Televizori

Koji televizor kupiti - vodič za odabir

matija656 pon 15.7.2019 18:57

evo, prošlo je skoro 3 tjedna kako sam kupio tv, pa da dam svoje utiske i mišljenje 

 

kupio sam LG55sk8100, nažalost nisam se mogao protegnuti do 8500, 5 godina garancije sa registracijom na njihovoj stranici

dvoumio sam se između samsunga 55nu8002 i lg55sk8100, jer su znali cijenovno biti oko 5500 kn (samsung je cijena šetala od 7000 do 5500), na kraju se ipak odlučio za lg

 

pri dojmovi su super, slika mi se jako sviđa, os ne moram ni spominjati kako radi, znam da nije VA panel, i koji su nedostatci, ali iskreno očekivao sam goru situaciju u tamnijoj prostoriji sa crnim bojama i kontrastom

DSE ovako uživo mi je neprimjetan, na komplet crnoj slici se može vidjeti dvije flekice, ali jedva, te one ne predstavljaju nikakav problem i neprimjetne su dok je nešto prikazano na telki
sve u svemu, nemam primjedbe, tv kanale rijetko gledam te za njihovu kvalietetu me nije briga , više sam na jutubu i netflixu, te gledanje sa usb-a 

tv sam podesio što se tiče slike po ovom vodiču, jedino nisam ovo na kraju radio, jer to traži profesionalno kalibraciju, a sa slikom sam i ovako prezadovoljan

 

pregledao neke serije preko usb-a, 720 ili 1080, slika odlična i stvarno nemam zamjere na to

neki dan sam si aktivirao netflix probno na 30 dana, da vidim kako na tv-u funkcinira malo bolji sadržaj, i moram reći da sam prezadovoljan

gledam trenutno stranger things i our planet, koji imaju podršku za dolby vision, i slika je bomba, prezadovoljan sam sa onim što vidim

probao na jutubu 4K hdr video, isto tako, bombica i prezadovoljan sam

baš sam napravio usporedbu stranger thingsa sa usb-a i na netflixu, i u kombinaciji sa dolby visionom na netflixu, stvarno guštam u gledanju

isto tako za our planet, prekrasno izgleda

sad dok sam vidio dolby vision na netflixu, drago mi je da sam uzeo lg-a, pošto samsung nema službeno podršku za dolby vision, iako on ima VA panel

 

znam da mi je ovo prvi pošteni tv koji sam kupio, i da zbog toga mi je ogroman skok naprijed i da sam zadovoljan sa njim, ali na tv-u trenutno ipak više cijenim bolji kut gledanosti i boje sa strane, nego bolji kontrast na Va panelu (iako mi i ovo izgleda super na lg-u)

Ivan0S pon 15.7.2019 21:32
karlito13 kaže...

Sony xf 9005

Mene samo zanima kut gledaqnja na tom tv...da li je ono cim malo odes sa strane,banana...ipak ne mogu svi gledat direkt,kutna je velika pa netko mora malo na stranu..

 

Skoro pa upravo tako nazalost. Kontrast se sroza, boje isperu, cijeli ekran izblijedi dok blooming postane poprilicno vidljiv sto je sve znatno izrazenije u zamracenoj prostoriji (dok je nafrljen u trgovini punoj svjetla to nista nece biti ni priblizno toliko vidljivo).

 

I to se vec pocne primjecivati cim se sjedi ajmo reci izvan okvira ekrana, a onda sve dalje je sve gore. Kao da je neki drugi TV naspram onog odlicnog kakav je inace kada se sjedi ravno ispred.

 

Buduci da je VA panel je to i ocekivano no nisam ocekivao bas da je tolika razlika tako da ako se cesto gleda iz iole veceg kuta mozda razmisliti ipak o IPSu (npr SK8500) ili idealno OLEDu (ako financije i uvjeti gledanja dopustaju).

 

 

 

Izvor: 55XF9005 u dnevnoj sobi

Matrix87 pon 15.7.2019 21:47

LG UHD 43UM7390PLC VS LG 50UK6950

 

S obzirom da mi dijagonala i bijela ili crna boja plastike televizora ne igraju ulogu, kada bismo sudili samo po kvaliteti prikaza i smart funkcijama, koji biste TV odabrali?

 

 

Mad Ant pon 15.7.2019 22:19
karlito13 kaže...

Sony xf 9005

Mene samo zanima kut gledaqnja na tom tv...da li je ono cim malo odes sa strane,banana...ipak ne mogu svi gledat direkt,kutna je velika pa netko mora malo na stranu..

 Kako ideš dalje prvo slabe boje i intenzitet, a nakon toga svjetlina. Nije da se neće ništa vidjeti, ali slika neće imati tako "punchy" boje kao direktno ispred.

 

Ako gledaš neki HDR gdje je slika pojačana ionako onda se manje primjeti, ali opet kad se vratiš u centar je razlika solidna...

 

Probaj izmjeriti kut, obična špaga i kutomjer su dovoljno precizni. Ako kutna nije preblizu TV-a onda OK, ali ako jest blizu pa su krajnji gledaoci na 45° i više onda nije dobro, barem za neko pomnije gledanje. U tom slučaju pomaže jedino IPS, OLED ili novi Q90R.

Mad Ant pon 15.7.2019 22:34
Matrix87 kaže...

LG UHD 43UM7390PLC VS LG 50UK6950

 

S obzirom da mi dijagonala i bijela ili crna boja plastike televizora ne igraju ulogu, kada bismo sudili samo po kvaliteti prikaza i smart funkcijama, koji biste TV odabrali?

 

 

43UM7390 je IPS panel, 50Hz, direct LED bez Magic remotea.

 

50UK6950 je VA panel, 50Hz, direct LED sa local dimmingom i Magic remoteom.

 

LG 2019

http://hdtelevizija.com/wp-content/uploads/2019/05/LG_TV-LineUp_chart_2019.jpg

 

LG 2018

http://hdtelevizija.com/wp-content/uploads/2018/05/lg-2018-oled-tv-lineup.jpg

 

OS i smart funkcije su identične na svim LG smart televizorima. Razlika u WebOS 4.0 (2018) i WebOS 4.5 (2019) je minimalna. Za govorne komande i pretraživanje (ThinQ AI, Google assistant) je potreban Magic remote jer je na njemu mikrofon. Zamjena za UK6950 kod novih iz 2019 bi bio UM7450, prvi koji ima Magic remote, za ostale "ready" ga moraš nadokupiti za cca 400-500 kn.

 

 

Ako ti ne treba veći kut gledanja sastrane, preporučam 50UK6950 s obzirom na cijenu, VA panel, veličinu, Magic remote, srebrni okvir s jednom nogom. Koji god kupio, uzmi u obzir da su svi nenamješteni u startu (osim cinema modova za mračnu sobu) i treba se poigrati sa opcijama (isključiti eco opcije, namjestiti HDR na HDMI ulaze, itd.). Meni objašnjava uglavnom što svaka opcija radi.

x360gamer pon 15.7.2019 23:44

Ček, ček ček...
Već par dana koristim uk6950 i pre zadovoljan sam istim - i sad tek pročitam i slučajno saznam da postoji ugrađeni Google asistent?!
Pa nisam to znao, mislio sam da samo preko govora tražim YouTube ili net.
Kako uključiti asistent? Radi li na našem jeziku ili moram engleski?
Hvala :D

Mad Ant uto 16.7.2019 00:00
x360gamer kaže...
Ček, ček ček...
Već par dana koristim uk6950 i pre zadovoljan sam istim - i sad tek pročitam i slučajno saznam da postoji ugrađeni Google asistent?!
Pa nisam to znao, mislio sam da samo preko govora tražim YouTube ili net.
Kako uključiti asistent? Radi li na našem jeziku ili moram engleski?
Hvala :D

 ThinQ AI je integracija sa Googlom, ali nisam siguran da i assistant radi na hrvatskom, evo i video (3:40 nadalje):

 

https://www.youtube.com/watch?v=AnbW-JXdqg8

 

 Probaj i u "connection settings > link a voice device > Google assistant", ali svih tih opcija neće biti ako nije podržana zemlja.

deckard uto 16.7.2019 08:10
kresho1604 kaže...

Ja sam u dvojbi sony xf9005 ili lg oled b8/c8 ovisno što ima na stanju. Vjerojatno bi uzeo oled ali muči me taj BI. Mislim da se ne isplati riskirati  jer se ipak radi o cifri oko 9-10k...

Neka me netko razuvjeri ako misli obratno.

 

Ja sam prošle godine kupovao XF9005 65" od kad je tek izašao i bio apsolutni svjetski megašampion u pljuvanju oleda zbog BI-a. Na kraju sam uzeo C8 jer jednostavno nisam mogao prijeći preko smračenih uglova, bloominga i Androida na XF9005 a telku ionako koristim isključivo za serije i filmove s Netflixa i vanjskih playera, Youtube i tek povremeno neku tekmu sa satelita. Pa rekoh, k vragu sve, hoću najbolju moguću sliku, pa valjda mu neće biti ništa par godina, a onda kupim drugi (i veći). Ali ja sam picajzla po pitanju uniformnosti slike, boje, kontrasta, ukupnog iskustva buljenja u sliku, foto frik. A onda i smart funkcije, fluidnost aplikacija, daljinac... Uff... Ako gledaš puno TV program s logoima, semaforima, bannerima, pa još k tome pretežito po danu ili u osvijetljenom prostoru, uzmi LCD. Ako hoćeš najbolju moguću sliku i kontrast takav da od ushita zoveš susjede i friendove da im pokažeš svjetsko čudo svaki put kad vidiš mračne scene ili svijetle objekte na tamnoj podlozi, uzmi oled. Ono, žena i ja smo ostali paf kad smo raspakirali i postavili telku, pokrenuli jubito i stavili neke HDR demo materijale. Samo smo šutke buljili u to i ništa nismo komentirali neko vrijeme. Ali ono fakat ostaneš paf od slike i ne kužiš u što si do tada buljio, bez zafrkancije. Kad smo malo došli k sebi pomislili smo, ok, to su demoi, ajmo na stvarne materijale. Pokrenuli Netflix, stavili Lost in Space, poslije toga s vanjskog playera Blade Runner 2049 koji ni nisam imao u 4k rezoluciji tada. Hijaoooo . Uglavnom ne bih se vratio više na led LCD nikad.

Cofinho uto 16.7.2019 09:02
deckard kaže...
kresho1604 kaže...

Ja sam u dvojbi sony xf9005 ili lg oled b8/c8 ovisno što ima na stanju. Vjerojatno bi uzeo oled ali muči me taj BI. Mislim da se ne isplati riskirati  jer se ipak radi o cifri oko 9-10k...

Neka me netko razuvjeri ako misli obratno.

 

Ja sam prošle godine kupovao XF9005 65" od kad je tek izašao i bio apsolutni svjetski megašampion u pljuvanju oleda zbog BI-a. Na kraju sam uzeo C8 jer jednostavno nisam mogao prijeći preko smračenih uglova, bloominga i Androida na XF9005 a telku ionako koristim isključivo za serije i filmove s Netflixa i vanjskih playera, Youtube i tek povremeno neku tekmu sa satelita. Pa rekoh, k vragu sve, hoću najbolju moguću sliku, pa valjda mu neće biti ništa par godina, a onda kupim drugi (i veći). Ali ja sam picajzla po pitanju uniformnosti slike, boje, kontrasta, ukupnog iskustva buljenja u sliku, foto frik. A onda i smart funkcije, fluidnost aplikacija, daljinac... Uff... Ako gledaš puno TV program s logoima, semaforima, bannerima, pa još k tome pretežito po danu ili u osvijetljenom prostoru, uzmi LCD. Ako hoćeš najbolju moguću sliku i kontrast takav da od ushita zoveš susjede i friendove da im pokažeš svjetsko čudo svaki put kad vidiš mračne scene ili svijetle objekte na tamnoj podlozi, uzmi oled. Ono, žena i ja smo ostali paf kad smo raspakirali i postavili telku, pokrenuli jubito i stavili neke HDR demo materijale. Samo smo šutke buljili u to i ništa nismo komentirali neko vrijeme. Ali ono fakat ostaneš paf od slike i ne kužiš u što si do tada buljio, bez zafrkancije. Kad smo malo došli k sebi pomislili smo, ok, to su demoi, ajmo na stvarne materijale. Pokrenuli Netflix, stavili Lost in Space, poslije toga s vanjskog playera Blade Runner 2049 koji ni nisam imao u 4k rezoluciji tada. Hijaoooo . Uglavnom ne bih se vratio više na led LCD nikad.

 Kakav je OLED za gaming? Npr. za fifu online gdje je bitan mali input lag? :D

Mad Ant uto 16.7.2019 10:27
Cofinho kaže...

 Kakav je OLED za gaming? Npr. za fifu online gdje je bitan mali input lag? :D

 OLED panel je sam po sebi (nativno) najbrži, te tu još u priču ulazi i kontrolna elektronika. Sve u svemu OLED-i bi trebali biti najbrži, barem LG-jevi jesu. Kod gaminga se više treba brinuti o burn-inu, sve ostalo je top.

Mad Ant uto 16.7.2019 10:28
deckard kaže...

Ja sam prošle godine kupovao XF9005 65" od kad je tek izašao i bio apsolutni svjetski megašampion u pljuvanju oleda zbog BI-a. Na kraju sam uzeo C8 jer jednostavno nisam mogao prijeći preko smračenih uglova, bloominga i Androida na XF9005 a telku ionako koristim isključivo za serije i filmove s Netflixa i vanjskih playera, Youtube i tek povremeno neku tekmu sa satelita. Pa rekoh, k vragu sve, hoću najbolju moguću sliku, pa valjda mu neće biti ništa par godina, a onda kupim drugi (i veći). Ali ja sam picajzla po pitanju uniformnosti slike, boje, kontrasta, ukupnog iskustva buljenja u sliku, foto frik. A onda i smart funkcije, fluidnost aplikacija, daljinac... Uff... Ako gledaš puno TV program s logoima, semaforima, bannerima, pa još k tome pretežito po danu ili u osvijetljenom prostoru, uzmi LCD. Ako hoćeš najbolju moguću sliku i kontrast takav da od ushita zoveš susjede i friendove da im pokažeš svjetsko čudo svaki put kad vidiš mračne scene ili svijetle objekte na tamnoj podlozi, uzmi oled. Ono, žena i ja smo ostali paf kad smo raspakirali i postavili telku, pokrenuli jubito i stavili neke HDR demo materijale. Samo smo šutke buljili u to i ništa nismo komentirali neko vrijeme. Ali ono fakat ostaneš paf od slike i ne kužiš u što si do tada buljio, bez zafrkancije. Kad smo malo došli k sebi pomislili smo, ok, to su demoi, ajmo na stvarne materijale. Pokrenuli Netflix, stavili Lost in Space, poslije toga s vanjskog playera Blade Runner 2049 koji ni nisam imao u 4k rezoluciji tada. Hijaoooo . Uglavnom ne bih se vratio više na led LCD nikad.

 Zato i onaj šljunak i školjke na demo-u izgledaju kao da ih možeš primiti rukom doslovno

nhooydz uto 16.7.2019 10:38

Ako si gledao na stranici od Sancte domenice onaj oled od 9k kn, radi se o 55" modelu, ne od 65" kao što piše u opisu, čisto da znaš šta oled od 165cm radi na 9k kn. Nazalost sam se i ja razočarao :(

Cofinho uto 16.7.2019 12:48
Mad Ant kaže...
Cofinho kaže...

 Kakav je OLED za gaming? Npr. za fifu online gdje je bitan mali input lag? :D

 OLED panel je sam po sebi (nativno) najbrži, te tu još u priču ulazi i kontrolna elektronika. Sve u svemu OLED-i bi trebali biti najbrži, barem LG-jevi jesu. Kod gaminga se više treba brinuti o burn-inu, sve ostalo je top.

 Onda izlaskom PS5 uzimam jedan OLED sigurno. Nadam se da ce do tada jos past cijena.

x360gamer uto 16.7.2019 14:51
Mad Ant kaže...
x360gamer kaže...
Ček, ček ček...
Već par dana koristim uk6950 i pre zadovoljan sam istim - i sad tek pročitam i slučajno saznam da postoji ugrađeni Google asistent?!
Pa nisam to znao, mislio sam da samo preko govora tražim YouTube ili net.
Kako uključiti asistent? Radi li na našem jeziku ili moram engleski?
Hvala :D

 ThinQ AI je integracija sa Googlom, ali nisam siguran da i assistant radi na hrvatskom, evo i video (3:40 nadalje):

 

https://www.youtube.com/watch?v=AnbW-JXdqg8

 

 Probaj i u "connection settings > link a voice device > Google assistant", ali svih tih opcija neće biti ako nije podržana zemlja.

 Dali trebam zaseban uređaj za Google asistent ili ne?

Imam samo Tv. Mislio sam da mogu samo s njim provjeriti npr vremensku prognozu u USA danas. Karikiram.

Dali mogu samo s njim nešto više od pretraživanje weba/YouTubea ili trebam dodatno uređaj?

Mad Ant uto 16.7.2019 20:18
x360gamer kaže...

 Dali trebam zaseban uređaj za Google asistent ili ne?

Imam samo Tv. Mislio sam da mogu samo s njim provjeriti npr vremensku prognozu u USA danas. Karikiram.

Dali mogu samo s njim nešto više od pretraživanje weba/YouTubea ili trebam dodatno uređaj?

 Trebalo bi raditi sa Android telefonom, ali mislim da Hrvatska nije podržana (hrvatski). Ti još uvijek možeš pitati ThinQ za prognozu za SAD danas na hrvatskom.

x360gamer uto 16.7.2019 21:09

Imam S10, ali ne znam na koji način da povežem s TV-om.
Nije problem Tv prebaciti na USA, ionako mu je pretraživanje na engleskom.
Jedino ne znam kako povezati da dobijem preko magic remote Google asistent?!

HCMAA uto 16.7.2019 22:10

Ako montiraš tv na zid...onda kutevi kod VA...ti je svejedno...montiraš na pokretni nosač....inače ja bih radije išao na 65" lcd...nego 55" oled...još naročito ako poput mene priko 50% vremena bude ps4pro i internet....nakon 5-6 godina tamo 2024...2025 za ispod 10000kn bude oled tv od 65"-75" i to ne 4K... nego 8K

Ja krećem od toga što sad već koristim....Panasonic lcd ips....i da dobijem duplo bolje iskustvo....ja zadovoljan...A xf 9005 od 65" bude i više od duplo bolji....samo taj osjećaj od 65"....4K....bolja crna....na ips kojeg gledam većinom u mraku...crna je mliječno-crna...znam ja sa je oled bolji....ali moj OCD i burn in ne idu zajedno...A s obzirom na dosadašnje iskustvo...dvostruko...trostruko veće mi i ne triba više....A nakon toga za 5....6 godina oled....micro led....ili nešto treće...ovaj sadašnji Panasonic već se 9 godina kotrlja

Mad Ant uto 16.7.2019 22:46
x360gamer kaže...
Imam S10, ali ne znam na koji način da povežem s TV-om.
Nije problem Tv prebaciti na USA, ionako mu je pretraživanje na engleskom.
Jedino ne znam kako povezati da dobijem preko magic remote Google asistent?!

 Imaš google assistant na telefonu, predpostavljam u njegovim postavkama, negdje bi trebalo biti nešto kao add device. Ali pitanje da li radi na hrvatskom i da li ti i Google account mora biti na engleskom... Nažalost ne koristim pa ne znam iz prve ruke.

dennocro čet 18.7.2019 16:58

imam uk6300 65" sve super procitao sam negdje za titlove da mora biti utf 8 da bi citao čćž sto funkcionira nema hijeroglifa, jel postoji neki brzi nacin formatiranja ili moram svaki txt zasebno, npr kad cijelu sezonu serije trebam..

 

i jos pitanje imam wd mycloud 3tb sve spojeno preko lana i plex preko kojeg gledam, al ne zeli raditi bez upaljenog racunala, dal se moze zaobici jer my cloud stalno radi i ukopcan je u mrezu.

Mad Ant čet 18.7.2019 17:03
dennocro kaže...

imam uk6300 65" sve super procitao sam negdje za titlove da mora biti utf 8 da bi citao čćž sto funkcionira nema hijeroglifa, jel postoji neki brzi nacin formatiranja ili moram svaki txt zasebno, npr kad cijelu sezonu serije trebam..

 

i jos pitanje imam wd mycloud 3tb sve spojeno preko lana i plex preko kojeg gledam, al ne zeli raditi bez upaljenog racunala, dal se moze zaobici jer my cloud stalno radi i ukopcan je u mrezu.

 Ako Mycloud moze, kao npr. Synology ili Qnap, pokrenuti Plex server, onda da. Na TVu instaliras app sa LG app storea.

 

https://support.plex.tv/articles/204080173-which-smart-tv-models-are-supported/

 

stipest čet 18.7.2019 17:33
dennocro kaže...

imam uk6300 65" sve super procitao sam negdje za titlove da mora biti utf 8 da bi citao čćž sto funkcionira nema hijeroglifa, jel postoji neki brzi nacin formatiranja ili moram svaki txt zasebno, npr kad cijelu sezonu serije trebam..

 

LG player je odličan i ne treba ti Plex. Ja gledam isto preko LAN-a i Serviio-a i sve radi ok. Ne treba titlove prebacivat u UTF-8 ( najčešće su u ANSI), nego samo u playeru namjstit na Latin2 i to je to. Normalno, veličina, boja i pomicanje titla isto funkcionira bez problema .

movie čet 18.7.2019 17:56
dennocro kaže...

imam uk6300 65" sve super procitao sam negdje za titlove da mora biti utf 8 da bi citao čćž sto funkcionira nema hijeroglifa, jel postoji neki brzi nacin formatiranja ili moram svaki txt zasebno, npr kad cijelu sezonu serije trebam..

 

 

 Ja nema utf 8 pa imam č i ć. Koristim srt fajlu od prvog dana. Bitno je podesiti kodnu stranicu, mislim da je 1251 srednja europa ili tako nešto i onda sve radi normalno. Isprobaš na licu mjesta i podesiš.

Strelok čet 18.7.2019 19:24

Nakon isprobavanja LG C8 kod kolege sa posla evo utisaka.

Ono što je meni na OLED-u bolje jeste motion, te nema backlight flickeringa.

 

Imam osjetljive oči i mogu potvrditi da je primjetna razlika između C8 i Q9FN kojeg sam imao. Pogotovo u gameu modeu, Q9FN je imao duplikaciju slike.

 

Kontrast, da crna je crna iako je i Q9FN imao top crnu za LCD no definitivno se ovdje vidi više detalja i slika je ajmo reći prirodnija.

Opet moj subjektivan dojam, jednostavno mi očito OLED tehnologija više odgovara jer je "prirodnija".

S druge strane Q9FN je imao onaj pop i wow efekt, nešto kao Samsung Galaxy smartphone. Boje su iskakale dosta. 

 

HDR, ovaj dio je jako jako bitan.

Mogu reći samo jedno, nemojte zaključak bazirati na osnovu testova na netu. Nikako ne prikazuju cijelu priču. Mislim da su priče oko svjetline i nitsa prenapuhane jednostavno. Naravno da LCD zrači svjetlinom kad ima backlight, koliko je realno o tome bi se dalo diskutirati.

Slika jeste malo tamnije nijanse na oledu no to je takva tehnologija ali prilikom demoa, filmova i God Of War na PS4 nisam primjetio da zaostaje za Q9FN u HDR-u.

Možda je i više detalja, qled osvijetli pola ekrana kad je sunce recimo, nevidi se ništa okolo, oled nema toga.

Opet subjektivno kako kome.

 

To su vam neku utisci kroz 3 h gledanja.

Od svega najviše me privlači to da da nema flickeringa i blura, jednostavno mi je bolje za oči, neopisivo bolje kod igranja, pogotovo kad se God of War stavi na 60 fps mode.

Strelok pet 19.7.2019 09:38

Nisam mislio na tehnologiju, panel, LCD, tj. backlight općenito već da se hvale tim nitsima i brojkama a onda mi na pojedinu zonu(od njih 480) recimo nabije brightness i backlight da te doslovno oslijepi. Guglaj pa ćeš vidjeti da Sony nema te probleme, kod VA panela.

Stvar je algoritma local dimminga i procesora.

Neznam jesi li imao/vidio uživo u tamnoj sobi Q8,Q9 ili sad novi Q90R koji ima 400 nitsa više pa dobiješ epilepsiju, bez zajebancije. Nevalja im takav način.

 

Još je ok to recimo kod lave tekuće, eksplozija i mračnih scena ili onih tech demoa gdje kovač nešto kuje u mraku pa željezo svijetli kao da si tamo ili God of War upravo Muspelheim realm.(vulkan, lava i pepeo)

 

Kod nekih scena plaže a pogotovo gdje ima Sunca ode sve u tri pm. Kažem, subjektivno, nekome je to predivno pa se hvali okolo kako njegov TV ima najrealniju sliku, meni je meh i naporno.

Na kraju stvar je također implementacije HDR-a u igrama. Zaključak, OLED ima bolju sliku bez razmišljanja, jednostavno činjenica.

Idealno bi bilo posjedovati Oled samo za filmove, serije a neki LCD za igranje.

Mada mi kolega igra dosta i nema burn ina.

Kaže prenapuhano to, morao bi valjda ostaviti statički sadržaj 48 h u komadu da trajno sjebeš panel.

Igra COD Bo4, BFV po 6 h bez stanke sa HUD-om.