Televizori

Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Widowmaker pon 19.8.2019 13:16
deepshitcro kaže...

Pozdrav ljudi. Kolega trazi TV velicine ekrana 55 inch pa je izbor sveo na ova dva modela:

 

https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/led-tv-sony-bravia-kd-55xf7077-4k.html?fbclid=IwAR3brXSjajBqu_auMykCBDHhDDsI7u_hAaVtnKQKMFqKfKK7UPbT9hr_uLw

ili

https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/led-tv-samsung-ue55nu7093-uhd.html?fbclid=IwAR2ctmDtXchIfmhv3er8ZreElP9w7yqFxpKJZJxTBu7Za0POvDSp2QyZphw

 

Ja sam mu preporucio VA panel ali na ova dva modela nigdje ne pise je li VA ili IPS... TV ce se vecinom koristiti za IPTV, netflix, filmove i surfanje. Za sada ga ne moze spojit sa pc-jem pa bi bilo dobro da ima fluidan OS. Max moze izdvojiti 4500kn. Planira ubosti TV u narednih nekoliko dana pa bih Vas molio za savjet, prvenstveno isplati li se za te novce (4500kn) uzeti jedan od gore navedenih modela (ali samo ake je VA panel), a ako se ne isplati slobodno dajte savjet i preporuku za neki best buy TV u tom cjenovnom rangu. Zaljubljen je u sony i samsung pa Vas molim da u preporukama ne bude drugih proizvodjaca. Lp i ugodan dan

 Ja sam nedavno uzeo crnu verziju ovog Sony TV-a sa oznakom 55xf7005. Slika je odlična, ima VA panel, ali su uglovi gledanja vrlo dobri. Odličan TV za tu lovu što se tiče kvalitete prikaza, ali sa jednim velikim ALI!
Kome treba smart tv neka zaobiđe ovu seriju bez androida u širokom luku. Ima Opera TV sistem koji je nedavno izgubio podršku i nema više ni svoj store i od aplikacija ima samo Youtube i Netflix.

Kod mene je TV spojen na PC i Mi Box s tako da mi je prednost što nema android i što je brz kod paljenja i ostalih radnji, ali kome treba multimedija direktno na TV uređaju neka ovaj ni ne gleda i pored odlične slike osim ako se ne planira na njega spojiti PC ili android box.

Pixel pon 19.8.2019 13:37
deepshitcro kaže...
Kolega mozes li mozda baciti preporuku do 4500kn max ?

 Zapravo bih i preporucio taj samsung serije nu7000. 

Ima u svojoj klasi solidnu sliku, responzivan je, nema nekih zamjestki s obzirom na cijenu.

Na akcijama cesto budu dobre ponude za tu seriju.

Nesto primjetno bolje bi bio tek nu8000 ili q6.

 

karlito13 pon 19.8.2019 16:10
Pero Dinamit kaže...

Uzeo Samsung UE55NU8002TXXH i oduševljen sam, odličan dizajn, slika brutalna. Sve preporuke ako ga se još gdje uspije nabaviti.

 Kakav mu je kut gledanja, kad odes malo ljevo ili desno.. .

8ax uto 20.8.2019 00:18

Čini se da mi je doma plazma pocela crkavat (srećom smetnje se daju zasad riješit udaranjem panela) pa me zanima koji je najbolji price/perf TV za nekog ko je naučio patit na boje, motion resolution/lag i kontrast plazme?

Je li jedino mjerljivo rješenje OLED? Ili bi VA+FALD+120Hz bilo prolazno?

Za sad sam nasao par modela:

 

- Samsung 55" Q7FN - 6kkn - Fali FALD

- Samsung 55" Q8FN - 7-8kkn - Vrijedi li FALD na ekranu koji vec ima visok kontrast (efek. 5500:1 vs 8000:1) ako necu ni koristit dimming ako je lose implementiran u oba slucaja?

- Sony 55" XF90 - 7.5-8kkn - Lošiji dimming i peak/sust brightness od Q8FN, isplati li se pored tog?

- Panasonic 55" C*850 - Nemrem naci ove modele kod nas, kakvi su i kakva je cijena?

 

Anđeo bez falinge uto 20.8.2019 05:27
8ax kaže...

Čini se da mi je doma plazma pocela crkavat (srećom smetnje se daju zasad riješit udaranjem panela) pa me zanima koji je najbolji price/perf TV za nekog ko je naučio patit na boje, motion resolution/lag i kontrast plazme?

Je li jedino mjerljivo rješenje OLED? Ili bi VA+FALD+120Hz bilo prolazno?

Za sad sam nasao par modela:

 

- Samsung 55" Q7FN - 6kkn - Fali FALD

- Samsung 55" Q8FN - 7-8kkn - Vrijedi li FALD na ekranu koji vec ima visok kontrast (efek. 5500:1 vs 8000:1) ako necu ni koristit dimming ako je lose implementiran u oba slucaja?

- Sony 55" XF90 - 7.5-8kkn - Lošiji dimming i peak/sust brightness od Q8FN, isplati li se pored tog?

- Panasonic 55" C*850 - Nemrem naci ove modele kod nas, kakvi su i kakva je cijena?

 

 taj sony je zakon.-

 

pusti nabrijane reklamne priče...

toxic uto 20.8.2019 11:13

Ekipa prošlo je 10 dana otkako sam kupio Hisense i počeli su se sami od sebe događati artefakti..

Kad je TV hladan jedno 2-3 minuta ništa i onda nešto strašno.

Vratio ga u Elipso poslo kroz reklamaciju pa od danas čekam..

 

Slika na tom tvu mi je bila vrhunka kao i dijagonala 65".

 

E sad što sad tu mogu, hoću li isključivo imat mogućnosti uzeti isti TV ili ću imati opcija možda uzeti neki drugi?

Ja bih svakako uzeo isti ali me sada strah ipak je prošlo samo 10 dana i nikada mi se ništa nije pokvarilo u tom roku da pace imam jako malo reklamacija na sve svoje stvari.. A ako krepaju u pravilu krepaju izvan garantnog roka.

 

Encyanix uto 20.8.2019 12:08
Crt True Colors kaže...
Encyanix kaže...
Encyanix kaže...

Do koje se cifre danas isplati uzet Led telka? 

 Mislim da ste me krivo shvatili.. Mislio sam na obicne led telke.. ne oled, qled i ovo novo sto jos dolazi :P

 Ne vrijedi više od 5k 

 E to je pravi odgovor :D

toxic uto 20.8.2019 14:28
volegradele kaže...
Da si kupija Philips sad bi te svi pokopali i rekli sta kupujes to Kinesko sranje!🤣

A strpljen spasen,vjerovatno budes dobio novi isti TV.

Ma ne znam...

Najveci problem od svega je vracanje u kutiju.. To mi je bila muka samo takva...

Flagship uto 20.8.2019 15:42
deepshitcro kaže...
Velicina 55, VA panel, koristiti ce se za iptv, netflix, filmove i surfanje. 4500kn max

Najbolje bi bilo dodati par stotki pa uzeti onaj 55NU8002 u elipsu ili 55RU8002 za sličan iznos:)

 

 

 

 

 

movie uto 20.8.2019 16:21
Encyanix kaže...

Do koje se cifre danas isplati uzet Led telka? 

Obično do one koju imaš u novčaniku. Moraš sam znati što želiš od tv i koliko si spreman za njega potrošiti. Osobno, shvatio sam da je tv jedina stvar koja mi se isplatila kupovinom svih ovih godina jer je jedina stvar koja radi po cijele dane i u koju svi gledaju.

Pero Dinamit sri 21.8.2019 09:33
karlito13 kaže...
Pero Dinamit kaže...

Uzeo Samsung UE55NU8002TXXH i oduševljen sam, odličan dizajn, slika brutalna. Sve preporuke ako ga se još gdje uspije nabaviti.

 Kakav mu je kut gledanja, kad odes malo ljevo ili desno.. .

 Uslikam ti danas, sutra. Gledam uglavnom ravno, ali kada gledam i sa strane izgleda mi skroz okej.

dmanz sri 21.8.2019 09:39
Pero Dinamit kaže...
karlito13 kaže...
Pero Dinamit kaže...

Uzeo Samsung UE55NU8002TXXH i oduševljen sam, odličan dizajn, slika brutalna. Sve preporuke ako ga se još gdje uspije nabaviti.

 Kakav mu je kut gledanja, kad odes malo ljevo ili desno.. .

 Uslikam ti danas, sutra. Gledam uglavnom ravno, ali kada gledam i sa strane izgleda mi skroz okej.

 Meni nije baš nešto, dosta se gubi boja gledanjem pod većim kutom.. imam isti TV

garfield1 sri 21.8.2019 10:54
bruncek kaže...

Pozdrav,

 

može savjet za televizor s linka? https://edigital.hr/led-televizori/samsung-ue55ru7102kxxh-55-uhd-hdr10-smart-led-televizor-p629296

 

u 90% slučajeva gledam sport. Bitno mi je da ne dolazi do zamućenja kod brze promjene(npr sport) i da slika nije zrnasta. Gledam s neka 3,5 metra...

 Ako gledaš uglavnom sport, onda ti je najbolji izbor što se tiče televizora sa 50Hz osvežavanjem panela, svako Philips i Sony:) Ta dva proizvođača imata najbolji motion..

ParaNO1d sri 21.8.2019 11:02
Anđeo bez falinge kaže...

pitanje je pod kojim kutom ?

 

ako on gleda s njih troje iz trosjeda nema većih odstupanja a ko ti gledaš s druge strane sobe normalno da ne valja.

Imam Q6FN55. Gledam s kutne, ja na jednoj strani, žena na drugoj. Nema odsupanja u boji bez obzira s koje strane se gleda. Vidimo televizor i iz kuhinje i nema također nenormalnih odstupanja, Otvoreni je koncept pa je dnevna, blagavaonica i kuhinja u jednom. Više ide u dužinu nego širinu. Sve te priče o kutu gledanja su po meni prenapuhane, jer tko gleda TV primarno pod kutom većim od 30-40 stupnjeva. Kada sam kupovao TV najamnje sam gledao na kut gledanja jer TV gledam samo s kutne i tu je sve uredu, to što nekad bacim pogled na TV iz kuhinje, to je zanemarivo.