg+50um7450

 

dok najjeftiniji 2018 LG sa VA bez Magic remote:

 

https://www.nabava.net/search.php?q=lg+50uk6470

 

 

MEGATAMA čet 12.9.2019 12:25
zagiii kaže...

Ekipa bok, planiram kupiti neku telku sebi za dnevni samo da spojim ps4 i to je to. Trenutno imam Panasonic Viera 42''( to bi samo premjestil dole u dnevni da bude i dole veći televizor).. sad gledam telku oko 3k kuna, pa me zanima dal je LG 49UK6470PLC dobar za te novce? Razmisljal sam i o Samsungu, ali me muči to kaj je telka u kutu, a svi većinom imaju nogice s jedne i druge strane i to mi onda ne bu stalo na stolić :/ Pretpostavljam da nema neke velke razlike između LG-a i Samsunga kaj se tiče tog cijenovnog ranga, ne?

Hvala.

Kad predjes sa plazme na taj LCD to ce ti realno bit downgrade u svim aspektima osim rezoluciji.

Imam Vieru 50inch i OLED 55inch i slika na Vieru me i dalje odusevljava.

TypeR8011 čet 12.9.2019 15:23
Mad Ant kaže...
TypeR8011 kaže...

Molim preporuku za TV do 6000 kn. Veličina 55" ili 65". 90 % vremena će prikazivati IPTV (live + videoteka). Ostatak vremena Youtube.

Neki uvjeti su da dobro odrađuje prikaz sportskih događaja i da mogu ubaciti IPTV listu.

Moguće da bi potegnuo i do više cijene, npr. LG B8 koji svi hvale, ukoliko ću primijetiti razliku u prikazu gore navedenog.

 

tnx

 Ako predpostavimo da gledas iz centra, a ne sastrane, VA panel i 120Hz zbog sporta, za 6K kn vidim Samsung 55RU8002 ili Hisense H55U8B.

 

Ako potegnes do B8 razlika je... drasticna - sa low-mid range na high-end.

 Hvala.

Jasno mi je da je B8 bolji TV od navedenih, ali ono što me brine je li drastična (3000 kn vrijedna) razlika u prikazu programa iz IPTV listi.

Minneyar čet 12.9.2019 15:25
TypeR8011 kaže...
Mad Ant kaže...
TypeR8011 kaže...

Molim preporuku za TV do 6000 kn. Veličina 55" ili 65". 90 % vremena će prikazivati IPTV (live + videoteka). Ostatak vremena Youtube.

Neki uvjeti su da dobro odrađuje prikaz sportskih događaja i da mogu ubaciti IPTV listu.

Moguće da bi potegnuo i do više cijene, npr. LG B8 koji svi hvale, ukoliko ću primijetiti razliku u prikazu gore navedenog.

 

tnx

 Ako predpostavimo da gledas iz centra, a ne sastrane, VA panel i 120Hz zbog sporta, za 6K kn vidim Samsung 55RU8002 ili Hisense H55U8B.

 

Ako potegnes do B8 razlika je... drasticna - sa low-mid range na high-end.

 Hvala.

Jasno mi je da je B8 bolji TV od navedenih, ali ono što me brine je li drastična (3000 kn vrijedna) razlika u prikazu programa iz IPTV listi.

 Ne, posto su ti programi u prosjeku poprilicno lose kvalitete...

Bombilakus čet 12.9.2019 22:29

Pozdrav imam 4k kn i trebao bi mi novi tv. Uglavnom gledam Netflix, Youtube te Twitch preko Miracasta. Stari Grundig je bio "smart" al je bio prespor. 
Pozeljno bi bilo da je 55 al moze bit i 50 velicina. 
Zapeo sam za ovi H55U8B Hisense al ako ima netko bolju preporuku slobodno pucajte. 

kiwi_91 pet 13.9.2019 07:50

U Emmezeti imaju vikend akciju (13.09. - 15.09) na Philips televizore pa se tako za 7650 kn može nabaviti prošlogodišnji OLED 55OLED803.

Jedini mogući problem je što nije raspoloživ za kupnju preko webshopa pa bi trebalo provjeriti imaju li u trgovinama zalihe novih ili su samo raspoloživi izložbeni primjerci.

evincar pet 13.9.2019 08:26
Bombilakus kaže...

Pozdrav imam 4k kn i trebao bi mi novi tv. Uglavnom gledam Netflix, Youtube te Twitch preko Miracasta. Stari Grundig je bio "smart" al je bio prespor. 
Pozeljno bi bilo da je 55 al moze bit i 50 velicina. 
Zapeo sam za ovi H55U8B Hisense al ako ima netko bolju preporuku slobodno pucajte. 

Neznam da li preferiras outlet uređaje?

Imaš ovaj gdje je navodno samo kutija otvarana + možeš ih pitati da li se dobije 5g garancije.

https://www.smartson.hr/artikl/o47197-tcl-televizor-u55x9006-4k-uhd-qled-tv-xess-x2-55-outlet-uredaj

 

hrka11 pet 13.9.2019 08:54
Jeronimo kaže...

Šta nije Sony ukinuo podršku za Kodi?

Prvi put cujem za to,zar se spominjalo to?

Jedino sto koristim na svom tvu (55xe8505 sony) je Kodi koji je povezan sa serverom gdje se nalaze serije,filmovi i jos uz to IPTV koji je dodan u Kodi.

ParaNO1d pet 13.9.2019 09:25
hrka11 kaže...
Jeronimo kaže...

Šta nije Sony ukinuo podršku za Kodi?

Prvi put cujem za to,zar se spominjalo to?

Jedino sto koristim na svom tvu (55xe8505 sony) je Kodi koji je povezan sa serverom gdje se nalaze serije,filmovi i jos uz to IPTV koji je dodan u Kodi.

Kako će Sony ukiniti Kodi kad se nalazi na Google Playu? Neće Google maknuti aplikaciju zato što je Sony ne želi ako nije maliciozan softver. A i da ga maknu da ga je nemoguće pronaći na Playu preko Sony televizora, opet je to Android i onaj tko želi će instalirati i opet dobro. 

hrka11 pet 13.9.2019 09:58
ParaNO1d kaže...
hrka11 kaže...
Jeronimo kaže...

Šta nije Sony ukinuo podršku za Kodi?

Prvi put cujem za to,zar se spominjalo to?

Jedino sto koristim na svom tvu (55xe8505 sony) je Kodi koji je povezan sa serverom gdje se nalaze serije,filmovi i jos uz to IPTV koji je dodan u Kodi.

Kako će Sony ukiniti Kodi kad se nalazi na Google Playu? Neće Google maknuti aplikaciju zato što je Sony ne želi ako nije maliciozan softver. A i da ga maknu da ga je nemoguće pronaći na Playu preko Sony televizora, opet je to Android i onaj tko želi će instalirati i opet dobro. 

 Pa znam to je i logicno zbog tog mi nije jasno sta spominje,ali opet kontam ko ce znat padne im na pamet svasta.

Ante73 pet 13.9.2019 10:33

Pozdrav forumaši :) Zanima me da li je netko probao ili koristi Hisense televizor. Vidim da je akcija u Elipsu pa ako se nekome pokazao super zašto be iskoristiti za te novce.
Meni je bitno da može na internet zbog korištenja IPTV-a, da je slika dobra za gledanje utakmica i da je preko 100" dijagonala :) do 3000kn.

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/HISENSE-H50A6140/ https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/HISENSE-H50B7500/ https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/HISENSE-H55A6140/

Hvala na odgovorima i savjetima, svaki je dobrodošao :)

TypeR8011 pet 13.9.2019 10:37
Minneyar kaže...
TypeR8011 kaže...
Mad Ant kaže...
TypeR8011 kaže...

Molim preporuku za TV do 6000 kn. Veličina 55" ili 65". 90 % vremena će prikazivati IPTV (live + videoteka). Ostatak vremena Youtube.

Neki uvjeti su da dobro odrađuje prikaz sportskih događaja i da mogu ubaciti IPTV listu.

Moguće da bi potegnuo i do više cijene, npr. LG B8 koji svi hvale, ukoliko ću primijetiti razliku u prikazu gore navedenog.

 

tnx

 Ako predpostavimo da gledas iz centra, a ne sastrane, VA panel i 120Hz zbog sporta, za 6K kn vidim Samsung 55RU8002 ili Hisense H55U8B.

 

Ako potegnes do B8 razlika je... drasticna - sa low-mid range na high-end.

 Hvala.

Jasno mi je da je B8 bolji TV od navedenih, ali ono što me brine je li drastična (3000 kn vrijedna) razlika u prikazu programa iz IPTV listi.

 Ne, posto su ti programi u prosjeku poprilicno lose kvalitete...

 Upravo tako i razmišljam. Mislim da nema potrebe ići na OLED a gledat IPTV na njemu.

Još nešto osim predloženih Samsunga i Hisensea?

Mad Ant pet 13.9.2019 14:51
TypeR8011 kaže...

Sve više naginjem 65". Ima li što vrijedno spomena do 6000 kn, a da je dobar za IPTV i eventualno zemaljske kanale? Renomirani proizvođači samo.

 Sta ti je najbitnije, velicina panela, 60/120Hz, kut gledanja?

 

Jer 65" za te novce ima malo.

 

Inace, svi današnji TVi od renomiranih jednako prikazuju zemaljske kanale/SD IPTV. Stvar je više u kanalima samim. Uskoro će početi "HD" zemaljski pa će biti malo bolje. Dodatno, što je veći panel to je, naravno, "mutnija" SD slika. Tako da veći TV kupuješ zato što sjediš daleko od njega, ili većinom za filmove/igre iz drugih izvora (BR player, net streaming, PC, konzola...).

Pixel pet 13.9.2019 15:27
TypeR8011 kaže...

Sve više naginjem 65". Ima li što vrijedno spomena do 6000 kn, a da je dobar za IPTV i eventualno zemaljske kanale? Renomirani proizvođači samo.

Samsung nu7000 serija, vise nego dobar za tvoju namjenu 

TypeR8011 pet 13.9.2019 21:42
Mad Ant kaže...
TypeR8011 kaže...

Sve više naginjem 65". Ima li što vrijedno spomena do 6000 kn, a da je dobar za IPTV i eventualno zemaljske kanale? Renomirani proizvođači samo.

 Sta ti je najbitnije, velicina panela, 60/120Hz, kut gledanja?

 

Jer 65" za te novce ima malo.

 

Inace, svi današnji TVi od renomiranih jednako prikazuju zemaljske kanale/SD IPTV. Stvar je više u kanalima samim. Uskoro će početi "HD" zemaljski pa će biti malo bolje. Dodatno, što je veći panel to je, naravno, "mutnija" SD slika. Tako da veći TV kupuješ zato što sjediš daleko od njega, ili većinom za filmove/igre iz drugih izvora (BR player, net streaming, PC, konzola...).

 S obzirom da ću uglavnom gledati sport 120Hz je obavezno.