Televizori

Grunding SMART TV web browser?

lllnuclearlll ned 1.9.2013 14:57

Kupili jučer Grunding 40 VLE 630 BH Smart TV.

 

http://www.grundig-intermedia.hr/index.php/product/view/40-vle-630-bh#

 

Prvo smo htjeli kupit običan LCD, no prodavač nas je uspio nagovorit na SMART verziju jer može se na Internet, ima DLNA, pa smo uzeli, najviše radi Interneta jel...

 

Uglavnom upalili to danas sve i gledam taj SMART dio, taj Grunding Inter@ctive TV... I sad to je jedno 15 nekakvih njemačkih aplikacija (nekakvi hoteli, apoteke, bild.de i još neke totalne gluparije koje me ne zanimaju ni pol %) i jedino korisno što ima je Facebook i Youtube, makar i to mi nije interesantno previše... Ono najbitnije je što ja tu ne nailazim na nikakav slobodni web browser kojim bi "surfao" webom niti na kakvu trgovinu aplikacija gdje bi skinuo aplikaciju za slobodno surfanje.

 

Sad jel ja tu ne vidim nešto ili toga nema, jer ukoliko tog nema TV sutra ide nazad... Gledam po Internetu i LG to uredno ima na svojim Smart TV uređajima...

 

Može kakva pomoć? Jel ima tko Grundingov SMART???

k1klop ned 1.9.2013 15:04

Pa ako ste se vec odlucili za smart tv onda se definitivno ne uzima Grunding lol.. Mislim da tu ne postoji neki browser kao na pcu vec odredene aplikacije pomocu kojih se koriste servisi tipa Youtube Facebook itd...

lllnuclearlll ned 1.9.2013 15:14

Gle, moj stari je sebi to uzimao. Ošo u trgovinu i kupio. Slabo se on u sve to razumije, no zna otić na Internet na komp, pa bi mu bilo tu i tamo jednostavno pogledat neš prek TVa što ga zanima. Velim nismo planirali SMART uopće uzet, no tip u trgovini nas je nagovorio.

 

Na LG postoji aplikacija koja se zove web browser i ideš normalno na Internet. Tip u trgovini nam je rekao da se s TVom može na Internet. Pod tim ja podrazumjevam da mi daš browser i da idem gdje hoću, a ne da sam ograničen na youtube, face i 15 bezveznih švabskih aplikacija.

 

Inače je TV pristojan, 1080p, DLNA tehnologija, 102cm ekran, čita sve moguće formate sa sticka, 100Hz (iako nam je tip u trgovini rekao da je 200Hz, no ajd prek tog još mogu preć). Više mu niš ni ne treba, jedino mi je taj web browser problem, ukoliko tog nema onda ide nazad u dućan i uzimamo glupi TV koji je usput i dosta jeftiniji...

 

Samo eto, zanima me jel to tak i stvarno nema Interneta il ja nešto krivo radim...

Marko :D ned 1.9.2013 15:27

Koliko vidim na njihovim stranicama ne piše da televizor ima web browser. Piše jedino da ima Wireless, Facebook, YouTube i Flickr. Ako na televizoru ima neki AppStore onda probaj u njemu pronaći nekakav browser.

lllnuclearlll ned 1.9.2013 15:30
Marko :D kaže...

Koliko vidim na njihovim stranicama ne piše da televizor ima web browser. Piše jedino da ima Wireless, Facebook, YouTube i Flickr. Ako na televizoru ima neki AppStore onda probaj u njemu pronaći nekakav browser.

Ma tražio sam appstore, nema niš... Probao ažurirat software, veli da je aktualna verzija već instalirana, tak da... Ma sve u redu da nam je tip u trgovini tak rekao, nebi ni uzeli TV, al nafalio ga je sa stvarima koje uopće nema...

crocro23 čet 19.9.2013 17:18
lllnuclearlll kaže...
Marko :D kaže...

Onda ga sigurno nema. Samo mi je glupo da Smart TV nema web browser...

Pa točno to...{#}

Svaki smart tv ima i browse, samo nekima moras dodatno instalirati, razumijes? Moras otici u postavke, skinuti aplikaciju i to je to. Wifi TV uvijek moze surfati netom, jer ne nudi offline servise nego online, samo ti nedostaje pre-instaled aplikacija IE-a

interist89 sri 29.4.2015 07:57

Pozdrav svima,

 

uzeo sam Grundig 40vle6420bh i vidim da imam mogućnost "Live share" ali ne uspijevam prokušiti kako to funkcionira. DLNA radi odlično ali Live share ne kužim. Guglanjem nisam ništa pametniji, a koliko vidim Live share aplikacija za pc je ugašena: https://www.liveshare.com/

 

Ima li netko više informacija o ovoj mogućnosti? Što ona donosi? Kako se koristi i sl.

Pevanis čet 30.4.2015 08:14

- Live share mi radi normalno na 48 VLE 6421 BL.

Npr ako imaš android i uključiš screen share onda se screen od moba prikazuje na tv-u.

Znači sve što vidiš na mobu vidiš i na tv-u u real time.

Uvjet za live share je da uređaji koje želiš vidjeti budu na istoj Wirelles mreži.

 

 

Inače ti sve piše u uputama. RTFM

 

 

- Grunding SMART TV web browser nije u aplikacijama nego u glavnom meniu.

Pevanis uto 9.6.2015 19:08

Ne trebaš link.

Kada se spojiš preko kabla ili mreže automatski se prepozna i povuče software iz tv-a.

Mobitel preko tv-a radi normalno ali tv i mobitel moraju biti na istoj bežičnoj mreži i sve radi, isprobano.

nevres pet 23.10.2015 14:14

Pozdrav . Molim Vas da mi neko pomogne oko rješavanja  problema sa youtubom, na TV Smart LED 50" WCP 2014 BRS. Imao sam youtub i išao je nakon konektovanja super do pre neki dan, odjednom prije desetak dana nemože se konektovat youtub, samo se pojavi youtub i treba da se počne puniti crta konekcije ispod youtuba, međutim prekine i pojavi se raskrsnica u obliku slova T a preko toga crveni X, što ja smatram da je to bez abdejta ili trazi novo azuriranje ili neznam sta. Probao sam azurirati ali nista TV netreba azuriranje jer se pokretanjem nista ne desava, a on bi sam trebao prilikom pokretanja azurirati potrebne abdejte.

Ako neko zna nesto o ovom da se susretao sa tim problemom , molim objasnjenje ili link neki za rjesavanje problema . Hvala unaprijed. 

ShokacOs sri 6.1.2016 00:32

Pozz.
Imam Grundiga i evo danas upalim htio gledat nes na youtube kad ono krene pokretat i nema kao mrezw.Probam web browser radi.Onda procitam ovu temu pa resetiram cijeli tv ponovno postavim...kad stisnem tipku za net kaze:spajanje na posluzitelj....
Molimo pokusajte kasnije...
Tj nemogu vise ni uci u dio gdje je nekad bio web browser,youtube,facebook...sta sad?!

kropac84 uto 14.6.2016 16:49

Ja imam vise od godinu dana grundig smart tv, i prezadovoljan sam.

Cijena mu je bila u poređenju sa Samsung ili LG bez smatra.

Do tada nisam ni znao sta je smart, i sta treba da posjeduje te neke pojedinosti.

I naravno sve to i imam, Google kao i na racunaru- mogu da kucam sta ocu. Samo te neke aplekacije su bespotrebne.

Snimanje programa, zaustavljane. Sve moguce prikljucke. itd...

 

E sad bi stara moja uzela bi sebi tv i oce i ona smart. Ja joj predlozim Samsung kontajuci bolja marka, i naravno uzme Samsung.

Kad ono tamo nema ni upola stvari kao kod nene na Grundigu- čak su i tamo sve te aplikacije bespotrebne niti priključaka, snimanje i zaustavljanje programa.

A cijena skuplji za 100km od Gundiga.

domeklija ned 20.11.2016 21:09

Pokreneš live share na tv, i kad ti kaže da je spreman za povezivanje na mobu aktiviraš screen mirror ili throw ili nešto slično. možda će te tražiti da upišeš šifru koju live share ispiše  na ekranu.

I mob ti  mora biti na istoj mreži na kojoj je i tv. tv može biti i spojen kablom , ne mora biti na wifi-u.

Ako se razumije šta pišem ☺

siniskooo uto 6.12.2016 21:58

Zdravo....da potrebna ti je aplikacija na android telefonu...zove se Screen Stream Mirroring...prvo pokrenes djeljenje zaslona na tv-u ili live share...pa onda tek pokreces aplikaciju na telefonu......sve zavisi....od toga da li tvoj telefon podrzava miracast...kod mene radi sve odlicno....telefon mi je Alcatel One Touch Pop C7....A TV MI JE....GRUNDIG VLE 6621 BP.....FULL HD....Nadam se da sam pomogao....Pozdrav !

ksx čet 8.12.2016 12:15

za taj GRUNDIG VLE 6621 BP jel može netko odgovorit na sljedeće

 

dal uopće ima USB 3.0 jel u specifikacijama to ne piše

dal zaista ima ekran 600Hz kako me prodavač uvjerava da ima

dal se može istovremeno gledat jedan tv program a snimat drugi tv program koji nisu u istom MUX-u

 

i dal može netko ukratko opisat kako ga spojit na internet bilo WiFi ili žičano?

 

unaprijed hvala

 

 

tiki čet 8.12.2016 21:40
ksx kaže...

za taj GRUNDIG VLE 6621 BP jel može netko odgovorit na sljedeće

 

dal uopće ima USB 3.0 jel u specifikacijama to ne piše

dal zaista ima ekran 600Hz kako me prodavač uvjerava da ima

dal se može istovremeno gledat jedan tv program a snimat drugi tv program koji nisu u istom MUX-u

 

i dal može netko ukratko opisat kako ga spojit na internet bilo WiFi ili žičano?

 

unaprijed hvala

 

 

 Ima USB3.0, ekran nije 600Hz već 50 ili 100Hz no softverski radi više Hz (to rade više manje svi ti tv-i koji se hvale visokim refresh rateom)

 

Spajanje je negdje u postavkama, nije ništa komplicirano. Utakneš mrežu i praktički si spojen, ili odabereš AP i upišeš šifru i to je to...

Come 995 sub 24.12.2016 19:14

Ćao, kupio sam pre 2 nedelje Grundig Smart TV model: grundig 32vle6621bp

Zadovoljan sam TV-om ali imam 2 problema. Prvo priše da TV je FULL HD a na Youtubu maximalna rezolucija je 720p a dok 1080p nije dostupna, drugi problem je što nemogu da instaliram nijednu aplikaciju iz Grundigove prodavnice tj. trgovnice, jednostavno ne prikazuje mi niti jednu aplikaciju (da nije zbog regiona, živim na jugu Kosova). Inače software Smart Tv-a je Inter@ctive 4.0.

Hvala unapred :)

widasb pon 23.1.2017 10:30

Imam isti tv kao ti, od prije nekoliko dana , samo bijeli, oznake wp na kraju, sve sam napravio kao i ti, ali ne ide, uspijem spojiti ga preko wi fi direct i mirror share na svom huawei p8 lite, mogu gledati slike i videa s moba na tv-u, ali ako hocu na net onda automatski gasi moj wi fi i ide na 3g mobilni net, trosi kune ako hocu na net, jesi spajao s Miracastom ili Upnp/dlna unutar ove aplik.?
Pozz i hvala!

widasb pon 23.1.2017 11:01

Inače, tv je odlican, slika super, you tube super, preko grundig remote app daljinca lako je i na netu, ima u glavnom meniju web pretrazivac, stavio google kao home page i super, tvornicki je bio smart 4.0 , u Elipsu 2800 kn i 5g tvornička Grundig garancija , a ne neka osiguranja, je super ponuda za 43" smart full hd tv! Software za txt je super, na tipki stop ima i splitscreen